PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uydu Alıcısı Tavsiyenize İhtiyacım Var

kvstb
08-11-2020, 14:49
Merhaba,

Evde Next HD 2000 FTA cihaz kullanıyorum. Wifi antenim olmadığından sadece Türksat izlemede kullanıyorum. Çoğu konuda okuduğum donma kitlenme gibi bir durum hiç yaşamadım. Görüntü kalitesinden de çok memnunum. TV akıllı değil ama Chromecast 2 var bende. O olduğundan wifi adaptörü hiç ihtiyacım olmadı.

Şimdi ikinci TV ye uydu alıcısı alma niyetindeyim. Bunda işler biraz farklı. Hem tv akıllı değil hem de internete bağlansın istiyorum. IPTV den ziyade youtube ve/veya başka video platformları üzerinden düzgün video izleyebilme özelliği olursa güzel olur. 150 tl ye kadar bir çok marka ve model var. Hangisini seçmem doğru olur acaba?

Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Simba
08-11-2020, 14:51
kvstb Next 2000 fta al yine bence wifi antende alırsın youtube ve iptv gayet düzgün calısıyor evdeki next 2000 fta dan cok memnum next machinada var bende ondan üstün sanki :)

kvstb
08-11-2020, 15:17
Kanky hakkında bilginiz var mı hocam? aralarında çok fark var mı? Kanky antenle birlikte 130 tl iken fta antenle birlikte 260 tl ye geliyor. Tam 2 katı.
Diğer markaları da hiç bilmiyorum yumatu - redline - megbox gibi. Cesaret edemedim onlara. Antenli 100 tl civarı onlarda.

Simba
08-11-2020, 15:28
Kanky hakkında bilginiz var mı hocam? aralarında çok fark var mı? Kanky antenle birlikte 130 tl iken fta antenle birlikte 260 tl ye geliyor. Tam 2 katı.
Diğer markaları da hiç bilmiyorum yumatu - redline - megbox gibi. Cesaret edemedim onlara. Antenli 100 tl civarı onlarda.
Kanky hiç kullanmadım next 2000 fta 260 tlmi olmuş ben anteni teknosadan 40 tl ye almıştım doların bu sekil olmadan önce tabi fiyatlar ucmuş gercekten

kvstb
08-11-2020, 16:05
Evet üstat fiyatlar fena artmış next de.

hasari
26-11-2020, 01:10
Kankinin bire bir aynı yazılıma sahip olan Tiger modeli vardı bende mp4 formatlarını bile izleyemiyordum daha güzel bir cihaz bakın.

msa9191
21-12-2020, 14:21
Merhabalar şuan güncel güzel uydu alıcı seçenekleri nelerdir önerilen bir çok model var ama şöyle ip tv YouTube falan için illa ki androidle bir model mi almamız gerek ?

ilhanaktan
22-12-2020, 20:04
ben next 10000 ultra hd 4 k t plus kulanıyorum memmnunum ama bıraz pahalı enson 700 tl dı

GncAslan1905
22-02-2021, 23:41
Merhabalar şuan güncel güzel uydu alıcı seçenekleri nelerdir önerilen bir çok model var ama şöyle ip tv YouTube falan için illa ki androidle bir model mi almamız gerek ?

Uydu cihazı olarak next 2053 ve 2071 var şuan elimde ikiside açıkçası Youtube ve Ip tv de performanslılar yalnız 2053'ün bir takım sorunları var daha tam stabil bir cihaz değil ancak 2071'e sürekl iyileştirme güncellemeleri veriliyor ve istediğimiz stabiliteye erişmeye başladı cihaz. Youtube ve ıptv konusunda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum önerebileceğim bir cihaz ısınma yaşamadım ısınma denilemeyecek bir ılıklık oluyor yoğun kullanımlarda illaki bir Android model almanıza pekte gerek yok açıkçası ama tercih meselesi.

sezgin 01
23-02-2021, 18:33

Kanky cihazın çıkış tarihi 2018. Bu zaman kadar ortak yazılım paylaşılıyordu. Yerli yazılıma geçildi ve test aşamasında. YouTube'de bir takım altyapısal sorunları olduğu için stabil şekilde çalışmayabiliyor. Eğer amacınız YouTube gibi interaktif uygulamalar kullanmaksa Kanky işinize yarayacak bir cihaz değil. Minix 2000 serisinin bir ferdi olan Next 64'ü öneririm size. Hem şuan elinizde kullandığınız 2000 FTA'dan daha üst işlemci kullanıyor, hem de 2000 serisi olduğu için tüm uygulamalar güncelleniyor. İhtiyacınız olan YouTube ve diğer Xtream gibi IPTV uygulamalarını sorunsuz kullanabilirsiniz. Cihazda ethernet girişi bulunmuyor bu arada, WiFi ile bağlantı kurmanız gerekiyor.