PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saddamın idamını haklı buluyormusunuz??

Admin
04-01-2007, 01:44
Saddamın idamını haklı buluyormusunuz
ANKET SONUÇLARI

Evet İdamı Yerinde Karar 9.97%
Hayır Kesinlikle dogru bulmuyorum 90.03%
Oylayanlar: 291 Kişi

olgun28
04-01-2007, 01:59
ıyı olmus boyle anketler

Admin
04-01-2007, 02:00
Benim düşüncem kesinlikle dogru bulmuyorum.Ne olursa olsun bu sekil olmamalıydı. Bu sekil idam olursa su anda asılması gereken ve bunu coktan hak etmiş biri var onunda asılması gerekir

toutrakan
04-01-2007, 02:53
evet bencede doğru yer ve zaman beklenmeliydi...bence bu bir idam değil,idam altında saklı olan bir tehdit ve meydan okumadır...ABD direkt olarak müslüman alemine meydan okumuştur.....

wand
04-01-2007, 02:57
Doğru ßulmuyorum. ßu şekiLde oLmamalıydı:boese157:

banshee8831
04-01-2007, 04:06
öncelikle serkan yılmaz abi bu yaptığın anketler foruma gerçekten büyük bir canlılık getiriyior.her hafta bekliyoruz...şimdi asıl konu saddamın intikamı.tmm o da binlerce insanı öldürdü,astı,kesti fln ama ben bu yılda,bu dönemde bu asılma işinin olduğuna inanamadım.ayrıca bu işi bizde arefe gününde,arap ülkelerinde ise bayaramın 1. gününe denk getirmenin ise islam alemine karşı yapılan büyük bir ayıp olduğu söylüyorum.dediğim gibi asma işi ve bu işin görüntülerini ortalığa sızdırmak çok yanlıştı.ömür boyu hapis cezası bence tüm insanlık adına daha iyi olurdu.çünkü insanı ölümle cezalandırmanın içinde yaşadığımız bu devirle hiçmi hiç alakası yok.sonuç olarak bu kararı doğru bulmadım ve benim bu ankete oyum hayır doğru bir karar değildi...

kralleo
04-01-2007, 04:31
Kesinlikle Admine katılıyorum. Bayram arefesinde böyle birşeyin yapılmış olması tüm islam alemini kızdırmıştır.Bu yapılan sadece güç gösterisidir.Sözde o ülkenin kukla devlet başkanıda idamı yasalardan dolayı engeleymediğini dile getirmiştir.Gerçek şudur ki Irak dahada çok bataklığa dönüşmekte mehzep çatışması iyice körüklenmekte ve silah tüccarlarının ceplerini dolduracak ortam oluşmaktadır.Bunları söylerken kesinlikle Saddamı sevdiğimden veya haklı bulduğumdan değil sadece yapılanların hangi ortamı hazıralamak için yapıldığını anlatmak istedim.Bizim ülkemizde elbet asılması gerekeni gün geldiğinde asacaktır.Ben ülkeme bu konuda güveniyorum.Sadece Şimdi sırası değildir ve o şahsiyetin asılması birşey değil;asılmanın getireceği tepkileri kaldıracak durumda değildir ülkem.Bir yandan ekonomik darboğazlar diğer yandan çıkar çatışmaları ve ülkemi bölmek isteyen dış güçlerin varlığı ülkemin elini kolunu bağlamaktadır bu sorunlarını aştığı zaman o şahsiyeti kesinlikle asacaktır emin olun........................Saygılarımla

drvet06
04-01-2007, 05:33
Ben araplara kızıyorum, abd ye değil. Fırsat verirsen yapar, dünyanın kuralı bu.

Arap dediğin, gözlerinin önünde kızlarına, karılarına tecavüz edenlerle işbirliği yapıp, öyle yada böyle liderlerini asıyorlar, birde bayram yapıyorlar. Kardeşim önce sen işgalcileri atarsın topraklarından, vatanını, namusunu kurtarırsın, sonra önce o işbirlikçi köpekler barzani ve talabaniyi asarsın, sonra da ne halin varsa görürsün.

Bunlar üzüldüğümüz her kötü muameleye layıktır.

Neymiş, abd dünyanın en güçlü ülkesiymiş. Onun için elleri kolları bağlıymış. Peh!

Kurtuluş savaşını hatırlatırım size. O zamanki dünyanın en güçlü 1 değil, bütün ülkeleri, hatta taaa Avustralya dan, Yenizelanda dan asker toplayıp üzerimize çullananları, bir millet "Türk Milleti" nasıl savaş gemilerini tabuta, çıkarma yaptıkları, işgal ettikleri yerleri mezara çevirdiler?

Elbette elin arabıyla Yüce Türk Milletini bir tutmuyoruz.

Ama insanda azıcık şeref, haysiyet olmalı,

Vesselam.

nusret02
04-01-2007, 09:13
bence yanlış çünkü onu asanlar ve atıranlar sadamdan da muhteber deyiller ve ondan daha zalimler

antalyalı07
04-01-2007, 09:19
adamlar işini iyi biliyorlar.saddamı şii'lere(sanki kendileri asmamış gibi)astırdılar,çekildiler kenara yesin bir birini sünni ve şii arablaryazık olacak MÜSLÜMAN DİN kardeşlerimize

07SARAY
04-01-2007, 09:41
bana görede yanlış.doğru bulmuyorum.böyle olmaması gerekirdi.

antiochos
04-01-2007, 09:44
valla tam arap aleminde kurban bayramı bizlere göre 1 gün erken kutlanırken asılması tam bir hataydı .idam cezasına karşı bir insan olduğum için hücre hapsiyle cezalandırılması gerekirdi . İlk görüntülerde de kendilerine Şİİ ve KÜRT gruplar diyen amerikan işbirlikçisi de allemalar ın bi ..ıçlarını açıp kına yakmadıkları kaldı . bu arada arap dünyasının da olaylara ilgisiz, alakasız ve tepkisiz kalması bana meşhur atasözünü hatırlattı . " İçeceksin Şarabı Öpeceksin Arabı " :crashs: :crashs:

western32483
04-01-2007, 09:49
kesinlikle asılmamalıydı.yine abd nin oyunu.a.b.d ıraka girdiğine bin pişman şimdi ordan kacış yolunu sunni ve şii catışması için saddam kobay olarak astırdı bence.kolaygelsin.

polatnaci
04-01-2007, 10:10
Neden Bİzde İÇİmİzdekİ Haİnlerİ Asamiyoruz Avrupa Ve Amerİka Saddami Astirdi Bİze Gelİnce İnsan Haklari Saddamin Asilmasi Bİle TÜrkİyeyİ KariŞtirmak İÇİn YapilmiŞ Bİr Olaydir

BABA_YUKSEL
04-01-2007, 10:21
Benim düşüncem kesinlikle dogru bulmuyorum.Ne olursa olsun bu sekil olmamalıydı. Bu sekil idam olursa su anda asılması gereken ve bunu coktan hak etmiş biri var onunda asılması gerekir

baygin
04-01-2007, 10:24
bu kadar insanının kanına giren ırak' ı bu duruma getiren kişinin idamı doğru bir karar fakat asılış tarzı ve zamanı beni üzdü sanki asan ş.....sizler intikam alır gibiydi.görev yapar gibi değillerdi.

leo27
04-01-2007, 10:31
kesinlikle asılmamalıydı çünkü saddam gerçek bir liderdi şimdi değil amerika tüm dünya orda olsa saddam gibi ordaki huzuru ve sukuneti sağlayamaz asılması gereken biri varsa oda imralıda bekliyor .

suloaycan
04-01-2007, 10:34
Bence Satdamin Asilmasini DoĞru Bulmuyorum

karaaslan01
04-01-2007, 10:45
bence de asılması dogru degil
ona gelene kadar.....
saddam bence kötünün iyisidir
trajik bir son .........

kuzgun20
04-01-2007, 10:53
arkadaşlar kesinlikle doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum ve burada uygulanan çifte standarda dikkati çekmek istiyorum bu şahsı idam eden görüntülerdeki cellatlar değil,ordadoğuyu yeniden şekillendirme adı altında emperyalist uygulamalar yapan ABD,ing gibi kendilerini bişey sanan devletlerdir biz burada beslediğimiz ş....sizi asmaya kalkışsak asamazsınız bunun sonuçlarına katlanamazsınız sizin için hiç iyi olmaz diyorlar kendileri ise tavuk boğazlar gibi adam asıyor astırıyorlar bu çifte standart değil de nedir?...

KIRCA001
04-01-2007, 11:05
bişi olduğu zaman insan haklarından bahseden ülkeler buna niye karşı çıkmadı.Biz apoyu asaım dediğimizde insan hakları var asamazsınız dediler.Bu nebiçim şe.....liktirki ABD nin tüm müslüman alemine yaptığı bu tehditi biz kabullenip oturuyoruz.Asılması gereken adamı asalım önce..Bence bu şekilde olmamalıydı..

CABBARİ
04-01-2007, 11:24
saddam ne kadar cani bir insan olursa olsun vatanı ve milleti için birşeyler yapmaya çalışmış bir devlet adamıydı..
bazıları diyor damatlarını kandırıp ıraka getirtti afettim dedi ama gelir gelmez öldürttü diye??
bunların önemi yok
önemli olan tarafı bu adamın müslüman olması ALLAH demesiydi ve üç beş çapulcu amerikalı sayesinde müslümanların sabrını taşırmışlardır müslümanlara yapılan bir küfür gibiydi arkadaşlar büyük konuşmayayım ama harp ve cihat yakındır!!!!
selametle..

kurt11
04-01-2007, 11:39
Saddam bir devlet başkanıydı ve devlet içindeki sorunları öyle veya böyle bir şekilde çözmeye çalışıyordu..Irak devletinde Saddam döneminde kim haklı kim haksız onu biz yargılayamayız..kaldı ki yaşadığımız bu ülkede devletin sorunlarını nasıl çözdüğü hakkında değişik fikirleri olan var...
Görülen köy kılavuz istemez a.b.d li köpekler ve İş birlikçileri Demekrasi getirecegim diye Irak topraklarında yapmadığı zulmu bırakmıyor..
Asılması gereken Saddam değil Bu Köpeklerdi aslında..
Birlik ve Beraberliğimizi Kaybedip Irak Halkının Düştüğü Tuzağa Düşmeyeli.!!!!

yusufucar
04-01-2007, 11:39
kesinlikle yanlış bir karar idama karşı cıkılan bu yüzyılda canice davranılan bu sistem dogru olamaz kaldıki kelimei şaadet bile tamamlatıladan bi idam acıkca müslüman alemine meydan okumadır bu kısaca bize meydan okuyorlar

fakara
04-01-2007, 11:40
amerikaya lanet olsun.amerika böyle düşman kazanıyor selamlar

fakara
04-01-2007, 11:43
ırak ı saddam dan başkası ayakta tutamaz. şimdi ne olacak türkiye tek şey yapmalı. .ermeni-kürtleri köşeye sıkıştırmalı

arif41
04-01-2007, 11:46
amerikamın bir oyunudur arkadaşlar ABD satdamı asarak ırağı üce böldü mülümanları birbirine düşürmek için ŞUANDA IRAK KARIŞMIŞ DURUMDA

AZİZ AMCA
04-01-2007, 11:54
İdam edilmeliydi. Ancak bu şekilde değil. Adam şu an iyice kahraman oldu. Iraklılar ne kadar cahil olduklarını bütün dünyaya gösterdiler. Şimdi birbirlerini yiyecekler. Amerika da kenardan seyredecek.

metameta
04-01-2007, 12:09
burada olan ve okuduğum kadarı ile %99 bir oranla aynı görüşünde
Evet doğru yalnış
Neden Müslüman kanı dökenler asılmıyorda müslüman asıyor acaba hiç düşündünüzmü ?

Kemal Turan
04-01-2007, 12:57

Serkan adminin fikirlerine aynen katılıyorum. Ona gelinceye kadar, asmak gerekiyorsa o kadar çok insan varki. Kendi ülkende, yeni bir dünya düzeni kuracağım diye, 20 bin vatandaşının ölümüne sebep olan kulelerin bombalanmasına yeşil ışık yak, sonra kendi çıkarların için Afganistan, Irak ( sonra sıra nereye gelecek bakalım) saldır, Irakta 650 bin insanın ölümüne sebep ol, suçlu olrak Saddam ı astir. ....tir oradan.

zeleta
04-01-2007, 12:57
sevgili arkadaşlar; belki saddamın infaz şekli uygun değildi ama o çokdan ölümü haketmiş idi. menşii ne olursa olsun binlerce masum insanı, çoluk çocuk demeden sen sinir gazlarıyla katlet ondan sonra asılırken selavatını yarım getirdin diye tüm islam aleminin gözünde kral ol. yok öyle bişey. tamam belki a.b.d'nin uygulama şekli ve zamanı yanlışdı ama; peki tek suçları o topraklarda doğmuş olan sabii süfyan bebelerin suçu neydi ki saddam onları sinir gazlarıyla katletti. saddam o silahları ve gazları nereden almışdı acaba? 1 numaralı abd köpeğiydi kendisi zamanında işi bitince boş bir çuval gibi kenara atılıverdi. birazda madalyonun öbür yüzünden bakmaya çalışalım lütfen. bu abd köpeklerinin yarın aynı uygulamaları bizim topraklarımızda yapmamaları için şimdiden tedbirli olmak lazım. KAPI ÖNÜNDE BAĞLI KARNI TOK KÖPEK OLMAKTANSA; DAĞLARDA SERBEST AMA AÇ KURT OLMAYI YEĞLERİM...

Mehmet Kaynaklı
04-01-2007, 12:59
idama karşıyım helede böyle şartlar içinde bu şekil olmammalıydı düşünüyorumda müslümanın adı var ama kendisi nerde daha ne kadar bu kitapsızların arkasından nereye kadar gidecez gözümüzün önündeki perdeyi kim kaldıracak:( :praying:

ural85
04-01-2007, 13:04
Bencede asılmamalıydı.Adamın daha bir sürü davası var ve ilk verilen idam kararı ile alelacele ona kin besleyenlerin eline teslim edildi.Baksanıza adam şahadet getirmesine bile fırsat verilmedi.Ama şu bir gerçekmiş, cesur adammış, ölürken köpekleşmedi ve onu asanların nasıl köpekleştiğini gösterdi.

Irak halkına saddam gibi lider azdır bile, eğer daha gaddar olsaydı kesinlikle bu duruma düşmezdi.Sovyetler'in etkisi bitince kullanılmış bir piyon gibi kenara atıldı, ardındanda yok edilmesi gerekiyordu.Bunun içinde el altından Kuveyt'e gir biz arkandayız dendi.Oda abd yi dost sanıp girdi.Böylece hem kuveyt emirine ceza kesildi, hemde saddam'a karşı linç başlatıldı..

Kesinlikle saddam'ı tasvip etmiyorum ama dedim ya bu halka bu lider azdı bile.Dış güçlerle işbirliği yapan şerfsizler ve bir sürü hain insanın coğrafyası.Tarih boyuncada hep böyle olmuştur burası, karışıklık hiç bitmemiştir..En huzurlu zamanı Osmanlı egemenliği altında olmuştur...

Osmanlı'yıda İngilizlerle bir olup arkadan vurmuştur bu şerefsizler.Kişiler layık olduğu kişilerce yönetilir bence.Ama ne olursa olsun, insanlığpın ve müslümanlığın tek düşmanı vardır abd ve onun yandaşı ingiltere.Bunu tüm müslüman alemi bilmesi gerekir.Birbirimize kesinlikle düşmeyip sıkı sarılma zamanıdır.Abd ve ingilterenin artık tek hedefi kalmıştır Türkiye...

Halk olarak diğer milletlere benzemeyen bir yapısı vardır.Ve çözmek içinde elinden geleni yapıyor.Önce örf ve adetlerimizi arkasındanda kişiliğimizi bozarak bizide parçalamanın yoluna bakmaktadır.Son zamanlardaki oyunları görüyoruz, avrupa topluluğuna girmek adına, yapmadığımız rezilli, vermediğimiz ödün kalmadı.Uyanıpda biz ne yapıyoruz deyip bakmamız gerek..Allah ülkemizin birlik ve benliğini bozmasın.Saygılarımla..

ellialtie
04-01-2007, 13:23
saddam'ın asılması büyük bir yanlıştı.ayrıca kelime-i şaadet getirmesini beklemeden asanlar da müslüman olamaz. aralık ayı içrsinde 84 ameriklı asker öldürümesi.ırak'ta bir iç savaşın başlağının işaretidir .onun için acele bir şekilde idam ettiler.saddam diktatördü ancak ırak'ın tarihine ve kültürüne bakacak olursak demokrasi ile idare edilmesi mümkün değildir. sonunda ırak yine saddam gibi bir liderle yönetilecektir.

Arşimet
04-01-2007, 13:32
Hayır. Amerikanın oyunu...

temel50
04-01-2007, 13:36
bence asılması dogru degil asılması gerek olan sadam degil buş asılmasılazım en büyük katliyamı yapıyorlar suçlu amerika :devilprv: :46:

anthony99
04-01-2007, 13:42
saddam ne kadar cani bir insan olursa olsun vatanı ve milleti için birşeyler yapmaya çalışmış bir devlet adamıydı..
bazıları diyor damatlarını kandırıp ıraka getirtti afettim dedi ama gelir gelmez öldürttü diye??
bunların önemi yok
önemli olan tarafı bu adamın müslüman olması ALLAH demesiydi ve üç beş çapulcu amerikalı sayesinde müslümanların sabrını taşırmışlardır müslümanlara yapılan bir küfür gibiydi arkadaşlar büyük konuşmayayım ama harp ve cihat yakındır!!!!
selametle..

sana kesinlikle katılıyorum üstat. :45:

yüksel39
04-01-2007, 13:48
Helal olsun arkadaşlar çok güzel gerekeni dile getirmişler yazmışlar. Bencede saddamın asılması yanlıştı hele hele bayram günü gerçekten bu olay müslüman alemine büyük bir hakarettir.Mademki saddam diktatörlük zamanında suçluysa neden amerika saddamdan sonra kaç aylar oldu oradaki sukuneti sağlayamıyor.demekki saddam bunları bu şekilde dize getirmişki başarılı olmuş saddama helal olsun demekten başka birşey içimden geçmiyor. Yani dinsizin hakkından imansız gelirmiş derler güzel söz. işte saddamda böyle yapmıştı...

hasanbaglan
04-01-2007, 13:50
idam olmasından ziyade ona yapılan muamele ve herşeyin hiç çekinmeden internetten yayınlanması çok yanlışdı.Saddam sadece bir kuklaydı zaten.Onu asanlar da ona bu gücü verenler de ABD kendi ülkelerini işgal ettiği zaman bağdatın ortasın da zil takıp oynayanlar da hep aynı kişilerdi.Yeryüzünde kendi ülkesi düşman tarfından işgal edilince sevinen başka millet olacağına inanmıyorum.
ABD İrana karşı Saddamı hep destekledi işi bitip Saddam kontrolden çıkınca fişini çektiler.Ayrıca idam işinin Kurban Bayramı nın sabahına yani müslümanların aynı sabah kurban kestiği zamana getirilmesi de tamamen kasıtlıydı ve İslam dünyasının moralini bozmak ve yaşanacak yeni kaoslara bahane olarak kullanmak üzere düşünüldüğü kesindi.Bush efendi aklınca kurban bayramında saddamı kurban etti.

kaya68
04-01-2007, 13:58
70 yaşına gelmiş bir devlet başkanı. Hem de Amerika asıyor. Müebbet hapis olması lazımdı. Saddamın asılmasında Amerikanın mutlaka hesapları var. Menfaatleri var. Müslümana, müslüman olmayan mı ceza verecek. Ben bunu kabul etmiyorum.

nazanin65
04-01-2007, 14:31
ben bir iranliyim saddam bildiyiniz gibi iran halkina cok zulumler etti ben kardesimi savasta kaybettim ama o insanin boyle oldurmelerine karsiyim saddam gun der bir gun olmeliydi boyle deyil

siestagunay
04-01-2007, 14:49
dogru bulmuyorum bence cok yanlış..
21. yüzyılda böyle vahşet olmamalı bence_!!!

uzman_elhan
04-01-2007, 14:54
ben doğru gormuyorum arife gunun yapilması nedeniyle başka bir gun oldaydı olurdu..çünkü milyonlarca insan öldurdu..

kenanacar
04-01-2007, 15:06
arkadaşlar size aynen katılıyorum saddamı asmak onu öldürmedi aksine onu ölümsüzleştirdi saddam vatanının birliği ve bütünlüğü için yaptı ne yaptıysa zamanın da tarihimize bakarsak bizim padişahlarımızda vatanın selayeti için bir çok kez ayaklanmaları kanlı bir şekilde bastırmıştır tabi bu zaman da bu doğru değildir daha caydırıcı cezalar verebilirdi katliam yerine oysa vatanını bölmeye çalışanları bu ülkenin askerine kurşun sıkanları krallar gibi yaşatıyolar adalet bunun neresinde ?
hiç bir devlet liderinin sonu böyle olmamalı yönetsinler ya ırak'ı saddam gibi hergün onlarca insan ölüyo önüne geçsinler ya bunun saddam zamanında böyle sorunlar yoktu hiç olmazsa kısacası saddam'ın asılması tamamıyle yanlış

sahin47
04-01-2007, 15:38
aslında söylenecek çok şey var içimi döksem sayfalar almaz bana sorulana cevap veriyorum saddamın asılması gerekse bile saddamın asılma kararını onlar vermemeliydi...

ykurnaz
04-01-2007, 16:01
Arkadaslar bende karsiyimbu asilmaya. Asmanin sebebide 163 kisiyi oldurdu diye. Eger bakarsak simdi gunde yuzlerce insanlar olmektedir Irakta. Amerika diyor benim hic bir iliskim yok bu asilmayla. Eger dogru ise niye asildiktan sonra bir amerikan ucagi saddami dogdugu yere goturuyor. Yani nekadar ABD desede bizim elimiz yok bu asilmanin icinde yalan soylemekten baska bir sey degil.

Birde tam bayrama getirmeleri cok uzucu bir sey.

COEMAR
04-01-2007, 16:13
Bende doğru bulmuyorum bir insanın bu şekilde cezalandırılması doğru değil canı Allah verir Allah alır bu şekilde ceza olmaz

e®tan
04-01-2007, 17:24
Bence de idamı doğru değil.Hele öyle bir şekilde hiç değil:)

galip
04-01-2007, 17:37
adamlar işini iyi biliyorlar.saddamı şii'lere(sanki kendileri asmamış gibi)astırdılar,çekildiler kenara yesin bir birini sünni ve şii arablaryazık olacak MÜSLÜMAN DİN kardeşlerimize

kardedesim adamların ıstedıgıde bu zaten sıı lerle sunnılerı kapıstırıp ıc savas cıkarmak ıstedıgını yaptırdımıda gecıp petrolun basına ıstedıgı gıbı kullanmak

galip
04-01-2007, 17:39

kardedesim adamların ıstedıgıde bu zaten sıı lerle sunnılerı kapıstırıp ıc savas cıkarmak ıstedıgını yaptırdımıda gecıp petrolun basına ıstedıgı gıbı kullanmak ısgalden once hepınız duyyodunuz su kadar varıl petrol cıkıyo dıye sımdı duyyonuzmu hıc nereye gıttı bu petroller asılacak ınsan var oda besledıgımız bırı herkes anladı.

f.pala
04-01-2007, 17:55
kesinlikle doğru bir davranış değil asılmamalıydı

mumu
04-01-2007, 18:15
Dogrusunuz boyle bir sey olmamali ,oldurmek bir barbarlikdir, olumune kadar hapiste kalmaliydi, hcezasi varsa cekmeliydi. Yani bir seyleri kapatmak icin, birlerinin hesapina geliyor herhalde saddamin yok olmasi.

özelektronik
04-01-2007, 18:47
saddamın asılması ne orta doguda akan kanları durdurur nede orta dogu üzerinde oynanan oyunlar son bulur.ABD 2,dünya savaşı kore ve şindide ırak bastıgı her yeri bir pislik yuvasına bir bataklıga tabiri cahizse lagım cukuruna çeviren ABD kendi battıgı cukurdan cıkamadıgı gibi etrafındaki ülkeleri de bu pisligin içine nasıl çekerim sevdasında amma velakin kendi pisligi içinde bogulmaya mahkum tabi bunlar bizim şahsi görüşlerimiz bu şekilde düşünen amerikan vatandaşıda coktur sanırım evlatlarını bazılarının rantı ugruna kaybeden amerikalılarda bu işe en sonunda dama diyecek evlatlarımız niye bir hiç ugruna ölüyor.????? zalimin zulmünede bir dur diyecek vardır elbet...

m.alidede
04-01-2007, 19:08
tüm dünyada idamın kaldılrılmasını düşünüyorum (saddamı asanlar yaptıklarından utansın,saddamda iyişeyler yapmadı ama,herkez yaptıklarından utansın)
acizane benim düşüncem.

EMKEN
04-01-2007, 20:38
kesinlıkle doğru bulmuyorum. O da tüm vatan severler gibi kendi vatanını güvenliği açısından tehlikeli gördüğü kişi ve olaylara müdahale etmiştir. Bizim Apo ya yapamadığımızı o kendi ülkesinde gözünü kırpmadan yapabilmiştir. >Saddam 143 kişinin ölümünden dolayı bu cezayı almıştır. 35000 kişi veya 600 000 kişinin ölümünden sorumlu olan Apo ve BUSH hala yaşamaktadırlar. Ne acıki Bush hala dünyanın saygın? devlet başkanlarından biri. Saddamın idamına göz yuman, Apo ve Bush'un karşısında insan hakları savunucusu kesilenlere yazıklar olsun.

delimavi
04-01-2007, 20:48
arkadaşlar, hepimizin sanıyorum mutabık olduğu bi konu var saddamın idamını onaylamamız. acaba niye hepimiz bende dahil olmak uzere boyle duşunuyoruz. elbette biliyoruz saddam sudan çıkmışş ak aşık değil. sizi bilmiyorum ama, ben hayatımda boylesine bir cesaret orneği gormedim, onceleri saygı bile duymadığım saddam, taaa yargılanma surecinden itibaren tutarlı bir duruş sergiledi, ama asıl onemli olan idam anındaki korkusuz duruşu ve cesaretiydi. sizi bilmiyorum ama bu benim yaşamım boyunca ornek alacağım bir davranış. arkadaşlar biz ideolojik goruşu ne olursa olsun tutarlı insan bulmak ta çok zorlanıyoruz, işte saddam duşundukleri ya da yaptıkları ne olursa olsun, hayatının bittiği ana dek bu tutarlılığıyla bizleri bazı şeyleri duşunmeye itti. açıkçası ben bu adamın onca kotu şeyi yapmış olup olamayacağını bile sorgulamaya başladım. nedenini bilmiyorum ama olum anından itibaren derin bi uzuntu sardı içimi. belkide onu oldurenlerin infazını gerçekleştirenlerin hain vatanlarını satan kişler olmasıdır bizi üzen... bu olay dan çıkarılacak en guzel ders vatanımızın kıymetini bilmek zulmuun kaynağı nereden gelirse gelsin ona karşı durmaktır. hepimiz de biliyoruz ki saddamı asanlar onun kadar cesaretli gidemez olume, çunku kalleşler olumu değil ancak oldurmeyi goze alırlar iyi yaşamak için

jump
04-01-2007, 21:24
saddam ne yapmış? 140 şii öldürmüş abd ırak ta 6500 kişinin ölümüne neden oldu ve hergün sayısını bilmediğimiz yüzlerce kişi ölmeye devam ediyor bu ölenlerin hesabını kim vercek? abd mi talabanimi ?barzanimi ya türkmenlere yapılanlar allahın adaleti geç işler kimsenin yaptığı yanına kalmaz.....

suha29
04-01-2007, 21:52
saddamın idamını doğru bulmuyorum. Bence ABD nin ortadoğu ve MÜSLÜMANLAR üzerinde bir oyunu bu. müslümanı müslümana kırdıracak kendisi köşesinden seyredecek.

bengü
04-01-2007, 22:18
sattam katil olabilir ama bunu bağımsız adil bir mahkemede yargılanıp ondan sonra ne gerkiyorsa yapılırda şimdi soruyorum avrupa insan hk.mah.ne 30,000 insanın ölümüne neden olan ve bağımsız mahkemece yargılanan terörist başı öcalanna gelince insan hk.rı var da saddam için neden yok moderin avrupaya seslniyorum ben diyorumki en büyük terörüsler avrupa ve abd başka yok

hayalcafe
04-01-2007, 23:25
arkadaşlar kesinlikle doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum ve burada uygulanan çifte standarda dikkati çekmek istiyorum bu şahsı idam eden görüntülerdeki cellatlar değil,ordadoğuyu yeniden şekillendirme adı altında emperyalist uygulamalar yapan ABD,ing gibi kendilerini bişey sanan devletlerdir biz burada beslediğimiz ş....sizi asmaya kalkışsak asamazsınız bunun sonuçlarına katlanamazsınız sizin için hiç iyi olmaz diyorlar kendileri ise tavuk boğazlar gibi adam asıyor astırıyorlar bu çifte standart değil de nedir?...

:boese157: kuzgun20 :boese157: Arkadaşıma aynen katılıyorum ağzına sağlık.Asıl katiller amerika israil gibi devletlerdir.

metameta
05-01-2007, 00:24
ABD yeni yayınlanan demcinde biz teslim ettik hemen astılar dedi asılacağını bilen başkan ben CNN de 1 saat önce asılacağını duyurmuştu.
Kendilerini Kurmak için söylenen yeni yalanlar ve izlediğiniz butun asılma sahneleri kaldırılmış.. bilgilerinize

adalardan
05-01-2007, 01:01
vahşeti zalimler ilmi alimler yapar der atalarımız
abd nin vahşetini ırak kimliği altında izledi tüm dünya
hemde bayram sabahı
üzüldüm saddam için
ölüm anına dek çizgisini bozmadı helal olsun ona
abd gitsinde kaddafiyi yakalasın bakalım gücü yetiyorsa
buldu karışık ülkeyi geziyor değneksiz
ama ulaşamayacak ortadoğudaki emeline
şimdi sıra iran da sonra
sonra bize geliyor sıra ama karıştırmasınlar biz TÜRK'ÜZ
kökümüz ural altaylara bakışımız MUSTAFA KAMAL'E benzer
benzemeyiz şaşkın araplara

ahleyar
05-01-2007, 01:30
kesinlikle doğru bulmuyorum çünkü, kimse kimsenin canını almaya hakkı yoktur.

wand
05-01-2007, 01:44
İmralı'da yatan şerefsiz paşalar gibi yaşamaya devam etsin. Adanın üstünden uçak geçmesi ßile yasak. ßana imkan verseler, ilk iş olarak o adayı yerle ßir ederdim.:devilprv:
Saddama yazık oldu ama. Asılırken ßile Abd'ye duyduğu öfke gözlerinden okunuyordu.:boese157:

kınık
05-01-2007, 01:54
bize ders veren serefsiz amarikanın yaptği bir dümen

cafi
05-01-2007, 01:58
bence hak etmişti buna rahmen insan bu görüntüleri gördüğünde üzülüyor özelikle bayramın birinci günde olması hele hele kelimeyi şadeti tamamlayaması çok üzücü dikatimi çeken bir olay idama giderken korkuyoktu belirtisi işin kötü tarafı olayların içinde amerikanın olması bunlara rahmen idam kötü birşey öteki tarafta öldürtüğü insanların acıları var yorum yapılması zor bir olay

wand
05-01-2007, 02:13
Vallaha ßen Saddam'ın öLdüğünden ßile Şüpheliyim. A.ß.D 'den herşey ßeklenir.

kadir:1907
05-01-2007, 03:18
ben Kendİ Şahsim Adina Cok ÜzÜldÜm Benİm GÖzÜmde Bİr Kahraman Ve Şİhİt Olarak ÖldÜ Her Ulusun BaŞina BÖĞle Bİr İnsan Gelmez Kesİnlİkle DoĞru Bulmuyorum

ahmak51
05-01-2007, 03:52
Tıpki ikiz kulelerde oldugu gibi buda abd'nin igrenç bir oyunundan başka birşey degil.Saddam bir zamanlar ABD'nin pitbul'u idi.irana ,kuveyte saldırması felluce katlıamı abd nin ve siynizmin bir oyunu idi.pitbulunu buldoglarına bogdurdu.zamanı gelince sıra kendi pis iktidarları için müslüman kadın ve kızları abd ve diger işgalci ülkelerin askerlerine peşkeş çeken sözde devlet başkanı ve barzani ve işgalcileri destekleyen şiiler onlarda kukla mahkemelerle idam edilecekler.yazıkki bu olay şiilerlle sunniler arasına büyük bir kin tohumu ekmiştir.Şii lider Muktedaelsadrın yapacagı endogru şey idamı gercekletiren buldog köpeklerini bulup cezalandırmak olmalıdır.

XinaPower
05-01-2007, 03:58
just to say hi ;)

kraldj
05-01-2007, 12:00
kesinlikle yanlış :boese157:

demir2768
05-01-2007, 13:03
asılmasına kesinlikle karşıyım asılması gereken imralıda huzur içinde yatıyor suçlu sadece abd mi ya israil e ne demeli binlerce insanı öldürüyor araplardan çıt çıkmıyor tükürseler israili akdenize dökerler ama onlar keyfi sefa içinde

alperyılmaz
05-01-2007, 13:40
daha devam eden bir cok yargılanması gereken davaları varken asılması bence de yanlış oldu...

Hakan Gül
05-01-2007, 23:53
Zaten ilk yargılandığı davadan idamı aldı daha yargılanmasının bir anlamı yoktu.. Bu kişinin yaptığı katliamları ve işkence yaparak öldürdüğü masum insanları düşünerek bende hemen öldürülmesine üzüldüm.. Biraz işkence yapılması lazımdı ama bu işin içinde başka bir iş var... Abd sünni bir lider olan Saddam'ı şiilere öldürterek Irak'ta iç savaş çıkarmayı hedefliyor.. Yani müslümanı müslümana kırdıracak.... :devilprv:

Özgür Erge
06-01-2007, 00:21
bence iyi oldu abdullah öcalanında asılması lazım okadar masum insan öldürdüler cezasını çekmeliler

Hakan Gül
06-01-2007, 09:23
bence iyi oldu abdullah öcalanında asılması lazım okadar masum insan öldürdüler cezasını çekmeliler
Aynen katılıyorum dostum.. Apo'da asılsa tam süper olacak...

ezgin
06-01-2007, 09:35
sadamın ölmmesi kötü oldu,şimdiki yönetim dahamı iyi olacak sanki saddamın zamanında MEHMETCİK sınır dışı harekat ypbiliyorlardı şimdi yapamayacaklar...
saddam kendi oglunu damadını aynı şekilde astırdı.Bu hayatta ne yaparsanız sizde aynı şekilde cezalandırılırsınız bunu unutmayın...IRAGIN şimdiki durumu ise kürtleşmiş bir toplum ve kendi içinde bölün me!!!!!

taço
06-01-2007, 10:00
saddamdan önce asılması gereken kişi yangelip yatıyor,birşey yapamıyoruz,neden ,avrupa asılmaya karşıymış.hatta ab ye girmemiz için kanunlarımızı bile değiştiriyorlar.hani şimdi nerde avrupa.bunlar hep fasa fiso.işlerine geldiği gibi.bence çok büyük bir yanlıştı.

muzo
06-01-2007, 10:28
insanın asıldığına inanası gelmiyor

yay67
06-01-2007, 13:27
Ben doğru bulmuyorum. Bence Irak'ı ve arap dünyasını iyice karıştırmak için bayramın 1. gününün sabahı kurban edilmiştir.

gecekusu06
06-01-2007, 13:44
BENCEDE ASILMAMALIYDI ÜLKESİNİN BÖLÜNMEMESİ İÇİN ÇALİŞAN BİR ADAMDİ VE ONUN GEREKLERİNİ YERİNE GETİRMEK İÇİN YAPTIKLARİ YÜZÜNDEN ASİLMASI BENCE ÇOK YANLIŞ :crashs: GEREKTİGİNDE HANGİ DEVLET GÜÇ KULLANMAZ PARÇALANMAMAK İÇİN BİR DÜŞÜNMEK LAZIM VE SADDAM ASILIYORSA NEDEN DİYER YAPANLAR A BİRŞEY YAPİLMIYOR VE HATTA HAKSIZ YERE YAPANLARA MİSAL SARON MİSAL APO NEDEN BİRSEY YAPILMIYOR DÜNYA ADİL DEİL VEDE ADİL OLMAYACAK BİZ GÜÇLÜ OLMADIKTAN SONRA BUNU HERKESİN VİCDANINDA BİR DÜŞÜNMESİ GEREKİYOR BİZ GÜÇLÜ BİR DEVLET OLMAZSAK BÜYÜKLERE ÇEREZ OLURUZ EYER BİZ BÜYÜK DEVLET OLURSAK HERKES BİZİM ÇEREZİMİZ OLUR BUDA BÖYLE BİLİNE TÜRKİYELİLER

saraçTürk
06-01-2007, 15:35
halkına ,milletine eziyet ederek öldürten diktatörlerin sonu budur.
savaşmayan milletlerinde sonu parçalanmaktır, zamanında türk milletini arkadan vurmadılarmı bence arap yallah yallah

kriptex
06-01-2007, 17:10
bi şekilde öldürülmeliydi ama bu şekil degil saddamın yaptıklarıda az degil

bdurur
06-01-2007, 20:25
Çok açık ve net amaç her zaman olduğu gibi İslam ülkelerinde kaosu körüklemek ve bu tür bir eylemin yapıldığı zamana bakıldığında da bir başka niyet daha ortaya çıkıyor; İslam alemini küçümsemek.Geçmişten kalma intikam hırsı gözlerini döndürmüş BÜYÜK ŞEYTANIN (ABD).Çünkü maziye baktıklarında kendi toplumlarının içler acısı rezil halini görüyorlar o dönemde bir İslam ülkesi yıllar boyu hükmetmiş cihana bunu içlerine sindiremiyorlar ve sindiremeyecekler.Unutmamamız gereken tarih tekerrürden ibarettir.Yarına kimsenin ne olacağı bilinmez.Bir hadiste şöyle buyuruyor efendiler efendisi ; "Unutmayın ki şafak kırkbin yıldızın kanı dökülmeden sökmez." Batının ikiyüzlülüğü alenen meydanda.Bebek katili Apo'nun idamına sert bir şekilde karşı çıkıp türlü hikayeler uyduran Batı, şimdi bu idama neden engel olamadı? Benim üzüldüğüm sadece bir tek şey var ne yazık ki bizim içimizden bizden olan insanlar bu şarlatan sürüsü soysuzların sempatisini besliyor içinde.İşte o çok özendikleri BATI.İkiyüzlü şarlatan sürüsü.Saddam'ın asılmasına değil şekline ve zamanına bakın ne demek istediğimi anlarsınız.145 kişi nerede 30.000 kişi nerede.Saygılarımla...

sercan_x
06-01-2007, 23:08
kesinlikle yanlış bir şey yaptılar ve bunun acısı bence fazlasıyla çıkacaktır.

halil07
06-01-2007, 23:12
evet asılmaması lazımdı kötüde olsa ülkesine sahip cıkıyordu ya şimdii ne oldu yada ne olacak kimsecikler bilmiyor sonuç kötüye dogru gidiyor hergün.IRAK halkı için.

yakupowersky
06-01-2007, 23:34
ne olursa olsun o bır baskandı asılmaması lazımdı

ekremelektronik
07-01-2007, 00:26
bence bu vahşetiı muslimanı muslimana kırdırma oyunudur. hey buşt oğlu buşt bu dunya kimseye kalmamış sanada kalmaz.hey.????????

katal-1964
07-01-2007, 15:34
ABD veAB nin işine gelmeyen herkesinsonu bu.ıraka demokrasi getirmek amerikayamı kalmış.amaç israilin güvenliğini sağlamak ortadoğunun petrolunu sömürmek.saddam önündeki engeldi kaldırıldı

sunny046
07-01-2007, 16:30
asılmasını bende yanlış buluyorum amarikanın böyle birşey yapması dogru degil ozaman bizde apoyu asalım bize niye engel oluyorlar insan haklarından söz ederler birde

fakara
07-01-2007, 16:37
arkadaşlar sırada bush en büyük dikdatatör BUSH babasını da kendisi de baba saddamı yarattı sağa sola saldırttı köpeklere yem yaptı selamlar

alparslanaslan
07-01-2007, 16:46
belki asılmalıydı ama amerikan kuklası bir yönetimin
ve
amerikan idealleri dogrultusunda olmamalıydı

zalim allahın kılcıdır onunla intikam alır sonra döner ondanda intikamını alır...

umina
07-01-2007, 17:04
şahsın idamı bir yana bu anketin yapılmasını bile doğru bulmuyorum ben. etik olarak çok yanlış. şahsi fikrimdir!!!

runida
07-01-2007, 17:06
HAYIR Dogru bulmuyorum . müslümanı müslümana kırdırmak içindir .hırıstıyan olan başbakanıda asmaları gerekli enbaşta korkarım sırada iran suriye hele helede bizleride işin içine çekmeye başlayaçaklar ama ....!!!!!!

tiryakiyim
07-01-2007, 17:49
Ülkesinin bölünmesini istemeyen bir devlet adamı ve ülkesini Amerikaya satan bir ırak halkı ama ne yazıkki idam edilen ise Saddam. Şimdi şöyle bir düşünmek lazım. Saddamın yaptılarından bazıları tabiki tasvip etmiyorum. Ama şu andaki olan olayların Saddam döneminden daha elim ve vahim olduğu aşikar değilmidir. Size özgürlük getireceğiz diyen Amerika acaba Saddam dan daha cani değilmidir. o zaman Saddam gibi Amerikanında burada cezalandırılması gerekmiyormu. Bence Saddam her ne kadar cani olsada ölümü hakkettiğine inanmıyorum. Şunuda beşlirtmeden geçemeyeceğim bu gün Irakta olanlar Irak halkna müstehaktır. Nedenmi, nedeni çok basit. Amerika ile savaşmayıp ülkesini sattıkları için. Apo denen adama gelince asılması gereken en büyük cani olduğuna inanıyorum.
Teşekküler.

coşkun79
07-01-2007, 17:50
zalimligi işte sonu belki halkına cektirdikler için masum kişileri öldürtdügü için asılmalıydı ama hepsinden önemlisi bayram sabahı asılmamalıydı bu amerikanın oyunu müslümanlara zülmü hepsinden önemlisi o ne saddamın idamı o kadar suç asıl suç müslümanlıga yapılan saygısızlıktır

muhtar59
07-01-2007, 17:55
hayir kesin kesin sasddam idami haketmedi saygilar

pckolok
07-01-2007, 17:55
doğru bulmuyorum ağır bir ceza bence daha uygun cezalar vardı bence amerikanın ırak stratejisinde yaptığı hatalardan biride bu saddamı öldürerek hiç birşeyi çözemeyeceğini ilerde anlarlar ortalığı dahada çok karıştırdılar.Amerika ırak üzerinde büyük bir oyun oynadı ve kaybetti o oyunu yanında o kadar ölen amerikalı ve ıralı insan bıraktı.Bir halkla resmen oynadılar.Saygılar...!

Admin
07-01-2007, 17:59
. Apo denen adama gelince asılması gereken en büyük cani olduğuna inanıyorum.
Teşekküler.

Yani bu konuda cok haklısınız.Saddam ulkesibi bölümü için ugrasmadıki.Apo ise turkiyede dogup büyüdü yanına aldıgı bir grup ile turkiye içersinde bir örgüt kurdu ve onbinlerce insanımız öldürüldü halada asker sehitlerimiz bu aponun kurdugu PKK örgütü tarafından öldürülmektedir.

Biz ne yaptık adamı besliyoruz.Onca fakir masum türkiyede insan varken bu bebek katilini besliyoruz ne yazıkki asmaya gelince avrupa birligi karsı cıkıyor.

Saddamı hemen astılar ne ilginçse hem abd oyunları malesef:devilprv:

xzender
07-01-2007, 18:06
aslında doğru bişey değil ama bizim haberlerden dolma bilgilerimize göre bilmediğimiz bir sürü şey var ne kadar saddam haksız sayılsada böyle bir idamı haketmiyodu bayram arefesi asmaları daha da düşündürücü oldu tabi sistemi yukarıdan çiziyolar ikiz kuleleri bile kendileri yıktı usame bin ladine suç attılar ama adam yıllar önce ölmüş yarınlara bakıyorum da türkiyenin halini düşünemiyorum bile

yaralı ceylan
07-01-2007, 18:07
İsanlar ne ekerlerse onu bicerler cok kücük cocukları zehirledi gerci son zamanlarda kurana sarıldı yinede yorum yapmasak iyi olur derim ölen ölmüş giden gelmiyor geri saygılar.:49:

reco
07-01-2007, 18:09
Benim'de düşüncem kesinlikle dogru bulmuyorum.Ne olursa olsun bu sekil olmamalıydı. Bu sekil idam olursa su anda asılması gereken ve konfor içinde yaşayan bunu coktan hak etmiş biri var onunda asılması gerekir

sersin
07-01-2007, 19:15
bencede iyi olmadı abd ye kafa tutanların sonu bu olacak demekki ama asıl olarak asılması gerekenler den birincisi olan hala adada sefa sürüyor :-(

Hakan Gül
07-01-2007, 19:19
Bir ayrıntıya dikkat çekmek istiyorum.. Saddam hüseyin'in ipini çeken ve "Cehenneme Git !" diye bağıran kişinin babasını saddam aynı yerde astırmış...

lidersozer
07-01-2007, 19:55
Bir halk önderinin bu şekilde yargılanmasını doğru bulmuyorum.Hele hele Emperyalist bir devletin müdahelesi ile....."Her Ulus kendi kaderini tayin hakkına sahiptir."

radikal
07-01-2007, 20:28
bence önemli olan dogru veya yalnıştan çok bu sürece nasıl gelindiğidir amerika ırak'a demokrasi getirmek için müdahale ettiğini söylüyor ama savaştan sonra ölen sivil sayısını dikkate alırsanız allah böyle bir demokrasiyi herkezsen uzak etsin

Baki TÜRKOĞLU
07-01-2007, 20:44
Kesinlikle yanlış bişey...

leo27
07-01-2007, 20:49
slm arkadaşlar bencede saddamın asılnası doğru değil buyük bir lider olarak bence şerefi ile yaşadı ve şerifi ilede şehid oldu ama şehid edenler yani emperyelizim yanlısı OOnly the registered members can see the link nın çocukları er yada geç onlarada aynı akıbete uğrayacaklar ama saddam gibi şereflice değildir. ha arkadaşlar asılmayı hak eden kişi şuan imralı adasında saltanat sürüyor bence bu kişinin akıbeti saddamda daha beter olmalı çünkü saddam 145 kişiyi katletti diyorlar ama 40.000 masum insanları katletti hemde hayal bile edemiyeceği bir amaç uğruna.

aligurun
07-01-2007, 20:50
Kesinlikle yanlış bir şekilde idam edildi bu şekilde olmamalıydı saddam'ı eğiten amerika neden bu kararı aldı insan hakları diye bas bas bağırıyorlar amerika ırak halkına yaptığı eziyetleri kendi vatandaşları bile karşı çıkarken biz müslümanlar neden sessiz kalıyor.İran Irak'ı arkadan vurdu saddam asılırken de İrana sakın güvenmeyin diyordu hatta Arab ülkeleri bile sessiz kaldı.Saddam'a Yazık oldu (msn_sozlukX@hotmail.com).......

sami altunöz
07-01-2007, 21:03
Arkadaşlar saddam haklı ve haksız tarafı vardır cazasını bir şekilde çekmeliydi
ceza kararını bilir kişiler tarafından verilmeliydi
Allahın verdiği canı allah almalı
iyi bayramlar mutlu yıllar

ibalaban
07-01-2007, 21:22
ABD'nin parmağı olan hiç bir şeyi kabul etmiyorum. Bu gün Irak'a yapılanlar ileride bize olabilir.

gokmen67
07-01-2007, 21:29
UtanÇ Verİcİ Abd Yİ Şİddetle Kiniyorum. SÖyleyecek SÖz Bulamiyorum. Hep Abd Nİn Oyunu Bunlar.Şzler.

conti
07-01-2007, 21:34
Amerikanın aslında maşasıydı ama daha sonra amerika tütaka etti ve sonunda islam dünyasına gözdağı vermek için astılar.
Bunun yanında tarihde bizi sırtımızdan vuranların sonu bu oluyor
bence türkün dostu hiç bir ülke olamaz çünkü kuyruk acıları var.
yinede asılmamalıydı .

yuksel63
07-01-2007, 22:47
arap aleminde ramazan bayramına küçük bayram kurban bayramına büyük bayram derler büyük bayram öncesi saddamın asılması bütün müslüman alemine bir meydan okumadır tabii anlayana ama islam ülkelerindeki liderlere bir bakın başta suudiler ve kuveyt olmak üzere hepside abd uşağı emperyalistler diyorki biz adama arifeyi gösterir bayramı göstermeyiz eğer saddamı ırak halkı assaydı inan üzülmezdim ama abd ve onun işbirlikçisi talabani ve barzaninin uşakları[yani bizim askerlerimizin başına çuval geçirenler] benim ağırıma o gidiyor ve içim içimi yiyor tüm dünyada ezilenler birleşirlerse ancak bu emperyalistleri ve onun uşaklarını engelleyebilirler bizler sağcısı solcusu sünnisi şiisi bir araya gelmedikçe yakında aynı uygulamalar iran suriye türkiye pakistan ve diğer islam ülkelerine olacak hepinize saygılar sunuyorum eskişehirden

metin537
07-01-2007, 22:59
Bİz Asamadik Onlar Astilar
İnŞaallah Ekonomİk BaĞimsizliĞimizi Kazaninca Apo Da Asilacak.

NAZO
07-01-2007, 23:44
saddamın öldurulmesı bence cok yanlış bu bence bır amerıkan oyunudur bolgede bır kaus yaratıp gendısıne rahat dolaşabıleceğı bır bolge yaratıp ırakı daha ıyı talan etmek ne olursa olsun bır lıderı o şekıl asmak tamamen gusdahca bır eylemdır beım duşuncem bu nazo

ata-bil
07-01-2007, 23:46
slam aradaşlar saddam asılmamalıydı asılması gerken kişi binerce kişinin ölümüne neden olan terorist başı öcalan abd başkanı puşt ve savaşa destek veren diğer başkanlardır

mrsnake
08-01-2007, 00:18
bende asılmasına karşıyım. Aslında şii sünni araplar salak. kendi kendilerini öldürüp kürtlerin ekmegine yag sürüyorlar. Abd neden kürt katliamından yargılatmadı önce.
Gitti şii katliamı dedi. biliyor araplar birbirine düsecek

gazanferdoser
08-01-2007, 00:19
Saddamın iğdamı biz müslümanlar için hem zamanlama olarak hem etik olarak çok yanlış.
Hiristiyanlar için ise büyük israil planının oluşmasınnın bir parçası ırak'ta yaşayan şii ve sunni halkı bir birine kırdıracak amerikan güdümlü israil kontrollü
yeni bir devlet kurulacak.Yogoslavyada yaşananlar Irakta yaşananlardan daha kötüydü ama hiç iğdamlık bir durumda yaşatılmadı çünkü onları yapanlarda hiristiyandı işte asıl amaç bu müslüman hiristiyan savaşlarının başlatılması.

kavlak74
08-01-2007, 00:33
hayır doğru bulmuyorum tam bayram arefesinde müslümanlığa yapılmış bir hakaret olarak görüyorum müslümanların tam birleşme zamanı diye düşünüyorum rabbim müslümanlara uzanan elleri kırsın amin

kuhman64
08-01-2007, 00:49
haklı gerekçelerle vatanı için idam edildi

zach76
08-01-2007, 02:10
Saddam BÜyÜrken KÜÇÜlenler İse Abd'nİn İŞbİrlİkÇİlerİ Mukteda İle Malİkİler...

zach76
08-01-2007, 02:11
Gözünüz aydın.Ortadoğu'ya bunca yıldan sonra medeniyet,insan hakları,demokrasi geldi.Binlerce şükür.Sağolasın ABD,bu topraklara ayak bastığından beri insanlar neredeyse sevinçten çıldırdı.Gelişini ve kalışını kutlamak için silahlar bir türlü susmadı.Hatta insanlar kurban veriliyor şerefine.HEY GÖZÜNÜ SEVDİĞİM MEDENİYET.Daha önceleri nerelerdeydin?

gecekusu67
08-01-2007, 03:23
Evet güzel bir konu basligi, ama kimlere nefaydasi olur,Bir kisi ne kadar kötü olursa olsun asilmasi bile gerekiyorsa yaptiklarindan dolayi, en azindan bayram günü asilmasi bu bir yanlis, buradaki mesaj aslinda müslümanlari birbirine düsürmek müslümanlar icin kutsal olan bir günde,liderlik yapmis iyi yada kötü yillarca hizmet etmis birinin asilmasi, ve üstelik asildiktan sonra bile iskence yapilmasi , ya siilerin bölgesinde patlama oluyor yada sunni lerin isgal altindaki halk nereden buluyor o kadar patlayicilari her yeri kontrol altinda ve ne tesadüfki irakli ya polisler yada halk ölüyor amerikalilara azmi etki ediyor bu patlayicilar,

apache33
08-01-2007, 09:07
değerli arkadaşlarım.benim şahsi görüşüm saddam'ın asılmasının arkasında,hele hele oldu bittiye getirilmesinde sizce biraz saçma gibi gelecek ama, kürt'ler var.yok canım olurmu öyleşey dediğinzi duyar gibi oluyorum. bukanıya nerden vardığımı merak ediyorsunuzdur.özet olarak anlatayım. şimdi saddam kimleri öldürmüş bir düşünün.hiçbir arab'ı öldürmüşmü yada hiçbir türkü ?. peki abdullah öcalan'ı neden asamıyorlar ?, çünkü abdullah öcalan'ın öldürmüş olduğu kişiler'in hemen hemen hepsi türk. bu anlattıklarımdan büşünürsek çok anlam çıkar. yorum sizin.
değerli arkadaşlar bu yazdıklarımda kesinlikle ırkçılık gibi bir anlam çıkmasın bu benim şahsi düşüncem.

tolgaakkaya
08-01-2007, 09:58
düzmece bir ırak mahkemesinde yargılandı. yaptığı söylendiği suçların doğru olup olmadığı açık değil zaten. ben inanmıyorum katliam yaptığına. her şey amerika ve yahudilerin oyunu zaten. asmakla onu kahraman yaptılar.

poliptr
08-01-2007, 10:22
değerli arkadaşlarım.benim şahsi görüşüm saddam'ın asılmasının arkasında,hele hele oldu bittiye getirilmesinde sizce biraz saçma gibi gelecek ama, kürt'ler var.yok canım olurmu öyleşey dediğinzi duyar gibi oluyorum. bukanıya nerden vardığımı merak ediyorsunuzdur.özet olarak anlatayım. şimdi saddam kimleri öldürmüş bir düşünün.hiçbir arab'ı öldürmüşmü yada hiçbir türkü ?. peki abdullah öcalan'ı neden asamıyorlar ?, çünkü abdullah öcalan'ın öldürmüş olduğu kişiler'in hemen hemen hepsi türk. bu anlattıklarımdan büşünürsek çok anlam çıkar. yorum sizin.
değerli arkadaşlar bu yazdıklarımda kesinlikle ırkçılık gibi bir anlam çıkmasın bu benim şahsi düşüncem.

arkadaşım size katılmıyorum, çünkü kürtleri başta amerika olmak üzere şimdilik kimse takmıyor ki (onları iran için saklıyor, zamanı gelince kullanır), asılma olayını onlara bıraksınlar. yargılamanın ana konusu da öldürdüğü şiilerdi ve cezayı ondan aldı, cellatları da şiiydi, cesedine işkence yaptığı düşünülenler de şii. kürtleri olayın içine sokmadılar fazla. herşey çok net değil mi. orada olacak bir kürt arap çatışmasından ziyade sünni- şii çatışması amerikanın işine geliyor. kürtleri zayi etmek istemiyor. onlar iranı ve türkiyeyi içerden gıdıklamak için hep lazım.
bu arada saddamın arap öldürmediğini yazmışsınız, katlettiği varsayılan şiiler neydi, anglo sakson mu:)
benim fikrime gelince; ölmesi ölmemesi umurumda değil, ama yargılama süreci ve tarz yanlış.

avpasa
08-01-2007, 11:07
Hakılı bulmuyorum

Acayibimdir
08-01-2007, 11:11
Vatanına İnsanlarına kursun sıkan birini vurmak teröristlikse ozaman asmakta haklılar eger vatanını korumak görevse haksa haksızlar gerci asıldımı bilinmez ama herşey olabilir nasıl Amerikanın Uzaya ilk Mekigi gönderdigi ayda resim cektirdigi yalanını insanlara senelerce yutturdugu gibide olabilir Irakta kaos yaratmak ve birbirlerini öldürmelerini saglamak icinde olabilir neyse benim fikrim bu

oguzoztekin
08-01-2007, 11:44
Saddam idamı hakketti fakat zamanlama çok yanlış

dalbudak
08-01-2007, 12:57
bir ulke işkal edılecek işkal ebenlerle işbıliği yapanlar yonetıcılerını asacak bundan buyuk aptalca bı iş olabılırmı ne devletler yıktık ne hukumdarlar devırdık bızım şanımız buradadır cakallar utansın

antartica
08-01-2007, 13:07
kesinlikle yanlış
o zaman apo niye hala asılmadı niye

dalbudak
08-01-2007, 13:15
ulkeleri var sa ışkal altında onlar işkalcılerın devırdığı yonetıcılerı asıyorlar
ulkerı varsa onu işkalden kurtarsınlar soysuzlar

dalbudak
08-01-2007, 13:53
dağda kurt kalmayınca şehırlere cakallar hukmeder yonetır

hasanözcan
08-01-2007, 13:56
saddam asılmamalıydı.amerikanın ıraka müdahale sebebi nükleer silahtı niye ondan yargılanmadı.çünkü amerikada işin içindeydi.saddam amerka ne istediyse onu yaptı.körfez savaşınıda amerika için yaptı.saddamla.işi bitincede onu astı.

kuralaybil
08-01-2007, 14:11
Saddam Kesinlikle haketmedi

tanergozutok
08-01-2007, 17:41
amerika belki saddamı asmakta kendine göre haklıydı burada asıl yanlış olan bu olayın televizyon kanallarında canlı canlı gösterilmesi ve bunu neredeyse tüm kanallar tekrar tekrar yayınladı.bakın bunun yüzünden bir kaç çocuk bunun oyun olduğunu düşünerek kendini astı peki sonuç ne?işte bence yanlış olan bu tabi takdir sizin saygılar...!!!

ekrem
08-01-2007, 18:46
Saddamın asılması konusunu anketen taşıyanlara saygı duyuyorum busatırlarda arkadaşlar çok çeşitli yorumlar yapmışlar hepsi birbirinden enteresan bu ankette bende saddamın asılmasına hele mubarek kurban bayramı arifesi hiçte hoşkarşılanacak bir davranış değildir başta amerika denen devletin müslümanlığa küstahca kafa tutmasdını kınıyorum ayrıcaAmerikakendi devletinde yargıladığı adi suçluya bile ölyüm seceneği verirken neden saddama buunu tanımadı yani iyisiyle kötüsüyle saddam bir devlet adamıydı neden arzusu olan kurşuna dizilmek hakkını ona tanımadılar yazıklar olsun......:49: :49: :49: .....

speed86
08-01-2007, 19:12
ne ekersen onu biçersin...ama amerikanın biçmesi tartışılır
not:saddamın milletine ve milleti olmayanlara yaptıklarını unutmayalım........

emmi
08-01-2007, 20:12
Arkadaşlar bende asılmasına karşıydım bu ABD çakalının. İmralı Palas gibi bir otel de ona ayarlanabilirdi. Bize bu palası ayarlatan ABD acaba Saddam'a niye böyle bir oteli ayarlatmadı? ABD bu adamı yıllar boyunca evire çevire kullandı. Sekiz yıl İran'la savaştırdı. Her iki tarafa da silah sattı bu batı denen şerefsiz ülkeler. Hatta öylesineki Şimdi İsral'i bir numaralı düşman ilan eden İran bu ülkeden el altından silah satın aldı. Büyük şeytan dediği ABD'den albay olacak sanırım Oliver NORTH aracılığıyla silah aldılar. Ondan sonra ABD'nin işi bitince "Hadi aslanım, şu Kuveyt'e bir gir. Burası senin bir eyaletin." deyip Kuveyt'i işgal ettirdi. Saddam salağı da bu zokayı yuttu. Gidip işgal etti. Ortadoğudaki tüm olumsuz gelişmelerden kim veya hangi ülkeler karlı çıkıyor. Sonuca bakınca Saddam'a bayramı bile göstermeyenlerdir elbette. Saddam nedense Halepçe Katliamından yargılanmadı. Çünkü o dava açılsaydı orada ABD ve AB ülkelerinin parmakları olduğu ortaya çıkacaktı. Sadece 148 Şiinin ölümünden idam edildi. Alçaklığın şerefsizliğin bu kadarında pes doğrusu. Hele o müslümanların ve özellikle Arapların suskunluğu! Hepsi ABD ve AB ülkelerinin köpekleri olmuş yöneticileri. Talabani ve Barzani alçakları hayatları boyunca Irak'a ihanet etmişlerdir. Hatırlayın; Saddam Halepçe'ye neden kimyasal bomba atmıştı? İran-Irak savaşında bu çakallar Saddam'ı arkadan vurmamışlarmıydı. Peki Saddam'a bu bir atımlık bombayı kim vermişti? Bir atımlık diyorum çünkü BM yetkilileri tüm aramalarına rağmen ne biyolojik,ne kimyasal, ne de nükleer silah yapılan yer bulamamışlardı. Kısacası ABD Saddam'ın diğer davalarda kendi pisliklerini açıklamaması için astı olay bundan ibaret. Bizdeki AB ve ABD hayranı ağzı açık ayran delilerine de bir ders olur mu bilmem.
Saygılar.

irfan024
08-01-2007, 21:07
Allahın verdiği canı ancak Allah alır. Sadece müebbet hapis cezası verilmeliydi.

ekrem
08-01-2007, 21:25
[QUOTE=ekrem;110184]Saddamın asılması konusunu anketen taşıyanlara saygı duyuyorum busatırlarda arkadaşlar çok çeşitli yorumlar yapmışlar hepsi birbirinden enteresan bu ankette bende saddamın asılmasına hele mubarek kurban bayramı arifesi hiçte hoşkarşılanacak bir davranış değildir başta amerika denen devletin müslümanlığa küstahca kafa tutmasdını kınıyorum ayrıcaAmerikakendi devletinde yargıladığı adi suçluya bile ölyüm seceneği verirken neden saddama buunu tanımadı yani iyisiyle kötüsüyle saddam bir devlet adamıydı neden arzusu olan kurşuna dizilmek hakkını ona tanımadılar yazıklar olsun......:49: :49: :49:

pompous
08-01-2007, 21:34
Rüzgar eken fırtına biçer. Kesinlikle iyi oldu Keşke bu kararı IRAK halkı verip uygulasaydı, darısı bizim başımıza. Kısmetse bir gün birde kendi kasaplarımızı asarız.

harun66
09-01-2007, 00:17
Arkadaşlarımın çoğu ile hem fikirim. Bence asılması zaten yanlıştı bide zamanlaması vardıki o en büyük yanlıştı. Ondan önce asılması gereken onlarca insan olamayan canlılar var. Birde bu Irak'ın iç meselesi filan değil kardeşim, hikaye anlatmasın kimse. Bu bal gibi Müslümanlarla Gayrimüslimlerin meselesi. Sonumuz hayır olur inşallah.

osman kaya
09-01-2007, 00:28
sadam zalim ve barbar biri idi 100 binlerce masum kurtleri öldurmuştur buna rahmen asilması çagımız geregince olmamaliydi kesinlikle yanlistır diyorum:clap2: :clap2:

SHADOW_19
09-01-2007, 00:53
Bence saddam bu kadarını haket etmiyordu tamam yaptıkları az degildi ama boyle bir ceza alması cok yanlıştı :nono:

tayfun2004x
09-01-2007, 01:18
Benim düşüncem kesinlikle dogru bulmuyorum.Ne olursa olsun bu sekil olmamalıydı

alemdar_47
09-01-2007, 11:52
saddamın idam kararı doğru olsa bile bu kadar cani bi şekilde ölmesi yanlış ancak bu mesaj tüm müslamnlık alemi için amerikanın gözdağı vermesi hiç kimseyi dinlememesi ve son olrak dünyada bir olması dır.

Bahri AYAZ
09-01-2007, 12:12
Saddamın asılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum. Burada SADDAM asılmadı bu ip tüm müslümanların boynuna geçirilerek İSLAM Dünyasına meydan okundu. Biim Hükümetimizde buna resmen seyirci kaldı. ( Askerlerimizin başına cuval geçirildiği gibi )

onder1954
09-01-2007, 12:39
Sadece Saddam'ın değil hiçbir insanın asılması doğru değil. Hangi asırda yaşadığımıza bakıp ondan sonra birşeyler yapmalıyız. Irakı yönettiğini zannedenler bu utancı unutamayacaklar.

1040113598
09-01-2007, 13:17
saddamın asılması islam dünyasında şiilere karşı nefretin artmasına dolayısıyla iran ın yalnız kalmasına neden olacaktır buda iran asaldırmak isteyen israilin işine gelmektedir önümüzdeki dönemde sıcak gelişmeler olması kaçınılmaz gözüküyor.

leventizmir
09-01-2007, 13:53
herhangi bir idamı doğru bulmak mümkünmü asla sadece çocuk tecavüzcülerini beslemeden hemen asmalı

toycan
09-01-2007, 14:49
arkadaşlar adam gitti ama kalanların çektikleri daha çok bu gözardı ediliyor bakın petrol gelirlerinin yüzde 70 i 30 yıl sömüreleçek bundan bizim çıkarmamız gerekenler daha çok onu çıkarmamız dileğiyle

tuncaygok
09-01-2007, 21:22
guya medenıyetın beşigi oldugunu savunan ulkelerın bu kadar cag dişi oluşlarına bu ıdam sayesinde acıga cıkardılar:Smiletabar :puah:

modern
09-01-2007, 23:26
Evet asılmamalıydı. Ama madem Allahın adaleti var. Bekleyelim sebep olanlarında sonunu merak ediyorum. Saddam dan daha beter olabilir onların akibeti şimdilik bekle gör..

apiko07
09-01-2007, 23:35
hayır!! dünyada saddamdan daha sadam olan nice sadamlar var ama onlara kimsecikler gıkını cıkaramıyor helal olsun ama onlarada biri dur der şamarını vurar ona havale ediyorum kalan sadamları.

sezarix
10-01-2007, 00:50
Bence Karar DoĞru Fakat Uygulama Şeklİ YanliŞ. Bence TÜm DÜnyada Eger Mutlak ÖlÜm Cezasi Verİlecekse Bunun Yolu DaraĞaci Ve Ya Kelle Kesme DeĞİl Bazi Ülkelerİnde Halen Yasalarinin İnfaz Şeklİ Olan Zehİrlİ Enjeksİyon Yapilarak Olmaliydi. Zaten Bu TÜr İnsanlar Organlarini BaĞiŞlamayacaklari İÇİn O Konuda Da Bİr Sorun TeŞkİl Etmez. DÜnya ÜstÜnde HİÇbİr Canli BoĞularak ÖldÜrÜlmeyİ Hak Etmİyor Bu Saddam HÜseyİnde Olsa. İĞne Yapip İnfaz Edİlmelİydİ Bence. Herkesİn Fİkrİne De Saygi Duyuyorum.

Saygilarimla.

sg35
10-01-2007, 11:05
slm.bende katılmıyorum.idam edilmesi gereken bir sürü insan varken(en başta apo) neden saddam?cevap vereyim çünkü orta doğuda tek diktatör,tek cesur adamdı da ondan.vatanın ve milli gelirini tek satmayan insandı.petrol bir noktada insanların ekmeğiydi,bunuda geçelim israile musallat olmasın diye,hadi bunuda geçelim diyelim ve kürt sorununu çözen tek adamdı.yani bizim yapamadığımız pkk olayını ortadan kaldırıyordu.DR.ONUR CAN POLAT.

Admin
10-01-2007, 22:43
Saddamın idamını haklı buluyormusunuz
ANKET SONUÇLARI

Evet İdamı Yerinde Karar 9.97%
Hayır Kesinlikle dogru bulmuyorum 90.03%
Oylayanlar: 291 Kişi

ANKATE KATILAN VE TUM YORUM YAPAN ARKADAŞLARA TEŞEKKURLERİMİ BİR BORÇ BİLİRİM