PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UYDU ANTENİ KABLOSU ZAYIFLIĞI TESBİTİ

blade
08-01-2017, 15:03
Merhaba uydu işiyle uğraşan arkadaşlar

1-Dış görünüşüyle sağlam gözüken uydu kablosunun iletkenliğinin zayıfladığını

A-uydu bulucu ile sinyaller normal
B-uydu cihazına takıldığında belli süre sonra bazı kanallar göstermiyor
C-bunu anlamak için herhangi bir kablo zayıflığını ölçen alet varmıdır
D-veya uydu bulucuyla hangi frekans göstermezse kablo zayıflığı tesbit edilebilir cevabınızı bekliyorum
cevabınızı bekliyorum
saygılarımla

aliharbiye
08-01-2017, 15:09
dış görünüşü iyi olan ve randıman vermeyen kabloyu ben uydu bulucunun sinyal seviyesinden anlıyorum. genelde sorunlarımı bu şekilde hallediyorum. kullandığım uydu bulucu sat finder 5 hd slimdir.

Volkan
08-01-2017, 15:20
Sat Kablo DB zayıflamasını ölçne cihazlar var. Eskiden analogları vardı şimdide digitallleri var ama genelde Headent sistem kuran firmalar kullanır ve pahalı cihazlardır.

Siz çanak - lnb v cihazdan eminseni geriye sadece kablo kalır. kablodaki arızalarda zaten bellirdir. Donma sorunu göstermeme bazı frekansların gitmesi. İlk başta olan sinyal belli bir süre sonra olmayabilir böyle anormal şeylerde olur.

blade
08-01-2017, 15:51
dış görünüşü iyi olan ve randıman vermeyen kabloyu ben uydu bulucunun sinyal seviyesinden anlıyorum. genelde sorunlarımı bu şekilde hallediyorum. kullandığım uydu bulucu sat finder 5 hd slimdir.

bilgin için teşekkür ederim
uydu bulucuyla hangi frekansı ölçüp de hangi değeri aldığında kablo zayıfdır diyorsun

cevabını bekliyorum
saygılarımla

aliharbiye
08-01-2017, 16:19
hrt akdeniz ile beyaz tv üzerinden deniyorum.

blade
08-01-2017, 16:44
Sat Kablo DB zayıflamasını ölçne cihazlar var. Eskiden analogları vardı şimdide digitallleri var ama genelde Headent sistem kuran firmalar kullanır ve pahalı cihazlardır.

Siz çanak - lnb v cihazdan eminseni geriye sadece kablo kalır. kablodaki arızalarda zaten bellirdir. Donma sorunu göstermeme bazı frekansların gitmesi. İlk başta olan sinyal belli bir süre sonra olmayabilir böyle anormal şeylerde olur.

teşekkür ederim bilgine
Sat Kablo DB zayıflamasını ölçne cihazlar bu cihazın satıldığı siteyi yazarmısın
saygılar

blade
08-01-2017, 16:57
hrt akdeniz ile beyaz tv üzerinden deniyorum.

sn ali harbiye arkadaşım yine bilgine teşekkürler bu sorunla devamlı karşılaşıyorum

1-kuruluma gidiyorum kişinin çanağı var lnb var kablosu var
2-kablo dışından gayet güzel kurulumu yapıyorum
3-satfinder 3 hd ile ölçüm yapıp ayar yapıyorum her şey tamam uydu alıcısı vey kendinden uydu alıcılı tv tüm kanallar çalışıyor
4-kurulum yapdıkdan sonra yarım saat veya 1-2 saat sonra kişi arıyor bazı kanallarda donma kırılma olduğunu söylüyor
5-gidip kabloyu değiştiriyorum hepsi düzeliyor
işde bu aşamaya gelmeden kablonun zayıflığını kısa yolda anlamak içn uğraşıyorum sizin belirttiğiniz
A-hrt akdeniz ile beyaz tv
1- sd frekansımı
2-Hd frekansımı
3-hangi frekansa yazarmısın
4-çihazın satfinder 5 hd diyordun
frekansı belirttip % kaç uydu veya kalite sinyalini yakalarsan KABLO ZAYIF demektir geniş açıklama yaparsan sevinirim
saygılarımla

Volkan
08-01-2017, 16:58
teşekkür ederim bilgine
Sat Kablo DB zayıflamasını ölçne cihazlar bu cihazın satıldığı siteyi yazarmısın
saygılar

Gerçek anlamda bu işi yapan kişiler profesyonel cihazlar kullanıyorlar. benim sana vereceğim linkteki cihazlar çok pahalıdır. Bunların daha ucuzlarıda var. Senin bunu nerde ne iş kullanacağın önemli. Bazı ihalelerde TV yayın kablolarının hat boyu kaç metre kac db zayıflama olduğuna kadar herseyi tek tek istenir. büyük firmalarda bu işleri yaparken bu tür profesyonel cihazları kullanırlar. Zaten ihale şartında analiz spektrum çıktıları istenir.

Only the registered members can see the link

ilhanaktan
08-01-2017, 18:00
olay tv ve sow tv uzerınde denıyorum dusukse lnb ve canak normalse kabloyu degıstırıyom

blade
08-01-2017, 20:40
olay ölcüp sow tv uzerınde denıyorum dusukse lnb ve canak normalse kabloyu degıstırıyom

Arkadaşım hangi uydu bulucuyla ölcüp deger kaç değeri baz alıp kabloyu degiştiriyorsun

aliharbiye
09-01-2017, 11:42
Ben yayınları sd olan HRT akdeniz ile beyaz tv kanallarının üzerinde deniyorum. dayzekten eve inen kabloyu sat findere bağlıyorum, ve sinyal seviyesi ile sinyal kalitesine bakıyorum. eğer sinyal seviyesi 60 70 ten fazla ise, ve sinyal kalitesi 60 tan fazla ise sorun yok demektir. yok sinyal seviyesi düşük ve sinyal kalitesi yüksekse o zaman kablo değişimine gidiyorum. ama sadece kalite düşükse çanak lnb ve dayzek kontrolü yapıyorum. ben işimde sağlam iş yapıyorum. milyonda bir, yaptığım işe geri giderim. bazen müşteri işimde kusur koymak ister ama gidip bakınca tv 'nin yerini değiştirmiş bir şeyleri ya yanlış yada ters yaptıklarını görüyorum. ve o zaman çok kızıyorum benim işimde ben sakatlık yok işimi gayet temiz ve başarılı bir şekilde yapıyorum.

blade
09-01-2017, 13:02
Ben yayınları sd olan HRT akdeniz ile beyaz tv kanallarının üzerinde deniyorum. dayzekten eve inen kabloyu sat findere bağlıyorum, ve sinyal seviyesi ile sinyal kalitesine bakıyorum. eğer sinyal seviyesi 60 70 ten fazla ise, ve sinyal kalitesi 60 tan fazla ise sorun yok demektir. yok sinyal seviyesi düşük ve sinyal kalitesi yüksekse o zaman kablo değişimine gidiyorum. ama sadece kalite düşükse çanak lnb ve dayzek kontrolü yapıyorum. ben işimde sağlam iş yapıyorum. milyonda bir, yaptığım işe geri giderim. bazen müşteri işimde kusur koymak ister ama gidip bakınca tv 'nin yerini değiştirmiş bir şeyleri ya yanlış yada ters yaptıklarını görüyorum. ve o zaman çok kızıyorum benim işimde ben sakatlık yok işimi gayet temiz ve başarılı bir şekilde yapıyorum.

teşekkür ederim usdam bilgine bilgi bu işde KALİTE SİNYALİ canak lnb ayarıyla yükselir veya düşer UYDU SİNYALİ biliyorsunuzdur LNB markasına göre degişebiliyor bunu dikkade 60-70 aranında dikkate alıyormusunuz
saygılar

satkoliknext
09-01-2017, 13:03
lnb yi değiştir her şey normale döneçektir.

blade
09-01-2017, 13:32
lnb yi değiştir her şey normale döneçektir.

arkadaşım kabloyu degiştiriyom düzeliyor sorun kabloda sorun LNB degil kabloya dışından bakdıgında sorun yok uydu bulucuylada bakdıgında sinyallerde sorun yok tv izlerken 15-20 veya yarım saat sonra bazı kanallarda donma kırılma yapıyor kabloyu çekip 5 dk sonra tak yine düzeliyor yine 15-20 dk veya tyarım saat sonra aynı donma kırılma kanallarda başlıyor KABLOYU degiştirince sorun KALMADI
sorum şu bu kablonun sinyal zayıflığı yarattığını kısa sürede belirlemek için bir yöntem varmıdır
saygılar

aliharbiye
09-01-2017, 13:33
LNB markasına bakmıyorum ben benim ilgilendiğim sinyal seviyesi ve kalite bu kadar.

blade
09-01-2017, 14:01
LNB markasına bakmıyorum ben benim ilgilendiğim sinyal seviyesi ve kalite bu kadar.

sagol bilgine lnb 3 ADET tek çıkışlı saglam LNB SAGLAM kabloyla uydu bulucuna takiı UYDU SİNYAL degerlerini ölçüp akşam size bildiriyim 60 altına düşen lnb uydu sinyali varmı bakacagım
saygılarımla

ilhanaktan
09-01-2017, 19:48
dsm 1000 hd yon bulucuyla bakıyorum