PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konuya Bakabilir misiniz Lütfen Fikrinizi Bekliyorum.

uydu34
25-05-2017, 15:45
Değerli Süpersat Forumu kullanan arkadaşlar geçen gün bir film gördüm ve tabiki aklıma artık bizimde yapmamız gerek diye geldi.
Film ilginç değil sıradan ama ülke Amerika değildi ve ülkelerini tanıtmak için iyi yapılmış filmdi.
Filmin konusu nehrin altından geçen metro da mahsur kalma ve nehrin çökerek metro ya dolması ve kurtulma çabalarını anlatıyordu ama film Danimarka mı ne orada çekilmişti ve Amerika harici bir yerde bu filmleri yapabiliyormuş ve ülkesini gösterebiliyormuş.

Şimdi bizim ülkemiz için felaket tarzı bir senaryo düşünseniz ve ülkemizi tanıtmak için neler sunarsınız fikir olarak.
İlk ben başlayayım mesela deprem filmi olabilir ama bu görsel efektleri harika olan bir deprem ve filmde konu mutlaka işlenmeli bir kaç aile nin kurtuluşu ve aşk heyecan olmalı sonuç için.
Deprem de köprüler yıkılsa metrolar dursa denizin altından geçen marmaray da kurtarılacak insanlar kalsa ve en sonunda biz yaptık bunları tekrar yapabiliriz duygusu ve son.

Hadi sizlerinde fikirlerini okumak istiyorum.

aliharbiye
25-05-2017, 16:30
amacınız nedir.pardon siz senaristmisiniz?. en iyi film herhalde ülkemizi anlatan bir kaç aya kadar ekmeyin 2 lira olacağı ve gittikçe yaşamın çekilmez bir durum aldığını. ve yüzümüzde tebessümün olmadığı. ve ekmeyi arayacağımız zamanın yaklaştığını, ve bol dramatikli bir senaryo olabilir diye düşünüyorum. Acaba nasıl olurdu?.

uydu34
25-05-2017, 17:09
amacınız nedir.pardon siz senaristmisiniz?. en iyi film herhalde ülkemizi anlatan bir kaç aya kadar ekmeyin 2 lira olacağı ve gittikçe yaşamın çekilmez bir durum aldığını. ve yüzümüzde tebessümün olmadığı. ve ekmeyi arayacağımız zamanın yaklaştığını, ve bol dramatikli bir senaryo olabilir diye düşünüyorum. Acaba nasıl olurdu?.

Arkadaşım senarist değilim ve olayı siyasileştirmeyin lütfen konu bence gayet seviyeli neden seviyeyi düşürüyor kendi düzeyinize indiriyorsunuz?Burası özgür bir forum bir konu açtım ve konu hakkında değilde siyasi yazı yazıyorsunuz.
Madem bu kadar açsınız ve aç kalmaktan korkuyorsunuz sizde seviyeli konu açın yorum bekleyin.
Şimdi öngörünüze göre kötü günler gelecek diye hiç güzel şeyler konuşmayalım mı devamlı sizin deyiminizle yas mı tutalım?
Arkadaşlar lütfen konu hakkında güzel düşüncelerinizi duymak istiyorum.Hayal edemezsek asla başaramayız.Sinema severlerin düşüncelerini bekliyorum.

Amacım forumda söyleşi sağlamak sanki forumun polisi

Editor
25-05-2017, 17:34
Deprem veya dogal felaket senaryoları basit kalıyor yada 3 harfliler gibi senaryolar daha değişik senaryo üretmek lazım mesela ne bileyim ufo uzaylı konuları gibi senaryolar turklerin uzaya cıkıp marsa gitmeleri gibi değişik bir şey iste bilim kurgu tarzı olabilir film yapsam bunu yapardım

uydu34
25-05-2017, 18:01
Deprem veya dogal felaket senaryoları basit kalıyor yada 3 harfliler gibi senaryolar daha değişik senaryo üretmek lazım mesela ne bileyim ufo uzaylı konuları gibi senaryolar turklerin uzaya cıkıp marsa gitmeleri gibi değişik bir şey iste bilim kurgu tarzı olabilir film yapsam bunu yapardım

Editör hocam haklısınızda O söylediğinizi Cem Yılmaz yaptı Gora da ben şöyle daha açıklayıcı olayım İstanbul da köprülerin yıkılması Marmaray ın sularla dolması yani tanıtım açısından da iyi hemde şehir yerle bir olsa misal herkes şehride görmüş olur yani bunlar belki eski senaryolar ama hiç yapılmadı denenmeli.
Yada Ankara da TBMM bombalansa Atakule yıkılsa tarzı şeyler.
Yoksa sizin senaryoda sadece isimler yapay platformlarda oynayacak.

Editor
25-05-2017, 18:03
Editör hocam haklısınızda O söylediğinizi Cem Yılmaz yaptı Gora da ben şöyle daha açıklayıcı olayım İstanbul da köprülerin yıkılması Marmaray ın sularla dolması yani tanıtım açısından da iyi hemde şehir yerle bir olsa misal herkes şehride görmüş olur yani bunlar belki eski senaryolar ama hiç yapılmadı denenmeli.
Yada Ankara da TBMM bombalansa Atakule yıkılsa tarzı şeyler.
Yoksa sizin senaryoda sadece isimler yapay platformlarda oynayacak.

O dedigin senaryo dabbe filmlerinin senaryolarında olmuştu sanki

emrekur
04-12-2018, 16:49
Arkadaş senarist sanırım bu ne anlamadım :D

rselturk
04-12-2018, 21:01
Biz böyle bir filmin tamda füguranı olduk.Öyle siyaset falan diye basite indirgemeyin lütfen..Dünyada Cumhuriyet rejimini parlamento eliyle yıkıp oligarşiye dönen ilk ve tek ül***iz.Yüzbinlerin kanı-canı pahasına kurulmuş özgürlükçü,insan haklarına dayalı bir hukuk düzenini, küçük bir zümrenin yönetimine verdik.Bu senaryoyu kim yazdıysa doğrusu iyi yazmış.Yönetmen de iyi uyguluyor..Saltanatın,hilafetin izlerinden kurtulduk diye sevinirken oligarşinin ağına düştük.Bu öylesine bir filim ki,sadece başrol oyuncusu var,ötesi fügüran...

korfez41
05-12-2018, 11:14
vatandaş halinden memnun size ne oluyor ortamı karıstırmayın
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

kayserli
05-12-2018, 12:02
arkadaşım şaka bir yana bu yazdığını gerçek sanarlar terör üyeliğinden mühebbetle yargılarlar burası türkiye her an bir savcı atlıyabilir 3 maymunu oynamak kadar güzel birşey yok.

stcihan
06-12-2018, 11:16
Bizim ülkede tutacağını pek düşünemedim ben nedendir bilemem :D

idiye
06-12-2018, 12:10
Zannederim aranızda en yaşlı benim.1960 yılların başında vefa lisesinde okurken sosyolaji hocamiz bize anlattığını sizlere aktarayım.Kanserli hastalara pembe gazete adı altında gerçekte olmayan,tamamı güzel haberler,içaçıçı haberleri içeren bir gazete veriliyor.Görülüyor ki hastalarda büyük orynda hastalık iyileşiyor.
Şimdi gelelim bugüne.Sabah kahvaltıya oturmuşsunuz kahvalı yapıyorsunuz,tv de raklam kadınların özel gününe ait bez !?! reklamı.
Haberlerde 5 saniyelik kaza görünümü haberi boyunca en az on defa başa alınıp tekrarı gösteriliyor.
Türkiyedeki yetmiyor diğer devletdekı kazalar,cinayetler,taciler tüm olumsuzluklar veriliyor.
Dünelim günümüze : Hergecen gün artan dehşetin gallevisi.
Başınızı ağrıtmadan kesiyorum.Herkez değerledirsin.

ferman
06-12-2018, 13:52
Hepimizin Bir Seneryosyu Var Aklında Fakat İşe Başlayınca İyi Bir Şekilde Gidiyoruz Ortlarda Sıkılıyoruz Sonunda Boş Veriyoruz Malesef Toplum Olarak Halimiz Bu Gelde Bir Filim Yap Tüm Dünyaya Sun