PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RTÜK, 3 televizyon kanalının fişini çekiyor

Editor
04-03-2017, 17:39
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yurt dışından Türkiye aleyhine yayın yapan ve terör örgütü PKK yanlısı News Channel TV, Ronahi TV ve Sterk TV'nin yayınlarının durdurulması için Fransız uydu şirketi Eutelsat yetkilileriyle görüşmeleri başlattı.

Only the registered members can see the link

RTÜK yetkililerinden alınan bilgiye göre, Üst Kurul terör örgütü propagandası yapan kuruluşların peşini yurt dışında da bırakmıyor. Bu kapsamda, RTÜK Türkiye'ye yönelik yabancı uydular üzerinden yayın yapan kanalların yayınlarının durdurulması için çalışmalarını sürdürüyor.

Fransız Eutelsat şirketiyle iletişime geçerek terör örgütü PKK'yı destekleyen yayınlar yapan Med Nuçe TV ve Newruz TV ile FETÖ'ye ait Mefküre TV'nin kapatılmasını sağlayan RTÜK, 1 Mart'taki toplantısında Türkiye aleyhine yayın yapan ve terör örgütü PKK yanlısı News Channel TV, Ronahi TV ve Sterk TV'nin yayınlarının da durdurulmasını kararlaştırdı. Bu çerçevede, bu kanalların yayın yaptığı Hotbirt uydusunun sahibi Eutelsat şirketi yetkilileriyle görüşmeler başlatıldı. (AA)

chris db
04-03-2017, 22:40
yav rtük ün borusu ancak türksatta öter adamlar isterse kapatır istemezse bir şey yapamazsın..

bu kanalları desteklediğimden değil tespit yapıyorum biri kapanır biri açılır veya uydu değişir sonuç..

biz daha nice içeride temizlenmesi fişi çekilmesi kanallar varken yurtdışından yayın yapan kanallarla uğraşıyoruz...

şimşek59
04-03-2017, 23:28
evet sadece türksata müdahale edebilirler ama bunları kendileri var ettiler kendileri meclise soktular çok rezalet

rselturk
04-03-2017, 23:30
Adı belli bir kanalı bile yıllar boyu uğraştılar,yine de kapattıramadılar.Onlar bu olaya basın özgürlüğü ve düşünce özgürlüğü penceresinden bakıyor.Bizim hapishanelerimiz gazeteci ve yayıncı ile doluyken Avrupada hiç kimse bu itiraza itibar etmez.
Türk asıllı Alman vatandaşı ve Die Welt Türkiye muhabiri kendi ayağıyla karakola gidiyor ve ya kaçarsa diye tutuklanıyor.Samimiyet sınavından çaktığımızın resmidir...:angry8::nono::

hüseyin
05-03-2017, 02:20
ajanlığın casusluğun yeni ismi gazeteci olmuş...hele biraz alman birazcıkta türksen tadından yenmez...006 j.bont adam 250 gram bilgi için 55 kişi öldürür 18 bina yakar 2 gemi batırır 5 uçak düşürürdü...şimdi öylemi....adam kandilede gitse, tsk'nın göbegindede bulunsa, bakanların meillerini deşifrede ettse birtek söyleyeceği kelime var...ben gazeteciyim bana dokunamazsının.....sabah gazetesinin bir muhabiri gidip baader-meinhof çetesinin lideriyle ropartaj yapıp yayınlasa acaba bu ismi biraz kız biraz erkek olan arkadaş yine die weltte yayınlarmıydı...ülke çıkarları denilince bu çift pasaportlu çift milliyetli gazeteci hangi ülkenin çıkarlarınının kastedildiğini anlardı...

Editor
05-03-2017, 03:48
Dolandırıcı kanallara neden mudale edilmiyor kimin bu kanallar yıllardır koskoca turksat uydusundan yayın yapıyorlar içerikler berbat her an ne cıkacagı belli değil kaç kez konu actık rtük kapattı bilmem ne diye isim değiştirip resmen dalga geçer gibi geliyorlar anlamadım ki .