PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akillari karistiracak baazi sorular.

idiye
28-09-2016, 10:58
Hic düsündünüzmü ?

1 : Himalayalar neden asyadada baska kit´a da degil.
2 : Acaba ,neden kiyamete yaklastikca ,depremler ve diger dogal afetler fazlasacak ?
3 : Hic kabak cekirdegi yerken baazi mucizeleri düsündügünüz oldumu ?
4 : Kul hakki derken hic hayvanlarin hakkini düsündügünüz oluyormu.
5 : Kuran`i kerimde :Allahin sizlere verdiklerini yazmaya kalksaniz,denizler mürekkep olsa yetmez.Deniliyor.Insan oglu bukonuda hic düsündümü ?

Editor
28-09-2016, 13:52
Zor sorular hocam bunlar

idiye
29-09-2016, 10:39
Üstadim,öyle zor soru degiller.Insan oglu düsündügünde cözecegi sorular.Yeterki düsünülsün.

Editor
29-09-2016, 11:20
Üstadim,öyle zor soru degiller.Insan oglu düsündügünde cözecegi sorular.Yeterki düsünülsün.

Senin cevapları alalım :49857458:

idiye
30-09-2016, 14:57
1 : Himalayalar neden asyadada baska kit´a da degil.

Bilim adamlarina göre dünya yörüngesi bir metre bile farkli olsa hayatin olmayacagi görüsünde olduklari malumunuzdur.

Bana göre sayet himalayalar baska kitada olsa dünyanin optimal yörüngedeki hareketi farkli olur .Tipki araba tekerlegindeki o kücük kursun parcalarinin balans ayari vazifesini gördügü gibi.

idiye
01-10-2016, 13:44
2 : Acaba ,neden kiyamete yaklastikca ,depremler ve diger dogal afetler fazlasacak ?

Buda aynen,araba lastiginin ic tarafdaki gibi düsünün.

idiye
02-10-2016, 06:19
3 : Hic kabak cekirdegi yerken baazi mucizeleri düsündügünüz oldumu ?

Kabakcekirdegini citlatirken,kabaga tutundugu yeeriinden citlatirsaniz,gayet kolay acilir ve icini kolayca cikartabilirsinit.Yok öteki taraf yani yuvarlak yerinden acmak isterseniz zor acilir,kabugu kirilir cikaramazsiniz.
Birde cekirdegin kabaga tutundugu yer biraz egridir.Bu egrilik,kabakcekirdeginin dislerinizin arasina getirdiginizde tam olarak oturur sizde zorluk cekmezsiniz.

Dikkat ederseniz durum budur.

idiye
03-10-2016, 08:11
4 : Kul hakki derken hic hayvanlarin hakkini düsündügünüz oluyormu.

Sivrisinek sizi isirinca , sizde onu öldürüyorsunuz.
Oysa onun sizden aldigi kanin bedeli,onun canina esitmi ?