PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Botech pico 501yardim

ayhan2401
22-10-2021, 16:56
Slm. arkadaslar Botech pico 501 alate yeni yazilim yükledim,acilis resminden baska bir olay olmuyor,
bilgisi olan degerli ustalardan yardim rica ediyorum.
Saygilar.

Simba
22-10-2021, 18:58
Slm. arkadaslar Botech pico 501 alate yeni yazilim yükledim,acilis resminden baska bir olay olmuyor,
Saygilar. Baldemir adlı arkadaşımız var bu botech ondada vardı bir ara sanırım bilgisi varsa etiketledim onu konuya birde işin piri memoli1478 usta var oda biliyorsa yardım edecektir

ayhan2401
23-10-2021, 12:03
Simba arkadas cok tessekür ederim,insallah arkadaslar yardimci olur.

memoli1478
24-10-2021, 02:17
Saygilar.

öncelikle geçmiş olsun neyseki cihaz montage işlemcili bir kurtarma metodu var
daha önce bu cihazlara çok yazılım yapmıştım ilk olarak neler yapacağını aşagıda sıralıyorum

1: buradan yazılımı indir Only the registered members can see the link
2: yazılımı rardan çıkart ve ismini flash olarak değiştir
3: flash olarak ismini değiştirdiğin yazılımı usbye atıp usbyi cihaza tak
4: cihazı fişe takarken kumandadan aynı anda menuye defalarca bas
5: tv ekranında dont of from yazısı gelince kumandayı bırak 25 saniyede işlem bitip cihaz normal şekilde açılacaktır eğer bu işlem olmaz ise pc den yükleme loaderi ile yazılım atacaksın dene bakalım bana yaz yardımcı olurum geçmiş olsun

ayhan2401
24-10-2021, 12:05
memoali1478 hocam yazdiklarinizi aynen uyguladim,malasef acilmadi belki pc den loaderle olur.Mümkünse loader programini
ve hangi yazilim yüklermisiniz.
Saygilar.

memoli1478
24-10-2021, 12:42
yazılım yükleme loaderi : Only the registered members can see the link
burada dikkat edeceğin şey benim resimde verdiğim ayar
sonata-ddr3 eğer yazılım almaz ise orayı değiştirip denemelisin
geçmiş olsun

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

ayhan2401
24-10-2021, 14:11
Degerli ustam picoya hangi kabloyla baglanmak lazim.

memoli1478
24-10-2021, 18:34
Ona uyumlu kablo yaptirman gerekiyor elekronikcide beni dinlersen cihaz ucuz masraf etmene deymez yok yapacam diyorsan alip test edeceksin

temel reis
28-10-2021, 03:17
geçmiş olsun

Usta madem konu açılmışken bende sorabilirmiyim bu paylaştığın loder piko 700 ve 701 olurmu ihtiyacım olmadı ama bakarsın lazım olur eğer farklıysa onuda paylaşırmısın sana zahmet

memoli1478
29-10-2021, 08:28
Bugun yazilimi acar bakarim ona gore sana editor bilgisi veririm ok

temel reis
30-10-2021, 18:00
Bugun yazilimi acar bakarim ona gore sana editor bilgisi veririm ok

Duyarlılık gösterdiğin için teşekkür ederim

memoli1478
31-10-2021, 12:37
önemli uyarı sadece açılmayan cihazlar içindir

botech 700 701 modeli gx işlemcili dolaysıyla üstteki verilen loader olmaz yükleme şeklini altta resimli olarak veriyorum bu bilgileri hiçbir yerde bulamazsınız ilk defa forumda ekleniyor
yukleme loaderi linki :Only the registered members can see the link

temel reis
31-10-2021, 23:41
Eyvallah çok teşekkür ederim çok faydalı bilgi usta ellerin dert görmesin

06Faruk
17-12-2021, 16:56
geçmiş olsun

Hocam merhaba.botech pıko-501 HD cihazıma yazılım attıktan sonra cihaz açılmıyor. Tcom programını yükledim Rs332 kablosu ile masaüstü bilgisayardan bağlantı kuruyorum. Yükleme yapıyor ancak, en sonunda the user code is yazısında kalıyor. Yardımcı olabilir misiniz?