PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E-Ticaret Yozlaştı mı?

rselturk
02-03-2016, 21:16
--------------------------------------------------------------------------------

E-Ticaret yozlaştı mı?...

Forum dostlarına merhaba!..
UNO cihazım bozulunca,kendi gereksinmelerime özel yeni bir cihaz arayına giriştim.Sonunda [COLOR="#0000FF"]Vu+Solo SE V2 cihazı almaya karar verdim.Bildiğim E-ticaret yapan siteleri araştırdım:Dİ*** ELEKTRONİK-UYDU Market-ATLANTA-EKSEN UYDU hiç birinde bu cihazı bulamadım.Sonunda Hepsi Dijital firmasında aradığımı buldum.O da cihazı en erken 24 saat,en geç te 72 saat içinde kargoya vereceğini belirtti.16 Şubat2016 saat:10.45 satış onayını verdim.
Aradan tam bir hafta zaman geçti.Siparişten hiç bir haber yok.Firmayı arayıp gecikmenin nedenini sordum;"hazırlanıyor,bugün kargoya verilecek" dediler.Bir gün daha bekledim.Kargoyu takip ettim,yine yok.O gün firmayı tekrar aradım ve cihazın tedarikini nerden yaptıklarını sordum.Dİ*** den aldıklarını söylediler.Bende Di***de bu ürün yok,olsaydı ben ordan alırdım,deyince cihazın tedarikinin de yalan olduğu ortaya çıktı.Ben satış işleminin iptalini istedim.Yaptık dediler,inandım.Ertesi gün ben Kredi Kartları Merkezini arayıp İPTAL olayının gerçek olup olmadığını sordum.İptal edilmemişti.Satış ve Pazarlama elamanıyla aralıklı olarak dört gün süreyle dört ayrı görüşme yaptım.Her defasında;"İşlem iptal edilmiştir" yanıtını aldım.
1 Mart itibariyle aylık kesin hesap özeti gelince, ben almadığım malın ilk tasitini ödemiş oldum.Bankaya gidip satış işleminin iptali için dilekçe verdim.Az değil,899.Tl...
Böyle bir olay tüm forum dostlarının başına gelebileceğini varsayarak sizlerle paylaşmak istedim.Umarım hiç bir dostun başına gelmez.Herkes te alış-veriş yapacağı yeri iyi belirlemiş olur.Firma vardır,müşteriyi baştacı eder,firma vardır "Ben müşteriyi tanımıyorum ve saygı da duymuyorum" der.
Bu Ülkenin çivisi çıkmış:Hukuk,ahlak,insani değerler,kutsal bildiğimiz ne varsa ayaklar altında..Allah sonumuzu hayır etsin!..:nono::nono::nono:/COLOR]

Volkan
02-03-2016, 23:09
sizin için talihsiz bir olay ama hepsidigital sağlam bir firmadır. Banka işlemlerinde iptal işlemleri maalesef bankaya istek gitsede nasıl bir işse hemen düşmüyor. Kesim tarihine kadar işlem onaylanırsa hesap özetinin çıkması bir şey ifade etmez. İptal edilen ücret geri alınmaz. Buna benzer sorun sigortada yasadım. Sigortaşirketi iptal ettklerini iade sürecini başlattıklarını iletmelerine rağmen bankadaki işlemler 2 -3 haftada tamamlandı. Tamamen bakna kaynaklı sorunlar.

Cihaz tedariğine gelince bazen olabiliyor bu tür sorunlar. Ben çok alışveriş yyapıyorum internetten sizin söyledipğniz gibide civisi çıkma gibi bir olay yok sadece e internet alışverişinde güvenli firmalardan alış veriş yapmak lazım.

Hepsidigital sizin sorununuz çözecektir ama iş bankaya kaldıysa gecikme olur.

Ülkeninde çivisi çıktığı yok bunuda abartmanıza gerek yok. İnsanlar bu ülkeden ne istiyor ben anlamıyorum. Ne yapıyorsak kendimiz yapıyoruz sonrada ülkenin çivisi çıktı demek kolay geliyor.

Editor
02-03-2016, 23:21
Kredi kartına yansıma 1-3 günü bulabiliyor ne zaman almıştın ustad tam olarak

Hikmet™
03-03-2016, 00:13
Hepsidigital firmasından 2 sefer alışverişim oldu D-Smart modül almıştım 1 sene sonrada Filbox modülüde onlardan satın almıştım. 2 modülde sorunsuz bir şekilde bana ulaştı. Bankalar iptal konusunda gecikme yaşatabiliyorlar, Mediamarkt ta geçen sene ses sistemi almıştım 1 haftadır kargoya verilmeyince iptalini istedim kredi kartıma iptalin yansıması 1 haftayı bulmuştu.

rselturk
03-03-2016, 01:19
Sevgili dostlar yanıtlarınız beni rahatlattı.Umarım sizlerin dediği gibi olur.

Bu arada siparişi 16 Şubat 2016,İptal işlemi başvurusunu da 19 Şubat 2016 da yaptım.Beni tedirgin eden durum da bu gecikme.Neyse bugün gidip bankaya satış iptal dilekçesi verdim.Durum beklemede..:wave::wave: