PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : “Milan’a bile gitmem !”

ipekelektronik
20-12-2006, 19:17
“Milan’a bile gitmem !”
G.Saray'ın başarılı defans oyuncusu Tomas, Milan'dan teklif gelse bile G.Saray'dan ayrılmam dedi.

18 Aralık 2006 09:59
Geçen sezon devre arası tatilinden dönmemek gibi bir düşüncem vardı. Çünkü paramızı alamıyorduk. Bu kez tatil dönüşünü iple çekiyorum. 2009’a kadar buradayım"

BİR defans oyuncusunun en önemli görevi, kendi kalesini tehlikelerden korumaktır. Eğer maçı gol yemeden bitirmişseniz, sizden mutlusu yoktur. Hele bir de attığınız gol galibiyeti getiriyorsa, mutluluğunuz ikiye katlanır. Tıpkı G.Saray’ın Hırvat stoperi Stjepan Tomas gibi. Biri F.Bahçe’de olmak üzere Türkiye’de 4. sezonunu geçiren Tomas, daha önce iki kez kendi kalesine gol atma talihsizliğini yaşadı. Önceki akşam oynanan Kayserispor kupa maçında ibre tersine döndü ve G.Saray Tomas’ın attığı golle sahadan galip ayrıldı.

Görevini yapmış olmanın verdiği gönül rahatlığı ile ülkesine uçan Tomas, içini Hürriyet’e döktü. "2009’a kadar sözleşmem var. G.Saray’da mutluyum ve ayrılmayı düşünmüyorum. Değil başka bir takım, Milan’a bile gitmem" diyen Tomas, şunları söyledi:

İnsan ailesinden kopar mı?

"Havaalanına her gelişimde geçtiğimiz sezonu hatırlıyorum. Paramızı alamadığımız için sıkıntılıydım. Bu yüzden tatilden dönmemek gibi bir düşüncem vardı. Ancak bu kez durum çok farklı. İçimdeki mutluluğu tarif edemem. Tatil dönüşünü iple çekip, yine geleceğim.

Yorucu bir sezon geçiriyoruz. Dinlendikten sonra bomba gibi döneceğim. Bu sezon hiçbir sorunumuz yok. Song’la mükemmel bir uyum içindeyiz. Üç yıldır birlikte oynuyoruz ve oynamaya da devam edeceğiz.

Geçtiğimiz sezonun ortalarından itibaren teklifler alıyorum. Hala teklifler var. Bu tekliflerin hiçbir önemi yok. Değil diğer takımlar, Milan bile istese gitmem. Ben, yuvam olarak gördüğüm G.Saray’da çok mutluyum. İnsan ailesinden ayrılır mı? 2009’a kadar sözleşmem var ve sonuna kadar buradayım.

Kim ne düşünürse düşünsün fark etmez. Şampiyonluğun en büyük adayı biziz. 7 puanlık farkın hiç önemi yok. Ben, hem F.Bahçe, hem de G.Saray’da şampiyonluk yaşamış ender futbolculardan biriyim. En büyük idealim, G.Saray formasıyla Avrupa’da bir kupa kaldırmak.

Boş mukaveleye imza atarım

Kayserispor maçını kazandığımız için çok mutluyuz. Hele attığım golün galibiyeti getirmesi, mutluluğumu ikiye katladı. Şimdi mutlu bir şekilde tatile çıkıyorum. Benim için asıl sevindirici olan taraf, yönetimin 2009 yılında bitecek olan sözleşmemi uzatmak için teklifte bulunması. Boş mukaveleye imza atmaya hazırım.

Defansımız geçtiğimiz sezondan farklı bir görüntü sergiliyor. Bu yüzden rakibe çok fazla pozisyon vererek gol yiyoruz. Bu, hocanın taktiği ve biz karışamayız.

Bülent gibi olmak isterim

KAPTAN Bülent Korkmaz, G.Saray’a en uzun süre hizmet eden futbolcuymuş. Sizlerin deyimiyle ben de G.Saray’a en uzun süre hizmet eden yabancı futbolcu olmak istiyorum. Bir takımda kaptanlık yapmak kolay değil. Bana da bu büyük ve şerefli görevi verirlerse layıkı ile yerine getiririm. Kaptan olmak gibi bir saplantım yok ama görevden de kaçmam.

Evlenirsem burada kalırım

ŞU an için evlenmek gibi bir düşüncem yok. Ancak bu, sürekli bekar kalacağım anlamına gelmez. Eğer ileride kararımı değiştirir ve evlenirsem, Türkiye’ye yerleşmeyi düşünüyorum. İlerleyen yıllarda Türk vatandaşlığına geçmem istenirse, seve seve kabul ederim. Çünkü ben, kendimi sizlerden biri olarak görüyorum.

Hürriyet/Bayram Aydın

patriot
21-12-2006, 09:52
son dakika milan başkanı berlusconi tomas a yalvarmış ne olur bize gel diye ama tomas gitmek istememişşş