PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bedelli Askerlik Uygulamasının Çıkmasını Doğru Buluyormusunuz?

Editor
03-12-2014, 03:29
Bu haftanın gundem konusu bedelli askerlik oldu sizce 01 ocak 2015 te yürürlüge girecek olan Bedelli askerlik yapımına bakış açınız nedir yorumlarınızı ve oylarınıız bekliyoruz..

selim789
03-12-2014, 12:22
parası olan yapmayacak, parası olmayan yapacak, eşitsizlik var ben karşıyım.

Hikmet™
03-12-2014, 13:09
Şerefli Bir Türk Erkeği olarak gittim 15 ay askerliğimi yapıp geldim Çok Şükür. Erkekliğinden utananlarsa gitsin doktora görünsün. (Bilmem anlatabildim mi.?)

aliharbiye
03-12-2014, 13:39
fakirde zenginde eşit olmalı. hiç kimse hiç kimsede daha iyi değil. benim param yok ben askerlik yapacam. senin paran var, eeee sen askerlik yapmıyacan. nerde eşitlik. kesinlikle karşıyım.

cilginizmirli
03-12-2014, 13:47
Kesinlikle karşıyım.Devletimizin seçim uğruna yaptığı yanlış bir uygulama.

ferman
03-12-2014, 14:20
askerligini yapmayan adama kız bile vermezlerdi bizim örf adetimizde adam gibi askerligini yapacak adam gibi adam olacak

kayserli
03-12-2014, 14:42
bedellinin yıllar önce ilk çıkış amacı gurbetciler içindi yurt dışında işlerini kaybet mesinler diye ama günümüzde ikdidarın para kaynagı siyasi oy rantı birde toplanan paraların akıbetini düşünmeklazım kesinlikle bedelliye karşıyım toplum içinde aşitsizlik ve servet ayrıcalığı yapar.fakirin gücü yetmiyenin sucu ğünahı ney o zaman fırsat eşitliği olarak fakirinde bedellisini devlet ödemeli

CABBARİ
03-12-2014, 15:29
olumlu buluyoruk parası olan verecek kurtulacak haaa ben bedellimi yaptım hayır ama işini kurmuş çolugu çocugu olmuşl parası var yaş 30 gidipte 12 ay askerlik yapmasının bir mantıgı yok devlete üç beş kuruş yarar saglar en azından

aliharbiye
03-12-2014, 17:09
sevgili cabbari ustam genelde hepimiz 20 yaş üzerinden yorum yaptık, aklımıza 30 yaş ve yukarı olan insanlar gelmedi bile. şahsen ben tabiikide onlara karşı değilim. ama yaş 20 tam askerlik çağı, parası var diyede bedelli yapacak değil herhalde. ben bu mantığa karşıyım.

ŞRARSKOZ
03-12-2014, 17:52
paralıya yurtdışındakiler hariç yaş ne olursa olsun karşıyım
bende 3 oglan var ne olcak şimdi askeri üçretle calışıyoz ne olcak
hakkımıda devlete hiç bir şekilde helal etmiyorum zehir zıkkım olsun
bendende yılda 1000 tl alsın 18 yılda ödeyim olmaz mı

ŞRARSKOZ
03-12-2014, 17:56
o şekilde olsun bakalım kim yapar askerligi
vatan sevgisi var mı yok mu görelim
bence kimse yapmaz ya sizce

CCW
03-12-2014, 18:48
parası olan yapmayacak, parası olmayan yapacak, eşitsizlik var ben karşıyım.

İçinde yaşadığımız dünya düzeni de böyle. Mesela benim param var diye bir akıllı telefon alabilirken günde 10 TL bulamayanlar var. Bu adaletsizlik, ama sırf öyleleri var diye ben telefon almaktan vazgeçiyor muyum? Evet doğru bildiniz, hayır :)

Bedelli konusu da benzer şekilde. Ayrıca vatan borcu saçmalığına da hiç katılmıyorum. Vatanım benden zaten borcunu takır takır alıyor. Benim vatana borcum yok, 12 ay sebepsiz yere egosu tavan yapmış kısmen ortaokul ve lise mezunu kişilerden emir alıp leş gibi bir yerde kalmanın bana ne kazandırabileceğini açıkçası bilmiyorum.

İ.K.S.X.
03-12-2014, 18:49
yazıklar olsun tek kelime ile bankalar kredi bile vermeye başladı.ben tamamen karşıyım olan garibana olacak..

zekı62
03-12-2014, 19:19
Only the registered members can see the link
acil satılık
>>>>Askerlik parası için bakın ne satıyor?><<<<
Bedelli askerlik için adaylar internet siteleri üzerinden ev ve arabalarını 'Bedelli için acil' başlığıyla satışa koyarken, bir aday ise 1.000 liraya blender'ını satışa çıkardı.
"Bedelli için bedel fena düştü doktordan temiz, bedelli askerlik dolayısıyla satılık vasıta , bedelli çıktı böyle oldu, bedelli askerlikten dolayı satılık, acil satılık bedelli çıktı bedel iyice fena düştü , bedelli askerlikten yararlanmak için satıyorum muallimden temiz" BETER OLUN !

Zengin olan özel üniversiteye 13 net yapıp barajı geçip en iyi bölüme gitsin fakir full yapsın öss de yine gidemesin

yargıç_1
03-12-2014, 19:22
Artık TÜRKİYE'de parası olanların yaşayabileceği bi Ülke haline geldi Kolay yoldan gelen bi para kaynağı daha açıldı devlete

martiin
03-12-2014, 20:48
önceden vatan borcu denıyordu herkesın seve seve yapması gereken görevdı simdi maddıyat konusyor artık

bayram tv
03-12-2014, 21:31
Ben karşıyım parası olan askerlik yapmasın gariban çocugu ise askerlik yapsın hani herkes eşitti.?

Birde şöyle bir durum var zaten bu şahıslar askerlik yapmıyorki bir şekilde ankarada tanıdıgı var olunca en rahat bölgelere bunlar gönderiliyor dogru düzgün askeri egitim bile almıyorlar boyna yatış ve her hafta sonu evci gidip iki gün birlige bile gelmezler böyle şahıslar yüzünden tugay ve altı birliklerde milletin moralini bozuyorlar buna benzer sabebler yüzünden askerlik yapmasın önce anlatıgım bu ayrımcılıgı sona erdisinler sonra bu çok namusluları askere alsınlar..

Ve deginmeden geçmeyecegim yaklaşık 2 yıl önce şuan bilinen muhalefet liderine şehit babası bedelli askerlik çıkarmayın benim evladım şehit düştü zengin çocugu kıymetlide bizimkilerin kıymeti yokmu diye tepki vermişti.
ve tepkiye maruz kalan muhalefet lideri ise cevap olarak ise sizi anlıyorum ama bunlar zaten askerlik yapmıyorlar bir şekilde sürekli asker kaçagı durumundalar bari bedelli askerlik çıkaralım en azından devlete para akışı saglansın diye cevaplamıştı.
ama şehit babasıda altta kalmayarak sen devlet degilmisin devlet olarak görevin bu kaçakları diskolardan barlardan bulup zorla askerlik yaptıracaksın deyince sus pus olmuştu.

şimşek59
03-12-2014, 21:50
kesinlikle hayırrrrr :(

hallederiz
03-12-2014, 21:56
zengin insan zatinden öle yada böle askerlik yapmıyor paralı çıkmasa sanki zenginler gidipte askerliğini yapıvicekmi???

korfez41
03-12-2014, 22:54
eşitsizlik var ben karşıyım. :46568926:

wetin
03-12-2014, 22:59
12 ay askerlik yapacagina
10.bin tl ver cinsiyet degistir
8.bin tl cebinde kalsin
Nasilsa her türlü adam degilsin :46568926:

harfun
03-12-2014, 23:05
Zamanında Nasrettin Hoca mız ne demiş: Parayı veren düdüğü çalar. Yazık hemde çokkkkkkk. :(

system3
03-12-2014, 23:20
:mad2: Bir gün bu devletin başındakiler bu yaptıklarının BEDELİni kainatın derinliği kadar paracıkları bile olsa ödeyemiyecekler! ve o bir gün ne yazık ki sadece mahşer günü olacak!

bayram tv
03-12-2014, 23:34

Volkan
04-12-2014, 01:02
Karşıyım desem doğru demesem yanlışşş..

Öyle şeyler varki Askerlikte neresınden tutarsan tut elinde kalıyor... Şimdi Askere gidiyoruz neymiş efendim zor şartları öğrenecekmişiz. Zor şartlar dediğimiz şey pislik içindemi uyumak yada yenmiyecek yemekleri önümüze konması ve bile hasta mı olmak.

Askerlikte bir çok şey israf olmaktadır. bunların ilk başında yemek gelir. İkinciside benzin mazotttt...

Bence artık profesyonel askerliğe geçilmeli. Uzman erbaş sistemi olmalı. Bu durumda zaten ortada ne bedelli kalır nede işsizlik... Zaten israf olan bir para var bence uzman erbaşlığa geçilse şu anki sistemde kara geçilir. Normal bir erbaşın askeriyeye maliyeti daha fazla.

Bu yüzden bu konu bence çok iyi ele alınmalı.

Birilerine oy kapası yada rant kapısı olarak kullandırılmamalı.

kanberoğlu
04-12-2014, 01:12
Bencede yanlış bir uygulama. Askerlik elbette bazı mantıksız sonuçları var ancak savunma olarak elbette getirisi çok daha fazla. Bizim zamanımızda 20 aydı şimdi 12 ay. En azından bunuda yapsınlar. saygı ile.

star37
04-12-2014, 17:31
bende kesinlikle karşıyım her darbe fakire vuruyor o zaman fakiride düşünsünler onlardan aldıkları parayı askere gidenlere versinler de görelim adaleti birde bu anketi imkan olsada bunu çıkaranlara gösterebilsek bakalım gitmeyenlerin oyu yeterli olacakmı bunlara

star37
04-12-2014, 17:41

bu yazı ancak alkışlanır:present:

muslum-baba
04-12-2014, 21:12
erkeklik elden gidiyor...

huseyni4
05-12-2014, 01:41
bence saçmalık ozaman askerliği kaldırsınlar kardeşlerimizde kurtulsunlar....selamlar

uzmanuyducu
05-12-2014, 02:53
şimdi ilerleyen bir zamanda bir savaş çıksa bu askerlikten para veripte kaçanları kim kurucak ak partimi yoksa askerliğini aslanlar gibi yapıpta gelen vatandaşmı ? bundan sonra herkes 28 yaşına asker kaçağı olsun sonrada 28 i dolduranda para verip askerlikten kaçsın eeee o zaman kim askerlik yapacak ?

Hilmi
05-12-2014, 13:03

Bedel ödemeye hala devam ediyoruz!!!

işçi
05-12-2014, 13:18
bazıları için ayrımlık yapılabilir ama bu zengin veya fakir yada şu an cuhur olan zatın testin kanserie karşılk 3 çocuk sahibi olanlar için değil bu insan gerçekten tıbbi konuda veya bilim konusunda üstün biridir askerdeki zamanı vatanına farklı şekilde yada işinde daha yararlı olacaksa ayrım yapılmalıdır bu ayrım para için yapılmamalıdır parası çok olan gitsinde azıcık adamlık öğrensin..

ilhanaktan
05-12-2014, 23:33
ben 18 pasapasa yaptıysam zengın ıtlerıde yapsın ben vatana olan borcumu odedım onlar yapmazsa hakkımı elal etmıyorum

xfles7837
06-12-2014, 00:36
oğlum behçet hastası ve askere gitti terhis olalı iki ay oluyor bir yıl boyunca üniversite hastanesinde olması gereken rutin kontrollerini olamadı malesef, bedelli askerliğe karşı değilim ancak futbolcu sanatçı kısaca maddi geliri yüksek olanlarla düşük olanları aynı uygulamaya tabi tuttukları için bu şerefsiz düzene kökten karşıyım. madem yapacaksınız bir uygulama gelir seviyesine göre yapın zekatta oldğu gibi, bi tarafları sıkışınca meksika ya cami yapmaya kalkaşmaya benzemiyor bu işler ne olursan ol önce adil ol.

tektepe
06-12-2014, 01:09
Cok güzel uygulama.vtana millete hayirli olsun.devletin ihtiyaci yokki askere Hemde kasaya para giriyor.ayrica bukadar alinacak askere yapilan masrafida hesap edersen .neler olmaz neler.var olsun hükümetimiz bu parayla baska isler yapilir innsALLAH.

sensi
06-12-2014, 11:20
:nono::Bu kararı azıcık vicdanı olanlar alamaz sadece CÜZDANI olanlar alırlar yani bu değirmenin suyu hep zenginlere göre dönüyor acaba soruyorum öbür dünyada cennete girmek içinde bu gibi saçma kanunlar çıkarıp torpil yapabilecekmisiniz onu öbür dünyada göreceğiz çok yazık böyle bir kanunu geçmişte hiç bir hükümet çıkarmaya çesaret edemedi.....
Madem çıkardınız birazcık bu kanunu çıkaranlarda insanlık kaldı ise BEDELLİ ASKERLİKTEN GELEN PARAYI PARA BULAMAYIP ASKERE GİTMEK ZORUNDA KALAN FAKİR ÇOCUKLARINA VERİN O ZAMAN SİZİ ANLINIZDAN ÖPERİM ama yine bu paraları havaya suya yada 5000 odalı saraylara harcarsınız:mad2:

zeko21
06-12-2014, 23:29
yorumlara baktımda herkes kendi inancı doğrultusunda bir şeyler yazmış bende 32 yıl askerlik yapan birisi olarak evet yabancı devletlerde işini kurmuş ve işini takip edemeyecek durumda olanlara elbetteki evet ama onun harici burada barınanlara hayır bu işi devlete yüklemekte yanlıştır arz talep meselesidir

sertrock
07-12-2014, 01:56
bedelliden elde edilecek gelirin 25 kuruşu bile asgari ücretli,emekli,köylü veya memurun cebine gidecek mi? kesinlikle hayır..! tıpkı işsizlik fonunda biriken milyarlarca lirasının ak-saray yapımına hortumlanması gibi bu 11 milyar lira da beyefendilerin şatafatlı yaşamına harcanacak..! yani parası olup askerlikten yırtanlarla,Obama kompleksini yenmeye çalışanlar dışında kimseye bir hayrı dokunmayacak..!

sensi
07-12-2014, 03:15

ZENGİN ÇOCUKLARI TAVERNAYA DİSCOYA FAKİR ÇOCUKLARA MARŞ MARŞ ASKERE DEDİLER

memoli1478
07-12-2014, 07:48
arkadaşlar çoğu kişi bilmiyor böle bir gerçek var türkiye ekonomisi çökmek üzere bazı şeyler yapılmazsa çökecek sonuç ne olacak milletimiz madur olacak devlet ekonomiden düşecek bunun önüne geçmek için bu uygulamayı yaptılar biraz daha dinç kalması için ben tamamen karşıyım birileri hortumu koyuyur gittiği yere kadar çekiyor böle olmaz buna bir dur demek gerekiyor ama geriye dönüp bakıyorum ne asker kalmış ne polis ne hakim nede devlet bu bekleniyordu zaten ileride ne olur bilmem ama iyi şeyler olacağını sanmıyorum

sertrock
07-12-2014, 12:46
sudan ucuz bedelli buna denir..! yahu zaten bir asker 15 ay askerde kalsa yol parasıdır,yediği,içtiğidir,cep harçlığıdır zaten 18 bin tl gidecek.bir de çalışan birinin 15 ay
maaştan,gelirden yoksun kalmasını düşünürsek gerçekten sudan ucuz olduğu ortaya çıkar.
bari en azından 40-50 bin tl olsa o zaman bedel ödemekten söz edilebilir..!

zeko21
07-12-2014, 13:42
türkiye ekonomisi ne hale düşmüş 18 bin tl ye muhtaç olmuş şu zavallı düşünceye bakın herhalde İMF olan borcu herhalde böyle düşünenler ödedi

sertrock
07-12-2014, 16:31
türkiye ekonomisi ne hale düşmüş 18 bin tl ye muhtaç olmuş şu zavallı düşünceye bakın herhalde İMF olan borcu herhalde böyle düşünenler ödedi

İMF'ye olan borcun ödenmesini görüyorsun,iyi güzel de son 10 yılda, cumhuriyetin kurulmasından günümüze kadar dişimiz tırnağımızla elde ettiğimiz ekonomik kazanımlarımızın özelleştirme adı altında haraç-mezat satıldığını ve bu işten 62 milyar dolar(kaynak: 10 gün önce maliye bakanı mehmet şimşek)elde edildiğini de başta sen olmak üzere herkesin bilmesi lazım..! 62 milyardan düşünüz 15 milyarı,47 milyar doları cepten yemişiz..!

zeko21
07-12-2014, 18:02
İMF'ye olan borcun ödenmesini görüyorsun,iyi güzel de son 10 yılda, cumhuriyetin kurulmasından günümüze kadar dişimiz tırnağımızla elde ettiğimiz ekonomik kazanımlarımızın özelleştirme adı altında haraç-mezat satıldığını ve bu işten 62 milyar dolar(kaynak: 10 gün önce maliye bakanı mehmet şimşek)elde edildiğini de başta sen olmak üzere herkesin bilmesi lazım..! 62 milyardan düşünüz 15 milyarı,47 milyar doları cepten yemişiz..!

bir afiyetle ben yemişim ne güzel yapmışım

memoli1478
08-12-2014, 01:05

bunu zamanla göreceğiz ama o gün geldiği zaman türkiye iyi bir yerde olmayacak diye düşünüyorum neyse fazla kurcalamayalım işin boyutu farklı yerlere gitmesin hatalı kararlar alınıyor ve uygulanıyor bunu herkes bilsin

sensi
08-12-2014, 01:29
arkadaşlar çoğu kişi bilmiyor böle bir gerçek var türkiye ekonomisi çökmek üzere bazı şeyler yapılmazsa çökecek sonuç ne olacak milletimiz madur olacak devlet ekonomiden düşecek bunun önüne geçmek için bu uygulamayı yaptılar biraz daha dinç kalması için ben tamamen karşıyım birileri hortumu koyuyur gittiği yere kadar çekiyor böle olmaz buna bir dur demek gerekiyor ama geriye dönüp bakıyorum ne asker kalmış ne polis ne hakim nede devlet bu bekleniyordu zaten ileride ne olur bilmem ama iyi şeyler olacağını sanmıyorum kardeşim çok güzel düşünüyorsunuz ekenomik olarak iyi günlerde değiliz. iyide nasıl oluyorda 1500 odalı AKSARAY yaptırılıyor buraya harcanan para ile türkiyed neler olacağını sağır sultan bile biliyorken baştakiler bilmiyorlamı acaba madem ekenomi olarak hiç iyi yerlerde değiliz 1.5 milyon suriyeli göçmeni izlenen yanlış politika sonrası sınırlarımıza açarak ül***e sokmak hata değilmi idi??? ve bu kadar insanın ülkemize girip ucuz işci olup milyonlarca işsizimiz iş beklerken bu çöküntüyü acaba baştaki devlet büyüklerimiz göremedilermi?? ben bunlara cevap olarak önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜN gençliğe şu sözü ile cevap vereceğim

:nono::EY TÜRK GENÇLİĞİ

samut kara
08-12-2014, 10:29
eşitsiz bir yaklaşım paranın milli duyguların önüne geçişi

hkahya
08-12-2014, 13:48
kesinlikle karşıyım

oo1971
08-12-2014, 14:54
herkez vatan borcunu ödeyecek

zeko21
08-12-2014, 17:31
kardeşim çok güzel düşünüyorsunuz ekenomik olarak iyi günlerde değiliz. iyide nasıl oluyorda 1500 odalı AKSARAY yaptırılıyor buraya harcanan para ile türkiyed neler olacağını sağır sultan bile biliyorken baştakiler bilmiyorlamı acaba madem ekenomi olarak hiç iyi yerlerde değiliz 1.5 milyon suriyeli göçmeni izlenen yanlış politika sonrası sınırlarımıza açarak ül***e sokmak hata değilmi idi??? ve bu kadar insanın ülkemize girip ucuz işci olup milyonlarca işsizimiz iş beklerken bu çöküntüyü acaba baştaki devlet büyüklerimiz göremedilermi?? ben bunlara cevap olarak önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜN gençliğe şu sözü ile cevap vereceğim

:nono::EY TÜRK GENÇLİĞİ

kendin bile yazdığına inanmıyorsun ATATÜRK'ü koz olarak kullanıyorsun evet cevabını versene nasıl oluyor TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE AZ BİLE SAYILACAK muhteşem saray yapılıyor

safari33
08-12-2014, 18:47
kesinlikle eşitsizlik.

sensi
09-12-2014, 02:47
sana cevap vermeye gerek duymuyorum arkadaşım sen hayatından memnun isen tüm türkiye cumhuriyeti memnun olduğunu sanıyorsun ama sen haklısın bu kadar olumsuzluklara rağmen %51 oy alan bir iktidara şapka çıkartılır GÖRELİM MEVLA NE EYLER NE EYLER İSE GÜZEL EYLER yüce allah fakirlerin yanında ve gönlünde olsun yeter saygılarımla ....

memoli1478
09-12-2014, 09:03
o sarayın maliyeti senden benden bizden çıkıyor unutma zoko21 biraz düşün ve araştır
biz siyasi yönden düşünmüyoruz genel olarak düşünüyoruz türkiye yeni bir çağa giriyor ve o çağ malesef iyi değil milletin gözünü biraz daha kapatacak zorunlu dersler bunda bir örnek halkı çekirdekten değiştirme planında yani küçük yaşta başlayıp ilerleyenyıllarda farklı bir türkiye oluşturmak asıl hedef bunada
a.d.devlet mi dersiniz ilerde onu bilmem ama şuan izlenen
politikalar ve verilen karar ve uygulamalar tamamen yanlış ve çok tehlikelidir

zeko21
09-12-2014, 11:57
sana cevap vermeye gerek duymuyorum arkadaşım sen hayatından memnun isen tüm türkiye cumhuriyeti memnun olduğunu sanıyorsun ama sen haklısın bu kadar olumsuzluklara rağmen %51 oy alan bir iktidara şapka çıkartılır GÖRELİM MEVLA NE EYLER NE EYLER İSE GÜZEL EYLER yüce allah fakirlerin yanında ve gönlünde olsun yeter saygılarımla ....
amin diyorum kim bu devleti yıkmaya çalışyorsa torağın dibinde kalarak çırpınsın

zeko21
09-12-2014, 12:07
o sarayın maliyeti senden benden bizden çıkıyor unutma zoko21 biraz düşün ve araştır
biz siyasi yönden düşünmüyoruz genel olarak düşünüyoruz türkiye yeni bir çağa giriyor ve o çağ malesef iyi değil milletin gözünü biraz daha kapatacak zorunlu dersler bunda bir örnek halkı çekirdekten değiştirme planında yani küçük yaşta başlayıp ilerleyenyıllarda farklı bir türkiye oluşturmak asıl hedef bunada
a.d.devlet mi dersiniz ilerde onu bilmem ama şuan izlenen
politikalar ve verilen karar ve uygulamalar tamamen yanlış ve çok tehlikelidir
bak kardeşim evet çok doğru söylüyorsun bu para hepimizin cebinden çıkıyor ve biz eskiden birilerine köle oluyorduk sanki vatanı kurtarmışlar gibi evet biraz araştırma yaparsan tarihi bizlere nasıl yanlış öğretildiğini anlarsın ben tarihi genelde 136 yaşındaki dedemden öğrendim ve dedemin dedikleri bugün tek tek ortaya çıkıyor Hulki Cevizoğlu dedemin peşine çok düştü alet etmeye ama dedem ve dayılarım kabul etmedi ve dedem 2008 yılında ALLAH'ın rahmetine kavuştu ben dedemin dediklerine inanıyorum ona buna değil gerçek tarih dedemdi nur içinde yatsın girmediği savaş kalmamıştı

sensi
09-12-2014, 13:31
amin diyorum kim bu devleti yıkmaya çalışyorsa torağın dibinde kalarak çırpınsınarkadaşım şu an mevcut görevde olan hükümete ilk seçim kazanmasında oy verenlerden biriyim hatta başabakınımızın kuduğu bir şiir yüzünden ceza evine atılmasına karşı çıkan haksızlık olduğunu haykıranlardan biri idim ama son 11 yılda çıkan kanunlardan sadece SAĞLIK sistemi milletin yüzünü güldürdü ilaç kuyruklarında vatandaşlarımızın canı çıkıyordu yiğidi öldürelim ama hakkını verelim diyoruz..
Halkın ve vatandaşın gelir düzeyi yükselmedi kurumlar arasında çalışan memurlar ve işciler arasındaki maaşlar arasında UÇURUMLAR oluştu memur emeklileri çalışırken almış oldukları EŞ YARDIMI.ÇOCUK PARASI, gibi ek yardımları emekli olunca otomatik olarak kesildi emeklilerin eş ve çocuk baba yada anneleri e??? mekli olunca İŞEMİ alınıyor yada iş sahibimi oluyorda bu yardımlar kesiliyor ????? ve çalışan memurlara verilen SEYYANEN ZAMLAR emekli memurlara yansıtılmıyor.....
ÇALIŞ MEMUR VE EMEKLİ MEMUR ARASINDA 2003 YILLLARI ARASINDA SADECE 10TL FARK VARDI YIL 20014 BU FARK OY VERDİĞİM İKTİDAR SAYESİNDE 1200TL YE ÇIKMIŞSA ben hakkımı nerden sorayım kime anlatayım bu sadece devede bir kulak bir çok yanlışlık yapıldı türkiye cumhuriyetinin TEMEL TAŞLARI oynanır ise vatanımız için çok vahim sonuçlar doğrabilir terörist başına SEKRETARYA verileceğini güneydoğuda ÖZERK bir yapı kurulacağını artık meclisin koridorlarında bile haykırılıyorsa EYVAH SÖZÜN BİTTİĞİ YERE GELDİK DEMEKTİR güney doğuda görev yapan polis ve askerlerimizin bile aileleri ile halkın içersinde tedirgin olarak sokağa bile çıkmaya cesaret edemediği bir ortama gelinmişse bunun izlenen politikaları bir daha gözden geçirilmesini gerektirir kanısındayım ama bakıyoruz HALİ VAKTİ İYİ OLANLAR BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ BALDA olanlar için türkiye GÜLLÜK GÜLÜSTANLIK gösteriliyor ,,,,, yani bana dokunmayan yılan 1000 yaşasın anlayışı hakim olmuş o yılan birgin evinizin üstüne çöreklenir ise bugünki SURİYE VE ARAP ÜLKELERİ vatandaşları gibi sığınacak ülke arar durumuna düşersiniz ellbette demograsi var halkın :%51 oyunu almış hükümete saygı gösreceğiz şapka çıkartacağız ama yanlış yaptığı yerde eleştiri hakkımızı kullanacağız buda kimseyi rahatsız etmemelidir...

:nono::DOST ACI DÜŞMAN TATLI SÖYLERMİŞ :nono::

cerazem
09-12-2014, 17:30
Arkadaşlar artık vatan diye bişeyde kalmadı ülkenin dört bir yanını yabancılar sardı vatan sözde kaldı herkes kendi cebini dusunuyo adaletsizlik çok var zenginle fakir arasında adam açıklıyı açlık sınırı 1200 tl ama asgari ucretlinin aldığı para 1000 lirayı bulmuyo demek asgari ücretli vatandaşı devlet yasamasını istemiyo memur ayda 2000 lira maaş alıyo hala zan için bagırıyo bende bedelliye karşıyım çok yanlış ulkesini seven her vatandaş 20 yaşında olsada 80 yaşındada olsa bu görevini yerine getirmeli

osmann
09-12-2014, 18:12
bedelli ye karşıyım... hükümette o kadar sözden sonra bunu çıkardı ya, pes doğrusu...

xfles7837
09-12-2014, 21:12
Bedelli askerliğe buğünki kadar karşı çıkan bir iktidar görmedim, tabi bunlar bikaç sene öncesinin düşünceleri. bedelli çıkmadan bir hafta önce etrafımız ateş çemberi silahlı kuvvetler de olaya sıcak bakmıyor diyip bir hafta sonra onayladıklarına göre durum vahim anlaşılan ekonomik yönden ciddi sıkıntılar var. Allahın sopası yokki vursun, iktidara gelirken kullandıkları en önemli slogan kendilerinden önceki iktidarın maaşları ödeyemeceği idi. sanırım kendileri aynı duruma düştüler.

rselturk
09-12-2014, 23:49
"Karakolda doğru söyler,mahkemede şaşar....!"Evet sevgili dostlar siyasi iktidarın kararsızlığı karşısında ne diyeceğimi bilmiyorum.Akşam "ak" dediğine sabah "kara" diyen kararsız bir iktidarımız var.Önceleri tek başlı idi,ne derse o olurdu.Şimi iki başlı oldu;biri ak diyor,öteki kara!..Tam da yukardaki halk türküsü gibi.Hatta duyumlarıma göre dedesinin mezar taşını okuyamıyanlar askere,yedi sülalesine rahmet okutanlar da bedelli olacakmış...Tam bir AKP adaleti.Diyecek sözüm yok!..:rtfm:

zeko21
09-12-2014, 23:55
arkadaşım şu an mevcut görevde olan hükümete ilk seçim kazanmasında oy verenlerden biriyim hatta başabakınımızın kuduğu bir şiir yüzünden ceza evine atılmasına karşı çıkan haksızlık olduğunu haykıranlardan biri idim ama son 11 yılda çıkan kanunlardan sadece SAĞLIK sistemi milletin yüzünü güldürdü ilaç kuyruklarında vatandaşlarımızın canı çıkıyordu yiğidi öldürelim ama hakkını verelim diyoruz..
Halkın ve vatandaşın gelir düzeyi yükselmedi kurumlar arasında çalışan memurlar ve işciler arasındaki maaşlar arasında UÇURUMLAR oluştu memur emeklileri çalışırken almış oldukları EŞ YARDIMI.ÇOCUK PARASI, gibi ek yardımları emekli olunca otomatik olarak kesildi emeklilerin eş ve çocuk baba yada anneleri e??? mekli olunca İŞEMİ alınıyor yada iş sahibimi oluyorda bu yardımlar kesiliyor ????? ve çalışan memurlara verilen SEYYANEN ZAMLAR emekli memurlara yansıtılmıyor.....
ÇALIŞ MEMUR VE EMEKLİ MEMUR ARASINDA 2003 YILLLARI ARASINDA SADECE 10TL FARK VARDI YIL 20014 BU FARK OY VERDİĞİM İKTİDAR SAYESİNDE 1200TL YE ÇIKMIŞSA ben hakkımı nerden sorayım kime anlatayım bu sadece devede bir kulak bir çok yanlışlık yapıldı türkiye cumhuriyetinin TEMEL TAŞLARI oynanır ise vatanımız için çok vahim sonuçlar doğrabilir terörist başına SEKRETARYA verileceğini güneydoğuda ÖZERK bir yapı kurulacağını artık meclisin koridorlarında bile haykırılıyorsa EYVAH SÖZÜN BİTTİĞİ YERE GELDİK DEMEKTİR güney doğuda görev yapan polis ve askerlerimizin bile aileleri ile halkın içersinde tedirgin olarak sokağa bile çıkmaya cesaret edemediği bir ortama gelinmişse bunun izlenen politikaları bir daha gözden geçirilmesini gerektirir kanısındayım ama bakıyoruz HALİ VAKTİ İYİ OLANLAR BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ BALDA olanlar için türkiye GÜLLÜK GÜLÜSTANLIK gösteriliyor ,,,,, yani bana dokunmayan yılan 1000 yaşasın anlayışı hakim olmuş o yılan birgin evinizin üstüne çöreklenir ise bugünki SURİYE VE ARAP ÜLKELERİ vatandaşları gibi sığınacak ülke arar durumuna düşersiniz ellbette demograsi var halkın :%51 oyunu almış hükümete saygı gösreceğiz şapka çıkartacağız ama yanlış yaptığı yerde eleştiri hakkımızı kullanacağız buda kimseyi rahatsız etmemelidir...

:nono::DOST ACI DÜŞMAN TATLI SÖYLERMİŞ :nono::

yorumlara baktımda herkes kendi inancı doğrultusunda bir şeyler yazmış bende 32 yıl askerlik yapan birisi olarak evet yabancı devletlerde işini kurmuş ve işini takip edemeyecek durumda olanlara elbetteki evet ama onun harici burada barınanlara hayır bu işi devlete yüklemekte yanlıştır arz talep meselesidir

Only the registered members can see the link Paylaş (Only the registered members can see the link)

Bu Yazıyı Paylaşın
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link Paylaş (Only the registered members can see the link)

bu yazımı okudunmu

zeko21
09-12-2014, 23:59
"Karakolda doğru söyler,mahkemede şaşar....!"Evet sevgili dostlar siyasi iktidarın kararsızlığı karşısında ne diyeceğimi bilmiyorum.Akşam "ak" dediğine sabah "kara" diyen kararsız bir iktidarımız var.Önceleri tek başlı idi,ne derse o olurdu.Şimi iki başlı oldu;biri ak diyor,öteki kara!..Tam da yukardaki halk türküsü gibi.Hatta duyumlarıma göre dedesinin mezar taşını okuyamıyanlar askere,yedi sülalesine rahmet okutanlar da bedelli olacakmış...Tam bir AKP adaleti.Diyecek sözüm yok!..:rtfm:
bu dediğini sakın başkasıyla karıştırmayasın yanlış merdivene binen olmasın ???????

sensi
10-12-2014, 01:20
:sunglasses2:Arkadaşlar ne dersek diyelim bu bu SEÇİM SİSTEMİNİN BİZE ACI REÇETESİDİR şu anki seçim sistemi rahmetlik turgut özalın koalisyon hükümetlerine son vermek için getirmiş olduğu sistem BÜYÜK BALIK KÜÇÜK BALIKLARI YEME sistemidir yani şu an iktidar partsi ve muhalefetin gerçek oyları baraj sıfır olsaydı AKP %34 CHP% %22 MHP %18 DİĞER PARTİLER %26 oy oranı ile meclise gireceklerdi bajı geçemeyen ufak partilerin oyları ile iktidar ve ana muhalefet oyları gerçeği yansıtmamış oluyor ....
Önümüzde genel seçimler var barajı sıfırlayıp seçime gidelim şu anki partiler oylarını muhafaza edemeyeceklerdir yani bu sistem tam anlamı ile haksızlık içeren bir sistemdir umarım anayasa mahkemesi bu yanlışa dur der ise tüm sorunlar çözülür

zeko21
10-12-2014, 12:43
ya vallahi gülmekten kırılıyorum ya bu nasıl bir zihniyet hala anayasadan medet umuluyor anayasanın bu davaya bakması bile yanlış bir olaydır ister lehte kara versin ister alehte karar versin ya bu davayı ele alıp bakması kadar yanlış bir şey var mı düşünsene senin düşüncene ipotek koyuyor sen hala medet umuyorsun bu kadar kanunları yasayı yürütmeyi biliyorsunuz helal olsun

gokbel
10-12-2014, 14:10
Bende karşıyım ,devletin satacak bir şeyi kalmadı bu yola başvurdu,hemide sudan ucuz .Zengine paranı wer canın sağolsun , fakire canını wer watan sağolsun. muamelesi yapılıyor maalesef. sağlıcakla kalın

everaslan
10-12-2014, 23:02
vatan sevgisi olmayan adam askerlikmi yapar

gladyator
10-12-2014, 23:14
garibanın fakirin orta direğin :49857458:yüzü ne zaman güldükü askerlik konusunda gülecek elbet herşeyde olduğu gibi yine zenginler ve hali vakti iyi olanlar kazanacak eskilerin dediği gibi varsa paran cümle elemdir kulun toksa paran hantumandır yolun selamlar olsun:459956:

sensi
11-12-2014, 00:08
ya vallahi gülmekten kırılıyorum ya bu nasıl bir zihniyet hala anayasadan medet umuluyor anayasanın bu davaya bakması bile yanlış bir olaydır ister lehte kara versin ister alehte karar versin ya bu davayı ele alıp bakması kadar yanlış bir şey var mı düşünsene senin düşüncene ipotek koyuyor sen hala medet umuyorsun bu kadar kanunları yasayı yürütmeyi biliyorsunuz helal olsun
:nono::sizin bildiğiniz kadar benim unuttuğum var ben devlete 27 yıl memur olarak görev yaptım türkiye cumhuriyeti anayasası değişmez temel maddelerden oluşur

1= Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.
2=Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.
3=Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
4= Devletin temel amaç ve görevleri, Türk Milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddî ve manevî varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.
5= Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir.

Türk Milleti, egemenliğini, Anayasanın koyduğu esaslara göre, yetkili organları eliyle kullanır.

Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz. Hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasadan almayan bir Devlet yetkisi kullanamaz.
7=Yasama yetkisi Türk Milleti adına Türkiye Büyük Millet Meclisinindir. Bu yetki devredilemez.
8=Yürütme yetkisi ve görevi, Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu tarafından, Anayasaya ve kanunlara uygun olarak kullanılır ve yerine getirilir.
9= Yargı yetkisi, Türk Milleti adına bağımsız mahkemelerce kullanılır.
10=Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.
11=Anayasa hükümleri, yasama, yürütme ve yargı organlarını, idare makamlarını ve diğer kuruluş ve kişileri bağlayan temel hukuk kurallarıdır.

Kanunlar Anayasaya aykırı olamaz.,
40=MADDE 40. – Anayasa ile tanınmış hak ve hürriyetleri ihlâl edilen herkes, yetkili makama geciktirilmeden başvurma imkânının sağlanmasını isteme hakkına sahiptir.

Dostum kanunları devlet masalarında dirsek çürütürken okuma fırsatımız oldu neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz sizin dediğiniz ve olmasını istediğiniz kırallık ile yönetilen ülkelerde geçerlidir isterseniz alın türkiye cumhuriyeti anayası ve kanunlarını bir güzel okuyun belki bilgi sahibi olursunuz saygılarımla:sunglasses2:

zeko21
11-12-2014, 00:35
bak kardeşim sen 27 yıl görev yapmışsın bende hava kuvvetlerinde 32 yıl 32 yıl 32 yıl 32 yıl 32 yıl 32 yıl 32 yı l 32 yıl 32 yıl komutanlık yaptım yani sen askerlik yaptıysan sana talimi ben öğrettim sana yasayla ilğili bir şey öğretildiyse ben öğrettim hala anayasa maddeleri yazacak kadar cahilsin bundan sonra ne yazarsan yaz küfür de etsen sana cevap verirsem namertim

rselturk
11-12-2014, 01:32
Sensi dost teşekkürler!...:present::present::present:

aydoğan
11-12-2014, 01:36
her neyse ki bütçe açığını tamamlıyor. sevinenler seviniyor yok böyle birşey.haksızlık dolu.

sensi
11-12-2014, 03:21
bak kardeşim sen 27 yıl görev yapmışsın bende hava kuvvetlerinde 32 yıl 32 yıl 32 yıl 32 yıl 32 yıl 32 yıl 32 yı l 32 yıl 32 yıl komutanlık yaptım yani sen askerlik yaptıysan sana talimi ben öğrettim sana yasayla ilğili bir şey öğretildiyse ben öğrettim hala anayasa maddeleri yazacak kadar cahilsin bundan sonra ne yazarsan yaz küfür de etsen sana cevap verirsem namertim Kardeş burada saygı ve forum kurallarına aykırı yazışmadan ülke sorunlarını tartışıyoruz ,,
Küfür kelimesi medeni insanların ağzına alacağı bir şey değil ve klavye gerisinden küfür edenler kalite seviyesi düşük kimselerdir anayasa maddelerini yazmamda gayem hani siz anayasa mahkemesinin vatandaşların hakkını aramasına hakkı yok kelimesine istinaden yazdım askeri personel olmanıza saygı duyarım vatanımıza hizmet etmişsiniz onada şapka çıkartırım oldu bende bu yazışmayı burada noktalıyorum allah TÜRK MİLLETİNİN YANINDA OLSUN ALLAH FAKİRLERLERİMİZE BEDEL PARASINI BULMAK NASİP EYLESİN size saygı ve sevgilerle dolu bir yeni yıl diliyorum barış ve huzur içersinde :closed_2:

osmann
11-12-2014, 12:04
Bu bedelli askerlik konusunu genelde elde edilecek veya kaybedilecek maddi kazanım olarak görüyoruz nedense...
profesyonel orduya geçiş diye bazı sevdiğim dostlar hasret çekiyor... profesyonellik demek paralı asker demek... işin içine para girince işler değişir bence. osmanlı ordusundaki yeniçeri lerin kaldırılma sebebini hatırlayın... oysa yeniçerileri avrupa ve dünya hala unutamadı. neden kaldırdık. işin cılkı çıktıda ondan... para tatlı geldi. vatan millet sevgisinden...
93 te askerdim ... o yıllarda g.doğuda askerlik yapanlar bir düşünsün. özellikle o dağda ve bayırdaki arazi yürüyüşleri parasına yapılırmıydı? İşin içine para girerse cılkı çıkar... hem bedellide (diğer askerlerin moralini bozar) hemde profesyonel orduda... diye düşünüyorum...

MUTAF
11-12-2014, 16:50
Evet Olumlu Buluyorum diyen arkadaşlardan samimi düşüncelerini bekliyoruz.

umut55
11-12-2014, 17:42
Parası olana her şey mübah...tamam mantıklı diyelim toplanacak 11 milyarı adam gibi askerliğini yapanlara asgari ücret ten maaş baglasınlar..nasılsı zengin bir devletiz.onemli olan bu kaynagın doğru şekilde değerlendirilmesi.yoksa ne kadar karsı olsanız da bu uygulanacak

system3
11-12-2014, 19:12
Adaletsizliğin Hüküm Sürdüğü HIRSIZLARIN Cirit Attığı Bir Ülke Burası. Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti İçin Değil Hayalini Kurduğu İslamî Cumhuriyet İçin Çabalıyor Bedelli Askerliği Çıkarmasının Türkiye Ekonomisiyle veya Profesyonel Orduya Geçişle Hiçbir Alakası Yok Daha Öncede Çıkarmıştı Bedelli Askerliği Ne Oldu ? Amaç Atatürk'ün Kurduğu Düzeni Yıkıp Yerine İslam Kurallarıyla Yönetilen ve İçinde Sarayları Andıran Camîî'leri Olan Bir Ülke İnşa Etmek. Ayrıca Çok Daha Beter Bir Durumla Karşı Karşıyayız ki Şimdi Bu Yazıyı Okuyanlar, Bana Bu Ne Söylüyor, Böyle Saçmalık Olmaz Diyecekler Belki. Ama Bu Gerçek Hem de Acınası Bir Gerçek Erdoğan Ne Yazık ki Şizofreni Bugün Söylediği Dün ki Söylediğinin Tam Aksi Bir Girin Youtube Şöyle Bir Eskiye Gidin Erdoğanın İlk Başbakan Olduğu (ki ben hiçbir zaman onu Başbakan veya Cumhurbaşkanı olarak görmedim) Yıllara Gidin ve O Yıllardan Bu Yana Mitinglerde Söylediklerini Dinleyin İşte O Zaman Anlarsınız Beni Bir Örnek Vereyim Zamanında Fettullah Gülen'i Türkiye'ye Davet Eden Adam Şimdi Onu Kendisine Cephe Aldı Bunun Gibi Sayısız Saçmalıkları Dolu Youtube'de Tabi Eğer Sildirmediyse :)

yildo
11-12-2014, 22:19
ben yillar once 18 yasinda yurt disina gitmistim turist olarak askerligim gelince isimi evimi birakip askerlik için memleketime dondum isimden evimden oldum askerligimi bitirip tekrar dondum amaç yurtdisindaki gurbetçilerin magdur olmamsi için cikarilmisti ama simdi para için yapiyorlar askerlik para ile degistirelemez bu dunyada fakirsen hakirsen ezilmeye mahkumsun malesef eskiden askerligini yapmayan kiz vermezlerdi adam demezlerdi

sensi
12-12-2014, 00:02
Evet Olumlu Buluyorum diyen arkadaşlardan samimi düşüncelerini bekliyoruz. üstad olumlu bulanlarda olacaktır onlarında fikir ve görüşlerine saygı duyarız dekrasi olan ülkelerde herkes aynı şekilde düşnmek zorunda değil uygun buluyorum diyenlerinde kendince haklı olduğu yerler vardır ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim

TOK AÇ İNSANIN HALİNDEN ANLAMAZMIŞ
ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKARMIŞ

sözleri nekadar anlamlı tamda bugünler için söylenmiştir

KARA ÇADIR İSMİ TUTAR
MARTİN TÜFEK PASMI TUTAR
AĞLAYANLAR ANALAR BACILAR
ELİN ADAMI YASMI TUTAR
YEMEN YOLU ÇUKURDANDIR
KARAVANA BAKIRDANDIR
ZENGİNİMİZ BEDEL VERİR
ASKERİMİZ FAKİRDENDİR
TARLALARDA BİTER KAMIŞ
UZAR GİDER VERMEZ YEMİŞ
ŞU YEMENDE CAN VERENLER
BİRİ MEMET BİRİ MEMİŞ

fiko55
12-12-2014, 19:06
Asker ocağı, peygamberler ocağı derlerdi büyüklerimiz,şan ve şerefle yapılırdı bu kutsal görev.Fakat para uğruna ne hale getirdiler,insanları ayrıştırdılar,birbirlerine düşman ettiler,yazıklar olsun bizi bu hale getirenlere.

nurettin01
12-12-2014, 22:20
3 oğlum var.hepsi gidip askerliklerini yapıp geldiler.bedelli askerliğe sonuna kadar karşıyım.

casiocihan
13-12-2014, 01:39
Parasız adam canını veriir sehit olur parası olan bastırır parayı yapmaz askerliği ohh ne ala memleket:(:459956:

osmanke
14-12-2014, 02:42
Elbette,ki içimizden bazılarının parası babadan kalma mal varlığı olabilir bu demek değildir,ki devletin insanlar arasında senin malın var paran var sen ver şu kadar para ben bulurum askerlik yapacak parası olmayan fakir evladı onlar nasıl olsa alışkın herşeyde öne sürülmeye çünkü onların parası yok onları her zaman aldatır kandırırız güç bizim elimizde kanunları işimize geldiği gibi çıkarırız bügüne kadar hangi bakanın,başbakanın veya yüksek mevkideki zengin kesimin çocukları askerlik yapmış,ta hangisi şehid olmuş hangisi çatışmaya girmiş,te kolu,bacağı gözünü veya herhangi bir uzvunu kaybetmiştir şimdi bu haksızlık eşitlik,midir ve ben buna diyorum,ki para karşılığında vatanını, milletini ,kardeşlerini tüm varlığını satmaktır ALLAH tüm askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun. ALLAHA EMANET OLUN....

umitsmskr
14-12-2014, 23:05
Bence mantikli aetik prof orduya gecilmeli

Simba
15-12-2014, 01:33
Askerlik yapmanıza gerek yokki nasıl olsa uzlaşmadıkmı terör örgütü ile o yüzden gerek yok parayı verin düdüğü çalın misali karşıda olsam bu gerçek böyle malesef eskiden di o askerde sunu yaptım bunu yaptım bu şekil dayak yedik demeler o yüzden şu anki turkiyede malesef bu gerçekleri görmek lazım

sensi
15-12-2014, 01:53
:nono::Paralı askerlik türk milletinin örf ve adetlerine ters düşer mlli ve manevi duyguları köreltir. vatan ve millet sevgisini öldürür gerçek osmanlı torunları ve türk ulusunun evlatlarının yüreğini derinden yaralar
Şunu buradan belirtmeden geçemeyeceğim askerliği en zor şartlarda zaten fakir çocukları yapıyordu parası olanlar ve zenginler torpil yapıp çocuklarını zaten güneydoğuya göndermiyorlardı siz hiç villa önünde şehit cenazesi haberi duydunuzmu?? ben duymadım bakın şehit olan çocukların evlerine derme çatma gecekondularda oturan garip insanlardı hepsi kimisi elektrik parasını verememiş kurum tarafından elektriği bile kesilmiş camları yok pencerelerine naylon gerilmiş soğuk girmesin diye işte askerliği zaten bu aileler yapıyorlardı şimdi kanun çıkartıp tamamen fakir ailelerin üstüne askerlik yıkıldı ne diyelim başı boş değiliz musa peygamberi FİRAVUNDAN koruyan gözeten allah kızıldenizi ortan yol açıp kavmini kurtarmasını sağlayan yüce mevla bunları görüyor ve biliyor saygılarımla:(

canavar3
16-12-2014, 12:03
devlete para lazım

wenkis
16-12-2014, 13:45

ateş77
16-12-2014, 18:26
arkadaşlar engelli çocuklar bile bir günlügüne o asker elbisesini giymek için can atıyorlar bu paralı askerler 18 zi yatırıp şubeden askerligini yapmıştır teskeresi alıyor çok yazık olan garibana oluyor

canko123
17-12-2014, 13:28
ya hergezin görüşüne saygı duyuyorum ama cumhurun parası olan gidecek parası olan gitmeyecek yok öyle birdünya lafından sonra tersinin olması garip

cihana
18-12-2014, 23:38
parası olan birincı vatandaş birincı vatandaşa da askerlık olmaz.

bora007
19-12-2014, 21:28
yeni yazılımı flaş disk ile alete aktarmak için hangi dosyayı indirmem gerek:wave:

zekı62
19-12-2014, 22:20
Galatasaraylı futbolcular bedelli sırasında <<<VATAN sana canım FEDA >>>DEDİLER
:8[1]:

Editor
23-12-2014, 19:53
Ankette son 7 gün arkadaşlar oy ve yorumları bekliyoruz

Mehmet Kaynaklı
23-12-2014, 22:06
severek 18 ay yaptım zorla iş olmaz hele askerlik hiç olmaz gelmesinler züppeler gelseler bile ordada severek yapanların moralini bozarlar

Editor
30-12-2014, 18:56
Anketimiz kapanmıştır oy veren ve yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkur ederiz