PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendi Özel Arabanızda 153 Tl Sigara Yasağı Cezasına Nasıl Bakıyorsunuz?

Simba
27-09-2019, 00:25
Kendi Özel Arabanızda 153 Tl Sigara Yasağı Cezasına Nasıl Bakıyorsunuz?

abraham
27-09-2019, 09:04
ben sigara kullanmıyorum...araç benim aracım kısaca benim özelim bi başkasını rahatsız etmediğim sürece kimseninde özel alanıma müdahale etmesine izin vermem.sonuçta alkol değil uyuşturucu değil.sigara üreten firmalara ceza kes

aliharbiye
27-09-2019, 09:15
Ben sigara içmem. başkasınında arabamda sigara içmesine izin vermem. ama adamın kendi arabası. içmek istiyorsa içsin. sanane. banane. birde sigaranın direksiyon başında cep telefonu kadar dikkat dağıttığına inanmıyorum. ben araba sürerken cep ile konuşan ve sol şeritte giden çok yavaş giden şöförlerden nefret ederim. konuşacaksan sağ şeritten git, ne yaparsan yap. bide sağ şeritte çok yavaş giden hanımlar var. onlaarıda hiç sevmiyorum. yol şahsi bir insanın değil. herkesin. yavaş gideceksen sağ şeritte git, ne yaparsan yap. ama yolumu tıkama.

cayna
27-09-2019, 09:17
2014 yılında çıkan kanun,2019 yılında uygulamaya geçiyor.saglıgımızı bu kadar düşüyordunuz,5yıldır niye uygulamadınız kanunu.
mesele zaten sağlıgımız değil,mesele tamamen duygusal..

Hilmi
27-09-2019, 13:06
Only the registered members can see the link

ismailalper
27-09-2019, 17:56
İzmir de siyanürlü su içmek gibi.

uydu34
27-09-2019, 22:48
Ben olumlu bakıyorum ama sadece şu şekline içen kişi tekse yada içenlerden oluşan bir grupsa karışılmamalı ama içmeyen olursa ve içen kişiye ses çıkaramıyorsa iyi diyebilirim.
Arabadan sonra evimizede gelir mi acaba ?

Volkan
27-09-2019, 23:16
Sigara yüzünden olan kazalar tv lere fazla çıkmadığı için yada böyle bir olaydan kimsenin canı yanmadığı sürece benim arabam benim özelim devlet para peşinde gibi hikayeler devam eder durur.

Sigara yüzünden ilaç baronları zengin oluyor. Herkez vergi diye basbas bağırıyorlar ama sigara ve alkol kullanıp hastanede tedavi olanların masrafları kimden ödeniyor. Bu dünyada eşitlik demokrası yi herkez kendine göre yontuyor.

uydu34
28-09-2019, 12:19
Arkadaşlar bu konu belki çok tartışılır ama hepimizin ama ayrıntısız hepimizin yaptığı bir şey var kimse inkar etmesin bu bir gerçek kendimize bile itiraf edemediğimiz bir gerçek.

Her kim olursa olsun birisi düzgün bir şey yapsa mesela hemen eğer yaptığı konuya söz edemiyorsak geçmişinden yanlış bulup olayı bütünleştiriyoruz. Sende o zaman şöyle böyle diye hepimizin yaptığı bu çok yanlış bir olay bu hayat yaşantımızda hiç beğenmediğimiz insanlar kurumlar bile bazen doğru işler yapabilirler. Unutmayalım ki bozuk saat bile günde 2 kere doğruyu gösteriyor.

bayash
28-09-2019, 12:33
Yunanistandaki çoğu yangınlar arabadan atılan söndürülmemiş sigaralardanmış,,,

Hatta Rusyada 1 ekimden sonra evin balkonunda sigara içene ve barbekü yapana yüklü çezalar geliyormuş

ferman
28-09-2019, 13:09
M:whistling:otorsiklet Kulanıyorum Onada Ceza Yazarlarmı ?

osmanke
30-09-2019, 01:24
Only the registered members can see the link

ilhanaktan
30-09-2019, 23:32
yakında ınsanın yatak odasınada karısacaklar ya ayıp artık

harock
01-10-2019, 00:17
nefes almak paralı olacak bu bişey mi

hüseyin
02-10-2019, 02:01
57 yaşıma geldim...bu yaşa gelenekadar insanların ÖZELine bukadar karışan,müdahale eden bir iktidar ve hükümet görmedim.....bunu kanunlaştıranında,uygulatanında,uyygulayanında ALLAH belasını versin....suyu ısınanların defolmazdan önceki hareketleri bunlar...az kaldı az....

maxstar
03-10-2019, 09:34
insanları soymaktan başka birşey degil nerden nasıl para kopartırım onun derdine düşmüşler köle gibi insanları sömürüyorlar başka yapacak işleri güçleri yok esnaf kan aglıyor millet işsiz herşey ateş pahası olmuş insanlarla resmen dalga geçiyorlar allah bunların topunun belasını versin:smiles22:

hallederiz
10-10-2019, 23:41
sigarasız bir toplum için destekliyorum
biz sigara içmeyenler içenlerin dumanını çekmek zorunda değiliz..her ne kadar kişisel araba olsada çocuklar ebeveynlerin sigara dumanlarını çekmek zorunda değiller
her ne kadar bazı kişiler çocuklar arabadayken içmiyoruz deselerde o sigaranın dumanı kokusu arabadan uzun süre çıkmıyor..çocuklar bunları çekmek zorunda değiller

Kokane
12-10-2019, 04:35
Ben sigara içmiyorum. Ama insanın özeline karışmaya kimsenin hakkı yok. Çok abartılı.

tiger 05
14-10-2019, 22:47
İzmir de siyanürlü su içmek gibi.
siyanür değil o arsenik olacak

maxstar
15-10-2019, 13:32
İŞLERİ GÜÇLERİ YOK NERDEN NASIL PARA KOPARIRIZ. ONUN DERDİNE DÜŞMÜŞLER EKONOMİ ÇÖKMÜŞ DURUMDA YOL KÖPRÜ PARK DİYEREK İNSANLARI SOYMAK.

Alperentoy
19-10-2019, 00:39
Bence özendirmek ve teşvik etmek insana ve doğaya yararlı işlerde serbest olmalı, bunun dışındaki konularda sadece insanın kendine bile zarar veriyorsa bile engellenmeye çalışılmalı. Ben bu yasakla 15 yıl önce Türkmenistanda tanıştım. Uygulanması hem ceza yazanı hem de yazılanı baya yoruyor. Ama sistem oturunca faydası görülmeye başlanıyor. Hayatımız teşhircilik üzerine kurulu olduğundan bana kimse karışamaz deyip kestirip atıyoruz. Ama unutmayalım ki bizim kültürümüzde çarşıdan aldığı yiyeceyi bile evine götürürken görünmesini engellemek için sardırır dı büyüklerimiz. Eskiden lokantalarda da bile perde olurdu, öyle kaldırımda masa bir de utamnadan alem yapma yoktu. Giderdi meyhanesine arkadaşlarıyla eğlenir döner di evine. Meyhanelerin bile bizde ayrı bir kültürü vardır sahil sehirlerimizde.

Zaman küreselleşme devri bireyleri bağlı oldukları aile ve mahallesinden bile kopardılar. Ben bilirim istediklerimi yaparım bana ne hakla karışacaklar gibi önce tekilleşme varacağı yer soyutlaşma, yani yok olmaya yönlendirdiler.

memoli1478
23-10-2019, 09:10
Kime ne benim özelinden öyle bir sacmalikmi olur
Yeminle bunu duyan ülkeler eminim bu hükümete güler
Kürtaj vs burnunu soktu şimdi araba içinde sigara vs yasak ceza geliyor sana ne milletin ozelinden
Ama asıl amaç o deyil zaten halk ekonomikmen çökmüş
Birşey alamaz hale geldik işler 0 a düştü ek işler yapmaya başladık gece gündüz çalışıyoruz bu bastakilerin a.b.versin hepsini allaha havale ediyorum
Yeter bu milletin kanını emdiginiz yakında burada iş bulamayıp farklı ülkelere çalışmak için gideceğiz o duruma geldik yazıklar olsun millet uyuyor daha

kolera34
29-10-2019, 02:46
Arkdaşlar s.a yeni uyeyim

wherefindit
29-10-2019, 14:32
Araç trafikte değilken içilebilir fakat trafikte elinizde hem kendinizi hem de arabayı yakabilecek bir cismi tutarak yol almak doğru değil. Trafikte her an her şey olabilir ve o sigara yüzünden hem kendinize hem de başkalarına zarar verme ihtimali mevcut.

atakan2007
30-10-2019, 23:19
Yapılanların hepsi yeni para kaynakları yaratmak.... Deniz kuruyor...

yildo
11-11-2019, 13:18
ben sigara içmiyorum amac milletin sagligi degil kesilecek cezalardan butceye ne aktarabiliriz orman yanginlari ikiyekatlanir yazin yolculukyaparken polisi goren sigarayi yolkenarina atacak haliyle iste o beni korkutuyor

rselturk
17-11-2019, 22:45
Bunların hiç biri "vatandaş sağlığı"için öngörülen tedbirler değildir:Eğer öyle olsaydı,üç yıl önce Türkiye deki termik Santraller için verilen Baca Gazı salınmını "0" layacak sistemin yapılması için verilen süre dolunca ve de hiç bir önlem alınmadığı belli olunca 2,5 yıl daha uzatılmazdı...
Milleyetçiliğin her türlüsünün "ayaklar altına" alındığı yetmedi,şimdi de Türkiye Cumhuriyetinin onuru ayaklar altına alındı...Gayri meşru yollardan edinilen servetlerimiz açıklanmasın diye devlet itibarı rüşvet olarak takdim edildi...Milletin özeline karışmayı bırakın da toplu halde kıyımlara neden olan siyanürle intiharlara çare bulun...:49857458::49857458:

ercan19
18-11-2019, 23:47
ben sigara icmiyorum icene de icmemsini tavsiye ediyorum
ben arabamda sigara icirtmeme icmek isteyen olursa parka cekerim icer
ama araba benim sigara icme yasagina karsiyim cunuk araba benim ozelim kimse karisamaz nasil evim e kimse karisamasa iyi gibi gozuken kural ben ce yanils kimse kimsenin ozeline karismamali

canliruletoyna
21-11-2019, 22:31

sakistech
23-11-2019, 10:36
Ben sigara içmiyorum Arabamda kimsenin sigara içmesine izin vermem

celik55
02-12-2019, 06:58
sigarayı bırakmışken başkalarının dumanını çekmek izmarit çöpünü görmek istemem ( yasaklar çare değil ) bilinçli davranması gerek bunun için EĞİTİM diyorum.

Simba
19-12-2019, 16:51
Anketimizin süresi kapanmıştır herkese teşekkurler oylar için