PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hotbirdi nasil bulurum

lopa
08-08-2014, 16:20
sa ustalar ben istanbulda hotbirdi en kolay nasil bulurum saygilar

hüseyin
08-08-2014, 16:35
:8[1]:biraz aşağı in sağa dön kasabın köşeden sokağa gir ileride berberin karşısındaki manavın bitişiği...

CCW
08-08-2014, 16:55
Bir önceki konuda da dediğim gibi en basit yöntem akıllı telefon yardımıyla. Eğer biraz uğraşmak istiyorsanız ilk önce Türksat'ı bulun, sonra tekrar gelin, HotBird'i nasıl bulacağınızı anlatayım.

ŞRARSKOZ
08-08-2014, 19:56
Bir önceki konuda da dediğim gibi en basit yöntem akıllı telefon yardımıyla. Eğer biraz uğraşmak istiyorsanız ilk önce Türksat'ı bulun, sonra tekrar gelin, HotBird'i nasıl bulacağınızı anlatayım.

akıllı telefonla nasıl olacak anlatırmısınız teşekkürler

aliharbiye
08-08-2014, 20:19
Arkadaşlar lütfen forum üyemizle uğraşmayın. Beyefendi bu iş için size ya bir uydu yön bulucu yada evinizde kullandığınız resiver ile 37 ekran tv'niz varsa, çatıya çıkarmadan bulma imkanınız sıfır. öncelikle bir tv ve resiverı teras katına çıkarıp kuracaksınız, sonra çanağınızdaki vidalara uygun anahtarları bulup resiver ve tv'yi çalıştırıp, hot bir uydusundan herhangi bir kanal bulun ve çanağı sağa sola aşağı yukarı çevirip uyduyu bulduğunuzda ise gevşettiyiniz vidaları sıkacaksınız. öncelikle bu işte amatör iseniz bu işe hiç girişmeyin derim, yok benim boş zamanım var uğraşmak istiyorum diyorsanız, olur. öncelikle türksatı bulun, sonra çanağın arkasında durduğunuzda çanağı sağa doğru yavaş yavaş çevirip hot bird uydusunu bulacaksınız, ama bu iş amatör biri için çok zor bilginiz olsun. zira çanağın yukarı aşağıda oynatmak gerekir. cihazdan 11054 h 27500 nolu transpoder üzerinde sinyali kontrol edersenizde olur. ama bulacağınız uydu başka uydu olmamasını dikkat etmeniz gerekir. saygılarımla aliharbiye.

CCW
08-08-2014, 20:47
akıllı telefonla nasıl olacak anlatırmısınız teşekkürler

Bircok uygulama var. Onlari kullanabilirsiniz:
Only the registered members can see the link

vs...

Baldemir
08-08-2014, 20:47
Arkadaşım bu işi biliyorsan geç çanak antenin başına daha detaylı araştırmak için googleden yardım al ama hiç bilgin yoksa çağır bir uyducu işini hallet

erdogan 1
08-08-2014, 23:31
siz hortbird i bulmayın o sizi bulur anten kurulumuna başla

dursun66
10-08-2014, 21:45
sa ustalar ben istanbulda hotbirdi en kolay nasil bulurum saygilar

kardeş arkadaşların bazıları sana mecazi anlamda takılmış en iyi akılı Baldemir usta vermiş bu işin nasıl yaplacağını bilmiyorsan bilen birineyaptır

cafi
10-08-2014, 22:04

bu poğramı kulan oturduğun şehri semti sokapı yaz ayarlamak istediğin uyduyu bul çanağı hangi yöne çevireceğini gösterir

hüseyin
11-08-2014, 10:22
LOPA 2'ci mesajdaki sanal hotbirt tarifiydi...şimdi gerçeğini vereyim....önce çatıya veya balkona çıkıyorsun..yok ben biryere çıkmam diyorsan sokağa çıkıyorsun...evinin etrafında muhakkak dikili birkaç anten vardır...bu antenlere bakarak iyi bir gözlem yap...genelde türk halkı nasıl bakkalda peynirin yanına zeytinde olsun deyip alıyorsa türksatın yanına multivizyonlu hotbirtte olsun diyerek yıllarca bu deyişmez ikili oldu... antenlerin arkasından baktığında sodaki türksat sağdaki hotbirttir..antenlerle cepheden bakıştığındada bunun tersidir...iyibir gözlem yapıp entenini koyacağın yerle kıyasladınmı sinyali rahat yakalarsın...komşuların anten pozisyonlarından çekeceğin kopya senin performansını belirleyecek...kolay gelsin...haaa anteni koyacagın yere tv,uyducihazı,enerji kablosu,betonu deleceksen düber ve darbelimatkap,bakon demirlerine koyacaksan nalburdan iki adet kelepçe işini görür....

seyfi505050
11-08-2014, 11:05
Kardeşim bu işten anlamıyorsan bu işle ugraşan bu işten ekmek yiyen insanlar var çagır birini ücretini ver kurtul yalnız bu arkadaş ayar yaparken bak ki nasıl ayarladığını gör ve ileride lazım olunca sende ayarlarsın kolay gelsin şimdiden sana anlamayana tarifle biraz zor olur