PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : horbirt uydusunda arte tv çıkmıyor

21serdar
23-11-2016, 14:14
sunny led tv dahili uydu kullanıyorum.Horbit uydusunda arama yaparken sadece arab kanallar çıkıyor ama ben yabancı kanallardan arte tv veya belgesel kanalları göremedim bunun için neyapmam gerekiyor

police1206
23-11-2016, 15:57
sunny led tv dahili uydu kullanıyorum.Horbit uydusunda arama yaparken sadece arab kanallar çıkıyor ama ben yabancı kanallardan arte tv veya belgesel kanalları göremedim bunun için neyapmam gerekiyor

arkadaşım bu sorun tüm dahili uydu alıcılarında vardır. dahili uydu alıcıların tuner gücü zayıftır. üstelik TRT HD paketinindeki kanalları hiç çıkartamadım harici bir uydu alıcısı alarak bu sorunu çözdüm. nitekim Hotbird uydusundaki özellikle Arte HD kanalı zor alınabilen bir kanal, Arte kanalı için çok özel hassas ayar bile yapıyordum. Belki Çanak anteninizi ve LNB konum yönünü tekrar gözden geçirin. LNB saat yönünde uyduyu görecek biçimde biraz çeviriyoruz mm çok önemli. kolay gelsin:459956:

21serdar
17-02-2017, 15:19
arkadaşım bu sorun tüm dahili uydu alıcılarında vardır. dahili uydu alıcıların tuner gücü zayıftır. üstelik TRT HD paketinindeki kanalları hiç çıkartamadım harici bir uydu alıcısı alarak bu sorunu çözdüm. nitekim Hotbird uydusundaki özellikle Arte HD kanalı zor alınabilen bir kanal, Arte kanalı için çok özel hassas ayar bile yapıyordum. Belki Çanak anteninizi ve LNB konum yönünü tekrar gözden geçirin. LNB saat yönünde uyduyu görecek biçimde biraz çeviriyoruz mm çok önemli. kolay gelsin:459956:

harici uydu alıcısı dair denedim olmadı şu LNB saat yönü ne ya anlayacağım birdille veya foto varmı gösterseniz?

uydu34
17-02-2017, 16:35
harici uydu alıcısı dair denedim olmadı şu LNB saat yönü ne ya anlayacağım birdille veya foto varmı gösterseniz?

Lnb yi cevirme şansına sahipsen en doğru pozisyonu yavaş yavaş çevirerek kendin bulabilirsin bence.

tr26
17-02-2017, 20:50
hotbırt uydusundakı arte alman kanalı demı arte alman kanalı ıcınse uyduyu astra 19 dogu cevır lısteye bak FlySat Astra 1KR/1L/1M/1N @ 19.2° East (Only the registered members can see the link)

cafi
17-02-2017, 22:05
Only the registered members can see the link

Cevabverilecek
17-02-2017, 23:56
Arte HD Hotbird

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevabverilecek
18-02-2017, 00:04

Çanağın önünde durduğunda lnb'yi çok az sağa cevir yani kablo bağladiğın uç kısmı yere dik bakmayacak.

Bu resimdende fikir edinebilirsin

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi