PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : beIN MEDIA GROUP Digiturk’ü Satın Aldı

Baldemir
14-07-2015, 00:51
Only the registered members can see the link

Katarlı beIN MEDIA GROUP Dijital Televizyon Yayıncılığı (Pay-TV) Platformu Digiturk'ü satın aldı.

beIN MEDIA GROUP LLC (“beIN MEDIA”), bugün, Çukurova Grubu ile Providence Equity Partners tarafından kontrol edilen fonlara ait olan ve Digiturk markası altında faaliyet gösteren Türk Pay-TV platform grubunun holding şirketi olan DP Acquisitions B.V.’yi satın almak için nihai bir sözleşme imzaladığını duyurdu. Çukurova Grubu’nun Digiturk’teki ortaklığına ilişkin yönetim hakları, Mayıs 2013 tarihinden itibaren Türkiye Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetilmekteydi.

Digiturk, yaklaşık 3.5 milyon abonesi ve spor ve eğlence içerikleri sunduğu 239 standart ve yüksek çözünürlüklü seçkin kanalı ile Türkiye’nin önde gelen Pay-TV operatörüdür. Digiturk, yüksek çözünürlükteki başlıca Türk kanallarına ek olarak;

Spor: SporToto Süper Lig, Barclays Premier Ligi, Rus ve Brezilya Futbol Ligleri, Copa Del Rey, Türk Hava Yolları Avrupa Basketbol Ligi, Beko Basketbol Ligi, Wimbledon ve ATP Masters 1000 Tenis, Formula 1 ve çok çeşitli birinci sınıf seçkin spor içeriklerini,

Eğlence: Disney, Paramount, 20th Century Fox, Warner Brothers, Universal, HBO ve Lionsgate dâhil olmak üzere dünyaca ünlü yapım şirketleri tarafından hazırlanan film ve dizileri; Türk televizyon seyircisinin çeşitli zevklerine yönelik olarak Discovery Channel, Nickelodeon, E! Entertainment, MTV, CNBC, Animal Planet, National Geographic ve CNN de dâhil olmak üzere birçok kanal yelpazesini de üyelerine sunmaktadır.

beIN MEDIA’nın CEO’su Nasser Al-Khelaïfi ise satın alma işlemine ilişkin olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Digiturk’ün satın alınması, yüksek büyüme potansiyeli olan piyasalarda ve gelişmiş piyasalarda küresel yayılma hedefimize ulaşmamız ve yüksek kaliteli yayın deneyimi sağlamaya ilişkin bağlılığımız açısından çok önemli bir adım teşkil etmektedir. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi (MENA) ile olan komşuluğu ve Asya’daki bizim için önemli piyasaylara olan yakınlığı da göz önüne alındığında, Türk piyasasına girişimiz, beIN MEDIA GROUP açısından doğal bir adımdır. Digiturk platformunu güçlendirmeyi ve Türk Pay-TV ve spor piyasasının heyecan verici dinamiklerini daha da geliştirmeyi iple çekiyoruz.”

Satın almanın tamamlanması, gelecek aylarda gerçekleşmesi beklenen idari onaylar da dâhil, çeşitli şartların yerine getirilmesine bağlıdır.

Barclays bu satın alma işlemi kapsamında beIN MEDIA’nın münhasır finansal danışmanı olarak hareket etmiştir.

beIN Media Group kimdir?

Ocak 2014 tarihinde kurulmuş olan beIN Media Group LL, küresel spor ağı beIN SPORTS’un resmi sahibidir.

beIN SPORTS’un marka lansmanı Fransa’da Temmuz 2012’de yapılmıştır. 31 Aralık 2013 tarihinde, Al Jazeera Sport, beIN SPORTS’un kurulması için Al Jazeera Media Network’ten resmi olarak ayrılmıştır. beIN SPORTS, tüm dünyaya yayın yapan 36 kanalı ile Orta Doğu’da, Kuzey Afrika’da, Avrupa’da, Kuzey Amerika’da ve Asya Pasifik bölgelerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

beIN MEDIA GROUP, seçkin beIN spor ağının kurulmasının yanı sıra, dijital alanda olduğu gibi, üretim ve dağıtım faaliyetleri ile de sporun ötesinde eğlence sektörüne de yayılmaktadır.

Digiturk

Digiturk, seçkin spor ve eğlence içerikleri sunan Türkiye’nin en büyük Pay-TV operatörüdür. Türkiye’de ilk defa dijital Pay-TV hizmeti Digiturk tarafından başlatışmış olup, şirket, Türk piyasasının en fazla içeriği sunan Pay-TV operatörüdür. Aboneler, platforma DTH (Doğrudan Eve) uydu üzerinden yerel olarak ulaşabilirken, hem Türkiye’de hem de yurtdışında yaşayan Türkler platforma OTT (Şebekeler Üstü Servisler) hizmetleri aracılığı ile de ulaşabilmektedir.

Editor
14-07-2015, 01:41
beIN Media Group, Digiturk'ü satın aldığını açıkladı.

Anlaşmamıza göre yayın yaptığımız 18 Avrupa Ülkesinde, Fenerbahçe,Beşiktaş ve Galatasaray'ın lig maçlarını yayınlayacağız.

Belki yabancı kanallardan izleriz :)

selim789
14-07-2015, 01:43
aldılarsa hayırlı olsun.

cafi
14-07-2015, 01:56
hayırlı olsun bu tür haberler zaman zaman basına yansıyordu

system3
14-07-2015, 02:01
Tüm Digiturk Abonelerine Hayırlı Olsun İnşallah History SD'nn Logo'sunu Değiştirirler ve İnşallah H2 Kanalını Platforma Dahil Ederler :)

seyfi505050
14-07-2015, 08:18
Hayırlı olsun belki fiyatları düşürürler biraz da herkes izleyebilir...

VAKFET YAŞAT YAŞA...

Editor
14-07-2015, 14:01

beIN Media Group, Çukurova Grubu ile Providence Equity Partners tarafından kontrol edilen fonlara ait olan ve Digiturk markası altında faaliyet gösteren Türk Pay-TV platform grubunun holding şirketi DP Acquisitions B.V.'yi satın almak için nihai sözleşme imzalandığına yönelik açıklama yapmıştı. Açıklamada, satın almanın tamamlanmasının, gelecek aylarda gerçekleşmesi beklenen idari onaylar da dahil, çeşitli şartların yerine getirilmesine bağlı olduğu belirtilmişti.

Çukurova Grubu'nun Digiturk'teki ortaklığına ilişkin yönetim haklarını Mayıs 2013'ten itibaren elinde bulunduran TMSF, söz konusu açıklamayı doğruladı.

beIN Media Group Üst Yöneticisi (CEO) Nasser Al-Khelaifi de satın alma işlemine ilişkin yaptığı açıklamada Digiturk'ün satın alınmasının, yüksek büyüme potansiyeli olan ve gelişmiş piyasalarda küresel yayılma hedeflerine ulaşmaları ve yüksek kaliteli yayın deneyimi sağlamaya ilişkin bağlılığıkları açısından çok önemli bir adım teşkil ettiğini kaydetti.

Al-Khelaifi açıklamasında, "Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi (MENA) ile olan komşuluğu ve Asya'daki bizim için önemli piyasaylara olan yakınlığı da göz önüne alındığında, Türk piyasasına girişimiz beIN Media Group açısından doğal bir adımdır. Digiturk platformunu güçlendirmeyi ve Türk Pay-TV ve spor piyasasının heyecan verici dinamiklerini daha da geliştirmeyi iple çekiyoruz" ifadelerine yer verdi. (AA)

uydu3405
14-07-2015, 21:05
İnşallah modüllü satışlar başlar bu grup bunu yapsın hemen alırım digitürk ü

şimşek59
14-07-2015, 22:03
Belki yabancı kanallardan izleriz :)

umarım paylaşımda açık olan kanallarda yayınlanır :)

MUTAF
14-07-2015, 23:57
server'cılık geri dönüyor :)

mavişehirli
15-07-2015, 12:32
arkadaşlar...digitürk satılıp yönetim değişince moviemax paketindeki sansür azalırmı?...

Editor
15-07-2015, 13:20
arkadaşlar...digitürk satılıp yönetim değişince moviemax paketindeki sansür azalırmı?...

Ne alakası var sansür devam eder RTÜK diye bir kurum var bu ülkede

micromaxx52
15-07-2015, 13:52
bence digiturkün şifreleme sistemini deyiştiremez adamalrın süper şifreleme sistemi var dun yada kıran olmadı iptv haric bu benim düşüncem tabiki

güçtekin01
15-07-2015, 18:35
yahu milli servetimiz satılıyor alanları tebrik ediyoruz.vah vah ülkeme.

uydu3405
15-07-2015, 19:02

Ne alakası var olaya yanlış bakıyorsunuz eski sahibi yürütemedi ve ülkemizde yürütecek alıcıda bulunmadı hem digitürk ü kim iyi yönetecekse o almalı milli serveti türkler aldıda ne oldu.

system3
15-07-2015, 19:29
Arkadaş Sen Önce "Milli Servet" Kavramını Öğren! Öyle Bilinçsizce Konuşma Ayrıca Bu Ülkede Artık Milli Servet Satıcısı Şuan da Tam da Seni Yönetendir Ülkenin Haline Bir Baksan Anlarsın Aslında.

hüseyin
16-07-2015, 02:17
mehmetemin karamehmet senden daha milli olduğu için bankalarını bmc'sini diji türkünü kaybetti...yanına bir yabancı ortak almadı malını dışarı pazarlayamadı varsa yoksa iç pazar...eski sovyet sisteminin türkiye şubesi gibiydi...koç sabancı ülker başta olmak üzere bugün ülkemizdeki işadamlarının birçok yabancı ortağı var...ihracatın doların euronun yolu ortaklıkta oluyor...dededen kalma ticaret faliyetinde direnenlerin sonu ise bitiş oluyor...

roki
16-07-2015, 08:48
Ya bilen varsa şimdi bu beın sports kanalları süper lig maçlarını yanınlayacakmı canlı ben izleyebiliyorum şu kanalları çünkü hotbird te diğitalım cccamlı supermax mini full hd

roki
16-07-2015, 08:50
Fransız dilinde şu kanallar horbirt de 1 7 ye kadarlar ve full hd ler

FOX79
16-07-2015, 09:04
ya hotbırd being spor açılıyor mu bilen varmı bazı ları evet açılıyor diyor varsa yazsın

Baldemir
16-07-2015, 13:07
ya hotbırd being spor açılıyor mu bilen varmı bazı ları evet açılıyor diyor varsa yazsın

Cccamda hotbird deki being spor açılmıyor astra 19.2 deki being spor hd 1-2-3 açılıyor

güçtekin01
18-07-2015, 19:55
mehmetemin karamehmet senden daha milli olduğu için bankalarını bmc'sini diji türkünü kaybetti...yanına bir yabancı ortak almadı malını dışarı pazarlayamadı varsa yoksa iç pazar...eski sovyet sisteminin türkiye şubesi gibiydi...koç sabancı ülker başta olmak üzere bugün ülkemizdeki işadamlarının birçok yabancı ortağı var...ihracatın doların euronun yolu ortaklıkta oluyor...dededen kalma ticaret faliyetinde direnenlerin sonu ise bitiş oluyor...
vah vah ne kadar bilen varmış.e artık anladık.

roki
18-07-2015, 21:21
soyledim yahu evet aciliyor bende supermax full hd mini ile izliyorum cccamli ile

FOX79
18-07-2015, 21:41
roki sen hotbırd denmi astradan mı izliyon beıngsporu

roki
19-07-2015, 10:54
Hotd birt den

roki
19-07-2015, 10:59
Fox79 işte frekanslarıda 1 2 5 6 7 şöyle 11096 H 29900 3 4 şöyle 12577 H 27500 hepsi full hd

mavişehirli
19-07-2015, 17:00
arkadaşlar...şifreleme irdeto 2 olarak devam edermi veya katarlılar ileride değiştirirmi şifrelemeyi ne dersiniz...:warn:

Editor
19-07-2015, 17:25
Digiturkun ismini değiştirirler bunca bence beinmedia türk olabilir

roki
19-07-2015, 17:43
Heralde

subbed0109
20-07-2015, 07:45
Fox79 işte frekanslarıda 1 2 5 6 7 şöyle 11096 H 29900 3 4 şöyle 12577 H 27500 hepsi full hd
senin servercin kim bakıyım bizde neden açmıyor ozelden yazar mısın

roki
20-07-2015, 12:17
Ben Bulgaristanlıyım uyduyu Türkiye'den aldım supermax mini full hd uydu interneten bağlıyorum uyduyu ve hot birden baya şifreli kanalları izliyorum