PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uydu alıcısı arıyorum.

kvstb
28-06-2018, 14:35
Bugüne kadar kablo tv kullanıyordum. Taşındığımız yerde yok. Böyle olunca uydu kullanma durumu kararlaştırıldı.

Gidip 50-100 tl bir uydu alıcısı alacaktım ki araştırdıkça kafam allak bullak oldu.

"h625 yayına geçilecek başkasını alma ilerde çalışmaz" dan tut, "şu cihaz sd de diyi hd de kötü" ya da tam tersi veya kanal geçişleri vs.

Türksattaki kanallar bana fazlasıyla yetiyor. Apartmanın çatısında 2 çanak varmış. biri türksat ama diğeri ne bilmiyorum açıkçası.

Televizyonum full hd ancak akıllı değil. Chromecast kullanıyorum yanında onu akıllı yapmak için.

1- Bana görüntü kalitesi sd de de hd de de iyi olan, kanal geçişleri iyi fiyat performans açısından uygun bir düz uydu alıcısı tavsiyesi verebilir misiniz? h625 olayı doğru mu bilmiyorum ancak ben h625 olarak 300 tl den aşağı ürün bulamadım ki bu benim kullanımım açısından şu an çok saçma bir bedel olur. Sizler gibi ip tv ya da başka olaylar açısından kullanmıyorum cihazı.

2- Ethernet ya da wifi girişi olan cihazlar var. onlardan alsam online film sitelerinden film sıkıntısız izleyebilir miyim kendi tarayıcıları vasıtası ile? Çok fazla yorum var. Kimi flash açmıyor kiminde o kodek yok kiminde şu var bu yok vs. Eğer öyle ise wifi ya da ethernet girişli bir cihaz almak benim chromecast'i devre dışı bırakacağından buna da yönelebilirim.

Televizyon kullanımımız belirttiğim gibi tr kanalları tlc vs. onun dışında haftada 2-3 belki 1-2 film izlerim internetten.

bana kafamı daha da allak bullak etmeden al arkadaş 150 tl şu cihaz vs diye tavsiyeniz olur muydu efem?
kendimi aselsanda staj yapıyor gibi hissetmeye başladım. :49857458:

aliharbiye
28-06-2018, 16:21
kafana çok takma bir hd cihaz al. yeter. sadece türksat kanalları yeter diyorsan, yaklaşık 100 lik bir cihaz işini görür. marka önemli değil. marka olsun diyorsan o zaman kesenin ağzını açacaksın.

kvstb
28-06-2018, 17:18
kafana çok takma bir hd cihaz al. yeter. sadece türksat kanalları yeter diyorsan, yaklaşık 100 lik bir cihaz işini görür. marka önemli değil. marka olsun diyorsan o zaman kesenin ağzını açacaksın.

Hocam türksat yayınları yetiyor. Ancak 4 şey devreye giriyor o aşamada.

1- devamlılık (h625 e geçilirse kullanamayacak mıyım). şu an goldmaster 72400 cihaz var misal. hd yayınları göstermiyor. ses var görüntü yok. yayın hatası yazıyor. sanırım böyle bir durumdan dolayı.

2- tuner gücü

3- geçiş hızı

4- görüntü kalitesi

Bunları düşündüğümüzde hangi cihazı tavsiye edersiniz?

Editor
28-06-2018, 18:06
Next machina 3d al rahatina bak

aliharbiye
28-06-2018, 19:10
evet sevgili editör arkadaşımız en iyi cihazı sana tavsiye etmiş. aynısını bende evde kullanıyorum, harika bir cihaz. çok seri ve mükemmel çalışan bir cihaz. h625. unut bu cihaz en iyi seçim. türksat hot bird ip tv cccam. her şey full ve seri bir cihaz.

kvstb
28-06-2018, 22:03
H265 unut derken hocam edindiğim bilgi yanlış mı? Eğer öyle ise içimi rahatlattınız =) dediğiniz cihaza bakayım. Teşekkürler.

kvstb
28-06-2018, 22:43
evet sevgili editör arkadaşımız en iyi cihazı sana tavsiye etmiş. aynısını bende evde kullanıyorum, harika bir cihaz. çok seri ve mükemmel çalışan bir cihaz. h625. unut bu cihaz en iyi seçim. türksat hot bird ip tv cccam. her şey full ve seri bir cihaz.

Hocam machina 3d bütçeyi baya aşıyor.

Next machina 3d al rahatina bak

cafi
28-06-2018, 22:55
Only the registered members can see the link

tavsiyemdir iptv özeliği ile firmanın yüklediği iptv kanalları +10 farklı xtream ile m3u yükleme +usb ile iptv yükleme +yüzlerce yüklü film +youtube +hotbirid ve astra 19 uydusundaki şifreli kanalları izleme vesaire
not bu cihazın bire bir aynı olan cx kasalısı var fiyatı biraz fazla
+aynı isim altnda fta olanı var fta olan oldukça ucuz

kvstb
28-06-2018, 23:08
Only the registered members can see the link

tavsiyemdir iptv özeliği ile firmanın yüklediği iptv kanalları +10 farklı xtream ile m3u yükleme +usb ile iptv yükleme +yüzlerce yüklü film +youtube +hotbirid ve astra 19 uydusundaki şifreli kanalları izleme vesaire
not bu cihazın bire bir aynı olan cx kasalısı var fiyatı biraz fazla
+aynı isim altnda fta olanı var fta olan oldukça ucuz

Hocam bu bahsettiğiniz özellikler süreli mıdır? Iptv xtream youtube şifreli kanallar demişsiniz. Atıyorum 1 yıl ücretsiz sonra ücretli falan mı yoksa ömür boyu ücretsiz mi? Bana uzak teknolojiler. Cx fta ne bilmiyorum fiyatlara bakayım.

kvstb
28-06-2018, 23:10
Sizin önerdiğiniz 297 cx olan 350 fta olan 150 civarı. Peki kullanım açısından farkları nedir

kvstb
28-06-2018, 23:31
Ye2000hd nasıldır

Baldemir
29-06-2018, 00:40
Ye2000hd nasıldır

Next 2000 HD Minix Internet Machina Türksat Hızlı Tarama - YouTube (Only the registered members can see the link)

IPTV Kutu Açılımı ve Kurulumu - Next 2000 - YouTube (Only the registered members can see the link)

next2000hd tanıtım videosu - YouTube (Only the registered members can see the link)

Next 2000 Fta IPTV Kullanımı ve İPTV Kanal Listesi Detaylı Anlatım - YouTube (Only the registered members can see the link)

cafi
29-06-2018, 01:12
Hocam bu bahsettiğiniz özellikler süreli mıdır? Iptv xtream youtube şifreli kanallar demişsiniz. Atıyorum 1 yıl ücretsiz sonra ücretli falan mı yoksa ömür boyu ücretsiz mi? Bana uzak teknolojiler. Cx fta ne bilmiyorum fiyatlara bakayım.
firmanın yüklediğic ccam 18 ay free iptv bir yıl vod sürekli enderde olsa belki vod bölümünde gecici sorun olabilir youtube sürkli xtream bölümü ücretli aldığınız m3u panelini veya forumda paylaşılan iptv panelini yükleyebilirsiniz cx
2000hd cihazının kasalı olanı fta modeli ucuz olduğundan diğerleri kadar stabil olmayabilir bende kasalı modeli cx var
ayrıca astra4a uydusunda povervu şifreleme sistemi ile izlenen türkçe belgesel kanallarını izleyebilirsiniz

Baldemir üstat video paylaşmış izleyin

kvstb
29-06-2018, 09:54
Next 2000 HD Minix Internet Machina Türksat Hızlı Tarama - YouTube (Only the registered members can see the link)

IPTV Kutu Açılımı ve Kurulumu - Next 2000 - YouTube (Only the registered members can see the link)

next2000hd tanıtım videosu - YouTube (Only the registered members can see the link)

Next 2000 Fta IPTV Kullanımı ve İPTV Kanal Listesi Detaylı Anlatım - YouTube (Only the registered members can see the link)

hocam bu videoda euesat uydusundaki şifreli kanalları hiç bir şey yapmadan açıyor cihaz. Eurosport 2 misal tıklıyor açılıyor. Bu ne ile oluyor? bu dediğiniz 1 yıllık server falan dediğiniz olay bu mu yoksa bu olay cihazı kullandığım süre boyunca geçerli olacak mı?

kvstb
29-06-2018, 10:02
firmanın yüklediğic ccam 18 ay free iptv bir yıl vod sürekli enderde olsa belki vod bölümünde gecici sorun olabilir youtube sürkli xtream bölümü ücretli aldığınız m3u panelini veya forumda paylaşılan iptv panelini yükleyebilirsiniz cx
2000hd cihazının kasalı olanı fta modeli ucuz olduğundan diğerleri kadar stabil olmayabilir bende kasalı modeli cx var
ayrıca astra4a uydusunda povervu şifreleme sistemi ile izlenen türkçe belgesel kanallarını izleyebilirsiniz

Baldemir üstat video paylaşmış izleyin

Hocam çok özür diliyorum ancak yazdıklarınız arasında noktalama işaretleri olmayınca, terimleri de ben anlayamayınca neyden bahsettiğinizi algılayamadım.

cafi
29-06-2018, 13:37
öncelikle cccam ve iptv youtube vod özleliklerinden faydalanmak için cihaza kablolu veya koblosuz internet bağlantısı olması gerekir
free server ile hotbirid ve astra uydusunda ki şifreli kanaları izleyebilirsiniz
firmanın yüklediği iptv ile çeşitli ülke kanalarını izleyebilirsiniz artı xtream bölümüne ücretli veya nete bulduğunuz m3u iptv yükleyebilirsiniz

kvstb
29-06-2018, 13:40
öncelikle cccam ve iptv youtube vod özleliklerinden faydalanmak için cihaza kablolu veya koblosuz internet bağlantısı olması gerekir
free server ile hotbirid ve astra uydusunda ki şifreli kanaları izleyebilirsiniz
firmanın yüklediği iptv ile çeşitli ülke kanalarını izleyebilirsiniz artı xtream bölümüne ücretli veya nete bulduğunuz m3u iptv yükleyebilirsiniz

bu next cihazlarda free server kullanım boyunca ücretsiz mi hocam? yoksa belli süre mi faydalanabiliyoruz?

cafi
29-06-2018, 23:42
free server genelde bir yıl ücretsiz fakat ilginçtir bundan önce next sarı amigo vardı nisan 2014 te aldım çıkan yazılımlara free server sürekli uzatıldı ve devam ediyor