PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : phlips led tv kanal sıralama kaybolması

abraham
03-03-2016, 11:13
selam arkadaşlar bi dostumun phlips led tv var seri numarasını almayı unuttum tv de kanal sıralaması yapıyorum yaptığım sıralama bi kaç gün sonra kendiliğinden otomatik olarak yer değişiyor tv yi sıfırladım tekrara tarama yapıp sıralamasını yapıyorum aynı sıkıntıyı gene gösteriyor flaşdan yüklüyorum gene aynı yani sıralamayı bu gün yapsam iki gün sonra sıralama kendiliğindne değişiyor bundaki sıkıntı ne acaba yardımcı olacak arkadaş varmı bu konuda saygılar

Dijitalci
04-03-2016, 00:38
selam arkadaşlar bi dostumun phlips led tv var seri numarasını almayı unuttum tv de kanal sıralaması yapıyorum yaptığım sıralama bi kaç gün sonra kendiliğinden otomatik olarak yer değişiyor tv yi sıfırladım tekrara tarama yapıp sıralamasını yapıyorum aynı sıkıntıyı gene gösteriyor flaşdan yüklüyorum gene aynı yani sıralamayı bu gün yapsam iki gün sonra sıralama kendiliğindne değişiyor bundaki sıkıntı ne acaba yardımcı olacak arkadaş varmı bu konuda saygılar

Arkadaşım olay gayet basit bu meret cihazda UYDU-KURULUM menüsünde kanallistesi güncelleme seçeneği var işte onu KAPALI yapın kolay kolay bir daha olmaz...

abraham
04-03-2016, 09:49
Arkadaşım olay gayet basit bu meret cihazda UYDU-KURULUM menüsünde kanallistesi güncelleme seçeneği var işte onu KAPALI yapın kolay kolay bir daha olmaz...

sağol arkadaşım deneyecem inşallah bu sıkıntı bi daha olmaz

samiabi
15-11-2016, 12:02
arkadaşlar bu son çıkan philips android led tv kanal sıralaması nasıl yapılıyor bi ara yaptım ama nasıl yaptığımı unuttum...

gokbel
15-11-2016, 15:26

bendede aynı sıkıntı vardı dediğiniz şekilde yaptım,kesin çözüm.

guvenay1966
15-11-2016, 23:39
arkadaşlar pilihip tv lerdeki uydu alıcıları sıfır bendede 123 ekran android pilhilps 49 pus uydu alıcılı tv var ama uydu alıcısı sıfır kanal menusu ekranın ortasına kare olarak geliyor arka fonda kanal secmeye calışıyordum machina 3 hd cihazı aldım dünya varmiş arkadaşlar tavsiyem harici uydu alıcı takın illaki pahalı olanı almak zorunda deyilsiniz next ucuz ve seri cok makineleri var birin takın sizde kanal sıkıntısında kurtulun belki bagzı arkadaşlar harici uydu takıldıgından haberi yoktur diye yazayım dedim sadece arkadaşlara yardımım olur diye yazayım dedim bütün arkadaşlarıma saygılar sunarım

by43
29-12-2017, 02:09
Philips Tv aldıktan sonra kanal düzenlemenin çok zor ve sıkıntılı olduğunu gören ve hayal kırıklığına uğrayan mağdur çok.

Flaş belleğe yedeklenen kanalları bilgisayarda editlemek için yeni model tv lere uyumlu kanal editörü yok.

Philips tv ye sahip ve bizim gibi sıkıntı çeken bir Türk kardeşimiz Onur Bey; basit ve kullanışlı bir program yazarak kendi çözümünü üretmeyi başarmış.

Philips PUS6262 modelinde denemiş. 2017 üretimi 4000 serisi tv lerin de kanallarını editleyebiliyor.

Programın kaynak kodlarını ve programı paylaşarak bizlere büyük kolaylık sağladı.

İlk sürüm olması nedeniyle bazı eksiklikleri olsada oldukça yararlı bir program.

Programı geliştirmeye devam edecekmiş. Yeni sürümlerini de merakla bekleyeceğiz.

Emeğinden dolayı kendisine minnettarız.

Programın İndirme adresine, kullanım talimatına ve kaynak kodlarına aşağıdaki linkten indirip bakabilirsiniz.

Onka Philips Channel Editor

GitHub - onka13/Onka-Philips-Channel-Editor: Philips TV Channel Editor Program (Only the registered members can see the link)

Program linki:Only the registered members can see the link

kullanma talimatı:Onka-Philips-Channel-Editor/README.md at master · onka13/Onka-Philips-Channel-Editor · GitHub (Only the registered members can see the link)

Önemli Notlar:
Kullanma talimatlarını okuyunuz ve editleyeceğiniz xml uzantılı kanal listesinin yedeğini mutlaka alınız.

Kanal sıranızın bozulmaması için;
Tvnizdeki otomatik güncellemeyi kapatınız.(Kurulum->uydu kurulumu->otomatik kanal güncelleme->kapalı)
kanal listesini sıralanmamış seçeneğini seçiniz.(Kurulum->uydu kurulumu->uydu kanal listesi->hiçbir kanal sıralanmamış) seçeneğini seçmeyi unutmayınız
kanal güncelleme mesajını kapatınız(Kurulum->uydu kurulumu->uydu kanal listesi->kanal güncelleme mesajı->kapalı) seçeneğini seçiniz.