PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türksat 5A ve 5B uydularını SpaceX fırlatacak

Simba
02-12-2017, 09:11
Türksat uydularını SpaceX fırlatacak

Only the registered members can see the link

Türksat 5A ve 5B uydularına ilişkin, "Airbus'ın alt yüklenicisi olan SpaceX'in bizim uydularımızı Falcon 9 roketiyle fırlatılması konusunda da arkadaşlarımız kararlarını verdiler, onları da tebrik ediyorum, onlardan da çok başarılı bir fırlatma beklediğimizi ifade etmek istiyorum." dedi.Arslan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) stratejik partnerliğinde ve EMEA Satellite Operators Association-EMEA Uydu Operatörleri Birliği (ESOA) ev sahipliğinde 3.Global Satshow gerçekleştirildi.

Fuar kapsamında Türksat 5A ve 5B uydularının sözleşme imza töreninde konuşan Arslan, bu uyduların kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:“Uydu ve haberleşme sektöründe sağladığımız gelişmeyi pekiştirme adına çok önemli. Rekabetçi bir ortamda sözleşme imzalamaya hak kazanan Airbus’ı da tebrik ediyorum.Artık önemli olan bugünden öncesi değil, bugünden sonrası. Bugünden sonra Türksat’a ve Airbus’a düşen hızlı bir şekilde en kaliteli ve yüksek teknoloji ile 2020’de Türksat 5A’yı, 2021’de Türksat 5B’yi yörüngedeki yerlerine yerleştirmek ve sadece ülkemize değil, Türksat üzerinden bu bölgeye, dünyaya hizmet vermeyi sağlamak.Bu yüzden çok önemsediğimizi vurgulayayım