PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 13/01 Türkiye'de Neler oluyor

muzo
13-01-2007, 09:41
Alanya Kalesi’ni yok edecek!

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde yaşayan Azeri illüzyonist Kurban, 10 bin Euro karşılığında Alanya Kalesi'ni yok edebileceğini ileri sürdü.

Uzun yıllardır Alanya'da yaşayan 35 yıllık illüzyonist Arif Kurban "10 bin Euro verseler Alanya Kalesi'ni yok ederim" dedi. Sahnede "Doktor Rif" adıyla tanınan Azerbaycanlı illüzyonist, bugüne kadar yaklaşık 9 ülkede şov yaptığını belirterek, "Bizde illüzyonistlik kuşaktan kuşağa geçiyor. Yaklaşık 8 yaşımdan beri illüzyonistlik yapıyorum. Dedem Azerbaycan'ın en ünlü illüzyonisdiydi. 16 yıldır Alanya'da yaşıyorum. Tüm otellerdeki illüzyon şovlarına çıkıyorum. Üniversiteyi Azerbaycan'da okudum ve asıl mesleğim heykeltıraşlık. Bunun yanı sıra hattatlık sanatıyla da uğraştım. İllüzyon benim için adeta bir tutku" dedi.
Arif Kurban, David Cooperfield'e rakip olduğunu ifade ederek, "İllüzyon, hipnoz ve telepati konusunda sınır tanımıyorum" diye konuştu.
2000'e yakın illüzyon oyununun olduğunu belirten Kurban, "Bende aşırı bioenerji var. Bu sayede istediğimi yapabiliyorum. Gözümle bakarak cam kırıyorum. Gırtlağımdan pinpon topu çıkarıyorum, güvercinleri kaybediyorum. İnsanları ikiye ayırıp vücutları dans ettiriyorum" şeklinde konuştu.

İllüzyon sanatının insana verilmiş doğaüstü bir güç olduğunu söyleyen Kurban, "Allah herkese bu yeteneği ve gücü vermez. Çok zor bir sanattır. Sürekli el jimnastiği yapılmalıdır. Ben severek yapıyorum. O kadar iddialıyım ki, 10 bin Euro verseler Alanya Kalesi'ni bile yok edebilirim" dedi.

İHA

muzo
13-01-2007, 09:42
13 yaşındaki kurye şaşırttı

Aksaray’da bir yolcu otobüsünde, 13 yaşındaki çocuğun bavulunda 9 kilo 236 gram eroin ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Aksaray’dan geçecek bir yolcu otobüsünde eroin bulunduğu ihbarını aldı.

Bunun üzerine Adana’dan gelen yolcu otobüsünü Aksaray-Ankara kara yolunun 37. kilometresinde durduran ekipler, ihbarda verilen eşkal üzerine L.D’yi (13) araçtan indirerek, bagajdaki bavulunda arama yaptı.

Ekipler, giysilerin altına gizlenmiş poşetlerde 9 kilo 236 gram eroin buldu.

L.D’nin gözaltına alındığı olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

muzo
El yapımı cep ele geçirildi

Piyasa değeri 320 bin YTL olan 15 saat ve piyasa değeri 9 bin EURO olan tamamı el yapımı cep telefonu ele geçirildi.

Türkiye'ye kaçak olarak sokulmak istenen piyasa değeri toplam 320 bin YTL olan çeşitli markalarda 15 saat ile piyasa değeri 9 bin EURO olan tamamı el yapımı "vertu" marka cep telefonu ele geçirildi.

Atatürk Havalimanı gümrük ekipleri, THY'nin 1528 sefer sayılı uçağıyla Dusseldorf'tan İstanbul'a gelen Alman pasaportlu O.A. ile T.Ü.'nün bagajlarında arama yaptı. Yapılan aramada, valizler içerisindeki kutularda rolex, vaşeren constatin, piget ve cartier marka 15 saat ile "vertu" marka cep telefonu bulundu. İfadeleri alınan O.A ile T.Ü. saatleri ve cep telefonunu Türkiye'ye satmak için getirdiklerini söyledi. O.A ile T.Ü.'nün bugün Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na çıkarılacağı bildirildi. O.A. ve T.Ü., gazetecilerin görüntü almasını engellemek için yüzlerini kapattı.

Çeşitli markalarda saatlerin her birinin yaklaşık 30 bin EURO olduğu bildirilirken, "vertu" marka cep telefonunun piyasa değerinin 15 bin EURO olduğu kaydedildi.
"Vertu" marka cep telefonlarını İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinden David-Victoria Beckham çifti, ünlü pop star Beyonce'den Brad Pitt ve Angelina Jolie gibi Hollywood yıldızlarına kadar birçok ünlü kullanıyor.

İHA

muzo
Fırtına uyarısı!..

Tüm yurt yarından itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Meteoroloji fırtına uyarısı yaptı.

Akşam saatlerinde beklenen yağış geç saatlerde gök gürültülü sağnağa dönecek. Fırtına bekleniyor

Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde sis, iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı görülecek.

Rüzgar yurdun güney kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek. Denizlerde, fırtına beklenmiyor. Rüzgar; Marmara, batı Karadeniz ve kuzey Ege'de batı ve güneybatı, doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğu, güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, batı Karadeniz, güney Ege ve doğu Akdeniz'de 5 kuvvetinde esecek.

Yağışlar yağmur ve sağanak, iç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun batısı, batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik ve Çorum çevreleri karla karışık yağmur ve kar seklinde olacak. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah saatlerinde sisle birlikte buzlanma ve don olayı görülecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuvvetlice esecek. Denizlerde güney Ege’nin batısında gece fırtınamsı rüzgar bekleniyor. Rüzgar; doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, batı Karadeniz ve Ege’de güney ve güneybatı, Marmara’da batı ve güneybatı, Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3-5, gece Marmara’da 4-6, güney Ege’de 5-7 kuvvetinde esecek.

FIRTINA UYARISI

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün meteorolojik uyarısına göre, Ege'de hafif olarak esmekte olan rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde (50 ila 70 km/s) fırtınaya yakın rüzgar, gece saatlerinde ise 6 ila 8 kuvvetinde (60 ila 80 km/s) fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor.

Orta Karadeniz'de orta kuvvette esmekte olan rüzgarın ise yarın gece kuvvetlenerek batı ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (60 ila 80 km/s) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Cumartesi gecesi Ege'de etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Fırtına nedeniyle denizcilerin ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

muzo
13-01-2007, 09:44
Mesut Yılmaz'ın annesi yoğun bakımda
Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın annesi Güzide Yılmaz, akşam saatlerinde rahatsızlanarak Florance Nightingale Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık durumu ciddiyetinikoruyan Güzide Yılmaz'ın yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

Saat 19.20 sularında evinde rahatsızlanana Mesut Yılmaz'ın annesi Güzide Yılmaz, çağrılan ambulansla Florance Nightingale Hastanesi'ne kaldırıldı. Kısmi felç geçirdiği belirlenen Güzide Yılmaz'ın yoğun bakıma alındığı öğrendi.

Haberi alan Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz, oğlu Yavuz Yılmaz, ağabeyi Turgut Yılmaz ile Güzide Yılmaz'ın bazı akrabaları hastaneye geldi. Bir süre sonra hastaneden ayrılan Berna Yılmaz, Güzide Yılmaz'ın sağlık durumun iyi olduğunu ve enfeksiyon neticesinde hastaneye geldiğini söyledi.

Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz ise Güzide Yılmaz'ın yoğun bakımda olduğunu söyleyerek "Doktorlar kendisiyle ilgileniyor. Zaten yaşı oldukça ilerideydi," diye konuştu.

Mesut Yılmaz'ın yurtdışında olduğu için hastaneye gelemediği ve annesinin sağlık durumu ile ilgili telefondan bilgi aldığı öğrenildi.

Hastaneden Yılmaz'ın sağlık durumu ile ilgili açıklama yapılmadı.

Cİhan

muzo
13-01-2007, 09:46
Karısını balyozla öldürdü
Trabzon'da, cinnet geçiren 52 yaşındaki Kenan Civelek, tartıştığı karısını balyoz darbeleriyle öldürdü.

Olay, dün akşam saat 21.00 sıralarında, İnönü Mahallesi, Çağlayan Sokak'taki Necipoğlu Apartmanı'nın 3'üncü katında meydana geldi. Kenan Civelek, eşi 50 yaşındaki Şükran Civelek ile henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Tartışma sırasında kendisini kaybeden Kenan Civelek, eline geçirdiği bir balyozla karısına vurmaya başladı.

Aldığı balyoz darbeleriyle Şükran Civelek kanlar içersinde yere yığıldı. Paniğe kapılan Kenan Civelek ise olay yerinden kaçtı. Komşularının ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 acil servis ekipleri tarafından Şükran Civelek, Trabzon Numune ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Civelek burada yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Olaydan sonra kaçan Kenan Civelek ise Trabzon'un Maçka İlçesi'ne kaçarken jandarma tarafından yakalandı.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

hürriyet

muzo
13-01-2007, 09:47
Konya'da, 95'lik dede evinde yanarak can verdi

Akif ARICI/KONYA, (DHA)

Konya'da, 95 yaşındaki Seyit Çopar, yalnız yaşadığı tek katlı evde çıkan yangında yaşamını yitirdi. Kömür sobasından çıktığı belirtilen yangında Çopur'un, pencerede bulunan demir parmaklıklar nedeniyle evden çıkamadığı da belirtildi.

Karatay İlçesi, Müşki Mahallesi, Üzümcü Sokak'ta, bu akşam saat 23.00 sıralarında tek katlı müstakil bir evde çıkan yangında, 1 kişi yanarak öldü. Yalnız yaşadığı öğrenilen 95 yaşındaki Seyit Çopur'un yatmadan önce yakmış olduğu kömür sobasının devrilmesi sonucu evde yangın çıktı.

Mahalle sakinlerinin farkettiği yangında, itfaiye ve polis olay yerine kısa sürede ulaştı. Evdeki yoğun dumanın etkisiyle uyanan Çopur, tamamen yanmakta olan odadan çıkamadı. Pencerelerde demir parmaklıklar bulunması nedeniyle oda içerisinde tamamen mahsur kalan yaşlı adam, yanarak can verdi. İtfaiye ve polis ekiplerinin çalışması sonucu içeriden çıkartılan Seyit Çopur'un cesedi Konya Numune Hastanesi morguna kaldırıldı.

İtfaiyenin yaklaşık 1 saatlik çalışması sonucu söndürülen yangınla ilgili, polis tarafından soruşturma başlatıldı.

muzo
13-01-2007, 09:48
Başkentte yağan karda, 200'den fazla trafik kazası oldu

A.A

Başkentte akşam saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, sıcaklığın -2 derece yaşandığı Ankara'da kar kalınlığı şehir merkezinde 5, yüksek kesimlerde 9 santimetreye ulaştı.

Yetkililer, yağışın kuraklık sıkıntısı çeken Ankara için olumlu bir gelişme olduğunu kaydetti.

Öte yandan, yağış sonrası Başkentte buzlanma nedeniyle 200'den fazla trafik kazası meydana geldi.

Emniyet yetkilileri, Ankara'nın çeşitli bölgelerinden 200'den fazla kaza ihbarı aldıklarını belirterek, sürücülerden buzlanmaya karşı dikkatli olmalarını istedi.

Kazalar trafikte aksamaya neden olurken, kara yolları ve belediye ekiplerinin tuzlama ve yol açma çalışmaları devam ediyor.