PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 10 sorunu

drecco
16-01-2016, 22:11
selam arkadaşlar
günlük basit işler için dizüstü aldım.win 8.1 yüklü iken ücretsiz win 10 yükseltme vardı yükselttim.Fakat son altı günde iki defa alttaki araç çubuklarında donma-tıklanamama,başlatın yerine gelen windows penceresine tıklanamama veya tıklansa da açılmama sorunu ile karşılaştım.sistem geri yükleme ile düzeliyor fakat açıkçası bu da tam çözüm olmuyor.Çünkü geri yükleme seçiminden sonra bilgisayar uzun süre yüklemeye çalışıyor (20 dk kadar) kapatıp açtıktan sonra sistem geri yükleme tam olarak yapılamadı hatası veriyor.ama tüm fonksiyonlar geri gelmiş oluyor.
Bu hatayı alan veya karşılaşan var mı?
Yardımlarınızı bekliyorum
not :orjinal windows 10,orjinal diğer programlar,orjinal satın aldığım avast virüs programı ,glory utilities vb.yüklü.orjinal olmayan sadece winrar var o da şimdilik .win 8.1 yüklü iken böyle hata almadım.Win 10 geçtikten sonra başladı.Zaten iki iki haftalık bilgisayar .

Capos81
17-01-2016, 03:25
selam arkadaşlar
günlük basit işler için dizüstü aldım.win 8.1 yüklü iken ücretsiz win 10 yükseltme vardı yükselttim.Fakat son altı günde iki defa alttaki araç çubuklarında donma-tıklanamama,başlatın yerine gelen windows penceresine tıklanamama veya tıklansa da açılmama sorunu ile karşılaştım.sistem geri yükleme ile düzeliyor fakat açıkçası bu da tam çözüm olmuyor.Çünkü geri yükleme seçiminden sonra bilgisayar uzun süre yüklemeye çalışıyor (20 dk kadar) kapatıp açtıktan sonra sistem geri yükleme tam olarak yapılamadı hatası veriyor.ama tüm fonksiyonlar geri gelmiş oluyor.
Bu hatayı alan veya karşılaşan var mı?
Yardımlarınızı bekliyorum
not :orjinal windows 10,orjinal diğer programlar,orjinal satın aldığım avast virüs programı ,glory utilities vb.yüklü.orjinal olmayan sadece winrar var o da şimdilik .win 8.1 yüklü iken böyle hata almadım.Win 10 geçtikten sonra başladı.Zaten iki iki haftalık bilgisayar .

eyer system backup yapsaydin guzel olurdu simdik herseyi yeniden yukle bence system dogru calismas bilgilerine

Üç tür, Windows 10. sabitlenmesi için var

* Sistem görüntü yedekleme ayrıca Sistem Görüntü veya basitçe Görüntü çağırdı. İşte tüm bilgiler, veriler ve veri yapısı kaydedilir dahil. Boot sektör. Sistem bölümünün 1 kopya: Bu 1'dir.

Sabit disk bir kez başarısız ya da bir virüs zorlamaktadır Bu güvence durumuna, Windows 10 getirmek için gereklidir.

* Yedekleme gibi Yedekleme gibi, veri yedekleme anlamına gelir Görüntüler, müzik ya da önemli belgeler.

Bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı zaman * Sistem geri yükleme noktası, davanın durumunda Windows 10 mağaza çok önemli bilgiler yine bu noktaya sistemi sıfırlamak için muktedir.

İlginç bir sistem sürücüleri el veya Windows manuel güncelleştirmeleri yüklemeden önce Geri Yükleme noktası oluşturmak için nasıl.

Sistem geri yükleme noktası bir görüntü ile karıştırılmamalıdır değildir. Sadece birkaç yüz MB bilgi saklanır çünkü.

Windows 10 kendisi (Reset) ******* (Yenile) ya da geri henüz. Tüm onarım başarısız olursa bu sadece kullanılmalıdır. Bkz:

Windows 10 inplace yükseltme ve diğer birçok varyantları dism ile kurtarma Tamir

dalar
17-01-2016, 04:45
MediaCreationToolx64 veya 32 si küçük bir şey bu indir bu bilgisayarı yükselt de saklanacakları soracak hiç bir şey saklama sıfırdan kuracak lisans sorunundan korkma aynı lisansla lisanlanacak tertemiz bir sistem kuracak yarım saatini alır bilgisayarın uçacak avas felan kurma kendi defenderi yeteli bir antidir diyerlerini orjinal felan far etmez kur ..

saygı sevgi selametle

Hikmet™
17-01-2016, 12:08
Ben Win 10 Lisans anahtarını satın aldıktan sonra bilgisayarın kendi içindeki Win 8.1 i komple sildim. Windows 10 baştan temiz bir şekilde kurdum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım şuan. Oyunlarda bile mükemmel çalışıyor memnunum ben.

drecco
17-01-2016, 13:42
Ben Win 10 Lisans anahtarını satın aldıktan sonra bilgisayarın kendi içindeki Win 8.1 i komple sildim. Windows 10 baştan temiz bir şekilde kurdum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım şuan. Oyunlarda bile mükemmel çalışıyor memnunum ben.
Selam
win 8.1 i nasıl sildiniz ve win 10 nu nasıl tekrar yüklediniz?
zahmet olmazsa yazabilir misiniz hangi aşamaları yapacağımı.Bu konu da biraz cahilim açıkçası.ya da önce dalar arkadaşın dediği programı mı deneyeyim?
Teşekkürler

drecco
17-01-2016, 14:05
MediaCreationToolx64 veya 32 si küçük bir şey bu indir bu bilgisayarı yükselt de saklanacakları soracak hiç bir şey saklama sıfırdan kuracak lisans sorunundan korkma aynı lisansla lisanlanacak tertemiz bir sistem kuracak yarım saatini alır bilgisayarın uçacak avas felan kurma kendi defenderi yeteli bir antidir diyerlerini orjinal felan far etmez kur ..

saygı sevgi selametle
Sevgili dalar
satın aldığımda içinde 8.1 yüklü idi yükseltmeyi bedava verdiler ve 10 a yükselttim.Bahsettiğiniz programa internetten baktım 3 gb. gibi bişiyler yazıyor ve de tam anlamadım açıkçası.Bu program ne yapıyor sıfırdan 8.1 üstüne 10 a tekrar yükseltme mi yapıyor?
eğer öyle ise şu an bilgisayarda ayarlar kısmında windowsu yeniden yükle seçeneği var(kurtarma kısmında) hatta saklanacak dosyaları seçme falan da var için de.Bunlar aynı işlev mi eğer öyle ise sizce ayarlar kısmından yeniden yüklemek sıkıntıyı çözer mi?
XXman üstad bundan mı bahsetti acaba
Teşekkürler
Not:Azz önce bir kaç arkadaşı aradım.8.1 den 10 yükselten çoğu kişi de bahsettiğim sorunlar olmuş ve hala devam ediyor.Galiba bir kaç kişinin aynı anda sorununu çözmüş olacağız.
Tekrar ilginize teşekkürler arkadaşlar

Hikmet™
17-01-2016, 15:01
Selam
win 8.1 i nasıl sildiniz ve win 10 nu nasıl tekrar yüklediniz?
zahmet olmazsa yazabilir misiniz hangi aşamaları yapacağımı.Bu konu da biraz cahilim açıkçası.ya da önce dalar arkadaşın dediği programı mı deneyeyim?
Teşekkürler

Öncelikle Windows 10 Pro 64 Bit işletim sisteminin lisans anahtarını Gittigidiyor üzerinden satın aldım.

Sonra Microsoft'un sitesinden Windows 10 Pro 64 Bit işletim sistemini 4 GB lık Flash Belleğime indirdim.

Ardından bilgisayara format atmak için biostan boot seçeneğini flash belleğe ayarladıktan sonra Windows 10 kurulum ekranına geldim. Sonra kurulum yapacağımız disk ekranı geliyor oradaki bütün bölmleri sildikten sonra bilgisayarın içinde gelen Windows 8.1 siliniyor ve esas Windows 10'u temiz bir şekilde yükledim. Satın aldığım lisans anahtarını girip Windows 10'u aktivasyonunu yaptıktan sonra işlem tamamlandı. Şimdi hiçbir sıkıntı yok bilgisayar canavar gibi çalışıyor.

drecco
17-01-2016, 17:06
Öncelikle Windows 10 Pro 64 Bit işletim sisteminin lisans anahtarını Gittigidiyor üzerinden satın aldım.

Sonra Microsoft'un sitesinden Windows 10 Pro 64 Bit işletim sistemini 4 GB lık Flash Belleğime indirdim.

Ardından bilgisayara format atmak için biostan boot seçeneğini flash belleğe ayarladıktan sonra Windows 10 kurulum ekranına geldim. Sonra kurulum yapacağımız disk ekranı geliyor oradaki bütün bölmleri sildikten sonra bilgisayarın içinde gelen Windows 8.1 siliniyor ve esas Windows 10'u temiz bir şekilde yükledim. Satın aldığım lisans anahtarını girip Windows 10'u aktivasyonunu yaptıktan sonra işlem tamamlandı. Şimdi hiçbir sıkıntı yok bilgisayar canavar gibi çalışıyor.
Selam
Anladım üstad.
Bendeki biraz farklı bir durum.Win 10 a yükseltme ücretsiz verildi.
Dizüstünü aldıktan sonra güncelleme kısmında bu ürün ücretsiz win 10 a yükseltebilirsiniz seçeneği vardı öyle yükselttim hatta şu an tekrar win 8.1 e dönme seçeneği var( geri dönüş bir ay için süre tanınmış 15 gün kaldı)
Üstad sizce:
Ayarlar kısmında kurtar menüsü var orada windowsu tekrar yükle ve saklanacak dosyaları seçme sekmesi var.Bir çözüm olabilir mi ne dersiniz?
Teşekkürler
Selamlar

Hikmet™
17-01-2016, 17:25
Selam
Anladım üstad.
Bendeki biraz farklı bir durum.Win 10 a yükseltme ücretsiz verildi.
Dizüstünü aldıktan sonra güncelleme kısmında bu ürün ücretsiz win 10 a yükseltebilirsiniz seçeneği vardı öyle yükselttim hatta şu an tekrar win 8.1 e dönme seçeneği var( geri dönüş bir ay için süre tanınmış 15 gün kaldı)
Üstad sizce:
Ayarlar kısmında kurtar menüsü var orada windowsu tekrar yükle ve saklanacak dosyaları seçme sekmesi var.Bir çözüm olabilir mi ne dersiniz?
Teşekkürler
Selamlar

Bendeki de aynıydı ücretsiz yükseltme ama 1 yıl ile sınırlıydı ben komple lisans almıştım sınırsız kullanmak için. En son dediğiniz seçeneği deneyin düzelir belki.

drecco
17-01-2016, 22:41
Bendeki de aynıydı ücretsiz yükseltme ama 1 yıl ile sınırlıydı ben komple lisans almıştım sınırsız kullanmak için. En son dediğiniz seçeneği deneyin düzelir belki.

Bugün windows tekrar yükleyeceğim olmazsa dediğiniz çok mantıklı.full lisans alıp sıfırdan kurmak.
Teşekkürler

bird
17-01-2016, 22:46
driverlar güncel olmadığı için oluyor..

drecco
18-01-2016, 01:20
driverlar güncel olmadığı için oluyor..

Selam
Bunu nasıl kontrol edebilirim?Zira tekrar yüklemeyi yapıp sorun düzelse bile öğrenmek isterim
Selamlar

dalar
18-01-2016, 04:34
MediaCreationToolx.....20 mb bile deyi. sen bildigini yap gene. arkadaşım bunu bilgisayara indir çok küçüç bi şey o seni yönlendirir

bird
18-01-2016, 15:36
Selam
Bunu nasıl kontrol edebilirim?Zira tekrar yüklemeyi yapıp sorun düzelse bile öğrenmek isterim
Selamlar

driver booster programı olabilir veya laptopun sitesinden driver bölümüne gir en son driverları yükle.. ekran kartı dirverını mesela..bunu gibi

drecco
18-01-2016, 17:46
Selam
Sorun şimdilik çözüldü.Bu sorunla karşılaşabilecek arkadaşlar için:
Microsoft sitesinden sistemime uygun win10 indirdim.(ben flash bellek kullandım isteğen dvd kullanabilir iso dosyası olarak.)
Bunun için temiz fat32 biçimlendirilmiş flash bellek kullandım.
Açılışta usb ile açtım normal win 10 yüklemesi yaptım.Tabii yükleme yapılırken eski sistem format yedi.Kurulum tamamlanınca daha önceden yükseltme yaptığımdan ve orjinal lisanslama yapıldığından internete bağlanınca ürün etkinleştirilmesi otomatik yapıldı.Bu yöntem ürün yükseltme yapılmış sistemler için geçerli.Yani önce yükseltme sonra format atarak temiz kurulum yapıldı.
Bu arada eski sistemle ilgili hiç bir şey saklamadım.temiz bir yükleme oldu kanımca. Ayrıca bazı sitelerde win 10 kullanımı yükseltme ile tanınan lisansın bir yıl süre ile sınırlı olduğu yazıyor.Fakat anladığım kadarıyla orjinal önceki sürümlere sahip sistemlerin bir yıl içinde yükseltme hakkı tanınmış.Bir yıl muhabbeti ordan geliyor.Yükseltme yapılınca sınırsız full sürüm oluyor.Yani kısıtlama yok.(şahsi fikrim-anladığım).
Şimdilik sorun görünmüyor.(office haricinde, satın al deyip duruyor-Deneme sürümü )
Herkese teşekkürler

drecco
18-01-2016, 17:51
MediaCreationToolx.....20 mb bile deyi. sen bildigini yap gene. arkadaşım bunu bilgisayara indir çok küçüç bi şey o seni yönlendirir

Selam
Bahsettiğin programı indirdim.Haklısın program küçükmüş:459956:.Dediğini yapmadan önce bir arkadaşımın müdahale etti ve kurulum yerine bu program aracılığıyla win 10 u flash belleğe indirdik. ve yukarıdaki mesajda yazdıklarımı yaptık.Şimdilik sorun yok.
Mesajların için teşekkürler.

Hikmet™
18-01-2016, 22:18
Selam
Sorun şimdilik çözüldü.Bu sorunla karşılaşabilecek arkadaşlar için:
Microsoft sitesinden sistemime uygun win10 indirdim.(ben flash bellek kullandım isteğen dvd kullanabilir iso dosyası olarak.)
Bunun için temiz fat32 biçimlendirilmiş flash bellek kullandım.
Açılışta usb ile açtım normal win 10 yüklemesi yaptım.Tabii yükleme yapılırken eski sistem format yedi.Kurulum tamamlanınca daha önceden yükseltme yaptığımdan ve orjinal lisanslama yapıldığından internete bağlanınca ürün etkinleştirilmesi otomatik yapıldı.Bu yöntem ürün yükseltme yapılmış sistemler için geçerli.Yani önce yükseltme sonra format atarak temiz kurulum yapıldı.
Bu arada eski sistemle ilgili hiç bir şey saklamadım.temiz bir yükleme oldu kanımca. Ayrıca bazı sitelerde win 10 kullanımı yükseltme ile tanınan lisansın bir yıl süre ile sınırlı olduğu yazıyor.Fakat anladığım kadarıyla orjinal önceki sürümlere sahip sistemlerin bir yıl içinde yükseltme hakkı tanınmış.Bir yıl muhabbeti ordan geliyor.Yükseltme yapılınca sınırsız full sürüm oluyor.Yani kısıtlama yok.(şahsi fikrim-anladığım).
Şimdilik sorun görünmüyor.(office haricinde, satın al deyip duruyor-Deneme sürümü )
Herkese teşekkürler

Hayır full kullanım hakkı vermiyor, sadece 1 yıl süre ile ücretsiz kullanım hakkı veriyor.
1 yıldan sonrada lisans satın almanızı isteyecek.

Gittigidiyorda uygun fiyatlarda yasal lisans anahtarı satılmakta, birtane lisans anahtarı alırsanız başınız ağrımadan sorunsuzca kullanırsınız.

drecco
18-01-2016, 23:10
Hayır full kullanım hakkı vermiyor, sadece 1 yıl süre ile ücretsiz kullanım hakkı veriyor.
1 yıldan sonrada lisans satın almanızı isteyecek.

Gittigidiyorda uygun fiyatlarda yasal lisans anahtarı satılmakta, birtane lisans anahtarı alırsanız başınız ağrımadan sorunsuzca kullanırsınız.

Selam
Üstat bugün yaptığımız işlemden sonra arkadaşım ile sohbetimizde ve birkaç küçük araştırmadan sonra kendi kendime vardığım sonuç bu.Araştırmaya devam edeceğim elbet.Aslında en iyisi microsoft'un buna açıklık getirmesi tabi.
Uyarınız için teşekkürler.
Bu arada hocam OEM LİSANS ne demektir?Normal lisanstan farklı mıdır?
Selamlar

drecco
18-01-2016, 23:36
Selam
xxman üstat
Microsoft kendi sitesinde önceden orjinal yüklenmiş win 8.1 bilgisayarlara 29 temmuz 2016 ya kadar ücretsiz yükseltme hakkı,yükseltme yaptıktan sonra da sınırsız kullanma hakkı tanınacağını yazmış.Kendi sitesinde yazan:

1Windows Teklifi Ayrıntıları

Evet, ücretsiz! Bu yükseltme teklifi bir deneme sürümü için değil, Windows 10'un tam sürümü için geçerlidir. 3 GB indirme gerekir, İnternet erişim ücretleri uygulanabilir. Windows 10 Home'un tahmini perakende satış fiyatı gösterilmiştir, gerçek perakende satış fiyatları değişebilir. Bu ücretsiz tekliften yararlanabilmek için, geçerli olduğu bir yıllık süre içinde Windows 10'a yükseltmeniz gerekir. Yükseltme işleminin ardından ilgili cihazda ücretsiz olarak Windows 10'a sahip olursunuz.

Windows 10, uygun Windows 7 ve Windows 8.1 cihazları (sahip olduğunuz cihazlar da dahil olmak üzere) için sınırlı bir süre boyunca sunulacak ücretsiz bir yükseltmedir. Amacımız bu cihazların çoğunun yeterli olmasıdır, ancak bazı donanım/yazılım gereksinimleri nedeniyle özelliklerin kullanılabilirliği cihaza göre değişiklik gösterebilir. Windows Phone 8.1 cihazları için Windows 10 yükseltmesinin uygunluğu OEM, mobil operatör ya da taşıyıcıya göre farklılık gösterebilir. Cihazlar Internet bağlantısına sahip olmalı ve cihazlarda Windows Update etkin olmalıdır. ISS ücretleri geçerli olabilir. Windows 7 SP1 ve Windows 8.1 Update gereklidir. Hariç olan bazı sürümler: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise ve Windows RT/RT 8.1. Toplu lisanslamadaki Etkin Yazılım Güvencesi müşterileri, bu teklifin dışında Windows 10'a yükseltmek için kurumsal tekliflerden yararlanabilir. Uyumluluk ve diğer önemli kurulum bilgilerini kontrol etmek için cihaz üreticinin web sitesini ve Windows 10 Teknik Özellikler sayfasını ziyaret edin. Windows 10 otomatik güncellenir. Güncellemeler için zaman içinde ek koşullar gerekli olabilir. Ayrıntılar için Windows 10'a Yükseltme sayfasına göz atın.

Açıkçası ömür boyu kullanın demiyor ama yanlış mı anlıyorum bilmem bunun için müşteri hizmetlerine mail attım.Geri dönüş olur umarım.Olmazsa bir lisans anahtarı alacağım gibi görünüyor.Hiç olmadı yararlanamayacak bir dostuma hediye ederim.

Selamlar

dalar
19-01-2016, 05:54
ofis mofis indiri gec piyasada bi sürü ofis var al sana kıralı....WPS Office 2015 Premium 9.1.0.5240 google arat bedava. lisan sorunu yok istediyin kadar kullabilirsin.ayrıca windows lisansında ömürlük bilgine..
saygı selametle.

mehmetkarahanl
26-03-2016, 22:32
Merhaba arkadaşlar
Windows 10 işletim sistemi yeni nesil ürünü olarak geniş periyodda kendi sistem gereksinimleri altında güçlü bir işlev statüsünda hizmet vermektedir.Tamamıyla lisanslı olup ücretlidir.Ücret miat günlerine bağlıdır.Diğer taraftan da internet üzerinden alınan bedava ürünler sisteme zarar vermektedir.ve hata kodları oluşmaktadır.Sistem hata kodlarıyla asıl olarak donanmıştır.Burada hata vermesi bireysel kullanıcıların bedelli lisans alıp kullanmasına yöneliktir.
Proğram ve yazılımlarla sistemi götürmek yine lisanslı yazılımlar mümkündür.
Herşeyin bir bedeli olduğu unutulmamalıdır.

Windows 10 sistemi mükemmel bir işletim sistemi olduğunu unutmayınız
iyi forumlar

@mehmetkarahanlı@
Bilgisayar ADSL ve Android uzmanı