PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 metre Polyester çanak anten

beaverss
02-02-2015, 17:55
Arkadaşlar bügün giderek bizzat görüştüm çanak sahibi ile çanağı inceledim fotolarını çektim1000 tl istedi çanak antenin motorlarıda dahil çanak anten karamanda buldum nakliyede sorun olmadı 50 Nc araç var sizce degermi bu fiyata almaya yardımlarınızı bekliyorum fotoğraflar aşağıda

Only the registered members can see the link

Editor
02-02-2015, 18:36
Fiyat iyi bence hangi uyduları seyretmek istiyorsunuz ?

beaverss
02-02-2015, 18:43
Asra 28.2. Thor

Editor
02-02-2015, 19:18
Asra 28.2. Thor

Uyar hocam yerin musaitse al bence 1000 tl uygun rakam

okutucukemal
02-02-2015, 20:32
4 metre ise deger eger yer musaitse tadından yenmez.tüm uyduları seyredersin iyi seyirler

Volkan
02-02-2015, 22:49
Çanağın durumu iyi. Aldığınızda çanağa ve motoro ufak bakım yaparsanız yıllarca el değmeden kullanırsınız. Fiyat olarakta bana göre makul.

Ancak bu çanağın demontajı ve taşınması esnasında çok dıkkat etmeniz gerekir. Zira yıllardır Güneş ve soğuk ava nedeni ile polyesteri sertleşmiş ve esneme payı azaldığı için kırılmayada catlama yapabilir. Onun için demontaj-nakliye ve montajı özenle yapılması gerekiyor.

beaverss
02-02-2015, 22:55
Çanağın durumu iyi. Aldığınızda çanağa ve motoro ufak bakım yaparsanız yıllarca el değmeden kullanırsınız. Fiyat olarakta bana göre makul.

Ancak bu çanağın demontajı ve taşınması esnasında çok dıkkat etmeniz gerekir. Zira yıllardır Güneş ve soğuk ava nedeni ile polyesteri sertleşmiş ve esneme payı azaldığı için kırılmayada catlama yapabilir. Onun için demontaj-nakliye ve montajı özenle yapılması gerekiyor.
aynen benim korktuğumda bu zaten karamanın köyündeyin 40 km karamana

Admin
02-02-2015, 22:58

Volkan bu konuda ki (Only the registered members can see the link)çanak anten 1 metre fazla olmasına ragmen daha çok büyük gozukuyor sanırım lazer ile bu farklıı canak anten yapılarınamı sahip ? 5.20 metre ama devasa duruyor diğer konudaki :49857458:

Volkan
02-02-2015, 23:28
Volkan bu konuda ki (Only the registered members can see the link)çanak anten 1 metre fazla olmasına ragmen daha çok büyük gozukuyor sanırım lazer ile bu farklıı canak anten yapılarınamı sahip ? 5.20 metre ama devasa duruyor diğer konudaki :49857458:

Dediğin doğru yalnız fotograf cekim acıları biraz yanıltabiliyor. Belki bu canak tam 4 mt olmayabilir. Bana biraz daha küçük geldi. 3;70 falan olsa aradaki fark 1.50 olur. buda bir insan boyuna yakın :D

Metreyi alıp ölçmek lazım :)

Bu canağın tam 4 mt olması şart değil bence bu çanak alınacaksa buna çok iyi flanşlı LNB de şart..

Arkadaş bu çanağı aldıktan sonra yaklaık 1500TL gibi masrafıda olacaktır.

Editor
03-02-2015, 22:01
aynen benim korktuğumda bu zaten karamanın köyündeyin 40 km karamana

Ne yaptınız üstad aldınızmı ?

beaverss
03-02-2015, 22:45
Evet ustadim canak anteni aldim nasip olursa persembe getirecem

Editor
04-02-2015, 00:02

Hayırlı olsun çanak anteni alınca nakliye-kurum aşaması fotolarınıda bekliyoruz :present:

Baldemir
04-02-2015, 00:46

Hayırlı olsun çanak antenin bu anten ile uydu sorunu olmaz artık :459956:

cafi
04-02-2015, 04:07
hayırlı olsun iyi günlerde kulan

beaverss
04-02-2015, 08:03
Sağolun arkadaslar..

beaverss
04-02-2015, 08:06
Hayırlı olsun çanak anteni alınca nakliye-kurum aşaması fotolarınıda bekliyoruz :present:

İnşallah bi aksilik olmaz ise cuma gunu paylasirim fotolari

Volkan
04-02-2015, 10:12
Hayırlı olsun..

Özellikle nakliye işine dikkat edin. Mümkünse aracın arkasında taşırken en az üç kişi olunki herhangi bir durumda hemen mudahale etme durumunuz olsun.

beaverss
04-02-2015, 10:53
Hayırlı olsun..

Özellikle nakliye işine dikkat edin. Mümkünse aracın arkasında taşırken en az üç kişi olunki herhangi bir durumda hemen mudahale etme durumunuz olsun.

Sagolasin 4 arkadasla gidecem ins bi sikinti cikmaz hayirlisi olsun...

canak
04-02-2015, 13:05
Hayirli olsun Arkadasim fakat 10.resme baktigimda canakta hafif bir egrilik gördüm sanki cok dikkat edersen görürsün yandan cekimde.yinede hayirli olsun Flach LNB sart bu canak icin

f.pala
04-02-2015, 19:05
Hayırlı olsun..

Volkan
04-02-2015, 21:19
Hayirli olsun Arkadasim fakat 10.resme baktigimda canakta hafif bir egrilik gördüm sanki cok dikkat edersen görürsün yandan cekimde.yinede hayirli olsun Flach LNB sart bu canak icin

Çekim açısı ve güneşten o şekilde gözüküyor.

Volkan
07-02-2015, 10:36
Çanağın son durumu ne oldu :49857458:

beaverss
07-02-2015, 21:55
nakliye aşaması

Editor
07-02-2015, 22:45
Hocam supersin gerçekten canak antenin devasa boyutu şimdi belli oluyor

mete55
07-02-2015, 23:19
Öncelikle tekrar hayırlı olsun antenlerin kurulum ve sinyal aşamalarınında resimlerini bekliyoruz. :) Paylaştıgın resimleri Imgur (Only the registered members can see the link) aracılıgıyla tekrar upload ettim sebebi ise imgur genelde sitesinde upload edilmiş resimleri bir yıldan fazla sisteminden silmiyor bu sayede sizin anten resimleride güncel olarak kalır.

Volkan
08-02-2015, 00:08
iyi güzel nakliye aşamasında sorun olmadıysa gerisi gelir artık. hayırlı uğurlu olsun.

beaverss
08-02-2015, 00:35
teşekkürler arkadaşlar...

ievsan
08-02-2015, 10:40
hakikattan devasa büyüklükte hayırlı olsun

beaverss
08-02-2015, 13:53
hakikattan devasa büyüklükte hayırlı olsun

teşekkürler arkadaşım

Admin
08-02-2015, 14:35
teşekkürler arkadaşım
Hocam ne zaman kuruyorsun canak anteni :)

beaverss
08-02-2015, 18:11
Hocam ne zaman kuruyorsun canak anteni :)

şuan kurmayı düşünmüyom şöyle havalar iyileşsin ondan sonra bakalım nasip olursa...

baranky
08-02-2015, 18:15
Hayırlı olsun ... böyle bir anten varken tek tek bütün uyduları tara bence... kolay gelsin...

Simba
08-02-2015, 19:34
teşekkürler arkadaşlar...

Hayırlı olsun arkdaşım.Bu çanak antenin kurarken nasıl ne aşamada kurdugunuda fotograflarsan cok iyi olur hem biz açımızdan .

Uydulardaki sinyal seviyelerinide merakla bekliyorum.

Volkan
08-02-2015, 22:49
Hayırlı olsun arkdaşım.Bu çanak antenin kurarken nasıl ne aşamada kurdugunuda fotograflarsan cok iyi olur hem biz açımızdan .

Uydulardaki sinyal seviyelerinide merakla bekliyorum.

Senle beraberde kurmamız lazım böyle bişi :) :praying::praying:

cafi
09-02-2015, 02:51
resimleri ilk gördüğümde bu çanak 4 metre yok tur diye düşündüm fakat olumsuz yorum yapmak istemedim göz yanılması şimdi fikrim değişti kurulumu merakla bekliyoruz böye deva sal bir çanak tüm uydu hobisi olan arkadaşlara işalah iyi günlerde kulanın:)

beaverss
09-02-2015, 07:08
resimleri ilk gördüğümde bu çanak 4 metre yok tur diye düşündüm fakat olumsuz yorum yapmak istemedim göz yanılması şimdi fikrim değişti kurulumu merakla bekliyoruz böye deva sal bir çanak tüm uydu hobisi olan arkadaşlara işalah iyi günlerde kulanın:)

Teşekkürler arkadaşım....

beaverss
09-02-2015, 10:02
Arkadaşlarımın desteği ile çanağı kurmaya karar verdim Arkadaşlar nasip olursa yarın ayakları ayarlayıp betonlayacam haftayada çanağı kurmayı düşünüyorum bahçenin nar ağaçları ve incir ağaçları sıklığı olmasından dolayı fazla ağaçlara zarar vermeden öncelik 36/A36/B Uydusunda yapacam testi daha sonra ise 28.2.Asra için
Çanak Anten çapı 4.20 Ve 3.90 dır
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Volkan
09-02-2015, 10:28
Betonloma işlemi sırasında mumkunse toprağa en az 1 mt lik saplama atarsanız dahada sağlam olur.

kamilabi2006
09-02-2015, 12:06
sn.arkadaşlarım 28.2 de bulunan astra uydusunda galiba problemler var ben İstanbul kadıköyden 29 dereceden kuvvetli sinyal alıyorum 28.2 ve 28.3 ten sinyaller çok zayıf geliyor,ayar yaparken bu detayları göz önünde bulundurun benim çanak boyum 120 lik boşu boşuna sinyal alacağız diye uğraşmayın,ayrıca uzun süredir bir kimsede çıkıpta yahu bu uyduya ne oluyor diye sormadı çok enteresan bir durum,çünkü hareketli çanak ayarları bu uydudan yapılıyor ama kimsenin dikkatini çekmedi,iyi günler.

kamilabi2006
09-02-2015, 12:09
sn.arkadaşlarım birde şunu izah edeyim,4 mt çanak için o ayaklar onu zor taşır,biraz daha kuvvetli ayaklar yapınız,aşırı bir rüzgarda o çanak çevreye ve insanlara zarar verir,polyester bizim kullandığımız çanaklara göre hafiftir.tedbirli olmakta yarar vardir.

beaverss
09-02-2015, 12:54
burası fazla rüzgar görmez çanak anteni buraya kuracam başka yerim yok

beaverss
09-02-2015, 13:00
nar ağaçlarını keseceğiz tam aygagın bulunduğu yerdeki incir ağacı kaldırılacak....
işin en sıkıntılısı ise dut ağacının ordan çanağın kurulacağı bölgeye aktarılması yaklaşık mesafe 15 20 m. dut ağacı budanıp 8 kişi ile taşımayı açmayı düşünüyorum ..

kamilabi2006
09-02-2015, 16:43
sn.arkadaşım çanağın ayaklarını biraz yükseltirsen daha iyi sonuç alırsın,neden dersen ağaçları keserim diye düşünüp zaman kaybetme,çanağın ayaklarına güzel bir şekilde sağlam yaptır,boyuda yükselince rahat sinyal alırsın,incir zamanı ve nar zamanı bizleri misafir et,işte o zaman 4 mt çanak tadından yenmez.iyi günler.

beaverss
09-02-2015, 17:55
buyurun her zaman beklerim başımın üstünde yeriniz var.....

numbai
09-02-2015, 18:05
hayırlı olsun....

beaverss
09-02-2015, 19:09
hayırlı olsun....

teşekkürler...

TOPRAK67
09-02-2015, 21:54
yazın ağaçların yaprak açacağını hesaba katmak lazım

Editor
10-02-2015, 23:51
Hocam nar ağaclarını kesecen demişsin bu canak fobisi narda kestirir fıstık ağacıda kestirir bende fıstık ağacınıda kesmiştim :)

beaverss
11-02-2015, 07:09
Hocam nar ağaclarını kesecen demişsin bu canak fobisi narda kestirir fıstık ağacıda kestirir bende fıstık ağacınıda kesmiştim :)

çare kalmadı kıyamıyom ama başka çare yok herhalde çanak üstün gelecek gibi..

PowerVu
20-02-2015, 22:20
SU DiseqC motorların büyüğü yapılabilse ah ne güzel olurdu

Volkan
21-02-2015, 00:17
SU DiseqC motorların büyüğü yapılabilse ah ne güzel olurdu

Disegc motor gibi çalışan büyük çanaklar için sistem var. Bir ara görmüştüm ama fiyatı çok ve özel üretim siparişi. Hatta uydu dergilerin dede çıkmıştı.

Yüksek ihtimal askeri sistemlerde kullanılan bir sistem çünkü gördüğüm kadarı ile mekanızması askeri sistemlere cok benziyordu.

konveks
21-02-2015, 01:21
Vay Anasına...Yıllarca o çanağın olduğu evin yakınlarındaki çevre yolundan yakınlardaki baraja balık tutmaya giderken uzaklardan o çanak antene bakar bakar iç geçirirdim.Beyaz bir mantar gibi görünürdü.bir daha göremiycem demekki..

beaverss
27-02-2015, 10:58
Nihayet çanağın kurulacağı yere taşınması yapıldı ayak demirleri betonlandı ....kenarlara dayama direkleri verildi .nasip olursa pazartesi takılacak ondan sonra uydu denemeleri yapılacak...

numbai
27-02-2015, 11:15
astra 28 decedeki sinyal seviyesini merak ettim doğrusu .uk. beamları umarımki kaliteli olur. büyük emek ve harcamışsınız. hayırlı olsun ve kolaylıklar....

beaverss
27-02-2015, 11:17
teşekkürler arkadaşım benimde en çok mereak ettiğim asra 28.2.inş bakalım denemelerde göreceğiz hayırlısı...

kamilabi2006
27-02-2015, 12:12
teşekkürler arkadaşım benimde en çok mereak ettiğim asra 28.2.inş bakalım denemelerde göreceğiz hayırlısı...

sn.beaverss ağaçlar kesilmekten kurtulmuş,duyarlılığınız için teşekkürü hak ettiniz,bence bu sitenin en centilmen üyesi olmayı hak ettiniz,ayrıca astra yı 28.2 dereceden değil 28.4 veya 28.5 civarlarında ayar yapınız çünkü yayınları eutelsat steerable beam 1 den alacağınız için ayarını ona göre yapınız ve 11604V29500 tp sinden ayar yapmanızı tavsiye ederim.kolay gelsin işleriniz.iyi günler
dilerim.

beaverss
27-02-2015, 14:08
sn.beaverss ağaçlar kesilmekten kurtulmuş,duyarlılığınız için teşekkürü hak ettiniz,bence bu sitenin en centilmen üyesi olmayı hak ettiniz,ayrıca astra yı 28.2 dereceden değil 28.4 veya 28.5 civarlarında ayar yapınız çünkü yayınları eutelsat steerable beam 1 den alacağınız için ayarını ona göre yapınız ve 11604V29500 tp sinden ayar yapmanızı tavsiye ederim.kolay gelsin işleriniz.iyi günler
dilerim.

teşekkür ederim tavsiyelerini uygulayacağım inş beton iyice donsun acele etmek istemiyorum hava şartlarıda iyi giderse pazartesi kuracağım..

asderfor
27-02-2015, 16:49
canak antenın kurum asamasındakı resımlerıde paylasmanı merakla beklıyoruz

Volkan
28-02-2015, 00:55
beton döktüğünüz yerın altı toprakmıydı yoksa betonmuydu. Eğer topraksa cok zayıf gibi geldi bana keşke beton dökme işlemindede resimler cekseydınız zemini daha iyi görebiliri bizde fikir edinebilirdik.

Admin
28-02-2015, 01:25
Sayın @beaverss (Only the registered members can see the link) gerçekten heyecanla gelişimleri bekliyoruz şu canak anteni takında sinyallere bir bakalım sene 1994 falan olsa rtl sat1 gibi kanalların analog yayınlarını görmeyi cok isterdim

beaverss
28-02-2015, 07:03
beton döktüğünüz yerın altı toprakmıydı yoksa betonmuydu. Eğer topraksa cok zayıf gibi geldi bana keşke beton dökme işlemindede resimler cekseydınız zemini daha iyi görebiliri bizde fikir edinebilirdik.

alt beton önce çakıllar doldurularak tesviye betonu atıldı sonra çanak ayaklardan betona dubellendi sonra ise destek ayaklar kaynatılarak son beton atıldı...

beaverss
28-02-2015, 07:07
Sayın @beaverss (Only the registered members can see the link) gerçekten heyecanla gelişimleri bekliyoruz şu canak anteni takında sinyallere bir bakalım sene 1994 falan olsa rtl sat1 gibi kanalların analog yayınlarını görmeyi cok isterdim

inş havalar güzel giderse başlayacam testler...

beaverss
28-02-2015, 19:05
bügün adam çok olunca çanağı yerine monteledik...

beaverss
28-02-2015, 19:06

Admin
01-03-2015, 01:54
Hocam supersin artık yarın falanda sinyalleri ayarlarsın teşekkurler resimler için

şimşek59
01-03-2015, 14:31
Mrb hocam hayırlı olsun çanak temiz görünmekte temelini de atmışsınız, bulunduğunuz bölge konya karaman sanırım 28.2 kapsama alanına göre Marmara ve ege bölgesine göre biraz daha arka planda kalıyor bölgeniz ama hayırlısı deneyin sinyalleri merak ediyorum sanırım muğla tarafında bir arkadaş vardı 5 metre ile UK beam den sinyal almıştı ama sd ler için HD ler gelmiyordu

beaverss
05-03-2015, 08:28
[QUOTE=şimşek59;778251]Mrb hocam hayırlı olsun çanak temiz görünmekte temelini de atmışsınız, bulunduğunuz bölge konya karaman sanırım 28.2 kapsama alanına göre Marmara ve ege bölgesine göre biraz daha arka planda kalıyor bölgeniz ama hayırlısı deneyin sinyalleri merak ediyorum sanırım muğla tarafında bir arkadaş vardı 5 metre ile UK beam den sinyal almıştı ama sd ler için HD ler gelmiyordu[/QUOTE
teşekkürler arkadaşım yakında kurulum yapıcam motor ekipmanı eksik ondan sonra testleri burda paylaşacağım..

mert383
05-03-2015, 09:22
Hayırlı olsun /güle güle kullanınız

beaverss
05-03-2015, 09:25
Hayırlı olsun /güle güle kullanınız
teşekkürler arkadaşım....

f.pala
05-03-2015, 13:11
hayırlı olsun güle güle kullan darası bizlerinde başına inşallah

ferman
05-03-2015, 13:24
hayırlı olsun güle güle kulan kardeşim bendede 240 aynı antenden var benimde hayalim böyle bir çanaktı kısmet olmadı

beaverss
05-03-2015, 13:31
hayırlı olsun güle güle kulan kardeşim bendede 240 aynı antenden var benimde hayalim böyle bir çanaktı kısmet olmadı

teşekkürler arkadaşım inş sanada kısmet olur..

dertlikral36
05-03-2015, 13:53
hayırlı olsun

beaverss
05-03-2015, 14:02
hayırlı olsun
teşekkürler Arkadaşım...

hayırlı olsun güle güle kullan darası bizlerinde başına inşallah
teşekkürler arkadaşım sagol inş sanada kısmet olur...

numbai
11-03-2015, 10:50
hacam nasıl sistemi kurabildiniz mi?? performansı nasıl...bizleri bilgilendirimisiniz.....saygılar....

beaverss
11-03-2015, 20:05
hacam nasıl sistemi kurabildiniz mi?? performansı nasıl...bizleri bilgilendirimisiniz.....saygılar....

motor gelecek bide motor çevirici bir kaçda kablo filan eksik onlar geldimi deneyecem Allahtan bi aksilik çıkmazsa ....

ievsan
11-03-2015, 21:13
ha maşallah ustam hakkikatten süper olmuş:459956:

infilak15tr
12-03-2015, 13:42
öncelıkle hayırlı olsun kardeşim. ben burdurdan 1.50 atlanta canak ıle bulamadım 28.2 ama digerleri gayet iyi. ingiliz kanallarini ip den bakıyorum artık. bi kac bişi soylemek ıstıyorum. su anda macaristandaym burdan 60 cm ıle sky uk ler 67 de gayet iyi sinyal aliyor. severdan bahsedersek artık sku uklerde hd yok bıldıgınız gibi. sd kanallar ve sadece bt sports hdler var. thor macar kanallarına gelınce serverların cogunda donma var onun yerınde 9 drecedeki eurobird austriasat magyarorszag paketini izleyin hustler hd lerde var ve server gayet basarili... saygılarımla

beaverss
12-03-2015, 17:56
ha maşallah ustam hakkikatten süper olmuş:459956:

teşekkürler ustam sagol..

beaverss
12-03-2015, 17:57
öncelıkle hayırlı olsun kardeşim. ben burdurdan 1.50 atlanta canak ıle bulamadım 28.2 ama digerleri gayet iyi. ingiliz kanallarini ip den bakıyorum artık. bi kac bişi soylemek ıstıyorum. su anda macaristandaym burdan 60 cm ıle sky uk ler 67 de gayet iyi sinyal aliyor. severdan bahsedersek artık sku uklerde hd yok bıldıgınız gibi. sd kanallar ve sadece bt sports hdler var. thor macar kanallarına gelınce serverların cogunda donma var onun yerınde 9 drecedeki eurobird austriasat magyarorszag paketini izleyin hustler hd lerde var ve server gayet basarili... saygılarımla

teşekkürler sagolasın...

ferman
17-04-2015, 12:31
240 cm antenle astra 28 gelmemekte adıyamandan

Editor
20-05-2015, 18:10
teşekkürler sagolasın...

Hocam ne yaptın buldunmu kanalları bilgi verirsen çok iyi olur

numbai
21-05-2015, 15:30
teşekkürler sagolasın...

hocam ne yaptınız çanak anteni kurabildinizmi bizimle paylaşırmısınız. saygılar....

police1206
21-05-2015, 15:53
Ferman kardeş bu 2,40 cm lik çanakla astra uydusundaki Alman kanallarını izleyebiliyormusun. SD ve HD ayrımı olarak aktarabilirsen sevinirim

beaverss
23-06-2015, 20:47
Arkadaşlar şu an çanak anten o şekilde duruyor ramazan ayı girdi nar ve incir ağaçları yeşillendi biliyorsunuz daha öncede dedim yer sıkıntısı var ilerki zamanda deneme yapılacak olumlu veya olumsuz sonuçlar paylaşılacaktır..saygılar...

Editor
23-06-2015, 21:27
Arkadaşlar şu an çanak anten o şekilde duruyor ramazan ayı girdi nar ve incir ağaçları yeşillendi biliyorsunuz daha öncede dedim yer sıkıntısı var ilerki zamanda deneme yapılacak olumlu veya olumsuz sonuçlar paylaşılacaktır..saygılar...

Tamam hocam boş bırakma buraları canağı cevirince sinyalleri resim atarsın gercekten devasa birşey çanak antenin:459956:

şimşek59
23-06-2015, 21:56

Hocam ne yaparsın insan sormadan duramıyor merak heyecan yaratıyor sizden gelecek bilgileri bekliyoruz saygılar

ferman
29-06-2015, 23:19
Ferman kardeş bu 2,40 cm lik çanakla astra uydusundaki Alman kanallarını izleyebiliyormusun. SD ve HD ayrımı olarak aktarabilirsen sevinirim
slm sd ve hd karşık yaklaşık 24 saat 450 kanal agırlık hd

SEVMEK46
30-06-2015, 15:12
hayırlı olsun ama bu uyduların sahibi olan ülke ve paketlerin cimriliği

versenize sinyali bu tarafa doğru!

illa büyük anten aldırıyorsunuz

çek cumhuriyetinde bir arkadaş vardı sene 1990 da onun bahçesinde görmüştüm

8 metre özel demişti. çinden yayın alıyordu :)

ygurbuz
30-06-2015, 21:54
Malum forumdada açılmıştı bu konu, bu şekilde önündeki ağaç vs ve anten çubukları ile istenilen signal ve randıman alması mümkün değil...

yani 4.20 cm lik dev antenle istediği gibi signal ve uyduları alamaz.....(bu şekilde )

Bu antenin hakkı bu işlerden anlayan iyi bir uydu teknisyeni ve buna 24 ve hatta mümkünse 36 inç kollu motor..birde pozisyoner cihaz...yalnız antenin bağlı olduğu betondaki borunun uzunluğu kısalığı ve üç adet anten çubukları olması gereken uzulukta ve yerlerde mi? Odaklama?:49857458:

beaverss
30-06-2015, 23:41
36 inç kollu motor..birde pozisyoner cihaz ve 18 kollu motor var zaten mesele zaman bide agaçlar yer sıkıntısı bunlar olmassa zaten çoktan halledilmişti... yinede deneme yapılacak güz mevsimi...

police1206
01-07-2015, 09:57
Teşekkürler ferman bey, Bende Sivastan almak istiyorum bu uyduyu. 2 metre mi yoksa 2.4 metre mi alsam diye düşünüyorum. Adıyaman ile Sivas-Suşehri aynı boylamda. Ama izdüşüm açısından ben daha avantajlıyım. Nereden alsam bu anteni? Sıfırı 1000 tl civarı. yorumlarını bekliyorum saygılar

system3
01-07-2015, 15:05
@beaverss (Only the registered members can see the link) Usta Hayırlı Olsun İyi Günlerde Kullanman Dileği İle :)

beaverss
01-07-2015, 15:32
@beaverss (Only the registered members can see the link) Usta Hayırlı Olsun İyi Günlerde Kullanman Dileği İle :)
eyvallah teşekkürler usta....

beaverss
12-09-2015, 11:28
Arkadaşlar arazi şartlarının uygun olmamasından yer darlığı sebebi ve ağaçların çok olmasından dolayı çanak anten satılıktır uygun fiyattan verilecektir.....