PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çin, Mars’a ulaşmak konusunda NASA ile yarışa girdi.

Editor
04-01-2017, 09:31
Only the registered members can see the link

Önce NASA, sonra Avrupa/Rusya uzay ajansları ortak olarak Mars’a ulaşmayı başardılar. Şimdi ise sıra Çin’de.
Çin uzay ajansı, 2020’de Mars’a robot indirmek üzere çalışmalara başladığını duyurdu. Çin’in asıl hedefi ise 2030’da Mars’a insan göndermek.
Hem yerde hem yörüngede
Çin’in Mars’a göndereceği ilk araç iki parçadan oluşacak.
Diğer uzay ajanslarının yaptığı gibi gezegene bir rover indirecek olan Çin, aynı zamanda yörüngeye de bir uydu indirecek.
Bu uydu de hem yüzeyin fotoğraflarını çekecek hem de yerdeki robotun dünya ile iletişimini sağlayacak.

Böylece Mars’a insan gönderme yarışında şimdiden iki ülke ve bir de Elon Musk, planlarını açıklamış oldu. Sırada Rusya ve Avrupa hatta Japonya’nın planlarını duymak kaldı.
Ayrıca Çin uzay ajansı Jüpiter ve ve aylarına da uydular yerleştirmeyi planlıyor.

SDN – ShiftDelete.Net

aliharbiye
04-01-2017, 11:28
çin halk cumhuriyeti bu işe el attıysa sorun en kısa zamanda çözülecek demektir. ben çin halk cumhuriyetini bu konuda daha destekliyorum. başarılar dilerim sana çin halk cumhuriyeti.

Editor
04-01-2017, 18:48
çin halk cumhuriyeti bu işe el attıysa sorun en kısa zamanda çözülecek demektir. ben çin halk cumhuriyetini bu konuda daha destekliyorum. başarılar dilerim sana çin halk cumhuriyeti.

çinliler marsa iner bence ilk insan bakalım kim gonderecek ?

aliharbiye
05-01-2017, 09:42
bende çin halk cumhuriyetini daha başarılı ve azimli görüyorum. ama amerikalılar biz indik diyor. ne olacak şimdi?

Editor
05-01-2017, 10:00
bende çin halk cumhuriyetini daha başarılı ve azimli görüyorum. ama amerikalılar biz indik diyor. ne olacak şimdi?

insansı araç göndermediler daha orada koloni kurarlarsa beraber gideriz marsa oksijen yaratacaklarmış natgeoda seyrediyorum mars adlı dizi belgesel var ali hoca

aliharbiye
05-01-2017, 14:04
dünyanın çivisi çıktı. bozdular dünyayı, terk etme zaman geldi geçti, yeni bir yaşam şart.

Cevabverilecek
05-01-2017, 16:25
Adamlar neyle uğraşıyor biz daha satrancın günah mı değil mi onu konuşuyoruz.

senol_30
06-01-2017, 09:34
Adamlar neyle uğraşıyor biz daha satrancın günah mı değil mi onu konuşuyoruz.

biz bu kafayla daha çok ilerleriz kardeş
çok haklısın elin
oglu marsla ugraşıyo biz burda birbirimizi yiyoruz