PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HSBC Antakya Şubesi Kapanıyor.

aliharbiye
02-03-2015, 17:33
Evet arkadaşlar maalesef aldığım son duyuma göre yanlış hatırlamıyorsam 3 mart 2015 tarihinde Antakya merkezde bulunan HSBC banka şubesi kapanıyor. Öncelikle bu kararı alana hiç bir şekilde saygı duymuyorum ve büyük esefle onu kınıyorum. banka şubeleri şubelerini çoğaltırken, hsbc banka şubesini kapatıyor. bu nasıl akıl almaz bir şey. bunu kim niye neden niçin düşündü, millete soran oldumu, herhangi bir şahsın fikri soruldumu alındımı HAYIR. bende bu kararı vereni KINIYORUM. Arkadaşlar ben bugün sabah saat 9-30. iş yerimi kapatım aldığım kredinin taksitini yatırmaya gittim banka ile aramda 10km var, araç yoğunluğu ve kalabalık yüzünden bankaya ancak 11'de yetiştim, kartımla sıra alıp bekledim, saat 13'te sıram geldi yatırdım çıktım gittim. Şimdi asıl sorun şu ANTAKYA'daki HSBC şubesini kapatıp iskenderuna taşıyacaklarmış, Antakya İskenderun il sınırı uzklığı 70km, eee ben bu durumda kredimi veya kredi kartı borcu veya işlemleri için iskenderunamı gidecede. resmen abesle iştigal bir durum gidiş geliş 150km yapacam bütün günüm ölecek, ve ilk yapman gerekn şeyde iş yerini kapatacaksın. Antakya iskenderunun en az 3 katı gelir, büyük yere taşınacaklarını küçük yere taşıyorlar, ve en büyük sorunda zaten hiç bir hsbc mişterisinin fikri alınmamsı ve sorulmaması. BEN KARARI ALAN VEREN VE DOSYAYI İMZALAYAN HERKESİ BURDAN ESEFLE KINIYORUM. VE HERKESİN MELANET OKUDUĞU GİBİ BENDE BÖĞLE İŞİ LANETLİYORUM BÖYLE ZİHNİYETE YAZIKLAR OLSUN.

Hikmet™
02-03-2015, 18:41
Şubeyi kapttılar diyelim Antakyada hiçmi HSBC nın atm si yok?

Editor
02-03-2015, 20:20
Abi senin hsbc de vadesiz hesabın vardır ona eft yaparsın internet bankaclıgına girip oradan ödersin yada @xxman dedigi gibi atmden yapabilirsin

Hikmet™
03-03-2015, 00:03
Abi senin hsbc de vadesiz hesabın vardır ona eft yaparsın internet bankaclıgına girip oradan ödersin yada @xxman dedigi gibi atmden yapabilirsin

İşi zor vallaha HSBC nin sitesinden atm adresine bakacaktım ama iller arasında Antakya yok maalesef. Sivas'tada 3 adet atm leri var. Biri benim evin hemen 75 mt önünde :) Gülünç bir durum vallaha.

Volkan
03-03-2015, 00:17
Banka işimi şöyle bir oturup düşünüceksin. Abuk subuk bankalardanda asla fazizi düşük diye kredi çekmeyeceksin.

Eskiden en güvenilir banka olarak Ziraat ve iş bankası gecerdi ama şu an en iyisi Halk bankası ile Vakıfbank.

Sizin sorununuzun tek çözümü internet bankacılığı. Oturduğunuz yerde şubesi olanbir bankadan hesabınız olacak ve o hesaptan HSBC deki hesabınıza EFT yapıp kredinizi ödeyeceksınız. Kredi kartınızıda iptal ettirip başka bankadan cıkartın. Sonuç olarak esnafsızın ve esanflar için çoğu banka gayet guzel secenekler sunuyor.

hüseyin
03-03-2015, 10:47
arkadaşım öncelikle bu yabancı bankalardan yani ingiliz alman fransız vs bankalarından nefret ettiğimi belirteyim...adamlar seni beni ve memleketi bu veya şu nedenle sebeple zaten yıllardır söyüşlüyorlar...varsın beter olsunlar...hiçbir ilde deyil şubesi ismi cismi olmasın...seni üzen şeye bak..sevinmen gerekir kardeşim....gelelim diğer sıkıntına....bu bankaya kredi veya kart borcun varsa yani kurtulmak istiyorsan gidersin antakyadaki bir bankaya borcu takas edersin...yani yeniden yapılandırırsın...hiçbirşey yapamazsan bir başka bankadan alıp ingilizin bocunu ödersin...bu alışverişten dolayı manen canın sıkılabilir..azda olsa bu al-ver'den zararlı gibi gözükebilirsin fakat bardağın dolu tarafına bakınca 150 km yol masrafı,zaman kaybı ve bozulan pisikolojiyi amorti eder sanırım...ALLAH işini kolaylar inşallah kardeşim...

unalarman
03-03-2015, 10:59
Hayret!

aliharbiye
03-03-2015, 13:39
arkadaşlar atm kalacakta. atm'den her işi halledemiyoruzki, banka hesabına para gelecek iskenderuna gidilecek. mesela ben kredi almışım ve hsbc hesabım iskenderundaki bankaya taşınıyor diye, yine hsbc ATM'sinden yatırmakta olacam kredi taksidi 20 tl yükseldi, dünyanın hiç bir yerinde böyle saçma sapan bir şey yok,, yarın öbür gün İskenderun şubesinide kapatırlar, diyarbakıra taşınırlar, bizde işimizi gücümüzü bırakıp banka peşinde koşup diyarbaramı gidecez. yuhhhh bea,,,, bu kararı kim aldıysa inşallah mefta olur.

Editor
04-03-2015, 19:02
arkadaşlar atm kalacakta. atm'den her işi halledemiyoruzki, banka hesabına para gelecek iskenderuna gidilecek. mesela ben kredi almışım ve hsbc hesabım iskenderundaki bankaya taşınıyor diye, yine hsbc ATM'sinden yatırmakta olacam kredi taksidi 20 tl yükseldi, dünyanın hiç bir yerinde böyle saçma sapan bir şey yok,, yarın öbür gün İskenderun şubesinide kapatırlar, diyarbakıra taşınırlar, bizde işimizi gücümüzü bırakıp banka peşinde koşup diyarbaramı gidecez. yuhhhh bea,,,, bu kararı kim aldıysa inşallah mefta olur.

Abi yine senin başına gelmiş bu olay hayret gerçekten

uydu3405
04-03-2015, 20:15
Tavsiyem onlar siz müşterilerine değer vermiyorsa sizde onlara değer vermeyin yakın olan banka ile çalışın her zaman onlar kaybederler.

aliharbiye
06-03-2015, 10:48
Abi yine senin başına gelmiş bu olay hayret gerçekten
Sevgili editör öğle şeyler başıma geliyorki, inan bana anlatsam aklin hayalin durur. ben varya denize gitsem deniz kurur. ama inadınada denizden vazgeçmeyip yine denize gidecem. şimdi bak ben hanıma 92 model şahin aldım, şöförlüğü yavaş yavaş öğrensin diye, aldıktan 1 hafta sonra kardeşim, 4 yaşındaki oğlum ve eşim arabadayken, arabayı hanım kullanırken 2 takla attırdı, Allahtan tek tesellimiz kimseye hiç bir şey olmaması oldu. şükürler olsun burunları kanamadan sağ salim arabadan çıktıtar. sonra arabaya 1500 tl koyup arabayı yaptırdım. aradan bir buçuk ay geçti, bu sefer hanım beni arıyor, Ali bey biz kırmızı ışıkta dururken araba kendi kendine duman çıkarıp yanmaya başladı, arabanın yandığı yerdede Allahtan bir sürü tanıdık esnaf arkadaş var, arabayı söndürdüler. bu seferde yine ucuz yırttım, 100 tl ile arabayı kurtardık. yine Allahtan hanım içinde durmadı hemen dışarı fırladı. Ama varya yaşama sevincimi hiç bir şeytan elimden alamıyacak. o arkamdan beni kovalayıp dursun, banada asla yetişmeyecek, gözemi geldim ne anlamıyorum. şimdi ne zaman hanımdan bir telefon gelse, aklıma hep kötü şeyler geliyor. şeytan azapta olsa gerek.

Volkan
06-03-2015, 15:44
Sevgili editör öğle şeyler başıma geliyorki, inan bana anlatsam aklin hayalin durur. ben varya denize gitsem deniz kurur. ama inadınada denizden vazgeçmeyip yine denize gidecem. şimdi bak ben hanıma 92 model şahin aldım, şöförlüğü yavaş yavaş öğrensin diye, aldıktan 1 hafta sonra kardeşim, 4 yaşındaki oğlum ve eşim arabadayken, arabayı hanım kullanırken 2 takla attırdı, Allahtan tek tesellimiz kimseye hiç bir şey olmaması oldu. şükürler olsun burunları kanamadan sağ salim arabadan çıktıtar. sonra arabaya 1500 tl koyup arabayı yaptırdım. aradan bir buçuk ay geçti, bu sefer hanım beni arıyor, Ali bey biz kırmızı ışıkta dururken araba kendi kendine duman çıkarıp yanmaya başladı, arabanın yandığı yerdede Allahtan bir sürü tanıdık esnaf arkadaş var, arabayı söndürdüler. bu seferde yine ucuz yırttım, 100 tl ile arabayı kurtardık. yine Allahtan hanım içinde durmadı hemen dışarı fırladı. Ama varya yaşama sevincimi hiç bir şeytan elimden alamıyacak. o arkamdan beni kovalayıp dursun, banada asla yetişmeyecek, gözemi geldim ne anlamıyorum. şimdi ne zaman hanımdan bir telefon gelse, aklıma hep kötü şeyler geliyor. şeytan azapta olsa gerek.

Hocam bir bayana şahin arabamı :D Asla ve asla alımayacak bir araba. Tofaş arabası narin arabadır göz kulak ister. Sen senin hanıma alacaktın bir broadwey alacaktın. Birde işin açığı bir bayanda yetenek yoksa soğuk kanlılık yoksa vermiyeceksın araba falan. Allah muhafaza kendi canını geçtim karşıdaki insanın canı9nı düşünmek lazım.

Şansızlık işine gelince siz siz olun yaşadıklarınızdan ders cıkarıp önlemini alın öyle çekirge misali nasıl olsa bişi olmaz inadım inat demeyin. Baktınız olmuyor çok fazla zorlamaya gerekyok... bank

Banka işiniz içinde benım dedğim gibi yapmanızda fayda var.

aliharbiye
06-03-2015, 17:40
volkancığım ilgine teşekkür ederim. kart işini henüz halletmedim, 3 marttan sonra bakalım ne olacak ona göre davranacam. henüz hangi banka ile çalışacağıma karar vermedim. şanssızlığıma gelince, tedbiri elden bırakmamak gerek. buna inanıyorum. yani demek istediğim, yeterki ölüm olmasın, moralen asla çökmem ve yılmam. herşeye rağmen hayatı yaşamak gerektiyine inanıyorum.