PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deli oLmak üzereyim ! Frekans Sorunu

heRqeLe
09-10-2015, 11:11
Arkadaşlar Antalya merkezdeyim Vestel Kendinden Cihazlı 1 adet Hd Televizyonum var... 11747 h 27500 Frekansından Nerwork Search Sebeke arama özelliği ile Taratıp Kanallarımı Oto yüklemiştim ama kac gundur Bu frekansda Sinyal gelip gitme Sorunu yasıyorum O yuzden Star Fox Kanal D Atv Ntv Ntv Spor ve Kanal 7 alamıyorum sinyallerini .. Bu Tv lerin frekanslarını elden Manuel olarak girmem rağmen sinyal Alamıyorum , Diğer Sebeke arama frekansı olan 12380 v 27500 frekansındada bu kanallar cıkmamaktadır Uyducuya Para vermekte işime gelmiyor Fikri olan Beyan etsin :))

Editor
09-10-2015, 11:21
Çanak ayarını yapmanız lazım sinyaller iyi olmazsa şebeke aramada fayda etmez

heRqeLe
09-10-2015, 11:23
Çanak ayarını yapmanız lazım sinyaller iyi olmazsa şebeke aramada fayda etmez

sinyal sorunum Yok diqer kanallarda sıkıntı yasamıyorum

Editor
09-10-2015, 11:24

Dayzeg-kablo veya cihazınızda tuner sorunu yaşayabilirsiniz.

heRqeLe
09-10-2015, 11:34
Eve gidince Lnb ayarı yapayım duruma göre basımın Caresine bakarım artık

beaverss
09-10-2015, 13:46
Lnb ayarı yap ince ayar

heRqeLe
09-10-2015, 15:21
Lnb ayarı yap ince ayar

Tşkler

iyikosan
09-10-2015, 16:40
Bir tarihte BEYAZ TV ve o frekanstaki kanallar çıkmıyordu,bende senin gibi kafayı yeme durumuna gelmiştim.sıkıntı LNB'de imiş,değiştirdim o frekanstaki bütün kanallar geldi. son çare bunu denemeni tavsiye ederim.kolay gelsin.

heRqeLe
10-10-2015, 09:19
Bir tarihte BEYAZ TV ve o frekanstaki kanallar çıkmıyordu,bende senin gibi kafayı yeme durumuna gelmiştim.sıkıntı LNB'de imiş,değiştirdim o frekanstaki bütün kanallar geldi. son çare bunu denemeni tavsiye ederim.kolay gelsin.

Sorunum hala devam ediyor Lnb ayarı canak ayarı yapmama rağmen sorunu cözemedim Lnb yeni 5 - 6 aylık falan diger kanallarda sıkıntı yok Show tv Star Kanal 7 Kanal D atv Ntv spor NTv Fox yayınlarının Sd ve Hd sinyallerini alamıyorum Heralde 100 tl bayılıcaz bayılmışken bide Azerspace icin Canak kurdurayım Tam bayılayım :yahoo:

cayna
10-10-2015, 09:54
Sorunum hala devam ediyor Lnb ayarı canak ayarı yapmama rağmen sorunu cözemedim Lnb yeni 5 - 6 aylık falan diger kanallarda sıkıntı yok Show tv Star Kanal 7 Kanal D atv Ntv spor NTv Fox yayınlarının Sd ve Hd sinyallerini alamıyorum Heralde 100 tl bayılıcaz bayılmışken bide Azerspace icin Canak kurdurayım Tam bayılayım :yahoo:

entresan olan alamadığın kanalllar türksatta en yüksek sinyalle yayın yapan kanallar..star,kanald.ntv..

heRqeLe
10-10-2015, 09:56
entresan olan alamadığın kanalllar türksatta en yüksek sinyalle yayın yapan kanallar..star,kanald.ntv..

aynen sıkıntı nedir cözemedim iLginc tartısmaya acık bir sorun aslında yada basit bir sorunun uzamasıda olabilir :)

cayna
10-10-2015, 10:00
çanak anten işinde çözüm hiç ummadığın yerlerden çıkıyor.anten kablosuna takılan konnektör bile sorun oluyor bazen..

heRqeLe
10-10-2015, 10:05
çanak anten işinde çözüm hiç ummadığın yerlerden çıkıyor.anten kablosuna takılan konnektör bile sorun oluyor bazen.. bilmiyorum ne kadar etkiler apartmandaki canak kurulumu cok kötu nerdeyse canaklar bibrbirine değecek kurulum sorunuda var ama 11747 sebeke arama frekansıda aktif değil bende sinyal gelip gidiyor o yuzden aramada yapamıyorum

aliharbiye
10-10-2015, 10:11
öncelikle televizyonunuza gelen LNB kablosunda başka bir uydu cihazı deneyiniz, sizin televizyonda çıkmayan kanallar çıkıyorsa, televizyonu fabrika ayarına getirip, yeniden uydu araması yapınız. gelişmeleri yazınki sorununuzu halledelim. son olarak beyaz tv'nin sinyal seviyesi kaç? ona bakarmısınız.

heRqeLe
10-10-2015, 10:17
öncelikle televizyonunuza gelen LNB kablosunda başka bir uydu cihazı deneyiniz, sizin televizyonda çıkmayan kanallar çıkıyorsa, televizyonu fabrika ayarına getirip, yeniden uydu araması yapınız. gelişmeleri yazınki sorununuzu halledelim. son olarak beyaz tv'nin sinyal seviyesi kaç? ona bakarmısınız.

Tv Vestele Hd kendinden cihazlı Cihaz .. Fabrika ayarlarını 4 - 5 kere geri döndüm Tekrar taratma yaptım 12380 27500 sebeke arama ile ama yinede sorunum cözulmedi Bu cihazda sinyal seviyesi göstermiyor yani Rakamla kanallarda donma kırılma yok

aliharbiye
10-10-2015, 11:21
Beyefendi televizyon içindeki resiver sağlam ise, kablo LNB Çanak ve dayzek olmak üzere birisinde sorun vardır. ben size bir soru sordum beyaz tv'nin sinyal seviyesi ne kadardır. ona bakamadınızmı?

abraham
10-10-2015, 13:02
arkadaşımız H yayınlarda sorun yaşıyor galiba tekli ve çoklu lnb lerde bazen bu sorun yaşanıyor evin içinde cihaza yakın kablo ile cihaz arasına svıç deneyin

uydu3405
10-10-2015, 16:37

Sinyaller zaten kanaldan kanala değişir diğer kanallarda sinyal problemi yoksa çanak tamamen ayarlı anlamına gelmez hassas ayar gerekli eltr kanalının sinyali % 80-90 larda ise çanak tamamen ayarlı demektir.

heRqeLe
10-10-2015, 17:52

bende diyorumki Bu cihazda sinyal seviyesini gösteriyor yuzde sayısını göstermiyor dedim Beyaz Tv yayını gayet yuksek ve kaliteli