PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tuğrul yenidoğan'dan açıklama 05,12,2006

ipekelektronik
05-12-2006, 20:03
olayla ilgili tuğrul yenidoğanın acıklaması:

tuğrul yenidoğan:

"aziz yıldırım ’ın basın toplantısından sonra kendisiyle görüştüm ve ‘sayın başkan önce tarihimize saldırdılar diyerek bizleri de suçladınız. biz fenerbahçe tarihi ile ilgili haber yaparken sizin müzenizden de yetkilileri davet ettik. buna rağmen neden bizi bu olayın içine çektiniz?’ diye sordum. bunun üzerine sayın aziz yıldırım ‘bana sormadan o yayını yaptığın için böyle davrandım’ dedi. medyanın geldiği hale bakar mısınız?. ! ben hiçbir programı yaparken kimseye sormam. aziz bey rtük başkanı mı, benim televizyonumun yöneticisi mi neden sorayım?.. kaldı ki ben televizyonumun yöneticilerine de yayınlayacağım haberler hakkında bilgi vermem. bizim dün gece yayınlayacağımız vtr'de aziz yıldırım’ın basın toplantısında söylediklerini çürütecek görüntüler vardı. cihan oskay ’la son zamanlarda hiç görüşmediğini söylüyordu biz 2005 yılında mahmut uslu ve cihan oskay’la birlikte bir oteldeki görüntülerini yayınlayacaktık. aziz bey, cihan oskay’ın kendi ofisine hiç gelmediğini belirtmişti ama biz 1999 yılında show tv tarafından çekilen görüntülerde alpay özalan ve cihan oskay’ın aziz yıldırım’ın ofisine gittiğini görüntülerle kanıtlayacaktık. bu arada basın toplantısında cihan oskay’ı ağır şekilde eleştiren ve kanunlar önünde de suçlu olduğunu ifade eden ali koç’a da, oskay’ın 6 yıl koç grubunda çalıştığını ve daha sonra ingiltere’ye gittiğini kanıtlayacaktık. bana vtr'yi yayınlama, çık aslanlar gibi programını yap dediler, ilkelerime ters düştüğü için yapmadım. kemal ağabey (belgin) ve tayfun'la birlikte programa devam etmemeye karar verdik. reklam baskısına kurban gittik. medya bu hale geldi… ayrıca samsun-fenerbahçe maçında yaşananlardan dolayı hiç kimsenin bu saatten sonra bir şey yapamayacağını kanıtlayacaktık. çünkü yönetmelikler değişti ve bir sonraki sezon başlayana kadar işlem yapılmadığı için bugün hiç kimse o maçla ilgili bir işlem yapamaz. bunu fenerbahçe’de biliyor. dolayısıyla çok büyük bir oyun var, oyun içinde oyun var… samsun’da şike teşvik davası açılmadığını sadece telefon konuşmalarının izinsiz kayıt edilmesi nedeniyle dava açıldığını ortaya koyacaktık