PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asgari ücret 1 Ocak 2016'da 1300 TL olacak

heRqeLe
04-11-2015, 17:51
Ekonomi Bakanı ve AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, seçim bölgesindeki teşekkür turlarını bugün de sürdürdü. Partisinin seçim vaatlerinden biri olan asgari ücretle ilgili açıklama yapan Bakan Zeybekci, herhangi bir sorun çıkmaması halinde Ocak ayından itibaren 1300 lira olabileceğini söyledi.

Zeybekci teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti'nin yedi milletvekilliğinden dördünü kazandığı seçim bölgesi Denizli'deki ilçelerde gerçekleştirdiği teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor. İlçeleri gezen Zeybekci'nin son ziyareti Acıpayam İlçesi oldu. Acıpayam Belediyesi Toplantı Salonu'nda partililerle bir araya gelen Bakan Zeybekci, daha sonra basın mensuplarının asgari ücretle ilgili sorularını yanıtladı.

"Asgari ücretin 1300 TL olması bizim için bir taahhüt"

Asgari ücretin 1300 lira olmasıyla ilgili olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun net bir açıklama yaptığını belirten Bakan Zeybekci, "Başbakanımız gayet net bir şekilde asgari ücretin 1300 lira olacağı şeklinde bir söz söyledi. Bu bizim için bir taahhüt. Taahhüt haline dönüşmüş olan, bu konuda AK Parti olarak hükümet olarak da elimizden gelin yapılacaktır. Ve ilk fırsatta bununla ilgili zaten gereği olan adımlar da atılacak. Ben hiçbir sorun görmüyorum. Yani asgari ücretin 1300 lira olması ilgili bir sorun görmüyorum. Hükümet olarak bu yönde asgari ücret tespit komisyonuna tabii ki bu konu götürülecektir. Önerimiz o yönde olacaktır.Asgari ücret 1 Ocak 2016'da 1300 TL olacak

Elimizden gelen her türlü gayret gösterilecektir. Aksi bir durum ben öngörmüyorum. Genel Başkanımız ve Başbakanımız son sözü söylemiştir. Ondan sonra söz söylemek bize yakışmaz bize düşen gerekeni yapmaktır. İnşallah gereği yapılacaktır. Başbakanımız net konuştu. Ocak ayından itibaren teknik olarak bir anayasal ve hukuki bir sıkıntısı yoksa ocak ayı diye tahmin ediyoruz. 1 Ocak diye tahmin ediyoruz" dedi.

"İşverenlerin sıkıntıları için çalışmalar yapılıyor"

Asgari ücretin 1300 liraya yükselmesinin işverenlere etkisine de değinen Zeybekci, "Bu asgari ücretle ilgili bazı sektörler, küçük ölçekli kuruluşlarda ve KOBİ'lerde eğer bir mağduriyet ve sıkıntı varsa, maliyetleri artıcı bir unsur varsa, rekabetimizi Türkiye olarak kısıtlayan bir ekstra yük getiriyorsa, hükümet olarak bununla ilgili çalışmalar zaten yapılıyor. O anlamda iş adamlarına ve iş dünyasına da gereği yapılacaktır" diye konuştu.Çelik: Artmasını biz daha çok isteriz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik ise şu değerlendirmeyi yaptı: 'Dediğimiz gibi asgari ücret 1300 lira olacak. Olmama ihtimali sıfır. Aralık ayında 15 kişiden oluşan komisyon hesaplamaları yapacak. Ay sonunda anlaştık ya da anlaşamadık diyecekler. Biz devreye gireceğiz. Hükümet olarak 1300 lira önereceğiz. Büyük ihtimalle bizim önerimiz kabul edilecek. Artmasını biz daha çok isteriz. Bize bir yükü ve zararı yok. Vatandaşa zararı yok. İsterseniz 2 bin lira yapın ancak ertesi ay fabrika kapanır bu ücreti veremezsiniz.

İnsanların duygularını istismar etmek için söylenmez bunlar. İşçiye pay verelim derken işsiz kalmasına yol açarsanız daha büyük sıtıkıntı olur. Ayrıca İş Güvenliği Yasası ile kategorilere ayırdığımız işyerlerinde asgari ücret daha farklı olacak. Örneğin çok tehlikeli işyerinde çalışan işçi 1300 liradan fazla ücret alacak.

cayna
04-11-2015, 17:57
isteyince oluyormuş demekki..sormak lazım kaynak nerden buldun diye..?

kAVUOsB2s4U

heRqeLe
04-11-2015, 17:59
isteyince oluyormuş demekki..sormak lazım kaynak nerden buldun diye..? Motorine , Benzine , Tekele , vs Herşeye zam yapılır Kaşıkla verilir Kepceyle alınır :)

cayna
04-11-2015, 18:03
Motorine , Benzine , Tekele , vs Herşeye zam yapılır Kaşıkla verilir Kepceyle alınır :)
aynen,bugün birisi yazmış ekmek iki lira olduktan sonra asgari ücret 1300 lira olsa ne olur diye.

heRqeLe
04-11-2015, 18:07
aynen,bugün birisi yazmış ekmek iki lira olduktan sonra asgari ücret 1300 lira olsa ne olur diye.

aynen öyLe 5000 tl olsa dahi ekmek 3 lira ev kirası 1000 - 1500 lira olur ve bizler 1100 tl asgari ücreti arar oluruz Gelen gideni aratır demişler :)

Editor
04-11-2015, 18:14
75 krş olan cay bizim burada 1 tl olmuş gel sana çay ısmarlayım desen 2çay 2 tl ben anlamadım bu işi

cayna
04-11-2015, 18:22
75 krş olan cay bizim burada 1 tl olmuş gel sana çay ısmarlayım desen 2çay 2 tl ben anlamadım bu işi

hocam anlayamamış olman gayet normal :)

Only the registered members can see the link

heRqeLe
04-11-2015, 18:22
Eşe dosta dışarda Cay ısmarlamayı ßırak Cayın ülkesiyiz 1 kg Çay oLmuş 20- 25 tl Yakında Evdede icemiyeceğiz :)

Editor
04-11-2015, 18:47
Motorine , Benzine , Tekele , vs Herşeye zam yapılır Kaşıkla verilir Kepceyle alınır :)

Ocakta MTV vergisi var yandım yeminle :49857458:

numbai
04-11-2015, 19:43
benzin zammına ve indirimine döner... 10 kuruş indirim 1 hafta sonra 40 kuruş zam. maaşa zam demek herşeye zam gelecek demek benim görüşüm....saygılar....

Admin
04-11-2015, 20:19
Çaya zam falan sorun değil gerçekten çay 1 tl içer giderim mtv ye zam gelmiş onuda öder giderim a dan z ye herşeye zam gelecekmiş hiç sorun değil milletce zaten ben dogdum dogalı alışkınıız o yüzden şaşırmaya gerek yok :) a partisi veya b partisi daha öncede ankettede demiştim olan kimseye olmuyor milletten başka demiştim :) herkese saygılar sevgiler

mfo594
04-11-2015, 20:41
eweti

korfez41
04-11-2015, 23:06
yorumsuz

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

sensi
04-11-2015, 23:20
Eeeee 4 sene daha yetki alındıktan sonra asgari ücrete zam yapmasalarda hiç bir kimse niye yapmadınız deme şansı yok ASGARİ ÜCRET KOMİSYONUNA TEKLİF ETTİK KABUL ETMEDİLER ne yapalım derseler şaşırmayın:8[1]:

xfles7837
05-11-2015, 00:04
Bu ülkede kaynaktan bol ne var tamıtamına yetmişsekiz milyon harca harca bitmez.

Editor
05-11-2015, 00:41
Bu ülkede kaynaktan bol ne var tamıtamına yetmişsekiz milyon harca harca bitmez.

videoyuyu 2.51 saniyesinden sonrasını izleyin kısaca bizi özetliyor :tongue:

dUOrOyAR_Qw

ozibo
05-11-2015, 13:00
isteyince oluyormuş demekki..sormak lazım kaynak nerden buldun diye..?

kAVUOsB2s4U

asgari ücret için devletin kaynak bulmasına gerek var mı bilmiyorum.benim bildiğim asgari ücret ağırlıklı olarak özel sektörü ilgilendiriyor devlet kademesinde asgari ücretle çalışan kesim var mı ki asgari ücret için devlet kaynak bulsun.

star37
05-11-2015, 13:28
yıl sonunda asgari üçret mecburen artacak ne kadar artacaksa üzerine ilave yapılmış olur sadece

hilalyıldız
09-11-2015, 11:37
S.A.'Asgari ücret o tarihten itibaren 1300 lira olacak'
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik A Haber'de katıldığı programda asgari ücret tartışmalarına son noktayı koydu. Bakan Çelik 1 Ocak 2016'dan itibaren asgari ücretin 1300 TL olacağını söyledi.AEO.:459956:

aliharbiye
09-11-2015, 12:19
hayırlı uğurlu olsun. darısı emeklilerin başına artık. malesef hiç bir emekli insan gibi geçinmiyor, 1000 tl neyine yeterki.

Volkan
09-11-2015, 17:47
Askeri ücreti 1300 Tl olması herkezi sevindiriyorda neye göre.

Bakın tüm siyasi partiler seçim vaatlerinde askeri ücret emekliler işte dul yetim vesayre üzerinden halkla oynadı.

Şu anda askeri ücret 2000 TL olsun 2016 yılı itibari ileaskeri ücretli ancak rahat şekilde boğazını doyurur. Bir memur yada askeri ücretli işçi yada emekli sıfır bir ev sahibi yada sıfır bir araba sahibi olamaz.

Her insan güzel bir arabaya sahip olmak ister yada tatil kefi yapmak ister.

Sıfır bir aracın 1300 cc araın yıllık vergisi 2016 yılı itibari ile 800 TL ye yakın olacak. Muayneleri 300 TL Sigorta 400 Tl gibi bir rakam bunu üst üse koy 1700 TL gidi sadece kapının önünde durarken bir masraf.

Bu çok basit bir örnek. Siyasi partilerin hiç biri bunun gibi benzer konulara değinmediler sürekli halkın zaten sıkıntılı yönlerini ele aldılar. Sıkıntıyı afadersınde 30 tl maaşa zam yap ama hayalde olan ev arabayada 3000 TL zam yap ne anladım ben bundan. Bir taraftan çay kaşığıyla ver diger taraftan kepçeyi falan geçtim buldozerle al.

Sanmayınki 1300 TL olunca herkez 1300 TL alacak. İş veren diyecek bankadan parayı çek gel 250 TL iade et etmezsen şikayetçi olacaksan kapı orda. Yada maaşın 1800 Tl ama sıgortan 1300 den yatacak. Beş kişi çalışıyorsa 2 sine yol verip geri kalan 3 ne bu ileri siz yapacaksınz yapmazsanız kapı orda.

Bu ülkede adaletli gelir sağlanmadığı surece vatandaşa verilen zammın hiç bir anlamı yok.

Editor
09-11-2015, 19:15

Bakın tüm siyasi partiler seçim vaatlerinde askeri ücret emekliler işte dul yetim vesayre üzerinden halkla oynadı.

Şu anda askeri ücret 2000 TL olsun 2016 yılı itibari ileaskeri ücretli ancak rahat şekilde boğazını doyurur. Bir memur yada askeri ücretli işçi yada emekli sıfır bir ev sahibi yada sıfır bir araba sahibi olamaz.

Sıfır bir aracın 1300 cc araın yıllık vergisi 2016 yılı itibari ile 800 TL ye yakın olacak. Muayneleri 300 TL Sigorta 400 Tl gibi bir rakam bunu üst üse koy 1700 TL gidi sadece kapının önünde durarken bir masraf.

Bu çok basit bir örnek. Siyasi partilerin hiç biri bunun gibi benzer konulara değinmediler sürekli halkın zaten sıkıntılı yönlerini ele aldılar. Sıkıntıyı afadersınde 30 tl maaşa zam yap ama hayalde olan ev arabayada 3000 TL zam yap ne anladım ben bundan. Bir taraftan çay kaşığıyla ver diger taraftan kepçeyi falan geçtim buldozerle al.

Sanmayınki 1300 TL olunca herkez 1300 TL alacak. İş veren diyecek bankadan parayı çek gel 250 TL iade et etmezsen şikayetçi olacaksan kapı orda. Yada maaşın 1800 Tl ama sıgortan 1300 den yatacak. Beş kişi çalışıyorsa 2 sine yol verip geri kalan 3 ne bu ileri siz yapacaksınz yapmazsanız kapı orda.

Bu ülkede adaletli gelir sağlanmadığı surece vatandaşa verilen zammın hiç bir anlamı yok.
:present::present::present: söylenecek söz bırakmamışsın volkan hocam

sensi
09-11-2015, 20:23
türkiyenin %49 u bu hükümete güveniyorsa maaşlarından memnunlar demektir hükümet asgari ücrete zam yapmasada niye yapmadınız deme şansımız yok ...
Hükümet asgari ücretliler maaşından memnun olmasa %49 oy alamazdım demek herşey güllük gülistanlık demektir hem asgari ücrete zam yapılır ise BANKALAR TÜKETİCİ KREDİLERİNİ ve VİSA KARTLARINI kullanacak müşteri bulamaz asgari ücrete zam yapılmaması bankaların yararına:459956:

Admin
09-11-2015, 21:38
Konular birleştirilmiştir.

Admin
09-11-2015, 21:44

Volkan dediklerine harfi harfine katılıyorum şöylede bir olay var unutulanlar aslında

-Bu 1999 yılında sayın ecevit hükümeti tarafından % 25 sadece cep telefonlarından alınan ÖTV vergisinin diger adı deprem vergisinin kalıcı olması kaç yıldır bu durum hiç bir parti tarafından denklare edilmedi kaldıracaz indirecez denilmiyor bu ötv yüzünden sıfır arabalar pahalı cep telefonları pahalı gelen faturalar pahalı buradaki detayda devlete cok buyuk rant kaldıgı için mi bu ÖTV kaldırıılmadımı anlamadım

- Emeklilik yaşı insanlar 60-65 yaşlarında emekli olacak bunu aşagılara indiricez diyende cıkmadı ne bileiym makul seviyelere gelebilirdi bunuda hiç bir parti gundeme almadı

-Asgari ücret konusunda sana % 100000 katılıyorum işverenin bu parayı verecegini sanmıyorum 10 kişiden 3 işçiyi cıkarakacak yada sen git bankadan parayı cek 300 tl bana ver dicek

Volkan
10-11-2015, 01:06
Volkan dediklerine harfi harfine katılıyorum şöylede bir olay var unutulanlar aslında

-Bu 1999 yılında sayın ecevit hükümeti tarafından % 25 sadece cep telefonlarından alınan ÖTV vergisinin diger adı deprem vergisinin kalıcı olması kaç yıldır bu durum hiç bir parti tarafından denklare edilmedi kaldıracaz indirecez denilmiyor bu ötv yüzünden sıfır arabalar pahalı cep telefonları pahalı gelen faturalar pahalı buradaki detayda devlete cok buyuk rant kaldıgı için mi bu ÖTV kaldırıılmadımı anlamadım

- Emeklilik yaşı insanlar 60-65 yaşlarında emekli olacak bunu aşagılara indiricez diyende cıkmadı ne bileiym makul seviyelere gelebilirdi bunuda hiç bir parti gundeme almadı

-Asgari ücret konusunda sana % 100000 katılıyorum işverenin bu parayı verecegini sanmıyorum 10 kişiden 3 işçiyi cıkarakacak yada sen git bankadan parayı cek 300 tl bana ver dicek

İnsanlar gerçekten zor durumda. Bu zorluk 7 hazirandan sonra dahada arttı halk koalisyonlu dönemler aklına geldi.

Halkın %49 AKP ye oy verdiyse diğer partilerde şapkayı çıkarıp önüğne koyup nerde hata yaptıklarına bakacaklar. AKP ye oy verenlere halen koyun gibi yakıştırmalar var. Madem bu insanlar koyun ise bunları kendi partilerine oy verdiremıyenlerde beynın zerresi yok.

Bizim ülmeizde atatürkten sonra maalesef saltanat geri döndü. HAlk fakirleştirilerek vaad edenin peşinden koşmaya yönlendirildi. 2000 yıllarının öncesinde seçim vaadlerine bakın hem emekli memur zammı ile oy istenmiştir. Sonrasında bir değişim oldu halk farklı şeyler gördü.Projeler yenilikler Ama buda uzun sürmedi çünkü bunlara alım gücü azaldı.bu sefer yine saltanat zengin daha zengin fakir daha fakir duruma geldi. Eee yine bu sefer zamm vaadleri ortaya çıktı.

Ülekmizin kronik sorunu şudur. Atatürk köylü milletin efendisi demişti. Çünkü o zamanlarda şehrileşme yoktu. Her insan milletin efendisidir onur halsiyeti şerefi varsa. Bu gibi insanlar milleti oluşturur.

Biz şu an sömürge olarak yaşıyoruz kendimiz yönetmesi için siyasetçilerin ağzına bakıyoruz. Onların peşinden koşturuyoruz. Tam tersi olması gerekirken veren tarafa hep halk. Bakın bakalım bir ABD-İngiltere-Almanya yada fransaya durum böylemi. Obama halkın desteğini almak için neler yapıyor. Bizdekiler neler yapıyor.

Şu an bütün partiler insanları dilenci gibi görüyorlar bunlar nasıl olsa bizden dileniyorlar bizde ne vaad verirsek.. ÖTV vesayre onlar için bulunmaz nimet. Çünkü hiçbirisi kaynak olarak bişi üretecek kapasitede insanlar değiller.

Türk halkı olarak siyaseti bilmiyoruz. Atatürk yaşıyor olsaydı şimdiki siyaseçileri emin olun asardı. Kurduğu parti dahil hepsini kapatırdı.

Emekilik yaşına gelince zamanında Özal erkek için 55 kadın için 50 olarak yapmıştı ama maalsesef Süleyman demirel herşeyi berabat etti. Osman paşa pkklıları dize getireceği zaman yine demirel engeli ile karşılatı. Demirel olmasydı bu ülke on adım daha ileride olurdu diyen çok insan var.

İşverenin parayı geri istemesi ve çıkarması meselsi dediğim gibi kendi içimizde sömürgede yaşıyoruz.

unalarman
10-11-2015, 15:35
Olabilecek miş.:49857458: