PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Full Hd uyducihazı

aozaslan
18-10-2014, 13:07
kullanmakta olduğum kaon 9944 cihazı güncelleme desteği olmadığı için bissleri açmıyor diye kendi bulduğum *** dosyasını attığımda kırmızı ışıkta kaldı.servise verdim.bir türlü ısınamamıştım.aldığıma pişman olduğumdan yeni bir alıcı almaya karar verdim.full hd.server özellikli ayrıca güncel yazılım desteği sürekli olacak bir cihaz(yabancı kanallardan futbol izlemek için).uygun fiyatlı hangi cihazı önerirsiniz.

Volkan
18-10-2014, 14:06
bütçenizi yazmamışsınız. Ayrıca görüntü kalitesi önemi evdeki tv nizin modeli nedir. Bunlar çok önemli. Sonuç olarak alacağınız uydu sadece server ve bıss için olmamamlı en önemlisi bana göre görüntü kalitesidir. Eğer evde iyi bir tv nizi varsa onunla iyi çalışabilecek bir uydu seçimi olmalıdır.

beaverss
18-10-2014, 14:09
aynen görüntü kalitesi önemli server konusu çözme konusunda ise şuan belirsizlik var

aozaslan
18-10-2014, 17:17
evdeki televizyonum sony 102 LCD. jameson 2017 ile birlikte
Only the registered members can see the link ile
Only the registered members can see the link arasında kaldım.kaon güncel destek vermiyor.jameson da server yok.destek nasıl bilmiyorum.next destek çok iyi,kamasonic te server ve iptv avantajı ama destek nasıl bilmiyorum.kaondan canım yandı.kararsız kaldım.hangisi size ileri yöneliktır.

uydu3405
18-10-2014, 20:00
Only the registered members can see the link arasında kaldım.kaon güncel destek vermiyor.jameson da server yok.destek nasıl bilmiyorum.next destek çok iyi,kamasonic te server ve iptv avantajı ama destek nasıl bilmiyorum.kaondan canım yandı.kararsız kaldım.hangisi size ileri yöneliktır.

Next Machina 3D ye her hafta yazılımla destek sağlanıyor nasıl anlatsam mesela bir frekans değişse ve onu bu cihaz alamazsa hemen destek geliyor.Zamanında D-smart frekansında fec değeri değiştirmiş ve bir çok cihaz bunu gösteremezken en erken yazılımı next sunmuş ve kullanıcılarını mağdur etmemişti.Bu çok yakın tarihteki bir örnek bence Next Machina 3D alın server ıda problemsiz.

mavibakis
18-10-2014, 20:44
haklısın

aozaslan
18-10-2014, 21:19
inceledim çok güzel ama bütçemi aşıyor en fazla 180-200 arası lazım.

Volkan
18-10-2014, 21:41
dediğiniz fiyata ancak mini tv arkasına takılan uydu cihazı alabilirsiniz ama ondada görüntü kalitesı olrak çok fazlabır sey beklemyın.. bana kalırsa butcenız 300 tl ye ızın verıyorsa cihaz alın yoksa elinizdeki ile idare temnızı tavsiye ederim..

200 tl yıde çöpe atmamamk için.

muslum-baba
18-10-2014, 23:36

KAMOSONIC KS-HD1512 al pişman olmassın iptv super çalışıyor görüntü kalite super 1 ay cccam bedava..

Only the registered members can see the link

mehmet 1
19-10-2014, 12:31
inceledim çok güzel ama bütçemi aşıyor en fazla 180-200 arası lazım.
atlanta hd box

Volkan
19-10-2014, 16:41
Bazı arkadaşlar Mini cihazları öneriyor evet fiyat olarak ucuz ve küçüklüğüne göre beya birde iş yapıyor ama hiç bir zaman görüntü kaliteleri tam olarak iyi değil. Bunu bir çok cihazda test ettim benım atlanta-goldmaster ve korax ın yanından bile geçemediler.

Bana göre en önemlisi görüntü çamur gibi HD yayın izlemektense 1oo tl daha fazla para verir normal hd uydu cihazı alırım. Özellikle piyasada şu an Goldmaster 1050 hem ucuzluk hemde işlevsellik yönünden bence en iyi modellerden biri.

Ben klıksadan 250 tl ye almıştım ama şimdi bu fiyata bulamazsınız gibime geliyor.

aozaslan
24-10-2014, 09:09
arkadaşlar kusuruma bakmayın birde hd alıcıların coğunda youtube,dailmation gibi destekliyor deniyor.bunu smart tv gibi youtube den bir film yada müzik izleyebilirmiyiz.kaon 9944 tede vardı ama çok nadir girebiliyordum ağ hatası veriyordu.indirdiklerimde 2-3 dk.lık kendi girdiği yerlerdi.

lakiden
24-10-2014, 17:03
arkadaşlar kusuruma bakmayın birde hd alıcıların coğunda youtube,dailmation gibi destekliyor deniyor.bunu smart tv gibi youtube den bir film yada müzik izleyebilirmiyiz.kaon 9944 tede vardı ama çok nadir girebiliyordum ağ hatası veriyordu.indirdiklerimde 2-3 dk.lık kendi girdiği yerlerdi.
senin kaon cihazla jameson aynı cihazsun plus 1502çip set .yücel pazarlama oradan alıp ismini değiştirip satıyor.hatta ğecenlerde homatech 1200 diye 75 tl ye sattılar a 101 de
yotube zaman zaman kapanıp açılıyor.yeni softvare istiyor

cihazın sen markasına takılıp kalmıssın arkadaşım.
illa sun plus 1512 alacaksan taplin speederbox diye al bulabilirsen.100 tl ye felan satıyorlar.aynı cihaz farklı isilerde 2 katına satılıyor
al ucuz taplini yaz qsat diye googleye yükle soft u oldu sana 200 tl lik cihaz

lakiden
24-10-2014, 17:09
işte mini linux

Only the registered members can see the link enigma 2 linux acrupada 99 euro

ama trde yok.maalesef tr de fiatlar çok kazık

birde novatech işlemcili yeni cihaz var

fiatı cok iyi .ama tr de yok
üstelik criptowork emu destekli.7 dahil

aozaslan
24-10-2014, 18:39
evet bugün gidip bir tane kamasonic 1512 aldım.motorlu çanağım var.kurulum motor.dan uyduyu buldum nasıl kaydedeceğim bir türlü çözemedim.hafızaya nasıl alacağım.şu anda türksatta sinyal tamam dım hareket.dur.devamlı hareket dur.git 0,pozisyon 0 şeklinde bunu nasıl kaydedeceğim acil yardımlarınızı bekliyorum.tşk.ederim.

aozaslan
24-10-2014, 20:25
uyduyu ayarladım ama ip tv de ağ bağlantısı hatası veriyor.

muslum-baba
24-10-2014, 20:49
uyduyu ayarladım ama ip tv de ağ bağlantısı hatası veriyor.

kamasonic kendi sitesi var sana yardımçı olurlar (reisdestek com.)
her uyduyu motorda ayarladığında kaydetmek için pozisyon 1.2.3.4. diye her uyduda hafıza kaydet...

aozaslan
24-10-2014, 21:52
kamasonic kendi sitesi var sana yardımçı olurlar (reisdestek com.)
her uyduyu motorda ayarladığında kaydetmek için pozisyon 1.2.3.4. diye her uyduda hafıza kaydet...
teşekkür ederim usta dediğiniz gibi türksatı kaydettim

aozaslan
25-10-2014, 00:39
iyi geceler arkadaşlar.kamasonic 1512 cihazda motor ayarları nasıl yapılır.kurulum-motor ayarları-TÜRKSAT 4/a motor ayarı daseqc 1.2sinyal ve kaliteyi buluyorum.git 0 ve pozisyon 0 bu halde gösteriyor.ancak başka bir uyduyuayarlamaya kalktığımda gittiğiyerde kalıyor.git ve pozisyona nasıl hafızaya alacağım acil yardımlarınızı bekliyorum.tşk.ederim. türksatta kayıt olmamış

aozaslan
25-10-2014, 14:41
evet olay şimdi çözüldü.pozisyon ayarlanıyormuş.kaydet kısmı aşagıd olduğu için görünmemiş.ilmeçi aşağı çektiğimde kaydet butonu göründü.

aozaslan
26-10-2014, 01:27
iyi geceler arkadaşlar.kamasonic 1512 de bazı kanalları kilitledim.açmak istediğimde kanal üzerine gelince şifre istiyor şifreyi giriyorum kanal açılıyor.tekrar kilitlemek istediğimde nasıl yaparız ayrıca kilitli kanallar gizlenebiliyormu.

aozaslan
26-10-2014, 14:30
iyi günler arkadaşlar.birkaç gün önce 1512 aldım.aşağı yukarı çok yerini öğrendim sayılır.ancak kumandadan kapatıyorum.tekrar açmak istediğimde açılmıyor.elektrik fişinden çıkarıp takıyorum ancak yine açılmıyor.tesadüfen rasladım uydu gözünü fişini çıkardım.fişi taktım cihz normal olarak açıldı.kumanda gözünü taktım.normal olarak çalışıyor.kumandadan kapatıyorum.tekrar kumandadan açmak istediğimde sorun tekrarlıyor.sorun nerede olabilir gerçi aldığım kişide yokmuş.salı günü toptancı getirecek.telefonda görüştüm.aynı olay başına gelen oldumu nedendir.yazılımdan filan olabilir mi.teşekkürler.

aozaslan
28-10-2014, 20:01
toptancı geldi yanında cihazı çalıştırdık.dediğim gibi göz takılıyken açılmıyordu.başka bir cihaa ait gözü taktık.cihaz normal olarak çalıştı.sonra yeni bir cihaz denedik.o daha hızlı açıldı.bende yeniyi aldım.hayırlısı bakalım.

aozaslan
29-10-2014, 19:36
şimdiye kadar birçok uydu alıcısı kullandım.dreambox 500s,sunny,kaon,alba,goldmaster,cvs,trident ama hepsinden önemlisi destek konusunda kamosonic uydu desteği kadar yardımcı olan görmedim.
sanırım ıptv li olduğundan sadece kumanda gözü diğerlerine göre daha zor alıyor.onu haricinde süper.insallah sorun yaşayanlara destek devam eder.daha öğreneceğimiz çok sey var.

lakiden
30-10-2014, 00:53
şimdiye kadar birçok uydu alıcısı kullandım.dreambox 500s,sunny,kaon,alba,goldmaster,cvs,trident ama hepsinden önemlisi destek konusunda kamosonic uydu desteği kadar yardımcı olan görmedim.
sanırım ıptv li olduğundan sadece kumanda gözü diğerlerine göre daha zor alıyor.onu haricinde süper.insallah sorun yaşayanlara destek devam eder.daha öğreneceğimiz çok sey var.

destekmi.bu cihaza desteek varmı ki.sunplus işlemcili çin malı oyuncak bence
aynı cihazı taplin speeder box diye alsaydın 93 tl

kamosonic olarak kaça aldınız acaba

kamosonic kayserili size destel olurmu bilmem ama sizkamosonic e epey destek olmussunuz
:D

aozaslan
30-10-2014, 12:37
destekmi.bu cihaza desteek varmı ki.sunplus işlemcili çin malı oyuncak bence
aynı cihazı taplin speeder box diye alsaydın 93 tl

kamosonic olarak kaça aldınız acaba

kamosonic kayserili size destel olurmu bilmem ama sizkamosonic e epey destek olmussunuz
:D

arkadaşım sen git birde kaon alda gör destek nasıl yapılıyor.bir tane kaon 9944 aldım.ne bir yazılım ne bir güncelleme.türksatta bir tane biss açmıyor.önceleri iyiydi.türksata geçtikten sonra hiçbirini açmadı araştırdım.telefon ettim.*** dosyası hazırlanıyor.en yakın güncelleme 1 yıl önce.ama kamosonic internetten kendi güncelliyor.bir yıl iptv.içinde yüklü.zaten iptv alsan 150 tl den aşağı değil.türksat 4a.güncel kanal listesi hemen hazırlanmış.internetten indir tamam.tabi herkesin düşünces farklı bu benim düşüncem

tokersari
02-11-2014, 11:59
Artık böyle cihazlar demode oldu şimdi android 4.2 uydu cihazları var bisi var cccamı var interneti içinde smartı içinde yada uydusuz android tv box larda var dileyen 150 - 200 tl verdinmi alırsın internette araştırın inceleyin belki ilginizi çeker benden bazı alternatif tavsiyeler

lakiden
03-11-2014, 22:03
arkadaşım sen git birde kaon alda gör destek nasıl yapılıyor.bir tane kaon 9944 aldım.ne bir yazılım ne bir güncelleme.türksatta bir tane biss açmıyor.önceleri iyiydi.türksata geçtikten sonra hiçbirini açmadı araştırdım.telefon ettim.*** dosyası hazırlanıyor.en yakın güncelleme 1 yıl önce.ama kamosonic internetten kendi güncelliyor.bir yıl iptv.içinde yüklü.zaten iptv alsan 150 tl den aşağı değil.türksat 4a.güncel kanal listesi hemen hazırlanmış.internetten indir tamam.tabi herkesin düşünces farklı bu benim düşüncem

arkadaşım sen hala cihazın markasına takılmıssın.kaon diye aldığın cihazda sunplus 1502 cihaz.kamosonicde 1512 cihaz
1502 lerede dediğin her şey başka marka cihazlarda oluyor.hattaserver li softlarıda ğeçen forumda verildi
1502 cihazı kaon diye kaça aldın bilmem ama hometech diye a101 de 75 tl ye satıldı
ben yine diyorum aynı cihaza kamosonic isimle satılmasından dolayı 50 tl fazla vermissin

nedense tr de sunpluscuların işi gücü para.soft uda parayla satıyorlar

lakiden
03-11-2014, 22:05
Artık böyle cihazlar demode oldu şimdi android 4.2 uydu cihazları var bisi var cccamı var interneti içinde smartı içinde yada uydusuz android tv box larda var dileyen 150 - 200 tl verdinmi alırsın internette araştırın inceleyin belki ilginizi çeker benden bazı alternatif tavsiyeler
evet okuyoruz ama hiçde dediğin gibi değil.sunny lerede gördük smartbox cihazında.
bence hem androit,hemde uydu cihazı bir arada olmuyor

Volkan
04-11-2014, 09:35
Bu konu çok uzadı arkadaşımız artık bir cihaz almış kullanıyor..

Konu mesajlar çoğladıkça farklı yerelere gitmeye başlıyor.

Konu kapanmıştır.