PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Redline TS 4000 İncelemem

Volkan
21-05-2016, 22:43
Bugün yeni cihazım Redline TS 4000 geldi. İlk izlenimlerim ve ilerliyen günlerdeki deneyimleri sizlerle paylaşacağım. Cihaz konusunda fikir veren Sancaktar hocama teşekkür ederim.

İlk olarak cihazın tasarımı hakkında bilgi vermek gerekirsek cihazın kasası çok şık kasanın boy olarak geniş olması soğutma açısında bence iyi düşünülmüş. Ön panel olarak ışıklandırma ve ekran gayet hoş ve başarılı. Cihaz bu yönden kendisini üst seviye bir cihaz olarak göstermiş. Cihaz ile beraber Wifi anteni ve bir adet akıllı kumanda geliyor bu kumadayı TV ye programlayarak tek kumanda ile işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Cihazı aldığınız zaman 2 senelik Youcam ve 3 aylık IPTV server hadiyenız oluyor. Youcam bir çok kanal paketi açık. 190 TL ye aldığınız cihazda 2 sene bu şekilde bir serverin olması çok iyi bir avantaj.

Cihazın ilk olarak eksi yönlerine gelelim.

1. Kanal toplu taşıma özelliği yok kanal taşımak tek tek çok zor oluyor.

2. SD çözünürlük çok vasat yazılımla ne kadar iyileştirme yapılsada kullanılan donanımla çok iyi seviyelere gelmeyeceği kesin bir durum.

3. HD çözünürlük çok iyi değil ama TV ve cihaz ayarı ile mükemmel olmasada iyi hale gelebiliyor.

4. Kumanda hassasiyeti cihaz üzerindeki alıcıyı gördüğü sürece sorun yok ama ben biraz daha iyisini bekiyordum.

5. Tuner hassasiyeti vasat sinyal sürekli oynuyor. Motorlu çanak kullanımında bazen çanak uyduya geldiğinde sinyal geç geliyor.

Gelim artı yönlerine

1.İki yıllık Youcam hediyesi ve Youcam kanalların FTA dan bile hızlı açılması bu en önemli özelliği.

2. IPTV olarak bir çok sürümü destekelmesi bu konudada üstün başarısı var.

3. Kör taramada bir çok markaya fark atması.

4. Wifi anteni ile Kablosuz olarak gayet stabil çalışması. (Komşulardan yararlanabilrisniz :))

5. Menü tasarımı her kullanıcıya hitap ediyor gayet iyi tasarlanmış kullanımı basit kolay.

6. Cihaz yerleşik besleme ve kasa yapısı ile gayet hoş.

7. IPTV kanal açılması gayet hızlı görütü kalitesi normal diyelım değişik serverleri test ettiğimde gelişmeleri yorumlucam.

8. Redline firması bu seri için geliştirmelere devam ediyor.

9. Uyumlu başka modellerin yazılımları yüklenebiliyor.

KOCOGLU
21-05-2016, 23:01
ip tv hediyesi 3 ayda bıtıyor sonra şey gibi ortada kalıyoruz
onlıne film izleme kanalları bırden devre dışı kalıyor

KOCOGLU
21-05-2016, 23:03
3 ay sonra sadece Youcam hedıyesı kalıyor
2 sene sonra o da bıtınce cihazı çöpe at

Volkan
22-05-2016, 00:24
cccam serverin bir yıllığı 150 TL ye satıldığını düşünürseniz epey bir kardasınız ayrıca sonrasında satın alabileceğiniz CCcam ve IPTV yi çok iyi çalıştırır. Önemli olan bu fonksiyonların stabil çalışması. Piyasadaki bir çok pahalı cihazlarda stabil olmayan bu cam ler bu cihazda stabil ve cok hızlı. Parasına göre bedava bence.

Editor
22-05-2016, 01:09
bu you camın 6 ay sonra bittiğini duymuştum ne derece doğru bilmiyorum berber bir arkadaş var o demişti redline hastasıdır peki bu iptv nin redline tarafından uzatılması yokmu ?

Volkan
22-05-2016, 01:25
modellere göre youcam süresi değişmekte. İPTV serveri şu an yurtdışı olduğu için süresi az. Sonrasında ücretli üyellik yada free server takibi gerekiyor. Ama IPTV nin kapsadığı yayın için değer.

sancaktar78
22-05-2016, 08:49
hayırlı olsun.iyi seçim..

KOCOGLU
22-05-2016, 10:32
bu you camın 6 ay sonra bittiğini duymuştum ne derece doğru bilmiyorum berber bir arkadaş var o demişti redline hastasıdır peki bu iptv nin redline tarafından uzatılması yokmu ?
ben alalı 7 ay oldu sorun yok youcam devam edıyor
birde youcam ın en güzel özellıgı internete baglı olursanız çalışıyor ama kotadan pekbirşey harcamıyor anlıyacagınız dag basında bile cep telefonuyla yapacagınız ınternet paylaşımı sonucu çok rahat çalıştırabılırsınız

Volkan
22-05-2016, 11:55
dün gece 2 ye kadar usals motor konumunu kurcaladım usalsı gayet iyi tek sorun sınyalın gec gelmesi.

karanefes
24-06-2016, 03:31
merhaba! yurt disinda kaliyorum ayni cihazdan bende aldim yalniz youcam 2 senelik aktiv sorun sadece io tv süper ayarlardan aktiv ettigim halde iptv acilmyior baglanti olmadigini yazyior! wifi bagli oldugu halde sorun ne olabilir? tskler