PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerikanın Texas Eyaleti mezbeleliğe gömüldü

serkanguzel
21-02-2021, 17:29
ABD’de can pazarı devam ediyor: Milyonlarca insan suya erişemiyor

ABD’nin Teksas eyaletinde son yılların en şiddetli kar fırtınası devam ediyor. Bir haftadır tüm eyaleti etkisi altına alan, onlarca kişinin ölümüne sebep olan dondurucu soğuklar, yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle daha da baş edilmez bir hal aldı. Su arıtma sistemlerinin de elektriksizliğe bağlı olarak çalışmaması ve market stoklarının tükenmesi nedeniyle içme suyu bulamayanların sayısı, bir gün içinde 7 milyondan fazla yükseldi. Son rakamlara göre eyalet nüfusunun yarısı, içme suyu bulamıyor.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

ABD, tarihinin en zorlu kar fırtınalarından birine ev sahipliği yapıyor. Teksas eyaleti genelinde hayatı durduran dondurucu soğuklar, şimdiye dek en az 38 kişinin ölümüne sebep olmuşken günlerdir yaşanan elektrik kesintisi, günlük hayatın işleyişini tamamen durdurmuş durumda. Elektrik kesintisi nedeniyle başta solunum cihazına ihtiyaç duyan koronavirüs hastaları olmak üzere milyonlarca insanın hayatı tehlikeye girdi.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

SUYA ERİŞEMEYENLERİN SAYISI 15 MİLYONA YAKLAŞTI

Kış fırtınası nedeniyle 30 kişinin öldüğü ABD'nin Teksas eyaletinde hayat şartları ağırlaşmaya devam ederken, yetkililer en az 14,9 milyon kişinin temiz suya erişim sıkıntısı çektiğini açıkladı.

Son 30 yılın en soğuk günlerini yaşayan ABD'nin Teksas eyaletinde yaşayan milyonlarca insan kış fırtınası nedeniyle ağırlaşan hayat şartlarında mücadele veriyor.

Kış fırtınası nedeniyle, ilk belirlemelerde 30 kişinin öldüğü Teksas eyaletinde hayat şartları ağırlaşmaya devam ederken, yetkilileri en az 14,9 milyon kişinin içme suyu sıkıntısı çektiğini açıkladı.Yetkililer, Teksas nüfusunun neredeyse yarısını oluşturan 14,9 milyon kişinin temiz suya erişiminde sıkıntı yaşadığını açıkladı.

KITLIĞA KARŞI UYARI

Öte yandan, Teksas'ta hava durumunun önümüzdeki 24 saat içinde iyileşmesi bekleniyor. Yetkililer, sakinleri önümüzdeki günlerde yiyecek ve su kıtlığıyla karşı karşıya kalabilecekleri konusunda uyardı.

Meteoroloji uzmanlarına göre soğuk hava, Kuzey Kutup Bölgesi'nden gelen güçlü bir yüksek basınç sisteminin sonucu olduğunu ifade etti. Olağan dışı hava koşulları, ABD'nin çoğu kentinde sert kış şartlarının, kutuplardaki soğuk havayı dengeleyen dünyadaki sıcak akıntıların küresel ısınmadan dolayı zayıflaması ve normalde Kuzey Kutup Dairesi içinde tutulan soğuk havanın güneye doğru kaçmasından kaynaklandığı belirtiliyor.

Alıntı ; Sabah gazetesi

Forum ilgililerine ! Önceki açtığım konu başlığı kapatıldığı için, yeni başlık açmak zorunda kaldım. Madem verilen link'i siliyorsunuz. Hiç olmazsa konu başlığının altını açık bırakında, mesajımızı düzenleme imkanımız olsun.

bio44
21-02-2021, 17:48
İronik bi durum, bir süre önce bağımsızlık oylaması yapan eyalet in düştüğü duruma bak. İşin komiği yanılmıyorsam ABD nin en büyük petrol üretici eyalet devleti de aynı zamanda

serkanguzel
21-02-2021, 17:55
Daha da komik olanı yazayım.

Adamların kasaba statülü yerleşim yerlerine elektrik hala tahta direklerle ulaştırılıyor.

Bizde tahta direkleri yalnızca telefoncular kullanır.

Simba
21-02-2021, 18:15
Forum ilgililerine ! Önceki açtığım konu başlığı kapatıldığı için, yeni başlık açmak zorunda kaldım. Madem verilen link'i siliyorsunuz. Hiç olmazsa konu başlığının altını açık bırakında, mesajımızı düzenleme imkanımız olsun.
serkanguzel kapalı konuya yazamazsınız ondan dolayı özel bir neden yok yani

serkanguzel
21-02-2021, 18:41
serkanguzel kapalı konuya yazamazsınız ondan dolayı özel bir neden yok yani

Cevabınız anlamlı bir yanıt değil. Forum kuralına uymuyorsa, link kaldırılabilir. Ancak konunun altı kapatılırsa, mesajı düzeltme imkanı olmaz. Yeterince sarih ifade ettiğimi sanıyorum !?

Bu konu başlığını, yeni konu başlığı olarak açtım zaten... Yani yanıt vermenizi gerektirecek bir durum yoktu. Bundan sonraki kurala uymayan durumlarda, konu başlıklarının altını kapatmazsınız artık.

Herneyse... Konumuz amerikada yaşanan mezbelelikle ilgili idi. Konu başlığının içeriğine uygun yorumlarınızı beklerim.

Texsas mezbeleliği ile ilgili son güncel haber ;

Texas büyük afet bölgesi ilan edildi. Ulaşılan evler itibariyle donarak ölen insan sayısı 70'i aştı.

Maşallah amerikada çok güzel yaşam var ( ! )

samiabi
22-02-2021, 09:18
tüp bekleme sırası geçmişimi hatırlattı.....

serkanguzel
22-02-2021, 09:51
İşte bunun için, bu hayatta; "ne oldum" değil, "ne olacağım" demesini bilmeliyiz. Yani şükretmesini bilmeliyiz.

Sen istediğin kadar güçlü bir sistem kur. Şükretmesini bilmezsen, senin kurduğun sistemi, allah 2 saat içinde tarumar eder. Bu yaşanan afetlerin hepsi, yüce allahın insanlara ölçülü yaşaması için uyarısıdır.

GncAslan1905
22-02-2021, 17:40
Doğa bir takım şeylerin bedelini ödetiyor bizlere halkına geçmiş olsun diyorum..

Creed
22-02-2021, 18:42
İşte bunun için, bu hayatta; "ne oldum" değil, "ne olacağım" demesini bilmeliyiz. Yani şükretmesini bilmeliyiz.

Sen istediğin kadar güçlü bir sistem kur. Şükretmesini bilmezsen, senin kurduğun sistemi, allah 2 saat içinde tarumar eder. Bu yaşanan afetlerin hepsi, yüce allahın insanlara ölçülü yaşaması için uyarısıdır.

Ben koronanin bile allahın uyarisi olarak goruyorum ama dinleyen yok ayri bir konu

serkanguzel
22-02-2021, 19:40
Ben koronanin bile allahın uyarisi olarak goruyorum ama dinleyen yok ayri bir konu

Korona 'da allahın abd'ye uyarılarından biridir. Bugün itibariyle, abd 'de 513 bin kişi koronadan öldü.

Amerikanın nüfusu, Hindistan'ın dörtte biri, Çin'in beşte biri... Ancak her ne hikmetse, 400 milyonluk amerikada 500 bin'den fazla insan öldü. Adamlar hem dünyanın en gelişmiş ülkesi, hem de ölüm oranı en yüksek ülke... Yani bu düzeydeki gelişmişlikte, abd de ölümlerin bu denli çok olması, abd adına düşündürücüdür.

Hasılı; allah amerikayı devamlı uyarıyor. Bu kafa ile giderlerse, helak olmaları yakındır.

halil-04
22-02-2021, 21:22
ALLAHIN İZNİYLE DÜNYA DA MAZLUMLARIN AHI TUTTU BU BİŞEY DEĞİL BUNLARIN DAHA AĞIRINA HAZIRLANSINLAR

GncAslan1905
22-02-2021, 21:57
Korona 'da allahın abd'ye uyarılarından biridir. Bugün itibariyle, abd 'de 513 bin kişi koronadan öldü.

Amerikanın nüfusu, Hindistan'ın dörtte biri, Çin'in beşte biri... Ancak her ne hikmetse, 400 milyonluk amerikada 500 bin'den fazla insan öldü. Adamlar hem dünyanın en gelişmiş ülkesi, hem de ölüm oranı en yüksek ülke... Yani bu düzeydeki gelişmişlikte, abd de ölümlerin bu denli çok olması, abd adına düşündürücüdür.

Hasılı; allah amerikayı devamlı uyarıyor. Bu kafa ile giderlerse, helak olmaları yakındır.

Katılıyorum hocam.

serkanguzel
23-02-2021, 14:31
Ölü sayısı 76'ya çıktı.

TRT Haber'in bugünkü haberlerini izlerseniz, adamlar yerleşim yerlerine hala tahta direk'lerle elektrik ulaştırıyorlar. Şaka gibisin amerika...

Cyber64
24-02-2021, 14:21
Amerikanin en zengin eyaleti eski teknikle yasiyor. Bu eyaletin kazanci hic mi yatirima dönmez?
Rüzgar enerjisine yatirim yapilsa en azindan Elektrik sorununu cözerlermis.

serkanguzel
25-02-2021, 00:05
Sokaklarda kaldırımların üzerine çadır kurup yaşayan milyonlarca amerikan vatandaşı var... Asıl sorgulanması gereken husus, amerikanın yönetiminde oturanlar bu sosyal yarayı çözmek için hiç birşey yapmıyorlar...

Sokaklarda 40 milyon amerikalı evsiz yaşıyor. Belediye her sabah sokaklardan ölüleri topluyor.

Only the registered members can see the link

GncAslan1905
25-02-2021, 02:38
Sokaklarda kaldırımların üzerine çadır kurup yaşayan milyonlarca amerikan vatandaşı var... Asıl sorgulanması gereken husus, amerikanın yönetiminde oturanlar bu sosyal yarayı çözmek için hiç birşey yapmıyorlar...

Sokaklarda 40 milyon amerikalı evsiz yaşıyor. Belediye her sabah sokaklardan ölüleri topluyor.

Birde amarikayı hala harika bir ülke sananlar var içimizde aslında neredeyse halkın yarısı sokaklarda yatıp kalkıyor ve umurunda değil devletin. Üzerine buna doğal afetler dahil olunca can kayıpları iyice artıyor Allah halkının yardımcısı olsun ne diyelim. Şu hale bak dünyaya insan hakları konusunda öğütler yağdıran ülke daha kendi vatandaşını koruyup, kollayamıyor.

samiabi
25-02-2021, 09:29
o tahta direkleri bizim ptt kullanıyor beter ol abd inşallah waşington new york v.s bela gelir acıyanın ta....

serkanguzel
25-02-2021, 10:57
Hocam, bu gibi sosyal meselelerde, her zaman amerikan halkı ile amerikan yönetimini ayırmak gerekir.

Halk kapitalist sistemin kurbanı maalesef... Kapitalist sistemde paran kadar değerin vardır. Daha açık deyişle, kapitalist sistemde para değerlidir. Kalan herşey, insan da dahil olmak üzere değersizdir.

Başka bir video ;

halil-04
25-02-2021, 15:28
DÜNYADAKİ MÜSLÜMANLARIN KIZIL DERİLİLERİN SİYAH RENKLİ ARKADAŞLARIMIZIN BUNLARIN AH LARI TUTSUN İNŞALLAH YERYÜZÜNDEN SİLİNSİNLER ALLAHIN İZNİYLE HERGÜN BUNLARA BUĞUZ EDİYORUM TÜM FORUMA SAYGILARIMLA