PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Professional Çanak Hakkında

beaverss
11-06-2014, 10:08
Arkadaşlar bi sitede satılıyor almayı düşünüyorum ama kararsızım kullanan varsa yorumlarınızı bekliyorum
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
TEKNİK ÖZELLİKLER ÇANAK ANTEN

Tip Offset
Ofset Açısı 26.37 °
Frekans aralığı 10.70 - 12.75 GHz
Anten kazancı (Ku-Band) 38,9 dB - 39,8dB
Malzeme Çinko fosfat kaplı sac
Boya Elektrostatik polyester toz boya
Renk Antrasit (RAL-7016)
Yatay eksen çapı 87 cm
Dikey eksen çapı 97 cm
LNB tutucu 40 mm
F/D 0.62
Çalışma ısısı -40° + 60°
Optimal rüzgar direnci 90 km/H
Maximum rüzgar direnci 150 km/H

MOUNT
Tip Trs 100
Malzeme Galvanizli paslanmaz sac
Boya (Opsiyonel) Elektrostatik polyester toz boya a+++
Antrasit(RAL-7016)
Dönme açısı 0° - 360°
Yükselme açısı 0° - 90°

Avrupa ülkelerinde yaygın şekilde satılan ve kullanılan 1. sınıf malzeme kalitesi, boya kalitesi, işçilik kalitesiyle üretilen anten Türkiye'de hepsidijital kullanıcılarına özel satılmaktadır.

Türkiye piyasasında satılan anten kalitesinden çok yüksek kalitede malzeme kullanılarak üretilen bu antenin aynı zamanda kurulumu çok daha kolay. El becerisine sahipseniz birbirine geçmeli CLİK SİSTEM ile kolayca montajını yapabilir bu sayede montajcı maliyetinden de kurtulmuş olursunuz.

Delikli sistem sayesinde anten rüzgar tutmaz ve uzun yıllar ayarı bozulmayacağı yeniden ayar gerektirmez. Aynı zamanda anten bağlantı malzemeleri basınçtan zarar görmez. Anten uzun ömürlüdür.

100 cm profesyonel anten 130 cm lik standart anten verimine sahiptir.

Dilerseniz çoklu multifeed aparatı ile aynı anda 4 uydu alabilirsiniz.
Multifeed aparatı anten için özel üretilmiş ve geçmeli clik sistemlidir.

Bireysel kullanımın yanında Merkezi sistemler için de tavsiye edilecek en iyi antendir

Editor
11-06-2014, 10:51
Ne kadar fiyatı ?

sancaktar78
11-06-2014, 11:01
bunun 120 olanı ınverto marka olanı kullanıyorum.muhtemelenaynı yerde üretilip marka basılıyor değişik değişik..verim performans gayet iyi.stab motor ile kullanıyorum.rüzgarlı bir bölgede oturuyorum.onun için ideal bence.
aynen açıklamalrına katılıyorum. bu konuyla ilgili olarak linklere bakın

Only the registered members can see the link

cafi
11-06-2014, 12:25
markası farklı olabilr 90 cm olanı 25 tl

beaverss
11-06-2014, 14:03
arkdaşlar bu 100cm çanak fiyatı 99tl 120 olan ise 160 tl

bird
11-06-2014, 17:21
bende denize bakan cephede oturuyorum felaket fırtına oluyor çanakları kopardı attı kaç kere. bu tip bir çanak sistemi düşünüyorum. çanaklar çatıda rüzgar gelmesin diye set yaptık arkasına ama yinede rüzgarda zırıltı yapıyormuş çanaklar en üst komşu ses yapıyorlar diyor...bunlarla çözmeyi düşünüyorum bu işi..çeşitli markalarda var fakat hangisi kaliteli malzeme onu bulmak lazım

Volkan
11-06-2014, 19:50
bende denize bakan cephede oturuyorum felaket fırtına oluyor çanakları kopardı attı kaç kere. bu tip bir çanak sistemi düşünüyorum. çanaklar çatıda rüzgar gelmesin diye set yaptık arkasına ama yinede rüzgarda zırıltı yapıyormuş çanaklar en üst komşu ses yapıyorlar diyor...bunlarla çözmeyi düşünüyorum bu işi..çeşitli markalarda var fakat hangisi kaliteli malzeme onu bulmak lazım

Şimdi şöyle bir durum var. Bu çanaklar ne kadar delikli olsada rüzgardan etkilenir. Ben bursada rüzgarda çanağın kağıt gibi yırtıldığını bilirim.

Bu nedenle eğer çok şiddetli rüzgar varsa bu çanağın LNB ucundan yanlara cubuk atıp rüzgara karşı olan direncini artırabilirsin. Bunu yaptığın zaman cok sorun olacağını düşünmüyorum.

Onun dışında sancaktar hocam bu canağın Inverto markalısını kullanıyor bizzatbende inceledim. Gayet kaliteli bir çanaktır.

Burda önemli olan dediğim gibi rüzgara olan direncini ayarlamak.

cafi
11-06-2014, 20:27
arkdaşlar bu 100cm çanak fiyatı 99tl 120 olan ise 160 tl
geçen hafta markası farklı olabilir bu tip çanak komşuya kurdum 80 veya 90 lık olabilir 25 tl aldık bi ara fotosunu eklerim

cafi
11-06-2014, 20:59
çanak bu
Only the registered members can see the link

beaverss
11-06-2014, 21:04
güzelmiş hoşuma gitti çanağı internettenmi almış

cafi
11-06-2014, 21:10
mahaledeki uyducudan aldık boyutuna dikkat etim 80 lik sinyal alması çok iyi

bird
11-06-2014, 21:37
Şimdi şöyle bir durum var. Bu çanaklar ne kadar delikli olsada rüzgardan etkilenir. Ben bursada rüzgarda çanağın kağıt gibi yırtıldığını bilirim.

Bu nedenle eğer çok şiddetli rüzgar varsa bu çanağın LNB ucundan yanlara cubuk atıp rüzgara karşı olan direncini artırabilirsin. Bunu yaptığın zaman cok sorun olacağını düşünmüyorum.

Onun dışında sancaktar hocam bu canağın Inverto markalısını kullanıyor bizzatbende inceledim. Gayet kaliteli bir çanaktır.

Burda önemli olan dediğim gibi rüzgara olan direncini ayarlamak.

hocam zaten arkasına duvar set yaptık baya kesti rüzgarı ama rüzgar bu hep aynı yönden esmiyor farklı esince yinede sallıyor heralde.. haklısın öyle birşey benimde aklıma geldi hatta tahtadan bende bir dirsek koyayım dedim ama olmadı.. delikli çanak takınca büyük ihtimal sorunum yüzde 80 çözülecek hiç olmazsa delikli rüzgar içinden geçiyor çok fazla sallama yapmaz..

Volkan
12-06-2014, 00:16
hocam zaten arkasına duvar set yaptık baya kesti rüzgarı ama rüzgar bu hep aynı yönden esmiyor farklı esince yinede sallıyor heralde.. haklısın öyle birşey benimde aklıma geldi hatta tahtadan bende bir dirsek koyayım dedim ama olmadı.. delikli çanak takınca büyük ihtimal sorunum yüzde 80 çözülecek hiç olmazsa delikli rüzgar içinden geçiyor çok fazla sallama yapmaz..

Dediğim gibi yan kol yaparsanız sorun olmaz.

sancaktar78
12-06-2014, 09:24
o yan kollar bizimkinde var.belkide çanak çapı büyüyünce atıyorlar yan kolu