PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Salgın sonrası herşeyin eskisi gibi olacagını düşünüyormusunuz?

Simba
28-04-2020, 19:07
Bu haftanın anket konusu covid19 sonrası hayatımızın eskisi gibi olacagını düşünüyormusunuz konusunu sizlere soralım istedik.Neler düşünüyorsunuz supersatforum uyeleri ?

Creed
28-04-2020, 19:12
Ilk yorum benden gelsin
Ekonomik kriz ve kuresel dunya olaylari insanligi bekliyor hersey eskisi gibi olmayacak bana gore

Editor
29-04-2020, 03:54
Salgin bitsin kuresel kriz tum ulkeleri bekliyor ikinci dalgadan bahsediyorlar ole olursa tum ülkeler icin zor gunler ve ozellikle alt kesim bizleri kötu gunler bekliyor diye düsunüyorum

seyfi505050
29-04-2020, 09:49
Herkes için zor günler geliyor.Allah sonumuzu hayır etsin...

aliharbiye
29-04-2020, 10:24
malesef hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. zaten istenende oldu diyebiliriz. köresel kriz. yeni bir yönetim şekli fakir ölsün. zengin fakirleşsin. yanii insanlıkta kalmasın. iki ay sonrasına bakacaz. insanlar birbirlerini nasıl yiyecek.

Simba
29-04-2020, 23:55
Bu korona cok seyler ögretti demekki avm ler olmadan,futbol macları olmadan,sinemalar konserler aklımıza gelen ne varsa dısarıca yemek ye dahil bunlarsızda yasanabiliyormuş.Okullar 31 mayısa kadar acılmayacak ve bu sezon bitti tatil sezonu bitti bu olayın 1.5 sene gibi zor düzelir diye laflarda söylenmeye başladı.Küresel kriz kapıda :( malesef durumlar neyi göstrecek

osmanke
30-04-2020, 01:32
Allah devletimize zeval vermesin diyoruz ancak devlet bizden topladığı paralar,la dış ülkelere yardım yapıyor evet bu bir insanlık görevidir ama bakalım bu salgın ve kriz sonrası bize kim yardım yapacak onun için hiç birşey eskisi gibi olmayacak şimdiden sektörel krizler ve işsizlik başladı bile allah hepimizin yardımcısı olsun:praying:

aliharbiye
30-04-2020, 08:49
arkadaşlar bana göre hangi ülke olursa olsun. önemli değil. dışarıya yapılan yardımlar yanlış ve yersiz. Türk vatandaşı aç yaşayacak. çalışmayacak cebine para girmiyecek. çocuklarına bakamıyacak, ve biz yurt dışına yardım yapacaz. olacak şey değil. kim hangi ülke bize yardım etti. önce vatandaşım, sonra eğer artarsa yurt dışındaki insanlara yardım etmeyi düşünürüm. bence yanlış hesap. elin adamından bana ne ya..... Biz açken yurt dışına yardım yapmak insanlık değildir. sadece gösteriştir. başkada bir şey değildir.

cevo35
30-04-2020, 11:59
bugunler tamda bırlık ve beraberlık olmamız gereken gunlerdır.ama haberlerı actıgımızda bırbırıne çamur atanları goruyoruz.benı halkım senın halkın dıyorlar.bu salgında bıle bir olamıyorsak hiç olamayız demektir.

Editor
30-04-2020, 12:06
arkadaşlar bana göre hangi ülke olursa olsun. önemli değil. dışarıya yapılan yardımlar yanlış ve yersiz. Türk vatandaşı aç yaşayacak. çalışmayacak cebine para girmiyecek. çocuklarına bakamıyacak, ve biz yurt dışına yardım yapacaz. olacak şey değil. kim hangi ülke bize yardım etti. önce vatandaşım, sonra eğer artarsa yurt dışındaki insanlara yardım etmeyi düşünürüm. bence yanlış hesap. elin adamından bana ne ya..... Biz açken yurt dışına yardım yapmak insanlık değildir. sadece gösteriştir. başkada bir şey değildir.
Sozlerine katilmamak imkansiz abi,ben su yasima kadar su ulke alin size para fakir fukaraya dagitin diye bir yardim eden ulke duymadim birazda dier devletler bize gondersin su an samanlik yaniyor hepimiz ayni gemideyiz gemi batarsa herkes batar samanlik yanarsa farelerde yanar bu iş boyle

Hikmet™
30-04-2020, 22:51
Salgın bittiğinde 2. Dalga dedikleri salgın küresel kriz salgını olacak bence. İşte ı zaman herşey daha da kötüye gidebilecek. Ekonomik anlamda 5 sene içerisinde anca toparlanırız.

cafi
30-04-2020, 23:38
Eskisi gibi olacağını hiç zanetmiyorum dileğim tüm dünyada yavaş yavaş yok olan insani duygular bu illeten sonra tekrar yeşersin

Editor
01-05-2020, 02:19
Salgın bittiğinde 2. Dalga dedikleri salgın küresel kriz salgını olacak bence. İşte ı zaman herşey daha da kötüye gidebilecek. Ekonomik anlamda 5 sene içerisinde anca toparlanırız.

Hatirlayanlar iyi bilir ilk vaka oldugu zaman 1 kisi vaka varken ortalik toz duman olduydu simdi bakiyorum her gun 2000 3000 vaka var 90 100 arasi vefat var hersey normalmis gibi gelmeye basladi disarisa insanlarla konusuyorum biz koronaya falan inanmiyoruz diyorlar 15 gune hersey duzelir herseye eskisi gibi olur bu amerikanin oyunu diyorlar ben anlamadim bu isi

Hikmet™
01-05-2020, 03:43
Hatirlayanlar iyi bilir ilk vaka oldugu zaman 1 kisi vaka varken ortalik toz duman olduydu simdi bakiyorum her gun 2000 3000 vaka var 90 100 arasi vefat var hersey normalmis gibi gelmeye basladi disarisa insanlarla konusuyorum biz koronaya falan inanmiyoruz diyorlar 15 gune hersey duzelir herseye eskisi gibi olur bu amerikanin oyunu diyorlar ben anlamadim bu isi

Valla bu virüs işinde çok ciddi bir oyun dönüyor ama kim nasıl ne iş yapıyor elbet çıkar ortaya. İlk başta Amerika'nın işi dediler ama şimdi salgının merkezi Amerika oldu. Bu virüs olayında ya Çin yada Amerika var. Ama benim düşüncemi soracak olursanız %55-45 Amerika diyorum. Birde bu virüsü çıkaranlar bu kadar insanın vebalini nasıl ödeyecekler çok merak ediyorum.

Simba
01-05-2020, 04:20
Valla bu virüs işinde çok ciddi bir oyun dönüyor ama kim nasıl ne iş yapıyor elbet çıkar ortaya. İlk başta Amerika'nın işi dediler ama şimdi salgının merkezi Amerika oldu. Bu virüs olayında ya Çin yada Amerika var. Ama benim düşüncemi soracak olursanız %55-45 Amerika diyorum. Birde bu virüsü çıkaranlar bu kadar insanın vebalini nasıl ödeyecekler çok merak ediyorum.
Onlarda vebal ne gezer hikmet hocam ben allahın gazabı olarak düşünüyorum bu olayı biyolojik olarak olmuş olabilirmi neden olmasın herşeyi yaparlar gözu dönmüş kişiler bunlar zaten

ilhanaktan
05-05-2020, 12:05
rabbım ulkemızın yardımcısı olsun insallah

abraham
06-05-2020, 14:09
kişi başı yıllık geliri 10 bin dolar (ne kadar gerçekse) olan vatandaş yıllık geliri kişi başı 80 bin dolara yaklaşan yabancı vatandaşa yardım etmesi;sizce mantıklımı.

hoca58
06-05-2020, 22:45
Ekonomik kriz ve kuresel dunya olaylari insanligi bekliyor hersey eskisi gibi olmayacak bana gore
kafirlerin hedef, türkiye içerdeki işbirlikçilerile beraber

Simba
06-05-2020, 23:59
Korona yetmiyor gibi 2 ci salgın ekonomik krizle bogusuyoruz dolar 7.20 seviyelerini gördü euro altın desen uctu gitti bakalım neler olacak önümüzü göremiyorum

Simba
08-05-2020, 01:14
Anketimiz süresi doldugu için kapanmıştır.