PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kenan Evren hayatını kaybetti

tayfun 74
09-05-2015, 23:21
Türkiye'nin 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren tedavi gördüğü Ankara Gata Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Evren, 98 yaşındaydı.

Only the registered members can see the link

system3
09-05-2015, 23:33
Allah Rahmet Eylesin.

Editor
09-05-2015, 23:39
Allah Rahmet Eylesin.

osmanke
09-05-2015, 23:58
Allah rahmet etsin toprağı bol olsun...

hüseyin
10-05-2015, 01:34
ALLAH rahmet etsin diyorum ama ülkesine darbe yapan onlarca insanı asıp binlercesini cezaevine tıkıp işkenceler yapan ülkeyi yokluk ve sefalete sürükleyen bu adama ne kadar rahmet edilecek onu rabbim bilir....

kanberoğlu
10-05-2015, 02:00
Allah rahmet eylesin.

digix21
10-05-2015, 09:18
ALLAH rahmet etsin diyorum ama ülkesine darbe yapan onlarca insanı asıp binlercesini cezaevine tıkıp işkenceler yapan ülkeyi yokluk ve sefalete sürükleyen bu adama ne kadar rahmet edilecek onu rabbim bilir....

dediklerinde doğruluk payı var ancak,herkes senin bu dediklerini dile getirirken hiç kimse,ülkeyi adam gibi yönetemeyen,kardeş kanının oluk gibi akmasına seyirci kalan,günde 40-50 vatandaşımızın ölmesine seyirci kalarak koltuğa sımsıkı sarılan o zamanın kaşarlanmış siyasi aktörlerine toz kondurmuyor.o zaman ilkokul öğrencisiydim,okuldaki öğretmenlerimizin bile hepsi terörist olup çıkmışlardı.sokaklar mahalleler texas'tan farksızdı..! 12 eylülü tukaka ederken biraz da bu açıdan bakmak lazım. 12 eylül kesinlikle kendiliğinden gelmedi.onu siyasiler buyur ettiler.!

MUTAF
10-05-2015, 12:26
Kenan evren darbesi öncesi, zaten bir iç savaş başlamış ve o tarihteki hükümet ve guvenlik kollarının doğru stratejilerle hiç mudahelesi olmamış.
Buna istinaden kenan evrende hukumete el koymak zorunda kalmış.
Tabi iç savaş durmadan devam etmiş.
Hali ile bunu durdurmak için en son verilecek kararı ilk önce vererek direkt suçlu suçsuz herkese şiddet başlamış.
olaylar durmuş fakat binlerce faili meçhul cinayetler ve halen bulunamayan kişiler olmuş.

hukumete el koyarak doğru olanı yapmış fakat devamında yaptığı yanlış stratejilerle adı darbeci kenan olarak kalmış.

rahmetli dedem anlatırdı, kendisi şişli taksim levent civarında iett otobüs ve troleybus kulanırmış. her sabah işe giderken tanımadığı kişiler sağcımısın solcumusun diye sorup adam kaçırır hatta bazen oracıkta silahla vururlarmış.
kenan evren darbesinden sonra hersey düzelecek sanarken bu seferde polis asker, sağc solcuyu sorgulamaya başlamış.

dedemin hareket alinde kullandığı otobus üzerinde beyin kanaması geçirmesinin sebebide bu olaylardandır.

kenan paşa iyimi kötümü bilemem ama bu millet çok çekmiş.

samiabi
10-05-2015, 12:40
netekim vefat etmiş bizede baş sağlığı dilemek düşer ölünün arkasından dedikodu yapmak bizi bozar günahıyla sevabıyla artık başbaşa kalacak

rselturk
10-05-2015, 22:43
Bu ülke için verdiği hizmet kadar Allah kendinden razı olsun;ne eksik ne de fazla!..
"Adettendir" deyip tüm iyi niyetleri de bozuk para gibi harcamayı ben doğru bulmuyorum...:49857458:

Baldemir
10-05-2015, 23:46
Allah Rahmet Eylesin

selim789
11-05-2015, 00:08
Allah rahmet eylesin.

varol bas
11-05-2015, 12:23
BEN ALLAH RAHMET EYLESİN DEMİYORUM.GİTTİĞİ YERDE ERDAL EREN,MUSTAFA PEHLİVANOĞLU GİBİ İNSANLAR VAR.ŞİMDİ HESAP ZAMANI!!!

aydın33
11-05-2015, 14:01
kimse yarattığı kulunu yaratandan daha iyi bilemez bize de allah rahmet eylesin demek düşer herkes kendi hesabını verecek

PowerVu
11-05-2015, 15:48
Değerli arkadaşlar, o zamanki yapılanları biraz daha iyi anlayabilmek için Rahmetli Mehmet Ali Birand' ın hazırlamış olduğu 12 Eylül Belgesini izlemenizi tavsiye ederim

phallusss
11-05-2015, 15:50
Bi sağdan bi soldan soracaklardır.

idiye
13-05-2015, 11:56
Allah gani gani rahmet eylesin.
Hicbir bilgisi olmayanlar,pasanin arkasindan atip tutuyorlar.El insaf.Fazla teferruata girmeden kisaca yazayim.

Önce bir bakin bakalim sevmeyenler kimler.Devamla.Evren pasa ne yapmis.Ortalik kan gölü halindeyken,millet nerede bu asker neden hala el koymuyor ,daha ne bekliyorlar diye feryat ederken ,darbe olmus ve o andan sonra bir tek kisi dahi ölmemistir.Halk rahat bir nefes lamistir.

Evren pasa ,size bir ana yasa hazirlatiyorum,birdaha Türkiyenin basina böyle bir olay gelmemesi icin,bunuda referanduma sunacagiz demis ve Katilimim % 80 leri bulan bir oyla halk kabul etmisti.Pasa kimseye zorla bunu kabul ettirmemis secimle kabul edilmisti.

O günkü ve evvelinde olanlari gazetelerin arsivlerinden bakip ögrenin.O günü yasayan yasililarin ,vatanini milletini sevdigine inanacaginiz yasayanlarina sorun .Sorunda ögrenin.

Pasama tekrar Allahdan rahmet diler,tüm sevenlerine sabirlar ve saygilar niyaz ederim

canak
13-05-2015, 12:35
Kenan Evren'in ölümünden dolayı çok mutlu olmuş, çok sevinmiş ve bu sevincini fazlasıyla ifade etmekten keyif alan bazı Arkadaşlar...
Mutlu bir intikam hissi her satırından okunuyor...
İçim burkuldu...
"Allah rahmet eylesin Kenan Paşa"

system3
13-05-2015, 14:29
Hicbir bilgisi olmayanlar,pasanin arkasindan atip tutuyorlar.El insaf.Fazla teferruata girmeden kisaca yazayim.

Önce bir bakin bakalim sevmeyenler kimler.Devamla.Evren pasa ne yapmis.Ortalik kan gölü halindeyken,millet nerede bu asker neden hala el koymuyor ,daha ne bekliyorlar diye feryat ederken ,darbe olmus ve o andan sonra bir tek kisi dahi ölmemistir.Halk rahat bir nefes lamistir.

Evren pasa ,size bir ana yasa hazirlatiyorum,birdaha Türkiyenin basina böyle bir olay gelmemesi icin,bunuda referanduma sunacagiz demis ve Katilimim % 80 leri bulan bir oyla halk kabul etmisti.Pasa kimseye zorla bunu kabul ettirmemis secimle kabul edilmisti.

O günkü ve evvelinde olanlari gazetelerin arsivlerinden bakip ögrenin.O günü yasayan yasililarin ,vatanini milletini sevdigine inanacaginiz yasayanlarina sorun .Sorunda ögrenin.

Pasama tekrar Allahdan rahmet diler,tüm sevenlerine sabirlar ve saygilar niyaz ederim

Konuşmayayım Dedim Ama Yok İlla Konuşturacaksınız Adamı Öncelikle Sizin O "kenan paşacığınız" Şuan da Cehennemin Dibini Boyladı ve Ben Geberinceye Kadar'da ona Olan Bedduam Hiç Bİtmeyecek ALLAH ONU CEHENNEMDEN HİÇBİR ZAMAN ÇIKARMASIN İNŞALLAH Benim Yaşım 29 Bu Sayı Size Bir Anlam İfade Etmiyor Olabilir Ama Benim İçin Manevi Anlamı Çok Büyük! Çünkü Benim Gibi Gençleri "KATLETTİ" Sizin o "paşa" Bozuntusu Şimdi Bana Kalkıpta Yok Referandumla Geldi Başa. Yok Halk İstedi Yok Şu İstedi Bu İstedi Demeyin Referandum Halk İçin Değil Kendisi İçin Yapıldı ! ve Yapılan Oylamada "CUMHURİYETİN ÇELİK DİREKLERİ RAHMETLİ İSMET İNÖNÜ VE RAHMETLİ BÜLENT ECEVİT" "HAYIR OYU KULLANMIŞTIR!" Sizin o paşa bozuntusunun verdiği cevap ise "Asmayalımda Besleyelim mi?" ALLAH SENİN MEKANINI CEHENNEM OLARAK DAİMİ KILSIN İNŞALLAH kenan evren.

hüseyin
13-05-2015, 21:28

insanlara sevmediği birini zorla sevdiremessinki...bu kişi topuyla tüfeyiyle tankıyla darbe yapan kenan evren olsa bile...insanlar peygamberlere başkaldırmış onları horlamış zülüm etmiş...onlarki ALLAHın dünyadaki elçileri peygamberleri...senin yere göye sıydıramadığın kenan paşa kimki kimin paşası kimin maşası....herşeyi bilen İDİYE sana bir soru,eminim bunuda bileceksin..yaşın musait çünki....cıa'nın 1970 yılında türkiye masası şefi olarak ülkemize yolladığı paul hanze adındaki ajanı,1980'de senin kenan darbe yapınca zamanın amerikan başkanı jimmy carter'ın kulağına eyilip ne söyledi...İDİYE sabah solcuyu vuran bir silah ögleden sonra sağcıyı nasıl vurabiliyor,o devirde bildiğim kadarıyla silah kıtlığıda yoktu...sana birdiger sorumda şu hergünortalama 8 kişinin öldüğü o yıllarda nasıl oluyorda 12 eylül sabahı bıçak gibi kesiyor....bunları cevaplandırırsan genç nesilde paşanın nekadar bir mübarek adam olduğunu öğrenmiş olur....

rselturk
13-05-2015, 21:38
Ogünden bu güne gelişim bir masal gibi:Kamu görevlisiyim ama okuduğu gazeteyi bile adı gözükmesin diye sekize katlarken....
Resmi daireye bile yanında bir arkadaş olmadan,cebinde bir kesici-delici alet taşımadan...Dahası kurtarılmış cadde ve sokaklara hiç uğramayan...Akşamları kapının kilidiyle yetinmeyip kapı arkalarını davetsiz misafirlere karşı takviye eden..Yine de sokaklardaki silah seslerinden yatağında bile diken üstünde uyuduğumuz günlerden...

Bir daha gelişin olmasın 70'li yıllar!...

Darbeden önce iktidar destekli polis katkısıyla solcu gençler sağcı gençlere kırdırılırdı.Darbeden sonra her şey değişti.Olaylar bıçak gibi kesildi..Ama sadece "KIRANLAR" değişmişti.Şimdi sağcı-ülkücü gençliğin rolünü Darbe iktidarının kolluk güçleri yapıyordu.Evlerinden sapasağlam alınan sözde suçlular ya bir gecede olüyor ya da kayıplara karışıyordu.GLADYO tüm Türkiyeyi esir almıştı:Ölüm meleği artık tırpanını bile gizlemiyor,demokrasi adına özgürlükler bir bir yokediliyordu.Evet o günleri yaşayan biri olarak anlatacak çok şeyim var,ama yine de susmayı yeğliyorum.Çünkü kin mutluluk vermiyor..

Bir daha gelişin olmasın 70'li yıllar!..

Hasan Hüseyin'den:

""Hor mu baktık karıncaya,
Kırdık mı kanadını serçenin,
Ya nasıl kıyarız insana,ya nasıl kıyarız insana?..":(:angry8::49857458: