PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 12 Sanİyede Destan

ipekelektronik
16-12-2006, 17:53
Semih'le 12 saniyede yola devam...
Semih Frankfurt maçında FB'ye hayat verdi. Oyunda sadece 17 dakika kalan Semih FB'nin Avrupa'ya devam yolunu bozuk İngilizcesiyle sağladı, hemde 12 saniyede. Nasıl mı?
Only the registered members can see the link

12 saniyede destan!
Fenerbahçe 2-1 yenik durumdayken sahaya giren genç futbolcu Semih Şentürk attığı muhteşem röveşata golüyle turu getirdi. İkinci sarı kartı gördükten sonra Hollandalı hakemi uyararak, kural hatasını önledi. Kritik gollerden birine daha imzasını koyarak tarihe geçti.

Sahada 17 dakika kaldı. Ancak topla, sadece 12 saniye buluştu. Bir gol attı, 2 sarı, bir de kırmızı kart görerek tarihe geçti. Fenerbahçe’nin genç golcüsü Semih Şentürk, takımına UEFA Kupası’nda hayat verdiği maçta bir mucizeyi gerçekleştirdi.

E.Frankfurt karşısında yediği birbirinin benzeri iki golle 2-0 geriye düşen sarı lacivertlilerin ’nöbetçi golcüsü’ yine sahneye çıktı. Geçtiğimiz yıllarda da sonradan oyuna girdiği birçok karşılaşmada kurtarıcı olarak dikkatleri çeken Semih, mükemmel röveşata golüyle tur kapısını araladı ve Hollandalı hakemin kural hatası yapmasını da engelledi. Yunanlı savunma oyuncusu Kyrgiakos ile girdiği ikili mücadele sonrasında sarı kart gören Semih, durum 2-2 olduktan sonra bir sarı kart daha gördü.

Ve oyun başladıktan 10 saniye sonra hakemin yanına giden Semih, eliyle işaret ederek, sahadan çıkması gerektiğini söyledi. Hata yaptığını anlayan Jan Wegereef de elini cebine atarak kırmızı kartını çıkardı. Verilen bu karar, maçın tekrarlanma ihtimalini de ortadan kaldırdı.

Aşırı hırslıydım
Maç sonrası duygularını anlatan Semih, "Eşim gol atacağımı söylemişti. Ben ise oyuna gireceğimi bile düşünmediğim için ’hadi oradan’ dedim. Çok rahat kazanacağımızı tahmin ediyordum. Durum 2-0 olduktan sonra hocam sahaya sürdü. O anda aşırı hırslandım. Golü attıktan sonra tam anlamıyla çıldırdım. İnanılmaz mutluydum. Gördüğüm kartlara gelince, bunlar bir hırsın ve kazanma duygusunun ürünüydü. Bir anda Çaykur Rizespor ile oynadığımız maç aklıma geldi. Hemen hakeme gittim ve yanlışını düzeltmesini istedim" ifadesini kullandı.

Semih'in maç sonu ifadeleri.
“Ben refleksle topa vurdum, hakem kartını çıkardı. İkinci sarı kartı gördüğümü biliyordum ancak kırmızı göstermeyince ’Herhalde ilk kartı bana göstermedi’ diye düşündüm. Ama yedek kulübesinin ayağa kalktığını görüp beni uyandırmaya çalıştıklarını anlayınca, aklıma hemen Rize maçı geldi. Hem gol atmışım, hem turu geçmişiz, kural hatasından maç niye tekrar edilsin ki? Hakemin yanına gidip, ’Two yellow’(İki sarı) dedim, hakem şaşırdı. Hatta, anlamadı. Sonra da ’No out’ (Dışarıda değilim) deyince nihayetinde bana kırmızı gösterdi.
Tarihi gecenin en ilginç anı soyunma odasında yaşandı. Semih’in takımdaki en yakın arkadaşlarından biri olan kaleci Serdar, tebrik ettiği golcü oyuncuya, "Büyük adamsın. 15 dakikada tarih yazdın. Helal olsun sana. 2 sarı, 1 kırmızı kart, 1 gol... Bu kadar kısa sürede bu kadar iş becerdin. Seninle gurur duyuyoruz" yorumunu yaptı.

Kabustan zafere
İkinci sarı karttan sonra yedek kulübesinde de ayaklanma oldu. Herkes birbirini uyararak, Semih’in ikinci kartı gördüğünü ve hakemin uyarılması gerektiğini konuşuyordu. Menajer Volkan Ballı ayağa fırladı ve çizgiye kadar yaklaştı. Tam futbolcuları uyaracakken, Semih hakeme yaklaştı ve bütün endişeleri ortadan kaldırdı.

Gecenin kahramanını en son kutlayan teknik direktörü Arthur Zico oldu. Brezilyalı teknik adam babacan tavrıyla genç oyuncuya öyle bir sarıldı ki, görülmeğe değerdi. Kabusla başlayıp, zaferle biten maçtan geriye kalan tablo böyleydi...

hürriyet
alıntıdır...