PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başkent Ankara'da hain bombalı saldırı

Editor
17-02-2016, 20:36
Başkent Ankara'da yaşanan hain bombalı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza allahtan rahmet , yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun.

Patlamada yaralananlar bulunduğu belirtildi. Başbakan Davutoğlu, konuyla ilgili soruya, "Bilgi geldi, bakacağız" yanıtını verdi.

5 kişi hayatını kaybetti

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, askeri servis konvoyunda patlama meydana geldiğini, ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 kişinin yaralandığını, patlamanın bomba yüklü araçla gerçekleştirildiğinin tahmin edildiğini söyledi.

Baldemir
17-02-2016, 20:39
Son dakika... Ankara’da büyük patlama

Only the registered members can see the link

ANKARA’da akşam saatlerinde askeri servis araçlara yönelik bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 5 kişi yaşamını yitirdi, 10 kişi yaralandı.

Başkentin en merkezi yeri olan, askeri kurumların ve lojmanların bulunduğu Devlet Mahallesi’ndeki saldırı, saat 18.30’da, bomba yüklü araçla gerçekleştirildi.

Teröristler, İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan Merasim Sokak’ta, askeri servis araçlarının yanında bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Ankara’nın bir çok yerinde duyulan patlamanın ardından iki askeri servis aracı bir anda alev topuna döndü.

Yükselen simsiyah dumanlar Ankara’nın her tarafından görülürken olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Alevler arasından alınan yaralılar çevredeki hastanelere kaldırılırken, İnönü Bulvarı trafiğe kapatıldı.

VALİ: 5 ÖLÜ, 10 YARALI

İlk yapılan açıklamada askeri servis araçlarını hedef alan saldırıda 5 kişi öldü, 10 kişi de yaralandı.

Patlamanın askeri servis konvoyunda meydana geldiğini söyleyen Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, "İlk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti. 10 kişi yaralandı. Patlamanın bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği tahmin ediliyor" dedi.

BAŞBAKAN AK PARTİ GENEL MERKEZİ’NE GEÇTİ

Başbakan Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı sarayındaki güvenlik zirvesinden az önce çıkarak AK Parti Genel Merkezi'ne geçti.

ÇELİK: TERÖR HAİNLİĞİNİ GÖSTERDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, "Terör Ankara'da alçaklığını ve hainliğini bir kez daha gösteriyor" dedi.Polis, bölgede yeni bir patlama olasılığına karşın çevredekilere "Uzaklaşın" uyarısı yaptı.

Son dakika... Ankara’da büyük patlama (Only the registered members can see the link)

Admin
17-02-2016, 20:56
Gerçekten bıktık artık terörden kahrolsun bu pkk ve buna yataklık yandaşlık edenler ülkeyi kan gölüne döndürdüler yazıklar olsun ülkemizin başı saolsun

cayna
17-02-2016, 21:25
Vefat eden asker sivil Allah rahmet eylesin.
dAHA yazıcaktım ama yayın yasağı gelmiş gene bu kadar yazabildim..!

patlamanın görüntülerini..

rQ8GZAWvgyo

korfez41
17-02-2016, 21:52
bu saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim.
bu terör olaylarına sebep onlarında ALLAHIM dan dilerim onların baslarına versin

rselturk
17-02-2016, 22:02
Az önce Sağlık Bakanının açıklaması vardı:18 ölü ve 61 yaralı.Ölenlere rahmet,yaralılara şifa diliyorum.Milletimizin başı sağolsun!..

Beni en çok kahreden de "hükümet adına yapılan açıklamada;terör hain yüzünü gösterdi." ifadesidir.Be kardeşim Teröristi kafes kuşu mu sandın ki,her okşayışında sana cik cik ötsün.4 yıl boyunca Valilere,Emniyet müdürlerine,Kaymakam ve Garnizon komutanlarına "aman PKK lılara dokunmayın!" diye talimat vereceksin.Sonra da ortaya çıkan bu dehşet tablosuna bakıp "HAİNLER!" diye feveran edeceksin...Evet bu sıfat gerçekten birilerine çok yakışıyor da,Cayna'nın dediği gibi yayın yasağı varmış.Bazan susmak ta haykırmaktan öte etkin bir protestodur.

Allahım bizleri aklını kullanan kullarından eyle!..:praying::angry8:

Editor
17-02-2016, 23:10
23 kişi hayatını kaybetti acı bir yaşam malesef yakınlarının halini düşünemiyorum :( kahretsin nasıl bir insan bunlar ya

xfles7837
17-02-2016, 23:32
Ölenlere Allahdan rahmet diliyorum, devletimiz herzamanki gibi gereğini yapacaktır. pkk nın üç yıl silahlanmasına göz yumacaksın, işide asabi müzlüman gençlik diyeceksin, bu bataklığa girmeyin uyarılarına rağmen tahrir meydanını öveceksin şamda cuma namazı kılacağız diye esad a meydan okuyacaksın, (Bu resmen savaş ilanıdır) sonrada çıkıp kuru kuru kınama yapmayın diye yine hedef saptırın. lanet olsun, bu ülke dört beş senede bu hale nasıl geldi diye düşünüp sorgulamayanlarada yazıklar olsun.

Editor
17-02-2016, 23:35
Ölenlere Allahdan rahmet diliyorum, devletimiz herzamanki gibi gereğini yapacaktır. pkk nın üç yıl silahlanmasına göz yumacaksın, işide asabi müzlüman gençlik diyeceksin, bu bataklığa girmeyin uyarılarına rağmen tahrir meydanını öveceksin şamda cuma namazı kılacağız diye esad a meydan okuyacaksın, (Bu resmen savaş ilanıdır) sonrada çıkıp kuru kuru kınama yapmayın diye yine hedef saptırın. lanet olsun, bu ülke dört beş senede bu hale nasıl geldi diye düşünüp sorgulamayanlarada yazıklar olsun.

:present: ne istedikte vermedik dediler alın millete çözüm süreci malesef ben cok seyler söyleyecemde hemen partiye oy verenler hemen harekete geçiyor laf onlara geliyormuş gibi hissediyorlar

selim789
17-02-2016, 23:49
bu hain saldırıda ölenlere rahmet, yaralılara Allahtan acil şifalar dilerim. milletimizin başı sağolsun.

eren2121
18-02-2016, 00:17
Ankaradaki bombalı saldırıyı şiddetle kınıyorum
ALLAH şehitlerimizin ailelerine sabır Versin
Tüm şehid ailelerine baş sağlığı dilerim Bunu yapan her
Kimse Dilerimki allahtan daha beterini Yaşatsın

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

gokbel
18-02-2016, 01:18
Maalesef 28 kişiye çıkmış, zannımca artacak.Yetkililer sabrımızı zorluyorlar meşru müdaafa hakkımızı kullanmaktan çekinmeyiz diye açıklama yaptıl,inanın ne yapacaklarını merak ediyorum.ALLAHtan başka dostumuz yok.kime güveneceğimizi bilemez duruma geldik.şu bir gerçek ki çok sıkıntılı günler geçiriyoruz,bu sabır daha ne kadar devam edecek ,artık ip kopsun hemde neresinden isterse...

osmanke
18-02-2016, 01:55
BU KADAR BÜYÜK BİR GÜVENLİK ZAFİYETİ OLAN HÜKÜMET DAHA HAYATIMDA GÖRMEDİM SÜREKLİ HERGÜN YA ASKERLERİMİZ ŞEHİT OLUYOR YADA ŞEHİR İÇİNDEKİ TERÖRİSTLER OLAY ÇIKARIYOR GÜVENLİK SADECE KENDİLERİ İÇİN GEÇERLİ HERALDE DİĞERLERİ YANİ BİZLER ONLARI İLGİLENDİRMİYOR EĞER İLGİLENDİRMİŞ OLSAYDIK ŞİMDİ BUNLARIN HİÇBİRİ OLMAZDI BENİM KANAATIM BÖYLE TÜM ÖLMÜŞLERE RAHMET YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM

aliharbiye
18-02-2016, 10:16
ölenlere Allahtan rahmet diler mekanları cennet olsun. kimbilir bu patlamadada kaç insanın ocağı söndü. bunu yapanların allah belasını versin. yazıklar olsun böyle zihniyete. milli güvenlik yok. yok şu olmalı yok bu olmalı yok bu gitmeli yok başkanlık seçimi. tapunuz allahınızdan bulun. ülkemde patlamalar oluyor. ülkemin insanı katlediliyor. siz hala şahsi çıkarlarınız doğrultusunda yürüyün.

Editor
18-02-2016, 16:32
Kim ne şekilde olursa olsun 7 hazirandan beri kanlar dökülüyor neyin bedelini ödüyor bu millet ben hükümetin istifa etmesi gerektigini düşünüyorum baştan sona kadar buna muhalefette dahil tüm otoriter sistemin değişmesi lazım böyle şey olmaz ya 7 hazirandan beri ülke kan yerine döndü allah belasını versin seçim meçim olmasaydı ya bunun bedelini agır ödüyor bu millet

system3
18-02-2016, 16:38
Allah ölenlere rahmet etsin. Amacı ve ideolojisi sadece tek bir hedefe doğru olduğu için, bunların düşüncesi; "BİR KİŞİNİN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN DİĞERLERİ ÖNEMSİZ" pkk ve akapa ve "akapalılar" aynen bu düşünceyle besleniyor ve besletiliyor. Çok değil bir gün sonra yine akapa, başkanlık için şuursuz çalışmalarına devam edecek. pkk'da yine saldırmaya devam edecek."şimdisini düşünenlerin, sonrası olmayacak!".

zekı62
18-02-2016, 17:09
Ankara saldırısının gerçekleştiği 17 Şubat, aynı zamanda ABD’ ile PKK’nın işbirliğini dile getirdikten sonra uçağının düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’in de ölüm yıldönümü.:49857458:

zekı62
18-02-2016, 17:21
Diyarbakır’da askeri araca bombalı saldırı: 6 şehit

saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar,

Editor
18-02-2016, 17:40
Diyarbakır’da askeri araca bombalı saldırı: 6 şehit

saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar,

:(:( allah rahmet eylesin evlere yine ateş düştü :(

korfez41
18-02-2016, 19:06
yazıklar olsun sizlere daha bu görevde bulunuyorsunuz topunuzun
:rip:
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Kokane
18-02-2016, 19:29
Allah rahmet eylesin. Bu isin arkasinda her kimler varsa Allah onlari bin beter etsin.

@Editör'e katiliyorum. Hükümet istifa etmesi lazim. Ama adamlar halen ya baskanlik sistemi ya kaos diyor. Ozamanda insanin akli karisiyor böyle terör olaylari olunca.

cilginizmirli
18-02-2016, 20:35
Ulusumuzun başısağolsun.Söyleyecek çok şey var bu saatten sonra ne söylesek boş.Başımızdakilerin hepsinin istifa etmesi lazım ama nerde.