PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uydu Yazılım Next Machina 3D V5.633 Yazılımı 24 Şubat 2021 Tarihli

Simba
24-02-2021, 19:54
Guncellemeler bölümünde gördüm ne gibi değişiklikler var usb belleği bulabilirsem hemen yukleyecem :) Online olarak yukleyebilirsiniz

Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link

**Gizli İçerik: Gizli verileri görmek için konudaki mesajı kontrol edin.**

gürses göksel
24-02-2021, 20:35
Teşekkürler

GncAslan1905
24-02-2021, 20:49
Cccam düzeltilmiş sadece, öyle bir bilgi paylaşmışlar. Cihaza sahip olmadığım için Cccam ile ilgili ne düzeltildiğinin net bilgisi yok bende ne yazık ki. Önceki sorununu bilen yada yaşayan arkadaşlar cevap verebilir buna firma yayınladığı yazılım bilgisinde şayet bunun detayına girmemiş.

Editor
24-02-2021, 20:57
Ben yükledım herhangi bir degisiklik goremedim cihazda yazilimla ilgili:thumbsdown:

GncAslan1905
24-02-2021, 21:02
Ben yükledım herhangi bir degisiklik goremedim cihazda yazilimla ilgili:thumbsdown:

Hocam son zamanlarda açıkçası yazılım konusunda Next çok boşladı, yeni cihazlara öncelik veriyor ama üst serinin bir alt cihazı 2053'e halen daha yeni bir yazılım desteği yok ve diğer nice üst segment cihazlarada bu durumda. 2053 konusunda ise kaldıki onca hataya rağmen bunu bir kenara bıraktım artık yayınladıkları yazılımlarda ne gibi değişiklikler olduğu nelerin çözüldüğünüde net yazmıyorlar sadece Cccam düzeltildi yazmışlar, ne düzeltildi onunla ilgili net bilgisi yok. Cccam da komple sorun olsa insanlar ortalığı yıkardı niye çalışmıyor diye ama çoğu forumda bir tane şu cihazdan kullanıpta Cccamda sorun yaşandığını görmedim. Next firmasının desteği felan iyidir hoştur, güzeldir bunca yıldır bu sebeple vazgeçmedik ama artık başka yere git diyor firma bana ve bizim gibi markaya sadık kullanıcılara. Hoş keyifleri bilir, çok alternatif var umarım eskisi gibi bir çeki düzene girerler. Eskiden yeni cihaz çıkardı yeni cihaza yazılım desteğini bırakın eski cihazlara gelirdi sürekli yeniye sonra gelirdi şimdi her seneye, her aya belki bir cihaz çıkıyor eski unutuluyor. Yada detaylı bir değişiklik dahi olmuyor belki 7 ay sonra bir sorun çözülüyor yenilerinden fırsat kalırsa oda.

Editor
24-02-2021, 21:04
GncAslan1905 sanırım tandberg ile calısma yapıldi sanırim ama o kanallarda acmıyor detayli baktım

kartal3734
24-02-2021, 21:05
Astra 19 daki sky paketi nd Ccam le açılmıyordu şimdi açılıyor hotbirt uydusunda da sky paketi var ama açılmıyor 42 nd yazmış başka forumda birisi ben test ettim açmıyor benim serverden olabilir

GncAslan1905
24-02-2021, 21:07
@GncAslan1905 (Only the registered members can see the link) sanırım tandberg ile calısma yapıldi sanırim ama o kanallarda acmıyor detayli baktım

Hiç net bilgi yok açıkçası, tüm diğer next forumlarına ve resmi sitesine dahi baktım resmi sitesine zaten eklenilmemiş bu bilgi. Onun dışında Next'te görevli birkaç kişinin takıldığı forum sayfaları var bildiğim ve bu bilgiler bazen oralarda paylaşılıyor en önce. Ama Cccam düzeltildi denilmiş sadece Cccam ile ilgili ne düzeltildiğinin bilgisi yok.

GncAslan1905
24-02-2021, 21:09
Astra 19 daki sky paketi nd Ccam le açılmıyordu şimdi açılıyor hotbirt uydusunda da sky paketi var ama açılmıyor 42 nd yazmış başka forumda birisi ben test ettim açmıyor benim serverden olabilir

Sanıyorum sorunun net cevabı bu gibi, bilgi için teşekkürler her ne kadar cihazı kullanmasam da.

Editor
24-02-2021, 21:12

Astra cccam nds yine sorunlu donma var tandberg acilmiyor hotbird sky zaten yoktu uzun zamandir .Selim ustaya bir ileteyim bakalim

GncAslan1905
24-02-2021, 21:15
Astra cccam nds yine sorunlu donma var tandberg acilmiyor hotbird sky zaten yoktu uzun zamandir .Selim ustaya bir ileteyim bakalim

Sansar usta en önde bilgileri paylaştığı için o net bilir tabiki :)

Editor
24-02-2021, 21:17
Sansar usta en önde bilgileri paylaştığı için o net bilir tabiki :)

Biz sansar bilmeyiz :roflmao: sezgin 01 mod gelince bize bilgi verir :like_supersat:

kartal3734
24-02-2021, 21:19
Değerli dostum astrada sorun yok mübarek şifresiz gibi açıyor serverinizden kaynaklı sanırım

GncAslan1905
24-02-2021, 21:19
Biz sansar bilmeyiz :roflmao: @sezgin 01 (Only the registered members can see the link) mod gelince bize bilgi verir :like_supersat:

:roflmao: evet hocamız net bilgiyi paylaşır geçenlerde 2071 içinde yazılım vardı 213 sezgin hocamıza sormuştum cccam ile ne düzeltildi diye yanıtlamıştı net sağolsun :)

Editor
24-02-2021, 21:20
Değerli dostum astrada sorun yok mübarek şifresiz gibi açıyor serverinizden kaynaklı sanırım

Ben eskisi gibi pek bakmiyorum iptv cıkti uydu islerinde mertlik bozuldu derler ya saol bilgi icin :emoji106:

sezgin 01
24-02-2021, 21:48
Bildiğiniz gibi Next Machina 3D serisi cihazların tarihi 2014 yılına kadar dayanıyor. Geçen seneye kadar bu cihazlara bir fiil yazılım desteği veriliyordu fakat kapitalist sistemde yazılım desteğinin sonsuz olması imkansız. Firma geçen yıllarda, üretimi yıllar önce son bulmuş Machina 3D serilerine elzem olmadıkça yazılım çıkartmayacağını belirtmişti.
Bugün yayınlanan yazılıma gelecek olursak, eğer uydu sistemleri içerisinde az da olsa bilgiye sahipseniz "CCcam düzelti" ibaresinin ne demek olduğu bilirsiniz. Forum kulları gereği detaylı açıklama yapamıyorum. Kısaca CCcam düzeltilmesi demek; NDS Long ECM için bir güncelleme yayınlandı demek. Yani daha da kısası, Server ile izlenebilen fakat cihaza serveri girince açılmayan kanallar açılsın diye ufak bir güncelleme yayınlandı.

GncAslan1905
24-02-2021, 22:30
Bildiğiniz gibi Next Machina 3D serisi cihazların tarihi 2014 yılına kadar dayanıyor. Geçen seneye kadar bu cihazlara bir fiil yazılım desteği veriliyordu fakat kapitalist sistemde yazılım desteğinin sonsuz olması imkansız. Firma geçen yıllarda, üretimi yıllar önce son bulmuş Machina 3D serilerine elzem olmadıkça yazılım çıkartmayacağını belirtmişti.
Bugün yayınlanan yazılıma gelecek olursak, eğer uydu sistemleri içerisinde az da olsa bilgiye sahipseniz "CCcam düzelti" ibaresinin ne demek olduğu bilirsiniz. Forum kulları gereği detaylı açıklama yapamıyorum. Kısaca CCcam düzeltilmesi demek; NDS Long ECM için bir güncelleme yayınlandı demek. Yani daha da kısası, Server ile izlenebilen fakat cihaza serveri girince açılmayan kanallar açılsın diye ufak bir güncelleme yayınlandı.

Machina 3D için değil 2053 için konuşmuştum ben orada aslında. 2053'e halen daha adam gibi yazılım desteği yok sorunları fazla iken 2071'e daha öncelik verilmekte. 2071 çıkmadan öncede 2053'ün olan sorunları halen daha var. Bu cihazı bilemem genel olarak konuşuyorum eskiden bu anlamda Next'in çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca hocam bilgilerin net söylenmesi gerekiyor bana göre ben şimdi neyin düzeltildiğini bilmek için uydu sistemlerine iyice az yada çok olmak durumunda değilim uydu sistemleri işine yeni girmiş biriside olabilirim. Misal daha önceki uydu cihazlarının test yazılımlarında cccamda neyin düzeltilip ettiği paylaşılıyor. Cccam düzeltildi deyince şu vardı şu düzeltildi diye düşünemiyorum pek açıkçası siz az yada çok vakıf olduğunuz için biliyorsunuz en nihayetinde. Açıklama ve bilgi için teşekkürler..

sezgin 01
24-02-2021, 23:01
USB ile yazılımı indirip yüklemek isteyenler için ilk sayfaya indirme linki eklendi.

kaankar
25-02-2021, 09:39
arkadaşlar next machina comba kullanmaktayım dün akşam yazılımı yükledim cccam çok güzel çalışıyor .

samiabi
09-03-2021, 11:48
youtube açmıyor yazılım atıldığı halde...:(

Simba
09-03-2021, 11:56
youtube açmıyor yazılım atıldığı halde...:(
Youtube duzelmez firma stratejiis üstad yapacak birşey yok mobil telefonlar gibi düşün yenilerin guncelleme aldıgı eskilerin almadıgı gibi

samiabi
09-03-2021, 14:22
Youtube duzelmez firma stratejiis üstad yapacak birşey yok mobil telefonlar gibi düşün yenilerin guncelleme aldıgı eskilerin almadıgı gibi

tahmin etmiştim lcd tvlerdeki gibi sağol

halil-04
09-03-2021, 18:01
arkadaşim yutube yok cccam düzeltildi her server açmaz bilgilerinize saygılarımla

Neco42
23-04-2021, 09:03
astra 19 daki kanaları aktif ettiler tskler

halil-04
11-08-2021, 21:06
Next Machina 3d Dönüşüm yazılımı

- - - Updated - - -

Hayırlı Olsun

Editor
11-08-2021, 21:11
Next Machina 3d Dönüşüm yazılımı

- - - Updated - - -

Hayırlı Olsun

Nerede hocam yazilim?

halil-04
11-08-2021, 21:24
EDİTÖR Kardeşim yazılımı buraya yapıştırımıyorum bana özelini aç gönderiyim

- - - Updated - - -

Osmanke Abime sorun o bilir

- - - Updated - - -

Bu formun Üyesiyim Bilgilerinize Saygılarımla

Simba
11-08-2021, 21:30
EDİTÖR Kardeşim yazılımı buraya yapıştırımıyorum bana özelini aç gönderiyim

- - - Updated - - -

Osmanke Abime sorun o bilir

- - - Updated - - -

Bu formun Üyesiyim Bilgilerinize Saygılarımla

webmail@supersatforum.com adresine yolla üstad email ile bu ne yazılımı ne gibi özellikler var yazarsan ayrı baslıkta acarız

halil-04
11-08-2021, 21:30
Editör Kardeşim başka forumları yazmak yasak yazamıyorum Beni Simba Ustamada Sorabilirsin

Simba
11-08-2021, 21:41
Editör Kardeşim başka forumları yazmak yasak yazamıyorum Beni Simba Ustamada Sorabilirsin
USTAD sen email atarmısın yazılımda ne var onu söylemedin :) kim yaptı bu yazılımı cihazlar çökmesin denedinizmi neler var değişimler

halil-04
11-08-2021, 21:55
İyi Geceler Abiler Selamlar

Simba
11-08-2021, 21:58
İyi Geceler Abiler Selamlar memoli1478 ustad bizde mod etiketledim o detaylı bilgi verecektir yazılımla ilgili teşekkurşer halil ustad

halil-04
11-08-2021, 21:59
tamam abim şüphen varsa sorabilirsin

- - - Updated - - -

Memoli Ustaya

Saygılarımla

Simba
11-08-2021, 22:15
tamam abim şüphen varsa sorabilirsin

- - - Updated - - -

Memoli Ustaya

Saygılarımla

Ne şüphesi ustad :) est. bende next var ama inan uzun zamandır acmıyorum iptv dunyasında oldugumuz için merak ettim yazılımı denerim ama

haso3842
02-02-2022, 11:59
eyvlh