PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stada Yabancı Madde Atarak Kulübüne Zarar Verenler İçin Gereken Yapılacak...

ipekelektronik
04-12-2006, 21:36
Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu, dün akşamki Galatasaray derbisinde tribünlerden sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle üzüntü duyduklarını belirterek, gerekenin yapılacağını ve yabancı maddeleri atanların tespit edilerek emniyete bildirileceğini açıkladı.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, bu tip hareketlerin tamamen ortadan kalkması için yönetim ve camia olarak gerekenin yapılacağı, yabancı maddeleri atan kişilerin tespit edildikten sonra, stada girişlerinin engellenmesi için isimlerinin emniyet yetkililerine bildirileceği belirtildi.

Galatasaray karşısında taraftarın 90 dakika boyunca verdiği destekle son derece önemli bir galibiyet elde edildiği kaydedilen açıklamada, sahaya atılan yabancı maddelerin, Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu ve taraftarların büyük çoğunluğunun, yabancı madde ve küfür konusunda verdiği mücadeleyi gölgelediği ifade edildi.
Açıklamada, özetle şu ifadelere yer verildi: “Yabancı madde ve küfürlü tezahürat konusundaki çabalarımızı samimiyetle sürdürüyor ve hatta çoğu kez ülkemizdeki tüm stadyumların medeni ve küfürsüz ortamlara dönüşmesi konusundaki çalışmalarımızda yalnız bırakıldığımız duygusunu yaşıyoruz.

Dün akşam rakibimize karşı sahada bir kez daha üstünlük sağlamanın hazzını yaşarken, sayıları son derece az dahi olsa bazı kişiler tarafından belirli bölümlerde sahaya atılan cisimler bizi son derece üzmüş ve yönetimimizin ve taraftarımızın ezici çoğunluğunun çabalarını gölgeleyen bir etki yaratmıştır.
Bundan sonraki maçlarda da büyük taraftarımız takımına olan desteğini coşkuyla sürdürürken birkaç kendini bilmez kişinin yaptığı bu yanlış hareketlerin de ortadan tamamen kalkması için yönetim ve camia olarak gereken ne ise onu yapacağız.”

"YABANCI MADDE ATANLAR TESPİT EDİLECEK"

Galatasaray maçında sahaya yabancı madde atanların tespiti için gerekli çalışmaların başlatıldığı ifade edilen açıklamada, bu kişilerin stada alınmaması için emniyet güçlerine bildirileceği kaydedildi.

Erik Gerets'e de geçmiş olsun dileğinde bulunulan açıklamada “Sahaya yabancı cisim atarak takımına ve camiasına zarar veren kişilerin tespiti için gerekli çalışmalara derhal başlanmıştır. Bu kişiler belirlendikten sonra emniyet güçlerine bildirilecek ve bundan sonra stadımıza girişlerinin engellenmesi için gerekli başvurular yapılacaktır. Galatasaray takımının teknik direktörü sayın Erik Gerets'in maç esnasında yaşadığı talihsiz olaydan dolayı duyduğumuz üzüntüyü de bildirmek istiyor ve kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Kendini bilmez kişilerin yaptığı yakışıksız hareketlerin kamuoyunca tüm camiamıza mal edilmeyeceğini biliyor ve tüm sporseverleri bu konudaki çabalarımıza destek vermeye ve küfürsüz, fair-play ruhu içerisinde bir stat atmosferi yaratmak konusunda gösterdiğimiz çabada güç birliği yapmaya davet ediyoruz” denildi.