PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ADSL Nakli nasıl oluyor?

CABBARİ
15-12-2006, 17:22
selamlar..
arkadaşlar adslyi başka bir eve nakil yaptıracagım ne yapmam gerekiyor benden ekstra baglantı ucreti alırlarmı yada ucreti nedir?
selametle..

®adakoglu
15-12-2006, 17:30
selamlar..
arkadaşlar adslyi başka bir eve nakil yaptıracagım ne yapmam gerekiyor benden ekstra baglantı ucreti alırlarmı yada ucreti nedir?
selametle..

Telefonu taşımanız yeterlidir.Telefon nakli için küçük bir nakil üçreti alıyorlar.
10-15 ytl olması gerekiyor.

CABBARİ
15-12-2006, 17:36
hayır anlamadın ustam telfon sabit duracak ben adsl hattını başka bir telefona nakil yaptıracagım

hagiwatt
15-12-2006, 17:39
postaneye gidip nakil için başvuruda bulun imza at 3 gün içinde hallolur..

®adakoglu
15-12-2006, 17:40
hayır anlamadın ustam telfon sabit duracak ben adsl hattını başka bir telefona nakil yaptıracagım

Telekomma dilekçe ile müraçat etmeniz gerekiyor.Üçret konusunda bilgim yok.

CABBARİ
15-12-2006, 17:42
hepinize teşekkürler beni aydınlattıgınız için..
selametle..

onurozbay
15-12-2006, 18:18
malesef en azından alanyada bu şekilde nakili bırakın ünvan değişikliği bile olmuyor

CABBARİ
15-12-2006, 18:20
malesef en azından alanyada bu şekilde nakili bırakın ünvan değişikliği bile olmuyor

NASIL YAW??
yani aktarma olmuyormu?

onurozbay
15-12-2006, 19:04
malesef telekomun verdiği cevap aynen şuydu bırakın aktarmayı adsl vel tel aynı adreste kalıp sadece isim değişikliğine bile onay vermiyor
sacmalık ama malesef

engunaydin
15-12-2006, 21:39
Adsl'i başka hattına aktarman teori de mümkün ancak 59 ytl bağlantı ücretini illaki alırlar. Kapattırıp yeni alsan aynı yani.

Bir bilgi daha vereyim eğer adsl hatlı telefonu olduğu gibi aktarırsan numara değişiyorsa tekrar dsl bağlantı ücreti alırlar. Ancak diyelim ki aynı semtte bir aktarma yptın ve telefon numaran değişmiyor. Adsl için aktarma dilekçesi sakın verme zaten adsl hattına, numarana bağlı. Numaran değişmeden nereye giderse adsl'de zaten geliyor ama telekoma söylersen hem telefon hem dsl aktarın diye 59 milyon kaktırıyor. Söylemezsen zaten adsl gölge gibi numaranın peşinden geliyor.

MayVAZ
15-12-2006, 22:28
Adsl'i başka hattına aktarman teori de mümkün ancak 59 ytl bağlantı ücretini illaki alırlar. Kapattırıp yeni alsan aynı yani.

Bir bilgi daha vereyim eğer adsl hatlı telefonu olduğu gibi aktarırsan numara değişiyorsa tekrar dsl bağlantı ücreti alırlar. Ancak diyelim ki aynı semtte bir aktarma yptın ve telefon numaran değişmiyor. Adsl için aktarma dilekçesi sakın verme zaten adsl hattına, numarana bağlı. Numaran değişmeden nereye giderse adsl'de zaten geliyor ama telekoma söylersen hem telefon hem dsl aktarın diye 59 milyon kaktırıyor. Söylemezsen zaten adsl gölge gibi numaranın peşinden geliyor.

aynen bayyyaa kaktırıyor fişini yana alıyorlar çook zahmet veriyoruz kendilerine :8[1]:

kiwanc89
16-12-2006, 00:41
benden nakil ücreti 90 lira aldılar

CABBARİ
16-12-2006, 11:40

vayy be bu kadar olur yani çok ince bir ayrıntı bu..
teşekkürler..
selametle..

hagiwatt
16-12-2006, 12:48
cabbari sen en iyisimi yeni adsl ye başvur ben smile adsl diye birşey duydum bedava kablosuz vırless modem veriyormuş aynı para hemde bence hemen başvur

®adakoglu
16-12-2006, 13:21
cabbari sen en iyisimi yeni adsl ye başvur ben smile adsl diye birşey duydum bedava kablosuz vırless modem veriyormuş aynı para hemde bence hemen başvur

SMİLEADSL Ücretsiz bedava Kablosuz modem veriyor.
Üç tane şeçenek imkanından birini şeçebilirsiniz.

3GB Limitli 1024 Kbps 24 Ay ADSL Aktivasyon Ücreti
(Kablosuz Modem Hediyeli) 59,00 YTL

(Kablolu Modem + 2 Ay Ucretsiz) 59,00 YTL

(2 Ay ücretsiz) 59,00 YTL

Only the registered members can see the link

hallederiz
17-12-2006, 23:38
SMİLEADSL Ücretsiz bedava Kablosuz modem veriyor.
Üç tane şeçenek imkanından birini şeçebilirsiniz.

(Kablosuz Modem Hediyeli) 59,00 YTL

(Kablolu Modem + 2 Ay Ucretsiz) 59,00 YTL

(2 Ay ücretsiz) 59,00 YTL

iyide bu bildiğim kadarı ile her ilde ve ilçede mevdut değil galiba

CABBARİ
18-12-2006, 10:31
antalyada mevcutmu acaba?

hallederiz
18-12-2006, 11:13

buradan ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin

®adakoglu
18-12-2006, 12:52

Only the registered members can see the link linke tıklayıp Buradan Antalya ilini şeçip telefon numarasını yazıp arama yapıldığında adsl bağlantısı olup olmadığını konusunda bilgi veriliyor.

CABBARİ
18-12-2006, 12:57
baktım ok.
bende varmış
hemen abone olun diyor site:):)

hallederiz
18-12-2006, 15:07
baktım ok.
bende varmış
hemen abone olun diyor site:):)o zaman abone olabilirsin usta

onurozbay
18-12-2006, 18:03
arkadaş ben sana telekomdan şaşma derim en azından bir iki yıl daha sistem alt yapısını ne derece oturtmuştur bilinmez

onurozbay
18-12-2006, 18:15
veee arkadaş için telekoma özelikle telefon açtım maalesef adsl abonesinin hiç bir şekilde nakli yok öyle caktırmadanda olmuyor aktarımı yapan memur ve tekniker körmü yaw yanlış yönlendirmeyelim arkadaşlar

CABBARİ
18-12-2006, 18:25
veee arkadaş için telekoma özelikle telefon açtım maalesef adsl abonesinin hiç bir şekilde nakli yok öyle caktırmadanda olmuyor aktarımı yapan memur ve tekniker körmü yaw yanlış yönlendirmeyelim arkadaşlar

teşekkürler dostum..
alanyadamı ikamet ediyorsun?

engunaydin
18-12-2006, 19:29

Arkadaşım sanırım bana demişsin. Bir bilgi, vereyim adsl portu numarana bağlıdır. Numaranın adresi değişsede numara değişmedikçe o numaraya bağlıdır hizmet. Çünkü aynı santraldesindir. Aktarımı yapan memur tekniker kör mü demişsin sanırım kör dediğimi 3 sene önce yaptım,yanlış bilgi vermiyorum.

Adsl'i aktarmaya numara değişmiyorsa gerek yoktur. Ha bana olmadı ama olur da zorluk çıkarırlarsa kapatmalarını söyleyin, sadece numaranızı aktarmak için dilekçenizi verin. Adsl kapanması için hiç bir belgeyi imzalamayın.

Bir de isterseniz bir kritik bilgi daha vereyim size. Bu da denenmiştir.

Diyelim adsl faturanızı gününde yatırmadınız ve adsl hizmeti kesildi. Eğer telekoma ücreti yatırdıktan sonra dilekçeyle başvurursanız adsl'inizin kesik olduğu günlerin ücreti bir sonraki faturanıza indirim olarak yansır.

Başıma geldi ücreti yatırdıktan 2 sonra da hala açılmamıştı. 3-4 gün adsl'siz kalınca kafam attı verdim telekoma dilekçeyi bir sonraki faturadan düşüldü kapalı olduğu süreye ait ücret.

Vereceğiniz dilekçede ayıplı hizmet aldığınızı, ücreti yatırmanıza rağmen adsl bağlantızın açılmadığını belirtip Türktelekomun reklamlarında kesintisiz internet temasına gönderme yaparak indirimini alın. Telekom kesintisiz internet diye pazarladığı malı kendi kafasına göre kesemez hele ücreti ödendikten sonra hala kesik bırakamaz. Telekom zaten olumlu cevap verdi ve faturamdan düştü , telekomdan olumlu cevap alamazsanız tüketici hakem heyetine (her ilde valiliklerdedir) başvurabilirsiniz. Dayanağınız yanılmıyorsam 3111 sayılı tüketici kanunudur.

onurozbay
18-12-2006, 19:44
tekrar slm evet ilk önce alanyada ikamet ediyorum ve en günaydın arkadaşıma şu cevabı verebilirim adsl olan tel numarasına üzerinde adsl olduğundan link acık olduğundan dolayı işlem yapılmıyor ha yapılmazmı yapılır ama telekom para kazanacakya tek sebep bu zaten imzaladığımız sözleşmedede bu var nakil ve ünvan değişikliği yapılamaz diye ve 3 yıl önce yaptırmış olabilirsin daha hiç birşey oturmamıştı mesela bendende aktivasyon ücreti almadılar bazen şans dönüyor

CABBARİ
19-12-2006, 11:08
yaw durun alevlendirmeyin ortamı..
olabilir..
yalnız smile adsl geldi telekomda şaşırdı deneyen varmı smileyi?
selametle..