PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Favoriniz Uydu Teknolojisimi Yoksa İPTV Teknojisimi ?

Simba
30-05-2020, 00:48
Herkese merhaba yeni anketimizin konusu forum katagorimizinde içinde yer aldıgı uydu dünyasındaki değişmeler.Şu an iptv teknolojisi baya yayılmaya başlandı ve canak kablo sinyal kaybı gibi sorunlar vs oldugu için cogu kesim artık tercihini İPTV den yana kullanmaya başladı.

Ben bile uydu cihazına dogru düzgün neredeyse kullanmıyorum desem yeri var uydu cihazı ve smart tv de iptv uygulaması oldugu için forumdada biliyorsunuz surekli guncellediğim free iptv kanallarının dosyası mevcut.

Sizlerin fikirlerini alalım istedim bu konuda ne düşünüyorsunuz uydu dünyası İPTV yemi bıraktı yerine yada halen populerlik mevcutmu?

Oy ve yorumlarınızı bekliyoruz.

osmanke
30-05-2020, 02:52
dostum her ne kadar iptv teknolojisi popüler olsa,da ben uydu yayınlarından yana oyumu kullanıyorum nedeni ise internet kesilmeleri yavaşlama bazı sunucuların yetersiz olmasından kaynaklı ama madem,ki biz uydu yayınları uydu üzerinden alıyoruz iptv sunucuları,da bunu aynı yayın üzerinden alıp bizlere çevirerek iptv olarak sunuyorlar ve gecikmeler dolayısıyla internet üzerinden olduğu için daha geç geliyor her ne kadar gelişmiş olsada birebir yayını tutmuyor bence uydu cihazlarında uydu şifreli yayınlarını çözücü geliştirici örneğin:Cccam,funcam,oscam,gshare ve benzerleri yayıncının bunu çözenleri,seyredenlere ulaşamaması için bir kalkan olacak proğram veya engelleyici yazılımlar geliştirmesi lazım yoksa bu gidişle tamamen iptv,ye yönlenecek iş uydunun bir espirisi kalmayacak uydu yayını diye millete iptv seyrettirecekler gerçek zamanlı bir yayın seyredilemeyecek buda sadece platporm sahiplerinin işine yarayacak sürekli kendi cihazlarını satarak milleten yüksek ücret talep edecekler oysaki bu yayınlar yabancı platformlarda çok cuzi ücretlerle seyrediliyor tabii her zamanki gibi bizim milleti biliyorsun müşteriyi yakaladılarmı dayıyorlar ücreti dibine kadar velhasıl bu işi bilenler pek platformlara üye olmuyor ama bir işi bilmeyen yada zengin birini veya maç hastalarına istediğini alıyor ayrılmak istediğin zamanda bin dereden su getiriyorlar velhasıl acilen bu işlerle uğraşan dostlarımız bir an önce el atmalı saygılar.

Hikmet™
30-05-2020, 10:08
Uydu teknolojisi tabikide.

aliharbiye
30-05-2020, 11:53
bana görede uydu teknolojisi kesinlikle iptv teknolojisinden bin kat daha iyi. bende oyumu uydu tarafından kullandım.

Editor
30-05-2020, 19:50
Oyumu uydudan yana kullandim ama gorunen gercek iptv teknolojisi revacta internet hizi iyiyse hic ugrasilmaz uydu isi ile ozellikle bina merkezi sistem islerinde cogu kesim cogu kanali izleyemiyor

Hikmet™
30-05-2020, 20:50
Oyumu uydudan yana kullandim ama gorunen gercek iptv teknolojisi revacta internet hizi iyiyse hic ugrasilmaz uydu isi ile ozellikle bina merkezi sistem islerinde cogu kesim cogu kanali izleyemiyor

İnternet hızından ziyade İPTV yayınını yapan firmanın sunucu hızı çok önemli. Netflix mesela 4K film izlerken anlık 15.25 Mbit veri hızı oluyor, duruma göre bu veri hızı 7 Mbite inse bile 4K yayına devam ediyor.

hyseb
30-05-2020, 23:54
uydu seyretmenin zevki bir başka ccam üzerinden de olsada uyduyu tek geçerim

Creed
31-05-2020, 00:34
Tabiki uydu saygılar :emoji106:

osmanke
31-05-2020, 01:43
Editör dostum bu işler başladığında sende bilirsin karaköy piyasası özellikle Cccam ve benzerlerini peynir ekmek gibi sattılar bu işlerden çok zengin olan oldu o zamanlar bunlar nasıl çözüldü ise şimdiki teknoloji,de haydi,haydi çözülür bence şu bir gerçek,ki yabancı yayınları bu cam,lar ile nasıl çözülüp yayın verilebiliyor ise bu tr,dede aynı tekrar bu işlere girip yayın verilir ise hele,ki maçlar olursa filimler olursa gör bak nasıl millet sistemlerine uydu çanak taktırıyorlar bence piyasa canlanır,gelişir kesat olan işler alır başını gider ama bu iptv sistemi kolaylarına geliyor bir kod,la bütün kanallar geliyor kolay para ama değeri yok. sistem geriden geliyor uydu gibi değil tat vermiyor bir platpormdan maç seyreden anlık yayın alırken diğeri iptv,den geldiği için yaklaşık 1 dakikalık gecikme oluyor anlık yayın alan direk uydudan geldiği için daha önce sevinç yaşıyor diğeri bu sevinci duyuyor ve hevesi kırılıyor yani keyifsiz anlıyacağın umarım,ki bu işe bir an önce el atılır biz uyducuların,da işlerimizin daha iyi olması sağlanır tüm dostlarımıza hayırlı işler koronasız günler dilerim. saygılarımla.

Editor
31-05-2020, 01:53
osmanke ustam sana katilmamak elde degil 2003 lerde funkartlara sunny gomulu modullu cihazlara pc den yazilim atiyorduk emu furyasi cikti opos vs derken en son cccam ile dunya izleniordu cccamdada cogu paket acilmiyor ve acilmasi istenmiyor iptv dunyasi cok fena durumda adamlar iptvde ole kanallar yaratmislarki ilk kez gordum bunu kim yapiyo bu sekil kim yayinliyor gercekten anlamiyorum iptv de hersey 2 dk geriden geliyor dedigin gibi zaman bakalim neyi gösterecek

osmanke
31-05-2020, 02:31
bilirsin fuarlara giderdik ben önceleri anlam veremezdim bu çinliler afedersiniz her haltı çıkaran bunlar fuarlarda bakardım adamlar bi sistem kurmuşlar bütün dünya kanallarını seyrediyorlar sonraları anladım bizimkilerde bunlarla işbirliği yapmış iptv sistem işte tr,ye böyle geldi sonra tüm dünyaya yayıldı bu internet üzerinden kanalları yayınlamak bu sırasıyla amerika,ingiltere,fıransa ve almanya,da popüler olunca sonunda bize geldi ve şimdi bunun sancılarını çekiyoruz maalesef uydu sektörü şu an iptv dışında teknolojik gelişme yok evet cihazlar üzerinde yenilikler yapılıyor amma herşey internet üzerine velhasıl bu nedenle sektör bitik durumda insanlar bence söyle düşünüyorlar bence niye ikinci,üçüncü bir çanak taktırayım nasılsa uydudan direk izleyemiyorum platpormlara,da para yetmiyor nasılsa internetli tv ve uydu cihazım var alırım iptv gecikmeli,de olsa ordan seyrederim nasılsa bedava yayın veren siteler,de var alırım ordan kod veya siteden seyrederim işte bizim bu düşünceyi bir an önce bitirmemiz lazım asıl olan bu ama maalesef üreticilerimiz ve ustalarımız bu konu,da kolaylık olduğu için bir çalışma yapmıyorlar umarım bir an önce bu konu ele alınır ve sektör hak ettiği yere gelir saygılar.

korfez41
01-06-2020, 00:11
Bulunduğum illin ve antenim çapının yetiyi kadar 45 adet uyduda 8500 kadar tv kanalının hemen hemen yarısında fazlasını fta ve cccam kullanarak seyrediyorum.:459956:

bluemoon00
16-06-2020, 02:08
Uyduyu tercih edip sınırlı sayıda cap canlı sınırılı sayıda kanal izleyeceklsiniz yada çoğu geç açılan veya donan sınırsız sayıda zengin bir kanal yelpazesi sunan İPTV'yi tercih edeceksiniz yani her ikisininde artısıda var eksiside var.

Simba
16-06-2020, 11:48
Uyduyu tercih edip sınırlı sayıda cap canlı sınırılı sayıda kanal izleyeceklsiniz yada çoğu geç açılan veya donan sınırsız sayıda zengin bir kanal yelpazesi sunan İPTV'yi tercih edeceksiniz yani her ikisininde artısıda var eksiside var.
Size katılıyorum ikisininde eksi yanları cok iptv olayında karsı tarafının serveri guclu kendi internet yapımızın cok iyi ve kullandıgımız cihazın da bunu desteklemesi sorun yaratmaması lazım uydu faktorunde cogu seyler kısıtlı malesef onunda ayrı bir izleme zevki var

atakan2007
21-06-2020, 18:44
Uydu Teknolojisi herzaman tercihimdir. DAP+CI ile başladım. Nerelere geldik. :)

cafi
30-06-2020, 20:42
genelde uydu alıcısı üzerinden tv kanalları pc üzerinden iptv izliyorum

osmanke
02-07-2020, 14:33
cafi ustam elbette her ikisini,de kullanıyoruz ancak problem iptv,nin gecikmeli gelmesi uydu yayını gibi birebir gerçek zamanlı olmaması buda hataları beraberinde getiriyor donma,takılma,kasma ve tekrarlamalar oluyor bunlara birebir çözüm bulunması lazım haliyle tr,de internet sorunları ve fiat aralığı çok yüksek ben daha geçen ay yeni sözleşme yaptım TTtelokomla ancak yinede sorunlu birde bizim oturduğumuz bölgede yeni bir site kurulma aşamasında oldukça yoğun alt yapı çalışmaları var fiber internet başvurusu yaptım vermiyorlar ama bu yeni yapılan siteye şimdiden fiber alt yapısı çekiyorlar soruyorum TTtekom,a sen zaten fiber gibi alıyorsun diyorlar ancak kesintiler ve yavaşlama çok sık olmaya başladı ayrıca sokakta yeni yapılan binalara fiber ve kutusunu takıyorlar ama sorunca yok diyorlar velhasıl sorun alt yapı düzelmediği sürece bunlar hep olacak saygılar.

ilhanaktan
06-07-2020, 01:12
tabıkı uydu arkadasalr

rahmipehlivan
07-07-2020, 00:17
Uydu teknolojisi

- - - Updated - - -

Uydu teknolojisi bir numara

- - - Updated - - -

Uydu teknolojisi bir numara

sizingibi
08-07-2020, 08:55
Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş, bence uydu taraftarları stabil bir iptv deneyimlemeliler fikirleri değişecektir. Şahsen ben bu konuda şanslı olduğumu düşünüyorum daha ilk araştırmamda en stabil ve köklü bir firmadan iptv bulmuştum 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum

serkanguzel
10-07-2020, 14:52
O takdirde siz iptv ile devam edebilirsiniz.

Biz iptv'ye ayrıca para vermiyoruz.

Baştan bir defa çanak, çömlek satın alıyoruz. Sonra bir daha harcama yapmıyoruz.

Cyber64
13-07-2020, 15:32
Uydu Ekipmani kullanmanin avatajlari de desavantajlarida var. LNB bozulur degistir, kablo sicaktan soguktan yipranir degistir,
her sene yeni bir reciver cikar degistir, gibi gibi yeni bir kart cikar al, olmadi bir baskasini al, Modul al vesaire vesaire.

Uydu sistemleriyle ugrasmak bile zevk verir, LNB secimi, kablo secimi, anten ayarlamasi, bunlar güzel seyler ama IPTV nin
verdigi kulayliklar da bu zevkten anlamayanlar icin güzel.

Yillardir Anten ayarladim catidan catiya kostum, Bozulan Diesqler LNB ler Reciverler degistirdim, hoslanarak yaptigim seylerdi,
ama malesef devir degisti ve kullanici baska seyler de istiyor ve onlarin isteklerine göre davranmak gerekiyor.

Bence caga ayak uydurmak gerek.

Kolay Gelsin!

serkanguzel
13-07-2020, 16:30
O zaman siz de kullanıcının istek ve taleplerine cevap vermeye çalışın.

IPTV kesilir, donar, daha bir sürü sorun. IPTV'nin paralısı küllim zarar. Hem internete para öde, hem de iptv'ye ayrıca para öde. Bana biraz savurganca geliyor.

Oysa uydu öyle mi... Baştan bir kere çanak çömlek satın alırsın, sonra verdiğin parayı yıllarca unutursun. Kaliteli tesisat malzemeleri alırsan, bozulmadan da yıllarca kullanırsın.

Uydu alıcıya gelince; 2009'da aldığım DM800se cihazımı hala taş gibi kullanmaktayım. Şimdilerde salon cihazı olarak kullanıyorum.

halil-04
13-07-2020, 20:22
Tabiki Uydu uydunun görüntüsü daha net ve Aktif ip tv görüntü karanlık canlılık yok

Cyber64
14-07-2020, 14:05
O zaman siz de kullanıcının istek ve taleplerine cevap vermeye çalışın.

IPTV kesilir, donar, daha bir sürü sorun. IPTV'nin paralısı küllim zarar. Hem internete para öde, hem de iptv'ye ayrıca para öde. Bana biraz savurganca geliyor.

Oysa uydu öyle mi... Baştan bir kere çanak çömlek satın alırsın, sonra verdiğin parayı yıllarca unutursun. Kaliteli tesisat malzemeleri alırsan, bozulmadan da yıllarca kullanırsın.

Uydu alıcıya gelince; 2009'da aldığım DM800se cihazımı hala taş gibi kullanmaktayım. Şimdilerde salon cihazı olarak kullanıyorum.

Tamam serkan bey Uydu ekipmanlarinda ariza cikmiyormu?
Yagisli havalarda yayinlarda bozulma olmuyormu?
IPTV tabiiki geriden gelen bir teknoloji ama cabuk gelisiyor, uydu piyasasi daha yavas hatta durma noktasina geldi,
SmartTV lerde uydu teknolojisini yavaslatanlar arasinda.
Yeni nesil Medya kullanicilari Film Dizi olsun aninda acip izlemek istiyor, uyduda yayin saati bekleme durumlari olabiliyor.

Kolay Gelsin!

serkanguzel
14-07-2020, 16:38
Tamam serkan bey Uydu ekipmanlarinda ariza cikmiyormu?
Yagisli havalarda yayinlarda bozulma olmuyormu?
IPTV tabiiki geriden gelen bir teknoloji ama cabuk gelisiyor, uydu piyasasi daha yavas hatta durma noktasina geldi,
SmartTV lerde uydu teknolojisini yavaslatanlar arasinda.
Yeni nesil Medya kullanicilari Film Dizi olsun aninda acip izlemek istiyor, uyduda yayin saati bekleme durumlari olabiliyor.

Kolay Gelsin!

Valla, internete para ver, iptv'ye ayrı para ver. Bir de üstüne donmalı, kesintili yayın izle. Bana iptv hiç akılcı gelmiyor.

Bu iptv üzerinden izleme işi avrupadaki gibi internetin içinde olur, hadi bir yerde kabul edilebilir. Hiç olmazsa karşında bir muhatap bulursun.

Uydu ekipmanlarında arıza olabiliyor ama her zaman değil. Zaten sık arıza veren birşey olsaydı, herkes çanak çömlek taktırmazdı.

Diğer taraftan kullanıcıların izleme alışkanlıklarının değiştiği konusunda haklısınız. Ama bu alışkanlığı ben beğenmiyorum. Zira insanları sosyallikten daha da uzaklaştırıyor.

Evde hep beraber ailecek izlemek daha doğru geliyor bana...

serefkh
15-07-2020, 06:41
Kesinlikle uydu. Uydu candır

halil-04
15-07-2020, 11:28
Tutki internet gitti o bölgede arıza var ondan sonra bekle ip tv gelsin

hasibo
15-07-2020, 11:29
kesinlikle uydu

sizingibi
15-07-2020, 12:42
Imkani olan iptv kullanmalı

serkanguzel
15-07-2020, 12:55
"Imkani olan iptv kullanmalı" değil !...

"İmkanı olan, iptv de kullanmalı" diye yazsaydınız, ehh, bir yerde diyebilirdim.

Şöyle ki;

Ülkemizde uydu yayınlarını izleyenlerin oranı yüzde 85 'tir. Yani uydu yayınları, tv yayını izlemekte hala tek seçenektir diyebiliriz. Geriye kalan % 15'lik kesim yayınları, kablo ya da karasaldan izlemektedir.

Yani % 85 + % 15 'in tamamı yayın ihtiyacını uydu, kablo ve karasaldan karşılamaktadır.

Yani iptv yayın izlemede, henüz bir kaynak bile değildir. Yani ülkemizde iptv bir yayın kaynağı bile değildir, henüz...

Ülkemizden IPTV'den ancak internete yüklenmiş, film video vs içerikleri izlerken istifade edilebilir. Bir de stalker üzerinden maçlara bakılıyor, o kadar...

Peki sonunda ne oluyor. Kullanıcı iptv'den istifadesi biter bitmez, evinde kullandığı yayın kaynağı ne ise, geçip yayınları o kaynaktan izliyor.

Cyber64
17-07-2020, 13:50
Son kullanici olarak düsündügümüzde TV ihtiyacimizi belirlerken, aldik kumandayi oturduk TV nin karsisina,
basladik zaplamaya, bir film denk geldi ama yarisinda, ne yapacaz seyredelim dedik pat reklam. Degistir kanali
bir baska ilginc program cikti takildik oraya; derken bizim film gitti. Biraz takilalim kanala dedik bir reklamda burasi
patlatti, haydi bakalim baska kanala derken ne seyrettigimiz ne izlemek istedigimiz bile belli olmuyor.

Günümüzde kullanicilar ihtiyaclarini ilgi alanlarina göre belirliyor, bir cekirdek aile var, Erkek mac ve belgesel kanallari
Kadin Dizi ve Moda kanallari cocuklar kendileri icin kanallar istiyor. Böyle bir icerigi tabiiki IPTV sunuyor VOD kanallarida
artisi, hangi dizi film istersen kesintisiz bastan sona izlemektesin.
Böyle hizmetleri uydu üzerinden sunmak imkansiz, dolayisiyla bu teknoloji populerligini yitirmeye basladi.

Kolay Gelsin!

serkanguzel
17-07-2020, 18:00
Ohooo... Hemşomen, senin yazdıklarından çıkarımım, şimdiden asosyal yapıya bürünmüşsün de haberin yok.

Biraz sabır, biraz relaks yahu... Arada bir mutfağa git, kendine meşrubat koy, ihtiyaç molası ver. Ne bileyim, kafanı kaldır, çevrenle ilgilen.

Yani bahsettiğin tercihler, tercih değil bana göre...

Cyber64
18-07-2020, 14:59
Sende bana göre Reklam aralarina kendini alistirmissin, böylece mutfaga gidip mesrubat
aliyorsun, Ihtiyac molasi veriyorsun.

Sahsen Fazla TV izleyen birisi degilim, yazimi yazarken sirf kendimdem bahsetmedim; cevremde
olanlardan da bahsettim.

Uydu yayinlari tabiiki benim ilk tercihim ve Uydu cihazlariyla ugrasmak bana zevk veriyor.
Teknolojinin seyrine göre baska tekniklerlede tanismak ve onlari kulanmayi ögrenmek ve ögretmek
de gerekmekte.

Bilgiden Zarar gelmez.

Kolay Gelsin!

serkanguzel
18-07-2020, 16:09
E öyle tabi. Evde tek başına yaşamıyorsun ki...

amerikan erkeğinin erkek odası olur ya... bilardo masası, home theatre tv sistemi vs... Tam da onu anımsatıyor yazdıkların.

Yani bu hayat tarzına geçtiysek, Türk adet ve alışkanlıkları öldü demektir.

Cyber64
19-07-2020, 15:35
E öyle tabi. Evde tek başına yaşamıyorsun ki...

amerikan erkeğinin erkek odası olur ya... bilardo masası, home theatre tv sistemi vs... Tam da onu anımsatıyor yazdıkların.

Yani bu hayat tarzına geçtiysek, Türk adet ve alışkanlıkları öldü demektir.

Hicde öyle degil, ne bilardo masam ne de HomeTheatre sistemi. Oturma odamda tüm aile bireylerine yönelik yayinlar
ve iceriler mevcuttur, isteyen istedigi yayini izler.

Türk adetlerinde Televizyonun zaten yeri yok, vizontele de Tv nin basina neler geldi iyi hatirla...!:sneaky:

serkanguzel
19-07-2020, 15:57
Hicde öyle degil, ne bilardo masam ne de HomeTheatre sistemi. Oturma odamda tüm aile bireylerine yönelik yayinlar
ve iceriler mevcuttur, isteyen istedigi yayini izler.

Türk adetlerinde Televizyonun zaten yeri yok, vizontele de Tv nin basina neler geldi iyi hatirla...!:sneaky:

İyi de siz öyle yapıyorsunuz demedim. Yazdıklarınız, önceki mesajımda verdiğim örneği anımsatıyor dedim !

Herneyse... Mevzu iptv idi. Bana göre iptv 'nin ülkemizde yayın kaynaklarından biri olmasına çokça zaman var.

tayf_mustafa
24-07-2020, 15:16
​Tabiki,uydu,saygılar...

montilla
26-07-2020, 08:18
Uydu yayın kalitesinin yerini hiç bir şey tutmaz

SG_1907
08-08-2020, 20:31
Bencede uydu ama özellikle kendinden uydulu tv lerde kanal geçişleri berbat. Ben bir yıldan beri ıptv kullanıyorum gayette memnunum. Ccamda vardı geçen ay bitti yenileme konusunda kararsızım. Iptvde her şey var, sıkıntıda yok. Bekleyip göreceğiz

Simba
03-09-2020, 21:33
Anket süremizin tarihi doldugu için konu kapanmıştır.