PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Banyo Kokusu

Volkan
06-02-2015, 09:48
Merhaba arkadaşlar,

Yatak odasındaki ebeveyn banyosunda rütübete benzer bir koku var. Bu koku kış ayına girerken başladı. Ağır bir koku. Koku kesinlikle gider kokusuna benzemiyor. Kokunun tespiti için aşağıdaki işlemleri yapım.

- Banyoda bulunan Duşakabini söktüm banyodan cıkardım. Gider deliğini kapadım.
- Klozeti yerinden söktüm. Gider deliğini kapadım.
-Lavaboyu söktum dışarı çıkardım gider deliğini kapadım.
-Yerdeki gideri kapadım.
-Kalebodurlar arasında herhangi bir ders açığı yok
-Giderlerin çatı arasındaki havalandırmasında herhangi bir sorun yok. İçinden buhar geliyor.
-Banyonun normal havalandırması geniş ve acık. Kapadığım zaman koku dahada ağırlaşıyor.

Anlayacağınız tüm koku yapacak yerleri kapadım ama nafile kokuyu çözemedim. Banyoyu marc ve benzeri şeylerlede yıkadık ama çözüm yok. Nasıl bir kokudur çözemedim nerden geliyor. Sanki duvar ve taban kokuyor.

Ev zeminle beraber 4 katlı ben en üskatta oturuyorum. 2014 Haziran oyunda oturdum. İlk başlarda böyle bir sorun yoktu Eylül ayında yani havalar soğuyup doğalgaz yandıktan sonra başladı. Banyoda petek var. Ebeveyn banyosu ile normal banyo yanyana ve giderleri ortak. Ama normal banyoda herhangi bir koku yok.

aliharbiye
06-02-2015, 12:08
volkan usta öncelikle geçmiş olsun, duşa kabin 4 kabindenmi oluşuyor, yoksa duvar var olupta 2 veya 3 kabinmi koymuşsunuz, bide duvar nemlimi? muhakkak duşa kabinin olduğu yerde birikmiş nem vardır, orası kurumadan nem kokusu asla gitmez, duşa kabinin olduğu yerde elektrik sobasını bir kaç saat açık tut, ve içeriyi gündüz boyu havalandır, bakalım koku gitmiyecekmi?

Volkan
06-02-2015, 12:11
volkan usta öncelikle geçmiş olsun, duşa kabin 4 kabindenmi oluşuyor, yoksa duvar var olupta 2 veya 3 kabinmi koymuşsunuz, bide duvar nemlimi? muhakkak duşa kabinin olduğu yerde birikmiş nem vardır, orası kurumadan nem kokusu asla gitmez, duşa kabinin olduğu yerde elektrik sobasını bir kaç saat açık tut, ve içeriyi gündüz boyu havalandır, bakalım koku gitmiyecekmi?

Normal duşa kabın duvarla kalebodur. yanı duş alırken su kalebodulara değiyor. Duşa kabın yaklaşık 3 aydır balkonda duruyor ekim ayından beride orda duş almıyorum ama maaelsef halen koku devam ediyor.

aliharbiye
06-02-2015, 16:27
ustacığım bide şu aklıma geldi, acaba duşa kabin atık su borusunu daireye gelmeden önce atık su borusunu S harfi gibi koku içeriye gelmeyecek şekilde engebe yani borunun içi tamamen su dolacak ve içeriye koku geçmeyecek bir şekilde önlem yapılmışmı, ondanda yapar.

Volkan
06-02-2015, 16:56
ustacığım bide şu aklıma geldi, acaba duşa kabin atık su borusunu daireye gelmeden önce atık su borusunu S harfi gibi koku içeriye gelmeyecek şekilde engebe yani borunun içi tamamen su dolacak ve içeriye koku geçmeyecek bir şekilde önlem yapılmışmı, ondanda yapar.

O bağlantıda S yok abi normal düze ama zaten ona gerek yok. Duşakabinin altındaki boruya S veriyoruz. Zaten normalde şu an o boru kapalı. Kapalı yeri kokluyorum ordan herhangi bir koku gelmıyor zaten.

selçuk1988
06-02-2015, 20:11
ustam benim banyodada koku vardı şimdi yok ama bizim müstakil iki katlı dışarıdan klozete giren boruya baca yaptıktan sonra düzeldi öyle bir şansın varsa bi dene derim

Volkan
06-02-2015, 20:29
bu koku lahım kokus değil çok değişik ağır bir koku. Normal lahım kokusu keskın olur ama bu rutbetin biraz değişiği

rselturk
06-02-2015, 22:42
I]Dost bence bir sıhhi tesisat ustasını eve getirip yerinde çözüm önerisini almalısın.Benzer sorunu ben de yaşıyorum.Kolay gelsin!..:wave:[/I]

Volkan
06-02-2015, 22:49
sorun ustayı getirmek değil. Buradaki ustalarda koku tespit cihazı yoktur. Getirsem gelip bakıcak şurayı kıralım burayı kıralım benı deli etcekler. hadi kesin sonuç alacağımı bilsem bu kokuyu cekeceğime hemen yaptırırım ama nafilee benım ustalığım onlardan daha iyi sayılır. Büyük şehirde olsak her imkan olur ama böyle küçük illerde tam bir sıkıntı.