PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Size Göre Suriyelilere TC Vatandaşlıgı Verilmelimi?

Editor
14-07-2016, 14:50
Bu haftanın en gundem konusu suriyeliler birde supersatforum uyelerimize soralım istedik ne düşünüyorlar bu suriyeliler hakkında anket 1 ay surecektir.Siyasi ve polemik karşılıklı konuşmalardan kaçınırsak anketin gidiş hattı için çok iyi olacaktır.

Oy ve yorumlarınızı bekliyoruz..

cayna
14-07-2016, 15:04
Konu güzel fakat yorumum siyasi olacağı için yorum yapmıyorum :)

aydın33
14-07-2016, 15:33
bence yanlış hamle

selim789
14-07-2016, 16:56
verilmesi taraftarı değilim sahsen.

aliharbiye
14-07-2016, 17:27
çıkar için veriyorlar. banene suriye vatandaşından. kendi ülkeleri var, defolup oraya gitsinler.

ibrahim iz
14-07-2016, 18:48
bizbize zor yetiyorduk şimdi ne olacak....

sensi
14-07-2016, 19:42
suriyelilere vatandaşlık vermek türk gençliğine ihanettir üniversite bitirmiş çocuklarımız devlet kapısında iş beklerken hatta bunlardan bir çoğu devlet sınavlarına girip eli boş sınavlardan dönüp kimileri inşaatta boyacı. kimileri fırında işci kimileri ayakkabı boyacılığı yaparken suriyelilere hem vatandaşlık hemde TOKİ.den vermek düşündürücü değilmidir güneydoğuda vatan icin can veren ASKER.POLİS ve GÜVENLİK mensuplarının çocuklarına TOKİ,den ev verilmesi gerekirken böyle bir uygulama vatan uğruna can veren ŞEHİTLERİMİZİN RUHUNU SIZLATIR devlet büyülklerimizin bu karırını uygulamadan önce düşünmelerini tavsiye ederim EN DOĞRU İŞ BU YOLDA MİLLETİMİZE SORMAKTIR YANİ REFANDUM hiç bir türk vatandaşı buna evet demeyeceğini sağır sultan bile biliyorken mecliste alınan OLDU BİTTİ TÜRÜNDEN BİR karar ülke vatandaşımızı derinden yaralar umuyorum devlet büyüklerimiz en doğru kararı verecektir saygılarımla:nono::

BOZKURT42
14-07-2016, 20:20
Vatandaslik verilmemesi ülkem ve halkim icin en hayirli olacagi kanisindayim.Sensi mod arkadasimizin düsüncelerinede katiliyorum.

digix21
14-07-2016, 20:54
başımızdakiler bu konunun siyasi değil insani sebeplere dayalı olduğunu ifade ederek zeka seviyemizle resmen alay ediyorlar..!

FORTUNE™
14-07-2016, 21:11
Kesinlikle verilmesi yanlıştır ülkemde dağa fazla patlama olması nı canların gitmesini istemiyorum azıcık erkek olsunlar da vatanlarını korusun hırbolar ayrıca tokiden ev,devlet kurumundan iş hak edene verilir önce türk vatandaşları bende refarandum yapılsın diyorum ve %90 hayır çıkaca için yapılmadan oldu bittiye getiriliyor yarın öbürgün başımızın belası ermeniler gibi burası bizim özerklik istiyoruz derseler şaşırmayın çünkü 1 yılda adamlar çoğaldıkça çoğalıyolar...

sensi
14-07-2016, 21:25
başımızdakiler bu konunun siyasi değil insani sebeplere dayalı olduğunu ifade ederek zeka seviyemizle resmen alay ediyorlar..!
üstad insani yönden bakacak olursak allah derki önce akraba ve çevrendeki düşkün fakirler ile ekmeğini paylaş der kendi işsizimiz varken gençlerimiz okul bitirip her akşam iş aramaktan evlerine utanak dönerken birçoğu BONZAİ ve EROİN ahtopotlarının kollarından kurtulmaya çalışrken elin suriyelisine vatandaşlık vermek ve tokiden ev vermek dinimizde ((((GÖSTERİŞ VE RİYA)))) dan başka birşey olmasa gerek yüce allah önce kendi akrabalarınıza kucak açın der bırakında SUİDİ ARABİSTAN, KUVEYT,İRAN ,BAHREYN. gibi birçok kere müslümanlığıklarını aleme haykıra haykıra anlatan ve BÖBÜRLENEN devletler sevap işlesinler bırakalımda biraccık onlarda cennete bizden önce girsinler neden mülteci olayına onlar el atmazlar sadece müslüman koca dünyada türkiyemi???? durup düşünmek gerek ülke olarak kimsenin ALKIŞINA ,ŞAHŞAHINA ihtiyacımız yok bu kounda akıllı ülke çıkarlarımızı zedelemeden akıllı polkitika uygulamamn en akıllı yol olur

mehmetkarahanl
14-07-2016, 22:16
Bugün vatandaşlığı alanlar yarın devlet bize verdi diye istekleri çok olur ve sorunlar çoğalır.bu meselede devlete sorun olacaktır.Büyüyecektir ve önceden TC verilen vatandaşlar yurdumuza sıkıntı yarattılar.Devlet referanduma gitmelidir bence.Zaten şu an bile yurdumuzda kavga çıkarıyorlar.Vatanını bırakanlar suriyeliler yarın savaş olsa bizide bırakırlar.Bunlar türk olamazlar..
Bence hayır

digix21
14-07-2016, 22:29
suriye'li doktor ve mühendislerden istifade etmemiz lazım diyerek toplumla alay ediyorlar..!
1923 yılında cumhuriyeti kurup toplumsal,sosyal,hukuk,eğitim ve sanayi alanında pek çok inkılaplar yapmış,ortadoğu ve balkanların en gelişmiş ülkesi,93 yıllık türkiye cumhuriyeti kendi doktorunu,mühendisini yetiştirememişse yazıklar olsun bize..! ama işlerine gelince
f-16,denizaltı,göktürk uydusu,altay tankı,piyade tüfeği üretiyoruz demeyi biliyorlar..!
bu işin ali cengiz oyunu olduğu besbelli..! o da başkanlık referandumudur..!

Hikmet™
14-07-2016, 23:48
Fazla siyasete girmek istemiyorum 2011 diyorum vede vatandaşlığa alınmasına hayır diyorum.

karayelxx35
15-07-2016, 00:37
kim suriyelilere vatandaşlık hakkı vermek istiyorsa teröristin taa kendisidir. menfaatleri için her şeyi yaparlar bunlar

xfles7837
15-07-2016, 00:56
Üçyüzbin suriyeliye vatandaşlık vereceksin sonra ne olacak ikibuçuk milyon suriyeliyi sokaklara döküp çıkaramadığıınz iç kargaşayı mı çıkartacaksınız. Bu hamle ırak ve suriyeden sonra sıranın türkiye ye geldiğini gösterir.

mamur
15-07-2016, 03:06
maalesef yeni bir kaos bizi bekliyor ne kadarda konuşsak boş yapacağını yapar baştakiler oylarımız bize sıkıntı olarak geri döndü. zaten sehitsiz ve olaysız günümüz yok neredeyse ama böyle olursa yanlızca oyu Suriyelilerden alır yani 1. sınıf vatandaştan. bizimkilerin toki ve iş kapısı neyine malesef şuan kendi ülkemizde 2. sınıf vatandaşız bu bir gerçek. yakında onlarda özerklik isterlerse bizden sasırmayın. bizde bir iç savaş çıksa bırakın vatandaşlığı hiçbir komşu ülke birimizi almaz ve onlar yine kaçar veya her zamanki gibi sırtımızdan bıçaklar ve biz bu arada savaşarak ölür gideriz. nolur yanlış anlamayın kahroluyorum bu halimize çünkü biz bu toprakları kolay almadık kurtuluş savasından bu güne bütün şehitlerimizin kemiklerini sızlatan bu keşmekeşliği üzüntü ve nefretle kınıyorum. allah milletçe sonumuzu hayır etsin arkadaşlar.

esentepe
15-07-2016, 10:53
:devilprv::devilprv:
Bugün vatandaşlığı alanlar yarın devlet bize verdi diye istekleri çok olur ve sorunlar çoğalır.bu meselede devlete sorun olacaktır.Büyüyecektir ve önceden TC verilen vatandaşlar yurdumuza sıkıntı yarattılar.Devlet referanduma gitmelidir bence.Zaten şu an bile yurdumuzda kavga çıkarıyorlar.Vatanını bırakanlar suriyeliler yarın savaş olsa bizide bırakırlar.Bunlar türk olamazlar..
Bence hayır

cafi
15-07-2016, 11:57
offff aslında cevabı genel olarak baktığımızda çok zor bir soru insani açıdan bakıcak olursak kim olursa olsun zorda olan birine yardım etmek insani görev yapılan ve yapılacak yardımlara bakınca bizim halkımızın binbir uğraşla kazandığı hakları hiçbir çaba sarf etmeden sahip oluyorlar bu gün ülkesinde savaş var diye kaçan bizim ülkemiz için ne yapar ?

Admin
15-07-2016, 12:26
Fazla siyasete girmek istemiyorum 2011 diyorum vede vatandaşlığa alınmasına hayır diyorum.
Aynen katılıyorum anket sonucunda bile %95 gibi sureyilileri istememe olayı gibi net bir rakam cıkıyor bu durumun referanduma gidip halk oylaması ile kanıtlanması lazım ve iktidar partisinin kesinlikle bu suriyelileri kendi memleketlerine geri döndermesi gerekiyor bence

Hilmi
15-07-2016, 13:07
Only the registered members can see the link

ŞRARSKOZ
15-07-2016, 14:37
vatandaşlık almak bu kadar kolay olmamalı ve diger ülkelerde vatandaşlık almak bu kadar kolay degil belirli şartlar var ve herkeste bu şartları getirmesi cok zor vede KESİNLİKLE HAYIR bu kadar hayırada bunlar evet der göreceksiniz

rselturk
15-07-2016, 16:17
Sensi dost'a, yakınmalarınıza katılıyorum.Ama şu"Devlet büyüklerimiz" nitelemesini anlayamadım:Onlar bu büyük devletin cüceleşmiş ama liderlik oyunu oynayan zavallılarıdır.Onların bu uz görüşü sayesinde ABD ve Avrupa Birliği liderliklerini takmayınca,onlar da gövde gösterisi için Afrika gezilerini kurtuluş olarak görmeye başladılar...Yardım karşılığında itibar...Yaşasın dünya(!) liderliği!...Devlet büyüklerimiz...Gerçek Devlet büyüklerini "iki sarhoş" diye horlayan çağın cüceleri bunlar..Sevgiler,saygılar...:wave::wave::wave:

Kokane
15-07-2016, 17:53
Karsiyim.

sensi
15-07-2016, 21:14
Sensi dost'a, yakınmalarınıza katılıyorum.Ama şu"Devlet büyüklerimiz" nitelemesini anlayamadım:Onlar bu büyük devletin cüceleşmiş ama liderlik oyunu oynayan zavallılarıdır.Onların bu uz görüşü sayesinde ABD ve Avrupa Birliği liderliklerini takmayınca,onlar da gövde gösterisi için Afrika gezilerini kurtuluş olarak görmeye başladılar...Yardım karşılığında itibar...Yaşasın dünya(!) liderliği!...Devlet büyüklerimiz...Gerçek Devlet büyüklerini "iki sarhoş" diye horlayan çağın cüceleri bunlar..Sevgiler,saygılar...:wave::wave::wave: Dostlar devlet büyüklerimiz sözünü kullanmam yadırganmamalı kişiler gelip geçicidir devletin başındaki MİLLETİ TEMSİL EDER bu yüzden eleştiri yaparken ölçüyü kaçırmamak demagratik yollarla eleştiri hakımızı kullanmak doğru iş olur yani HAKLI İKEN HAKSIZ duruma düşmek kişilerin adını kullanarak yapılan hakaretler açılan davalarda hep kaybedilmiştir ... belki başımızdakiler yanlış düşünebilirler ama bulunduğu makama saygı göstermek ve yapıcı eleştiri hakkımızı kullanmak zorundayız ....
Bu yüzden lütfen eleştirirken kişik haklarına saygı göstemek zorundayız saygılarımla:sunglasses2:

CrossBreath
17-07-2016, 21:13
Ne gerek var zaten şu anda bizden daha fazla vatandaş muamelesi görüyolar :D

Admin
18-07-2016, 11:23
Ankete uygun yönelik msjlar yazalım

atakan2007
18-07-2016, 22:38
Kendi vatanını satanlar bizleri de satar....

serhat15
19-07-2016, 00:39
Suriye vatandasi oldukalarini belgeleyen bir kimlikle Turkiyenin kanun ve yaslarina uyarak ulkelerindeki durum nomallesene kadar secme hakki olmadan yasamalilar ulkelerinde durum biraz normallesincede gonderilmelidirler

Mina2014
20-07-2016, 02:07
bence suriyeliileri yollamalıyız

TEKNİSYEN101
20-07-2016, 17:00
Kesinlikle hayır, Benim ülkemin insanları yoksullukla boğuşurken birde Suriyelilerle uğraşamayız, Resmi rakamlara göre 3 milyon suriyeli var deniyor inanın fiiliyatta 10 milyondan fazlalar. Bunlar ülkemize gelince ev kiraları 2 kat arttı, ucuz işçilikten dolayı Türk insanının işsizlik oranı arttı. Ülkenin refah düzeyi iyi yönde ilerlemesi gerekirken eksi yönde ilerlemeye başladı. Vergi yok ekmek elden su gölden ülkemizde bizden daha iyi şartlarda yaşıyorlar. en basitinden hastaneye gidiyon Suriyeliden bize sıra gelmiyor..

unalarman
20-07-2016, 23:13
Bunları sınırdışı etmeli,almakla hata edildi.

antoant
21-07-2016, 13:30
verilmemeli

Creed
22-07-2016, 02:18
Birde bunlari basimiza musallat edelimde tam bari olsun kesinlikle hayir

Mahir1969
22-07-2016, 18:58
arkadaşlar 2007 model hundai tuscon var sag direksiyon oto teyp ses sisteminde cd çalar kısmı calışmıyor hiç bir fonksiyon göstermiyor lütfen ilgili arkadaşların bana cevap verirlerse çok sevinirim ...kolay gelsin iyi çalışmalarr

BAYBORAALTAR
24-07-2016, 05:58
arkadaşlar 2007 model hundai tuscon var sag direksiyon oto teyp ses sisteminde cd çalar kısmı calışmıyor hiç bir fonksiyon göstermiyor lütfen ilgili arkadaşların bana cevap verirlerse çok sevinirim ...kolay gelsin iyi çalışmalarr

direksiyonu sola al calisir:8[1]: yeni bir tane al hepsi foksion etsin.
suriyelileride geri yollarsan bu is olur

FORTUNE™
24-07-2016, 11:00
direksiyonu sola al calisir:8[1]: yeni bir tane al hepsi foksion etsin.
suriyelileride geri yollarsan bu is olur
:8[1]::8[1]::459956::present:

drakula
24-07-2016, 16:47
ben 40 senedir alman vatandasligina girmedim TC vatandasligini kaybetmeyim diye.simdi TC vatandasligi bu kadarmi ucuz oldu suriyelilere verilecek.yazik

Simba
24-07-2016, 21:26
Ulkenin basinda zaten milyonlarca olay var birde bunlar cikmasin kesinlikle hayir

canko123
25-07-2016, 12:21
memlekette üretim yok sadece vergilerden gelen paralarla gemi gitmeye çalışıyor kaldıki kendi insanım borç içindeyken ülkesinden kaçanı ödüllendirmek kendi insanını hiçe saymak yazık

ygurbuz
27-07-2016, 12:59
Bence TC vatandaşlığı verilmeli,

:49857458:

hatta bunlara hem maaş hemde memleketin en güzel yerlerinden TOKİ den güzel bir daire verilmeli...eğer yetmediği takdirde emekli vatandaşlarımızın aylığından kesinti yapılmalı, eğer gene yetmediği takdirde ülke genelinde banka hesaplarına suriyeliler için yardım kampanyası toplanmalı...:49857458: işsiz suriyelilere öncelikle iş imkanı verilmeli....İş yeri açmak isteyen suriyeliler faizsiz kredi verilmeli...

Nede olsa mağdur suriyelilire yardım sevastır değilmi yani?

eren2121
27-07-2016, 18:52
Bence asrın hatası olur ülkesine yaramayan
Bizim ülkeyede yaramaz.

memoli1478
28-07-2016, 19:39
onlardan biri olarak bence verilmesin diyorum türkiyede buyuk sorunlar çıkacaktır

nuh_aydin
20-08-2016, 16:48
3 Milyon suriyeliye kimlik verilecek değil herhalde.Nasılki bir türk amerikaya veya almanyaya gittiği zaman çifte vatandaş olabiliyor ise bu sistemde o olacak.Öncelikle alim kişiler hacılar,hocalar,doktorları falan alcaklarmış.

Devlete karlı gelene verilebilir.

mmkk50
22-08-2016, 22:19
geldikleri gibi giderler.....gönderecem diyene mühürü basarım...

hazar69
23-08-2016, 10:59
Ne vatandasligi kardesin bu nlara as ekmek verenler kendi v
Cebindenmi veriyor yardim etmiyelim de demiyorum sinirdan iceri almiyacagiz sinira yakin bir yerde gerekli yardim yapila bilir zaten ne cekiyorsak disardan gelenlerden cekiyoruz kani bizuk bunlarin kendi ulkesine fatdasi ilmayan dan ne beklenir pilis karakollarinathdin bakin suc orani nin cogu suriyelilerden kaynaklu kimse benim hakkimi kimseye yediremex vereceksr kendi ceplerinden versinler.

Editor
23-08-2016, 11:01
Anketin süresi doldugu için konu kapanmıştır