PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 12/12 Türkiye'de Neler oluyor

muzo
12-12-2006, 10:11
SON DAKİKA:ANKARA'DA ASTSUBAYLARI TAŞIYAN BİR OTOBÜS ŞARAMPOLE UÇTU: 2 ŞEHİT, 22 YARALI!..

Ankara-Eskişehir karayolu üzerinde meydana gelen kazada, astsubayları taşıyan bir otobüs şarampole uçtu.

ANKARA - Ankara-Eskişehir karayolu üzerinde meydana gelen kazada, astsubayları taşıyan bir otobüs şarampole uçtu. Kazada otobüste bulunan 2 astsubay şehit olurken, 22 astsubay da yaralandı.

Edinilen bilgiye göre kaza, sabah saat 05.00 sıralarında Ankara-Eskişehir karayolu 60. kilometresinde meydana geldi. Tuzla Piyade Okulu'nda görevli astsubayları atış eğitim yapmak üzere Polatlı'ya götüren otobüs, Polatlı'ya 15 kilometre kala yoldan çıkarak, şarampole uçtu. Devrilen otobüste bulunan 2 astsubay olay yerinde şehit olurken, 22 astsubay da yaralandı. Olay yerine sevkedilen çok sayıda sağlık ekibi ilk müdahaleyi yaparken, yaralılar çevre hastanelere kaldırıldı. Kaza yerine gelen itfaiye ekipleri de çalışmalarda bulundu.

Öte yandan şehit düşen ve yaralanan astsubayların isimleri henüz belirlenemedi. Polatlı'da bulunan Topçu Birliği'nde atış eğitim yapmak üzere 4 otobüsün yola çıktığı öğrenildi.

muzo
12-12-2006, 10:12
VAN'DA DEPREM!..
12 Aralık 2006 Salı 00:20
Van'ın Çaldıran İlçesi'nde 3.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

VAN - Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 18.18'de merkez üstü Çaldıran İlçesi olan 3.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Depremde can ve mal kaybının olmadığı kaydedildi.

muzo
12-12-2006, 10:13
YASADIŞI SOL ÖRGÜT ÜYESİ 15 KİŞİ TUTUKLANDI!..

İstanbul'da yasadışı sol örgütlere yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 32 kişiden 15'i tutuklandı.

YUSUF MELİKOĞLU
İSTANBUL - Edinilen bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen şüphelilerden 28'i, Cumhuriyet Savcılığı'ndaki sorgularının ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

İfadeleri alınan ve örgüt yöneticisi olduğu öne sürülen Hakkı A.'nın da aralarında bulunduğu 15 kişi, 'Tehdit, gasp, örgüt üyeliği' ve 'örgüt propagandası yapmak' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mahkeme, 4'ü kadın 13 kişiyi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

muzo
12-12-2006, 10:14
DİYARBAKIR'DA ENKAZDAN ÇIKARILAN CESET SAYISI 6'YA YÜKSELDİ

Diyarbakır'da askeri lojmanda yaşanan patlama sonrasında meydana gelen enkazın altından çıkartılan ceset sayısı 6'ya yükseldi.

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da askeri lojmanda yaşanan patlama sonrasında meydana gelen enkazın altından çıkartılan ceset sayısı 6'ya yükseldi. Enkaz altında olduğu bildirilen 2 kişinin kurtarılması çalışmaları ise sürüyor.

7. Kolordu Komutanlığı Kurdoğlu Askeri Lojmanları'ndaki Şahinkaya Apartmanı'nda kalorifer kazanının patlaması sonucu meydana gelen çökmenin ardından başlatılan kurtarma çalışmaları, Genelkurmay Başkanlığı Doğal Afet Arama Kurtarma Birliği'nin de katılımıyla devam ediyor. Eğitilmiş köpeklerin de kullanıldığı kurtarma çalışmalarında 4'ü çocuk 6 kişinin cesedine ulaşıldı. Enkaz altından en son Gamze Kösen'in cesedi çıkarıldı. Enkaz altından çıkarılan cesetler, Diyarbakır Asker Hastanesi morguna kaldırıldı.

Enkaz altında olduğu bildirilen 2 kişinin kurtarılması için ise çalışmalar devam ediyor.

muzo
12-12-2006, 10:14
ÇİRKİN DİYE 18 GÜNLÜK KARISINI BOŞAYAN HAKİME AĞIR SUÇLAMA :EVDE ÇIRILÇIPLAK GEZİP ***** İZLİYOR

Çukurova Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi D. Y., bir arkadaşının tavsiye ettiği bir internet sitesine girdi.

Muş'un Malazgirt İlçesi'nde görev yapan 30 yaşındaki hakim M. Y.'ın internette tanışıp evlendikten 18 gün sonra boşanma davası açtığı eşi 24 yaşındaki D. Y. (Kıyançiçek), bu beraberliklerinin hakimin devam eden internet sevdası nedeniyle bittiğini öne sürdü.

Çukurova Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi D. Y., bir arkadaşının tavsiye ettiği bir internet sitesine girdi.

Çeşitli tarihlerde bu siteye girip, değişik konulardaki mesajları inceleyen, yine değişik konulardaki testleri çözen D. Y., 2 Ekim'de kendisine gönderilen mesaj üzerine hakim Murat Yıldız'la internette tanıştığını söyledi.

D.Y., bu tanışmaları ardından hakim M. Y.'ın kendisine, Adalet Bakanlığı mensuplarına özel indirim tanınan bir GSM şirketinin cep telefonu sim kartı gönderdiğini, görüşmeler sonunda 2 Kasım'da evlendiklerini söyleyen üniversiteli kız, evliliklerinin 18'inci gününde ayrılmalarına ilişkin şunları anlattı:

'AVUKAT SANIYORDUM HAKİM ÇIKTI'
"Kendisi ile internette tanıştıktan sonra bir süre görüştüm. Bana sitedeki fotoğrafımı çok beğendiğini, evlenmek isteğini söyledi. Ben kendisini avukat sanıyordum. Evlenmeden 1 hafta önce hakim olduğunu söyledi. Ablamın karşı çıkmasına rağmen nikah yapıp Malazgirt'teki eşimin evine taşındım. Daha sonra eşimin bana tavırları değişti. 18 gün evli kaldık. Bu süre içinde beni evin dışına tek başıma bırakmadı. İki kez kendisiyle birlikte çıkabildim. Geç saatte uyanıp, adliyeye gidiyor, eve geç geliyordu. Misafir kabul etmiyordu. Evde çıplak geziyordu. Sürekli internette geziniyor, ***** sitelere giriyordu. Evlendikten sonra bağımız kopmuştu."

İNTERNET KAVGASI
D.Y, internette çok gezdiği için eşiyle bir defa tartıştıklarını, "İnternette neden bu kadar oyalanıyorsun?" diye sorduğunda elin kıvırıp, üzerine yürüdüğünü ileri sürdü. Genç kadın şöyle devam etti:

"Bana, 'ağzın, yüzün eğri' diye hakaret ediyor, fotoğraftaki gibi güzel olmadığımı, fotoğraf uzun saçlı ve kilolu, gerçekte kısa saçlı ve zayıf olduğumu söylüyordu.

Fiziki görünüşlerin değişebileceğini söylüyordum. Evliliğimizin 18'inci gününde, 'Bu iş yürümeyecek, bitirelim' dedi, maddi manevi yanımda olduğunu söyledi. Bana, 'Yine evlenirsin, sen benim sitedeki gördüğüm fotoğraftaki kadın değilsin. Beni kandırdın, sana ısınamadım. Ben fotoğraftaki kadına aşık olmuştum' dedi.

Sonra da beni ailemin yanına gönderip, boşanma davası ve kendisini kandırdığımı ileri sürerek aleyhimde 24 bin YTL'lik tazminat davası açmış. Ben de karşılık olarak kendisine, 'Hakaret, tehdit ve tecavüz' ettiği iddiası ile 77 bin YTL'lik dava açmak için şikayet dilekçesi verdim. Fearless (korkusuz) rumuzlu eşim, çevresinde rezil olmaktan korktuğu için internette tanıştığımızdan kimseye bahsetmememi istemişti.";
Boşanma davası açıldıktan sonra M. Y.'ın kendisinden önce evlenip, boşandığını, eski eşinden 1 çocuğu olduğunu öğrendiğini söyleyen D.Y:, ilk eşini ziyaret edip, görüştüğünü, onun da hakimin tutarsız davranışları olduğunu söylediğini anlattı. Evlilendikleri için okulunu da bıraktığını, Muş'un Malazgirt İlçesi'ne gittiğini anlatan Y, yaşadığı olaylar sonrası, Adalet Bakanlığı'na da gidip, yardım istediğini, ancak, anlattıklarına "Hakim böyle bir şey yapar mı?" diyerek inanmadıklarını ekledi.

muzo
12-12-2006, 10:15
KATİLİ CENAZESİNDE AĞLAYAN YEĞENİ ÇIKTI

GAZİANTEP’te 1.5 ay önce öldürülen galerici 37 yaşındaki Zeki Akkurt'un katil zanlısı olarak öz yeğeni 25 yaşındaki Celal Akkurt gözaltına alındı.

GAZİANTEP’te 1.5 ay önce öldürülen galerici 37 yaşındaki Zeki Akkurt'un katil zanlısı olarak öz yeğeni 25 yaşındaki Celal Akkurt gözaltına alındı. Katil zanlısının, cenaze töreninde tabutu taşıyıp taziyeleri kabul ettiği ve gözyaşı döktüğü ortaya çıktı. Yeğen Akkurt'un uzun süre Zeki Akkurt'un korumalığını yaptığı öğrenildi.

muzo
12-12-2006, 10:16
ÖĞRENCİ SERVİSİYLE MİNİBÜS ÇARPIŞTI: 16 YARALI!..

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, öğrenci servisiyle minibüsün çarpışması sonucu 16 kişi yaralandı.

KAHRAMANMARAŞ - Edinilen bilgiye göre kaza, Elbistan-Nurhak karayolunun 3. kilometresinde meydana geldi. Mehmet Karpuzoğlu yönetimindeki 46 J 3017 plakalı öğrenci servisiyle Hasan Polat yönetimindeki 46 E 2278 plakalı minibüs çarpıştı. Kazada minibüste yolcu olarak bulunan Cuma Gümüş, Ali Eroğlu, Hasan Polat, Mahir Abay, Ali Yüksek, Hasan Erkişi, Sevcan Kara, İbrahim Sevinç, Yusuf Aslan, Mustafa Baş, Mustafa Bakır, Garip Taşoğlu, Doğan Genç, Güler Yavuz, Saim Kara ve soyadı henüz belirlenemeyen Cuma adlı bir kişi yaralandı. Yaralılar, Elbistan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

muzo
12-12-2006, 10:16
HAMİLE KADINA ESKİ EŞİ Mİ TECAVÜZ ETTİ?

Eşinden ayrılan genç kadın, "Eski kocamdan da şüpheleniyorum" dedi.

Adapazarı’nda, 6.5 aylık hamile 24 yaşındaki F.K., dün akşam işten evine giderken ağaçlık bir alanda, arkadan yaklaşıp kendisini eterle bayıltan bir kişinin tecavüzüne uğradı.

Bir süre sonra kendine gelen genç kadın, çığlık atarak yardım istedi. Doğumevine kaldırılan kadının tecavüze uğradığı belirlendi. Eşinden ayrılan genç kadın, "Eski kocamdan da şüpheleniyorum" dedi.

- Hürriyet

muzo
12-12-2006, 10:18
O KAVGA ETTİ, KIZI BIÇAKLADI, EŞİ BALTAYLA VURDU!..

Aldığı darbelerle ağır yaralanan evli ve iki çocuk babası Boz, hayatını kaybetti.

KÜÇÜKÇEKMECE’de kahvehane sahibi Ali G. önceki akşam müşterisi Necmi Boz’la (39) bilinmeyen bir nedenle kavga etmeye başladı.

Kahvenin üst katında oturan Ali G.’nin eşi Naile G. (34) ile 15 yaşındaki kızı H.G. de dışarı taşan kavgayı görünce, aşağı indiler.

H.G., babasıyla kavga eden Necmi Boz’u bıçaklarken, Naile G. de kafasına baltayla vurdu.

Aldığı darbelerle ağır yaralanan evli ve iki çocuk babası Boz, hayatını kaybetti.

Eşi ve kızıyla gözaltına alınan Ali G. ilk ifadesinde Boz’un kendisine ve eşine küfrettiğini söyledi.

- Şefik Dinç, Hürriyet

Arşimet
12-12-2006, 10:28
Only the registered members can see the link Rönesans Fuarcılık tarafından düzenlenen ve ülkemizin teknoloji ve bilişim alanındaki ilk ve en köklü fuarı COMPEX “31.Bilgisayar Fuarı” 14-17 Aralık 2006 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi’nde bilgisayar meraklılarına sektördeki yeni ürünleri yakından izleme ve satın alma fırsatı sunacak.

-Fuarda önemli ilkler var. Dünyada ve ülkemizde Ocak 2007’de satışa çıkacak Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows Vista, Türkiye’de ilk kez COMPEX’te tanıtılacak. Fuarda, profesyonellere ve meraklılarına Windows Vista hakkında ücretsiz eğitimler verilecek.

COMPEX’in “Donanım Sponsorluğu”nu üstlenen Fujitsu Siemens Computers, dünyada henüz satışa sunulmayan 4 yeni ürününü ilk kez COMPEX’te sergiliyor. Windows Mobile Direct Push e-mail entegre 3G mobil telefon özelliklerine sahip Pocket Loox T800, dünyanın en küçük ve en hafif kişisel navigasyon asistanı, MP3 çalar destekli Loox N100, üst düzey yöneticilere yönelik tasarlanan Lifebook Q2010 ve masa üzerinde neredeyse görünmeyecek kadar küçük bir yer kaplayan Esprimo Q ilk kez COMPEX’te meraklıların karşısına çıkacak.
TGAR “Teknoloji ve Elektronik Alışveriş Merkezi”, bugüne dek ülkemizde yapılan fuarların içindeki en büyük teknoloji marketini açarak bir rekora imza atıyor. Kurduğu 780 metrekare büyüklüğündeki stand ile bu alanda bir ilke imza atan TGAR, aynı zamanda Türkiye'de tek bir noktadan satış yapan en büyük alışveriş merkezi olma özelliğini de taşıyor.
COMPEX’te masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan cep telefonlarına, gelişmiş müzik ve görüntü sistemlerinden pda’lere, akıllı ofis ürünlerinden dijital fotoğraf makinelerine kadar birçok teknolojik üründe yüzlerce seçenek ziyaretçilerle buluşacak.
“Çocuk ve İnternet” konulu özel oturum
Rönesans Fuarcılık ve Türkiye Bilişim Derneği arasında oluşturulan işbirliğiyle COMPEX “31. Bilgisayar Fuarı”nın ilk günü olan 14 Aralık 2006 Perşembe günü saat 14:00’te Lütfi Kırdar Haliç Salonu’nda özel oturum düzenlenecek. Konuya meraklı anne-babaların ve ilgililerin ücretsiz olarak izleyebileceği oturumda, dünyada ve ülkemizde son dönemin en çok tartışılan konusu “Çocuk ve İnternet” ele alınacak. Konunun uzmanı yetkili, akademisyen ve gazetecilerin konuşacağı oturumda, Türkiye’deki bilişim okuryazarlığı ele alınarak çocuklara ve ailelere öneriler sunulacak.
25 yıldır aralıksız düzenlenen COMPEX, şehir merkezindeki en büyük fuar alanı Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine “kolay ulaşım” olanağı sunuyor. Fuara giriş için Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) adresinden ücretsiz olarak “online davetiye” alınabiliyor.

muzo
12-12-2006, 16:19
İNANILMAZ AİLE İÇİ KAVGA: 3 ÖLÜ, 2 YARALI!..

Afyonkarahisar'da üvey kardeşler arasında çıkan bıçaklı kavgada 3 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.

ANTALYA - Afyonkarahisar'da üvey kardeşler arasında çıkan bıçaklı kavgada 3 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Gazi Mahallesi Sosyal Konutlar Sitesi Umut Apartmanı B Blok'ta oturan Fadime S. (Sarıgöz), çocukları Uğur Y. (Yaşık), Azime S. (Sarıgöz), ile üvey kardeşleri Murat S. (Sarıgöz), Mustafa E. (Esen) ve Ömer G. (Güllüçay) arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Ömer G., bıçakla Fadime S. ve diğer kardeşlerini bıçaklayarak kaçtı. Olayda Fadime S. ile Uğur Y. ve Murat S. hayatını kaybederken, Azime S. ve Mustafa E. ise ağır yaralı olarak Afyonkarahisar Devlet ve Kocatepe Devlet Hastaneleri'ne kaldırıldı.

Ömer G. yakalanarak gözaltına alınırken, olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

muzo
12-12-2006, 16:19
KAYGAN YOLDA KAYAN KAMYONET, YOLCU OTOBÜSÜYLE ÇARPIŞTI!..

Balıkesir'de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.

BALIKESİR - Balıkesir'de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, kaza sabah saat 09.00 sıralarında Balıkesir-Edremit Karayolu'nun 46. kilometresinde meydana geldi. Adnan Erden'in kullandığı 16 BPE 43 plakalı kamyonet, havanın yağışlı olması sebebiyle kontrolden çıkarak yan yatıp kaydı.

Balıkesir'den körfez yönüne giderken yoldan çıkıp kayan kamyonet, İvrindi Evciler yol ayırımında karşıdan gelen Ayvalık-Balıkesir seferini yapan Balıkesir Seyahat isimli firmaya ait İsmail Kundakoğlu'nun kullandığı 10 P 3600 plakalı otobüsle çarpıştı.

Kazada, kamyonet sürücüsü Adnan Erden olay yerinde hayatını kaybetti. Otobüs sürücüsü ise hafif yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.
Yolcuların bir başka araçla gönderildiği kazada yol kısa süre trafiğe kapandı. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Roc72
12-12-2006, 17:40
Tüm haberler ve paylaşımın için teşekkürler ...Bu kadar çok olayın olduğu bir memlekette yaşamak çok zor ..Allah hepimize can sağlığı versin ...