PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce Türkiye Kuzey Irak Sınırına girmelimi? girmemelimi?

CABBARİ
24-01-2007, 18:51
ANKET SONUCLARINA GÖRE ANKETİMİZ BU SEKİLDE OLUŞTU

Sizce Türkiye Kuzey Irağa Girmelimi?
Girmeli 74.73%
Girmemeli 25.27%

Oy veren ve katılan tum arkadaşlara teşekkurler

CABBARİ
24-01-2007, 18:54
arkadaşlar benim fikrim ben bu aralar pek girmesi taraftarı değilim
bence girmemeli
çünkü ülkede zaten gerginlik var bu aralar herşey üst üste geliyor yalnış çagrışımlarla yeni bir acıyı yaşamak istemiyorum bu benim fikrim..
selametle

Admin
24-01-2007, 20:23
arkadaşlar benim fikrim ben bu aralar pek girmesi taraftarı değilim
bence girmemeli
çünkü ülkede zaten gerginlik var bu aralar herşey üst üste geliyor yalnış çagrışımlarla yeni bir acıyı yaşamak istemiyorum bu benim fikrim..
selametle

Bencede girmemeli cabbarinin düşüncelerine katılıyorum

e®tan
24-01-2007, 20:29
Bencede şuan için girmemeli.Çünkü bizimle hiçbir alakası olmayan bir savaşta şehit vermemiz doğru olmaz.Sınır komşusu olmamız ırak ile bizi savaşa çekmez bizim topraklarımızın bütünlüğü tehdit altında olmadığı zaman bence sorun yokkk

SEYFİ
24-01-2007, 20:29
Biz girmedikce bu olaylar yıllarca uzayıp gidecek ve bizi hep aşağılayacaklar.
Bence artık girilmeli,artık ne olacaksa olsun!

Hakan Gül
24-01-2007, 20:31
Ben tamamen girilmesi taraftarıyım.Artık Türkiye'nin de bu olaylarda bir rolü olmalı ve hergün üzerimize gelen teröre sert bir yanıt verilmelidir.Eğer girmezsek orada düşünülen bazı projeler uygulamaya sokulmaya kalkışılacak ve bizden toprak bile istenecektir.Yılanın başı küçükken ezilir..

kralleo
24-01-2007, 20:45
bence girmeli türkiyenin sorunları bitmez tabiki ama çözmeye bir yerden başlamalı vede en büyük sorun olarakta terör geldiğine göre bence girmeli.ayrıca oradaki yapılanmaya bir cevap vermek açısından vede siz burada yanlız değilsiniz demek için girmelidir.

iboaydo
24-01-2007, 21:09
aslında girmek mantıklı ama herseyin zamanlamasını ii yapmak ben evet oyu verdim ama iyice düşünüp tasınmak lazım saygılar

e®tan
24-01-2007, 21:33
Girmeli diyen arkadaşlara şunu hatırlatayım:Biz daha kendi iç sorunlarımızı çözemedik.Kürt-Türk meselesi halen gündemde.Her hafta terörle mücadelede şehit veriyoruz.Ve son olarak savaş demek maddi olarak ağır bir yük demek bizimse boşa harcıck paramız yokki.Biz ırak a gircez sorunları diğer ülkeler yardımıyla çözcez kaymağı gene amerika yiyecek.Bütün petrol rafinerlerini kendi kontolüne alıcak.

TOPRAK67
24-01-2007, 21:53
benceşu an için yapılacak tek şey ordaki türk gurupları güçlendirmek daha doğrusu çok geç kalınmış olsa bile

ahmeTTaşar
24-01-2007, 22:40
Bence doğudaki halkı kazanmadan girmemeliyiz önce halkı bu işe inandırmamız lazım.Girdiğimiz takdirde oradaki dış güçler o bölgeyi karıştırmaya çalışacaktır.Önce iç meselemizi halletmeliyiz ondan sonra girebiliriz.

Mehmet Kaynaklı
24-01-2007, 23:16
Bence doğudaki halkı kazanmadan girmemeliyiz önce halkı bu işe inandırmamız lazım.Girdiğimiz takdirde oradaki dış güçler o bölgeyi karıştırmaya çalışacaktır.Önce iç meselemizi halletmeliyiz ondan sonra girebiliriz.

ben doğunun insanıyım beni kazandın benimle berber 600 kişiyide kazandın :00000002: senin gibi düşünceler varsa gidemediğin yerde senindir :00000002:

ahmeTTaşar
24-01-2007, 23:25
mehmet senin benim gibi insanlar olduktan sonra bence bütün sorunlar zamanla aşılacaktır.tabiki hepberaber.Ayrıca beni çok mutlu ettin.Teşekkürler....:clap2: :45:

e®tan
24-01-2007, 23:40
ben doğunun insanıyım beni kazandın benimle berber 600 kişiyide kazandın :00000002: senin gibi düşünceler varsa gidemediğin yerde senindir :00000002:
Diyecek tek bir lafım var NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

RecepÇe
25-01-2007, 00:19
Bence gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra uygun bir zamanda, sınırlarımızın güvenliği ve milli menfaatlerimiz gözetilerek girilmelidir....

konyalim
25-01-2007, 00:27
arkadaşlar bizim şimdiye kadar oraya girmedigimiz hata oradaki türkmen kardeşlerimizin yanında olmalıyız.

theblackgod
25-01-2007, 00:40
türkmeneli tv kardeşlerimiz gerekenleri dile getirio ama umursayan yok amerika için savaş olsa girerdik...korkaklar gireemzs yüreği olan birileri ancak müdahele eder...neyse...girelim alalım !!!!!!!!!!!!!!!

COEMAR
25-01-2007, 00:44
valla bu konuda yorum pek yapamayacağım girsekte olur girmesekte ikisininde eksi ve artı yönleri olacak bu bizler için iyimi olacak kötümü onu bilemem o yüzden bir şey diyemiyorum ama ne kadar girsekte oraya orayı kurutamayacağımızı biliyorum çünkü asıl terör başka yerlerde o yüzden orada Şehit düşen Vatan Evlatları ve Ailelerine yazık olur fikrim budur saygılar...

Mehmet Kaynaklı
25-01-2007, 00:45
Diyecek tek bir lafım var NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
tek bir adım yetmez çift adım at :45: :00000002:

Mehmet Kaynaklı
25-01-2007, 00:50
mehmet senin benim gibi insanlar olduktan sonra bence bütün sorunlar zamanla aşılacaktır.tabiki hepberaber.Ayrıca beni çok mutlu ettin.Teşekkürler....:clap2: :45:
bizler gibi insanlar çoktur bu ülkede yeterki şimdiki gibi birbirimize kucak açalım işte bu herşeyin üstesinden gelir :00000002:

DJ VoLkAn
25-01-2007, 00:56
bence girmemeli:)

hallederiz
25-01-2007, 01:04
türkiye bence hiç bir yere girmemeli biz ne zaman bir yere girsek hep zararlı çıkıyoruz

metameta
25-01-2007, 01:16
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) bunu bir okuyun ona göre karar verelim

banshee8831
25-01-2007, 01:25
Ben tamamen girilmesi taraftarıyım.Artık Türkiye'nin de bu olaylarda bir rolü olmalı ve hergün üzerimize gelen teröre sert bir yanıt verilmelidir.Eğer girmezsek orada düşünülen bazı projeler uygulamaya sokulmaya kalkışılacak ve bizden toprak bile istenecektir.Yılanın başı küçükken ezilir..

hakan sana sonuna kadar katılıyorum.bir an önce bu işe girilmeli.mit başkanının sözlerini hatırlayalım.''türkiye,etrafında olan biten olaylara seyirci kalmamalı.olayları izleyip bekle gör uygula taktiği uygulamamalı''bence çok doğru konuştu.artık bu işe bir son vermek lazım.gözgöre göre kurbanlık koyun gibi insanların kafalarını büyük bir zevkle kesip o kafayla top oynayan hayvanları.hele bunu birde allah için yaptık.allahın izni var diyerek yapan o.çoçuklarını (afedersiniz burada benim bütün insanlığım kopuyor malesef) uçakları kaçırıp oraya buraya çakan bunu allahın emriyle yapıoruz diyen aq bebelerinin ta sülalesini be kardeşim...bunlar ortalığı iyice azıttılar.ırakta hergün onlarca insan,çoluk çouk yaşlı hasta demeden öldürüyorlar.Ve bizde bende türküm ama türk kanı pistir diyip,ülkemize ermeni soykırımı yapıyorsunuz diyen insan için onbinlerce insanın sokağa dökülüp hepimiz türküz hepimiz ermeniyiz diyip o insan için 10 km yürüyebiliyorsak.bu ıraktaki olaylara göz yummamız resmen 2 yüzlülüktür.devletin bu işe acilen el koyması lazım.yoksa biz ülkemize yaklaşan bu tehditi gerekirse kendimiz temizlemeye hazırız değilmi arkadaşlar...:boese157: :boese157:

NOt:arkadaşlar mesajımda argo olduğu için sizlerden binlerce kez özür diliyorum ama mağalesef ben bu olayları allahın izni var diyerek olaylara dini karıştıran terörist ucubelerini duyunca aklımı kaçırıyorum...haksızmıyım? :boese157:

drvet06
25-01-2007, 01:40
Daha dün kapımızda bekleyen barzani ve talabani köpeklerine bakın.

Geldiklerinde bırakın Bakanı filan, müsteşar yardımcından bile randevu alabilmek için her türlü yalakalığı yapıyorlardı. Şimdi yaşadıkları ülkeyi bölmek için, abd işgalcileriyle işbirliği yapıyorlar ve bize nasıl ürüyorlar (köpek bağırması).

Bir zamanların Cihan Şumül (Dünyaya hükmeden) ülkesi Türkiye'nin düştüğü duruma bakın. Tabii düşürenler utansın diyeceğim ama nerdeeee onlarda utanacak yüz.

Özetle; memleketin gerçek menfaati girmeyi gerektiriyorsa, girmeliyiz. Yok eğer girmeyelim, yesinler bir birini taktiği yararımıza ise öyle bir karıştıralım ki, dolansınlar bi daha da iflah olmasınlar.

Bu sadece Irak için değil, bütün dünyaya Türkiye'nin büyüklüğünü gösterme zamanı gelmiş ve geçmiştir.

Zaten şöyle bir kural vardır; eğer adamı sağlam dövmezsen gider ya birilerini toplar gelir başına dert olur, yada karakola şikayet eder gene uğraşırsın. Sağlam dayak yiyen o muhitten bir daha geçemez.

Tabi önümüze geleni dövelim diyemezsin. Hem Ağabey olacaksın, hem Baba.

Bütün arkadaşlarımdan özür dilerim, biraz kaba bir yazı oldu. Ama memleketimin düştüğü, daha doğrusu düşürdükleri durum kanıma dokunuyor.

Hassasiyetim ondandır.

Saygılarımla,

e®tan
25-01-2007, 01:41
hakan sana sonuna kadar katılıyorum.bir an önce bu işe girilmeli.mit başkanının sözlerini hatırlayalım.''türkiye,etrafında olan biten olaylara seyirci kalmamalı.olayları izleyip bekle gör uygula taktiği uygulamamalı''bence çok doğru konuştu.artık bu işe bir son vermek lazım.gözgöre göre kurbanlık koyun gibi insanların kafalarını büyük bir zevkle kesip o kafayla top oynayan hayvanları.hele bunu birde allah için yaptık.allahın izni var diyerek yapan o.çoçuklarını (afedersiniz burada benim bütün insanlığım kopuyor malesef) uçakları kaçırıp oraya buraya çakan bunu allahın emriyle yapıoruz diyen aq bebelerinin ta sülalesini be kardeşim...bunlar ortalığı iyice azıttılar.ırakta hergün onlarca insan,çoluk çouk yaşlı hasta demeden öldürüyorlar.Ve bizde bende türküm ama türk kanı pistir diyip,ülkemize ermeni soykırımı yapıyorsunuz diyen insan için onbinlerce insanın sokağa dökülüp hepimiz türküz hepimiz ermeniyiz diyip o insan için 10 km yürüyebiliyorsak.bu ıraktaki olaylara göz yummamız resmen 2 yüzlülüktür.devletin bu işe acilen el koyması lazım.yoksa biz ülkemize yaklaşan bu tehditi gerekirse kendimiz temizlemeye hazırız değilmi arkadaşlar...:boese157: :boese157:

NOt:arkadaşlar mesajımda argo olduğu için sizlerden binlerce kez özür diliyorum ama mağalesef ben bu olayları allahın izni var diyerek olaylara dini karıştıran terörist ucubelerini duyunca aklımı kaçırıyorum...haksızmıyım? :boese157:

Ustam ben savaşa girilmesine karşyım ama dediklerinize katılıyorum ve sadece amerikayı suçlamıyorum.Ama genede halka açık yerlerde argo kullanılması pek hoş değil.Msj ı editlerseniz sevinirim.

DJ VoLkAn
25-01-2007, 01:43

sende haklısın hocam ne diyelim.

metameta
25-01-2007, 01:52
Only the registered members can see the link

farkındamısınız bilmiyorum ama Çanakkalede dedelerimiz Korede Amca ve dayılarımız Kıbrısda kimilerinin babaları kimlerinin abileri omuz omuza Düşmana karşı gelen Türk ve Kürkler birden Düşman oldu bunu hiç sordunuzmu acaba neden diye sonuç çok basit yeni nesil neyin ne olduğunu bilmeden yetiştiriliyor kimmiz nereden geldik ne yaptık bilmeden
bunu artık bir borç bilerek yazmaya karar verdim
Sevgili Kardeşlerim Biz Lazı Türkü Kürtü ile bu vatanın evlatlarıyız bizim dedelerimiz Ermeniye İngilize Fransıza İtalyana Yunana beraber kurşun sıktı

1 .Dünya savaşının çıkışı Petroldü Çünkü Osmanlı İmparatorluğu bir Petrol deniznin üzerinde oturuyordu inanmayan ozamanki Haritalara baksın
TRT2 Sınırlar ötesinde aynen bunu açıklar. İngilizler 1. dünya savaşından önce Kürt Kardeşlerimize bir Kürt devleti kurma sözü veririr ve Şimdiki elden ele dolaşan bütün Kürtüstan diye dolaşan harita ozamanlardan kalmadır.
İsmet paşa Kurtuluş savaşından sonra lozan Antlaşmasını İngilizlerin önüne koyduğunda ( Şimdiki T.C. Haritası ) İngilizler şöyle cevap verir şimdi siz kazandınız ama bir gün gelecek bunu tekrar masa koyacağız
ve zaman ilerler sembolik olarak çizilen haritalar bir bir kaybolur bunun in önemli kanıtı 1950 de kurulan İsrail devleti
daha sonra İngiliz başkananı Churcill o tarihi sözü söyleyerek bu gerçeği gözler önüne serer "Bir Damla Petrol Bir Damla Kandan Daha Değerlidir."
Neden Kürtisdan devletinden vazgeçtiler bunu Cevabi Rusyanın Sosyalist bir devlet kurması ve petrole sahip çıkması onun için Yıllarca söylenen bir Sözle bunu geçiktirdiler "Türkiye bizim için önemli" Sebebmi çok basit Ruslar petrole yaklaşacaklarında ilk önüne bizler yani Türkler çıkacaktı dağılmış bir devlet bir işe yaramazdı. Rusya dağıldı bu sefer Türk Milletler topluğu omasın diye ellerinden gelini yaptılar 1991 birinci körfez savaşı 1 adım atıldı şimdi yeni senöryada ABD girdi ve ingilizleri bayrak savaşında başrol oynadı.
biz tarihi bir hata ile 2. köfrez savaşına girmedik
Tamam bazı sebeblerimiz vardı ama Irak petrolunun gelirinin belirli bir kısmın 1960 yılında bize verilmesi gerekti Anlaşalar yapılmadı sonuç gene hüsran
Churcill dediği söz İngiliz ve ABD için açık açık öenmli oldu
"Bir Damla Petrol Bir Damla Kandan Daha Değerlidir."
Kürtler diyerek oyuna başlandı. Allah aşkına sorarım bu kadar müslüman Kanı döküyor bu kadar çocuk yetim kalıyor Beyrutta veya Dünyanın bir çok yerinde nerede bu Dünya Jandarmaları İngiltere Dünyanın bir numaralı Silah Satıcısı neden satıyor silahları bu kadar Barışcılar

daha söylenecek çok söz var.
ben Türkküm ve bununla Gurur duyuyorum Müslamanın ozaman Fen ilimine
bakmalıyım. bizim Dinmiz İLİM ve Fen Dini bunu unutmamak gerek Düşünün insan için okadar Ders alınacak şey varki
Zamanızı aldığım için Kusura bakmayı Hakkınız Helal edin ama bu olaylar beni korkutuyor garb ve hile Savaşta mübahdır
sözlerimi Efendimizin Bir hadisi ile bitiyorum

Düşmanın Silahı ile Silahlanın

banshee8831
25-01-2007, 03:10
Only the registered members can see the link

farkındamısınız bilmiyorum ama Çanakkalede dedelerimiz Korede Amca ve dayılarımız Kıbrısda kimilerinin babaları kimlerinin abileri omuz omuza Düşmana karşı gelen Türk ve Kürkler birden Düşman oldu bunu hiç sordunuzmu acaba neden diye sonuç çok basit yeni nesil neyin ne olduğunu bilmeden yetiştiriliyor kimmiz nereden geldik ne yaptık bilmeden
bunu artık bir borç bilerek yazmaya karar verdim
Sevgili Kardeşlerim Biz Lazı Türkü Kürtü ile bu vatanın evlatlarıyız bizim dedelerimiz Ermeniye İngilize Fransıza İtalyana Yunana beraber kurşun sıktı

1 .Dünya savaşının çıkışı Petroldü Çünkü Osmanlı İmparatorluğu bir Petrol deniznin üzerinde oturuyordu inanmayan ozamanki Haritalara baksın
TRT2 Sınırlar ötesinde aynen bunu açıklar. İngilizler 1. dünya savaşından önce Kürt Kardeşlerimize bir Kürt devleti kurma sözü veririr ve Şimdiki elden ele dolaşan bütün Kürtüstan diye dolaşan harita ozamanlardan kalmadır.
İsmet paşa Kurtuluş savaşından sonra lozan Antlaşmasını İngilizlerin önüne koyduğunda ( Şimdiki T.C. Haritası ) İngilizler şöyle cevap verir şimdi siz kazandınız ama bir gün gelecek bunu tekrar masa koyacağız
ve zaman ilerler sembolik olarak çizilen haritalar bir bir kaybolur bunun in önemli kanıtı 1950 de kurulan İsrail devleti
daha sonra İngiliz başkananı Churcill o tarihi sözü söyleyerek bu gerçeği gözler önüne serer "Bir Damla Petrol Bir Damla Kandan Daha Değerlidir."
Neden Kürtisdan devletinden vazgeçtiler bunu Cevabi Rusyanın Sosyalist bir devlet kurması ve petrole sahip çıkması onun için Yıllarca söylenen bir Sözle bunu geçiktirdiler "Türkiye bizim için önemli" Sebebmi çok basit Ruslar petrole yaklaşacaklarında ilk önüne bizler yani Türkler çıkacaktı dağılmış bir devlet bir işe yaramazdı. Rusya dağıldı bu sefer Türk Milletler topluğu omasın diye ellerinden gelini yaptılar 1991 birinci körfez savaşı 1 adım atıldı şimdi yeni senöryada ABD girdi ve ingilizleri bayrak savaşında başrol oynadı.
biz tarihi bir hata ile 2. köfrez savaşına girmedik
Tamam bazı sebeblerimiz vardı ama Irak petrolunun gelirinin belirli bir kısmın 1960 yılında bize verilmesi gerekti Anlaşalar yapılmadı sonuç gene hüsran
Churcill dediği söz İngiliz ve ABD için açık açık öenmli oldu
"Bir Damla Petrol Bir Damla Kandan Daha Değerlidir."
Kürtler diyerek oyuna başlandı. Allah aşkına sorarım bu kadar müslüman Kanı döküyor bu kadar çocuk yetim kalıyor Beyrutta veya Dünyanın bir çok yerinde nerede bu Dünya Jandarmaları İngiltere Dünyanın bir numaralı Silah Satıcısı neden satıyor silahları bu kadar Barışcılar

daha söylenecek çok söz var.
ben Türkküm ve bununla Gurur duyuyorum Müslamanın ozaman Fen ilimine
bakmalıyım. bizim Dinmiz İLİM ve Fen Dini bunu unutmamak gerek Düşünün insan için okadar Ders alınacak şey varki
Zamanızı aldığım için Kusura bakmayı Hakkınız Helal edin ama bu olaylar beni korkutuyor garb ve hile Savaşta mübahdır
sözlerimi Efendimizin Bir hadisi ile bitiyorum

Düşmanın Silahı ile Silahlanın

helal kardeşim çok güzel açıklamışsın olayı.dediğin gibi eğer biz gerçek birer müslümansak ve hergün masumca ölen onlarca insanı görüyorsak daha niye duruyoruz anlamıyorum.o kadar boş boş işlerle uğraşılacağına,insanlık elden gidiyor denilmiyor ve oturdukları yerde seyrediyorlar.sonrada ülkemize hain terörist saldırıları yapılınca kahrolsun terorizm kahrolsun pkk deniliyor.sanki kahrolsun denilince bütün terör dünyadan yok olacak.hala bu olaylara göz yumuyorlar sonrada bizden oy bekliyorlar.sağda solda oy toplama yapacaklarına önce yanıbaşlarında duran tehlikeyi bitirsinler.bir işi yapacaksan kendin yapacaksın.sağa sola burayı temizleyin yok bizi bu beladan kurtarın demekle olmuyor.bence ab işi askıya alınıp hemen ırağa girilmeli.ab ye harcanan para savaş için yeterde artardı bence.sağdan soldan duyduğum kadarıyla somaliyede bomba düşmeye başladı.yakın bir tarihte orada büyük bir savaş olacak bu terör yüzünden ve bence bu terör olayını şimdi çözmeleri lazım.yoksa türkiye kendini istemedende olsa bu acımasız katliamın içinde bulacaktır...

classnadir
25-01-2007, 04:19
Bence Gİrmemelİ

ozhaloaga
25-01-2007, 09:07
gecikti bile bu işi birkerede bitirilmeli böyle yıllarca sürerse ekonomi biter terörde biter yılanın yuvasını kurutacan

Hakan Gül
25-01-2007, 09:08
Bende doğuluyum ve sonuna kadar Türk evladıyım.Türk olupta böyle bir savaşta vatanının arkasında durmamak resmen satıcılıktır.Zaten şu an doğudaki halkı kazanmış durumdayız çünkü doğu biziz.Terörle mücadelede hergün şehit vereceğimize Irak'ta bir kere şehit veririz ama şehitlerimizin kanı boşa gitmez.Teröre kesin bir çözüm olur.
Saygılarımla

antiochos
25-01-2007, 09:19
arkadaşlar dışarıdan yönlendirilen yanlış siyasetler ve bunu uygulayan kamalak siyasetçiler yüzünden yıllardır söz sahibi olabileceğimiz yerleri ( Türki Cumhuriyetler gibi) tek tek yitirdik . sırada da Kerkük var . Bugünden sonra oraya girmemiz hayal , lütfen gerçekçi olalım . Çünkü Atı alan Üsküdarı Çoktan Geçti . Beş yıl öncesine kadar devlet töreniyle karşıladığımız Barzani ve Talabani gibi de allemalar arkalarını dayayacak ! sağlam bir yer buldular . Konuşmalarını ve davranışlarını takip ediyosunuzdur .

mehmetaliboz
25-01-2007, 09:28
yetenekli ,dirayettli,iyi niyetli...
hem iktidar hem muktedir...
önce ülkeyi iyi,iyiden öte milleti yöneten yönetebilen bir devlet başı olmadığı müddetçe bu soruya cevap verilemez.milleti arkasına alamadığı müddetçe bu devlet devletçilik yapamaz IRAKA giremez.Vatanın bölünmez bütünlüğü artık yurt sınırlarında sağlanamaz.En iyi savunma zamanında saldırıdır!!

GEVAN
25-01-2007, 09:52
GEÇBİLE KALINDI sorunlardan kaçarak sorunu çözemeyiz sorunu yerinde çözmeliyiz burda değil

özelektronik
25-01-2007, 10:32
SORU AKILLI OLACAKKİ CEVAPTA MANTIKLI VE AKILLI OLSUN öncelikle size demokratik bir plartfom oluşturdugunuz icin teşekkür ederiz.ülke insanının birbirlerine ve fikirlerine karşılıklı saygı duyarak birlikte yaşamanın sorunlarını nasıl aşarız.konuşarak ve tartışarak en iyi cözüme ulaşmak bu ülkenin ve bayragın her türkiyede yaşıyan ve sahip cıkanın bayragı oldugunu unutmadan bir birimizi kırmadan ve üzmeden yapabilecek seviyeye gelmek bizim düşüncemiz huzurlu yaşamanın başka yolu yok bizce tc kimligi taşıyan kimse kimseden üstün degil. sınıf ayrılıgı gütmeden aklı başında olan her insan nasılsa seviyesini bilir.şindi soruyorsunuz kuzey ırak'a girelimmi girmeyelimmi akıllı adama sorulcak soru degilki agacın yapragı yeşilmi sarımı aaa yazın yeşil sonbaharda sarı hangisi dogru şartlar neyi getirirse dogrular o olur bunun altarnatifi yokki bu mesele ak kara meselesi degil bu herkesin ve tüm ülkelerin saygı duyması gereken bir toprak bütünlügü meselesi bu komşumuz olur isterse düşmanımız olsun toprak bütünlügü ilk düşünülmesi gereken konu ekmegi bile bütün yutamıyorsun napıyorsun???lokmalara ayırıyorsun akıllı vatandaş olup fırsatcıların ekmegine yag sürmeyelim örnek önümüzde (ırak)bundanda allaşıldıgı gibi ANKETE OY VERMEDİM akıllı soru akıllı cevabı hak eder TEŞEKKÜR EDERİZ...

antep35
25-01-2007, 10:33
gerekli bütün şartlar hazır olundugunda girilmelidir

CABBARİ
25-01-2007, 11:49
ülkenin içinde bulundugu hem cografik hemde din yönüyle çok sıkıntılı günler yaşıyoruz juzey ıraga girmek şu an için pek akıllıca bir hareket değil bence her neticede bir risktir bu..
selametle..

yaralı ceylan
25-01-2007, 12:06
:624ok: girmezsek onlar bizim üstümüze gelir bence girip kökünü kurutmalıyız.:49:

serefguler
25-01-2007, 12:15
Kuzey Irak A Girme Isi Artik Hayal Oldu
Askerlerimizin Basina Cuval Gecirip Teslim Alan Amerika Ya Agzini Acamayan Bu Iktidar Hicbir Zaman Kuzey Irak A Giremez, :8[1]: Ki Uluslararasi Antlasmalar Geregi Olan Sinir Otesi Operasyon Hakkimiza Ragmen.artik Cok Gec .

Pasilobus
25-01-2007, 14:35
bence henüz girme zamanı değil iş işten geçti zaten bence giremez girmemeli

hagiwatt
25-01-2007, 14:37
hemen girilmesi gerekiyor geç bile kalındı tsk ya güveniyoruz..

draculu45
25-01-2007, 14:43
sevgili arkadaslar her görüse saygım var ama kesinlikle hissi duygulara kapılmamak gerek cünkü endogrusu nezaman sa gerektiğinde mudahala yapmak gerek cünkü bu yabancı düşmamlar bizleri galyana getirmek için hertürlü oyunu oynoyorlar onun için sabır derim unutulmasın türk insanının sabrı tasdımı ogüçü kimse durduramaz bizim milliyetciliğimiz baska ülkelere benzemez onun için zamanı geldimi gereken yapılır bu görüş beni baglar saygılarımla

kınık
25-01-2007, 15:03
coktan gecti oraya girip o şerefsileri yerle bir etmeliydi amarikam köpekleri bizi oyalıyor bizim en büyük düşmanımız AMERİKADIR

CABBARİ
25-01-2007, 16:23
coktan gecti oraya girip o şerefsileri yerle bir etmeliydi amarikam köpekleri bizi oyalıyor bizim en büyük düşmanımız AMERİKADIR

uslubumuza biraz dikkat edelim lütfen..
selametle...

xzender
25-01-2007, 16:58
Bizim ateşe atacak askerimiz yok onun için amerika askerlerini kaybetti diye bizim de kaybetmemizde mi lazım onların da anaları var onlarında babaları var onlarında çocukları var yazık değil mi bence hiç uğraşmasınlar göndermek için bir asker daha şehit olsun istemiyoruz onun için kendileri ne yapmak istiyolarsa yapsınlar kan dökülünce ne olacak sanki amerikan askerleri öldü de ne oldu yine aynı durum biz ülkemiz için uğraşalım gerekiyosa ülkemiz için kan dökelim bi anlamı olması lazım kan dökmek için...

Biz TÜRK BAYRAĞININ kırmızısı bitmesin diye KAN dökeriz...xzender

Saygılar.

sezgincoskun
25-01-2007, 17:14
Anket İyİ Fakat Sinirli SeÇenek Var. Mesela Ben Gİrmelİ Dİyecektİm Ama Şu Ankİ Zaman Bence TÜrkİyeye BÜyÜk Zarar Verecek Kadar Sikintili.

mamoste
25-01-2007, 17:15
defalarca girildide ne oldu? geriladır kaçar başka yerlere sığınır.kaldiki başka ülke toprağı ve beşka egemen güçler var bölgede.son günlerdeki oyunlar azçok düşünebilen insanlar için artık ders olmali?
kürt sorunu diye türkiyemizin bir problemi var. isimler falan önemli değil ölenler bizim gençlerimiz.yeterince bana göre can heba ettik. artık yeter deme zamanı gelmedi mi? siyasiler gençlerimizin canı üzerine de siyaset yapiyorlar.buna artık dur deme zamanı gelmedi mi canım gençler.
ben 60-70 kuşağıyım. bizi çıkarları için heba ettiler. sizin heba olmanıza dayanamiyorum.
yeryüzünde tüm canlıların yaşama hakkı vardır.
ülkemizdede tüm vatandaşların yaşama hakkı olduğu gibi,bizim kimsenin yaşam hakkını elinden almaya hakkımız yoktur.başka kesimlerin dillerini,kültürlerini inançlarını yasaklama hakkımız da olamaz. barsa bir problem kanunlar ilgililer hal etmekle görevlidirler.
gelin kafamıza sokulan kin nefreti bir tarafa bırakıp sevelim sevilelim.

CABBARİ
25-01-2007, 17:16
Anket İyİ Fakat Sinirli SeÇenek Var. Mesela Ben Gİrmelİ Dİyecektİm Ama Şu Ankİ Zaman Bence TÜrkİyeye BÜyÜk Zarar Verecek Kadar Sikintili.

seçeneği 2 seçenekli olarak sınırlandırdık başka seçenek sunmadık..
selametle...

saraçTürk
25-01-2007, 17:27
Ankara'dan selamün aleyküm arkadaşlar.Önce alevisiyle ,sünnisiyle.kürdüyle,lazıyla ,çerkeşiyle,bir bütün olmayı,gelen idarecilerin yüzünden bir türlü öğrenemedik.Atalarımız güzel bir memleket bırakmışlar.sınırlarımızda düşman çok hiç bir zaman Türkiyenin kuvvetli bir devlet olmasını istemezler,milleti içten kırmaya çalışıyorlar.savaştan korkan bir millet değiliz,yeterki düşman kahpe olmasın,asker,polis,vatandaş doğu da kahpe bir kurşuna şehit oluyor.bunlara yazık değilmi.niye ana baba gözyaşı
döksün.ana baba birkere gözyaşı döksün. bu zulüm bitsin.savaşsa savaş,insan bir kere ölür bindefa ölmez.şu andaki çare girilmelidir.
Sonra istediğimiz kürdüyle,sünnisiyle,alevisiyle,lazıyla,çerkesiyle,tatarıyla
kenetlenmiş güçlü bir türkiye temennimiz budur.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene
Allah Türk'ü Korusun Yüceltsin

coşkun79
25-01-2007, 18:18
bence su an sırası degi cıkarı olan devletler ve amerika girmemizi istiyorlar
çünkü bizi karıştırmak ve abbargo koymak icin ve bizide ıraga benzetmek icin fırsat koluyorlar şindi zamanı degir bazı cıkarlarımız olsa bile amerikalılara fırsat vermemeliyiz
allak kuzey ıraktakilei korusun

banshee8831
25-01-2007, 19:12

uslubune dikkat et arkadaşım.bu işi amerikan hukumeti yapıyor.yani 200 küsür milyon masum insan bu işin içinde yok.baştaki devlet adamları yapıyor bunu.ha diceksin amerikan halkı bunu desteklemiyormu.hayır tabikide.sence çokmu seviyorlar bushun politikasını.bush gelmeden önce hiç bu sorunlar varmıydı ortalıkta.bush bir yolunu bulup gelmiş iktidara halkın eliyle seçtiğini zannetmiyorum.bizim başımızada böyle şeyler gelmiştir.büyük özenle seçilen adamlar ülkeyi kalkındıracağı yerde iyice batırmıştır.örnek vermeye gerek yok siz kimleri kastetdiğimi biliyorsunuz.

sonuç olarak düşmanın ve düşmanım bush tur.200 küsür milyon masum amerikalı değildir oky.artık bilip bilmedende her işe amerikalılar biizm düşmanımız demeyi bırakın lütfen...:nono:

banshee8831
25-01-2007, 19:19
Bizim ateşe atacak askerimiz yok onun için amerika askerlerini kaybetti diye bizim de kaybetmemizde mi lazım onların da anaları var onlarında babaları var onlarında çocukları var yazık değil mi bence hiç uğraşmasınlar göndermek için bir asker daha şehit olsun istemiyoruz onun için kendileri ne yapmak istiyolarsa yapsınlar kan dökülünce ne olacak sanki amerikan askerleri öldü de ne oldu yine aynı durum biz ülkemiz için uğraşalım gerekiyosa ülkemiz için kan dökelim bi anlamı olması lazım kan dökmek için...

Biz TÜRK BAYRAĞININ kırmızısı bitmesin diye KAN dökeriz...xzender

Saygılar.

abi senin gibilerden 5-10 tane daha olsa hemen gider ülkeyi verirsiniz yaa.bu ne biçim mantıktır bana açıklarmısın.sen,o,bu,şu vatanı için ilerki nesiller için canını vermiyecekse ne için yaşıyorsun abi sen.nasıl bir insansın sen.sen tarih bilirmisin.bu ülkeyi düşmanlardan kurtarmak için 10 yaşında askere gidip şehit olanları bilirmisin.ama yoook. nerde bizim gençlik.oturcak msn başına kızlarla lak lak yapacak.savaş olacağı zamanda aman abi askerler ölüyor yok girmeyelim canımızı kurtaralım.boşverelim vatanımı diyeceksiniz.abi sen varya harbi bu ülkede yaşamayı haketmiyorsun.birde biz ülkemizi savunuruz fln filan yazmışssın imzana.haha çok komiksin valla.bence ortalıkta görünme sen.savaştan,ölmekten,vatanını savunmaktan korkan arkadaşım...

banshee8831
25-01-2007, 19:22
defalarca girildide ne oldu? geriladır kaçar başka yerlere sığınır.kaldiki başka ülke toprağı ve beşka egemen güçler var bölgede.son günlerdeki oyunlar azçok düşünebilen insanlar için artık ders olmali?
kürt sorunu diye türkiyemizin bir problemi var. isimler falan önemli değil ölenler bizim gençlerimiz.yeterince bana göre can heba ettik. artık yeter deme zamanı gelmedi mi? siyasiler gençlerimizin canı üzerine de siyaset yapiyorlar.buna artık dur deme zamanı gelmedi mi canım gençler.
ben 60-70 kuşağıyım. bizi çıkarları için heba ettiler. sizin heba olmanıza dayanamiyorum.
yeryüzünde tüm canlıların yaşama hakkı vardır.
ülkemizdede tüm vatandaşların yaşama hakkı olduğu gibi,bizim kimsenin yaşam hakkını elinden almaya hakkımız yoktur.başka kesimlerin dillerini,kültürlerini inançlarını yasaklama hakkımız da olamaz. barsa bir problem kanunlar ilgililer hal etmekle görevlidirler.
gelin kafamıza sokulan kin nefreti bir tarafa bırakıp sevelim sevilelim.

arkadaşım şehit vermek ölmek eğer sonucunda vatanı kurtaracaksa kutsal bir görevdir.ama bazıları deişik düşünüyor.ne yapalım yani.teröristler ülkeyi ele geçirsin bizde kafamızın birer birer kurbanlık koyun gibi kesilmesinimi bekleyelim yani.savaş olacaksa abi damarlarımızdaki son kana kadar bu ülkeyi bu pislikten kurtarmak için mücadele etmeliyiz.ama bazılarında böyle bir duygu yokmuş.yazılardan anladığım kadarıyla...

Simba
25-01-2007, 19:42
teröristler ülkeyi ele geçirsin bizde kafamızın birer birer kurbanlık koyun gibi kesilmesinimi bekleyelim yani.

Beklemeyelim ama bazıları malesef beklemektedirler. Bunda türkiyenin malesefki birileri gir derse bekliyorlar o birileride girme diyorlar girmiyorlar malesef

ozden
25-01-2007, 19:49
Herkese iyi günler. Benim fikrimce de Irak'a girilmelidir. Manevi yükümlülük sorunu ise, eğer haklarımızı savunamaz isek Türkiyenin gelecek kuşaklarının manevi yükünü kaldırabilecekmiyiz. Herkezin cirit attığı bir yerşu anda Irak. Eğer ABD kendisi için orada ise komşu Türkiyenin Bulunması zaten kaçınılmazdır. Dostlar bir nokta daha. Benim şahsım adına anlamak istemediğim bir olayda şu ki, insanlarımızı doğulu, batılı diye nitelendirmek. Ben bir turist rehberiyim. Arada sırada Çanakkale'ye yolum düşer. Şehitliklerde, mezar taşlarında (Bilhassa anıtın oradaki sembolik) şehitlerimizin isimleri ve geldikleri şehir yazar. Oradakilerin hepsi Mehmet'tir. O savaş yapılırken istenilen şey ülke savunması idi. Artık ülkeler (bazen) değişik şekillerde savunuluyorsa gereği yapılmalıdır diye düşünüyorum.
Dostlar biraz uzun oldu farkındayım ama konu önemli. Sağlıcakla kalın.

Simba
25-01-2007, 19:51
Herkese iyi günler. Benim fikrimce de Irak'a girilmelidir. Manevi yükümlülük sorunu ise, eğer haklarımızı savunamaz isek Türkiyenin gelecek kuşaklarının manevi yükünü kaldırabilecekmiyiz. Herkezin cirit attığı bir yerşu anda Irak. Eğer ABD kendisi için orada ise komşu Türkiyenin Bulunması zaten kaçınılmazdır. Dostlar bir nokta daha. Benim şahsım adına anlamak istemediğim bir olayda şu ki, insanlarımızı doğulu, batılı diye nitelendirmek. Ben bir turist rehberiyim. Arada sırada Çanakkale'ye yolum düşer. Şehitliklerde, mezar taşlarında (Bilhassa anıtın oradaki sembolik) şehitlerimizin isimleri ve geldikleri şehir yazar. Oradakilerin hepsi Mehmet'tir. O savaş yapılırken istenilen şey ülke savunması idi. Artık ülkeler (bazen) değişik şekillerde savunuluyorsa gereği yapılmalıdır diye düşünüyorum.
Dostlar biraz uzun oldu farkındayım ama konu önemli. Sağlıcakla kalın.
Çok haklısınız:45:

SEYFİ
25-01-2007, 20:00
Artık büyüksek büyük gibi davranmak zorundayız.Asırlarca dünyaya hükmetmiş bir millet madara duruma düşmeden ve başımıza başka cuval geçirilmeden bu olayı cözmelidir.

ozden
25-01-2007, 20:15
Dostlar bu konu hakkında yolladığım ikinci yanıt olacak. diğer arkadaşların yollamış olduğu yanıtları okudum. Bazılarının söylediği şey yapılmalı idi ama çok geç kalındı gibi söylemler var. Bir nevi yılgınlık mı desem acaba? Sizlere İsmet İnönü'nün bir sözünü hatırlatmak istiyorum. (ABD cumhurbaşkanı Johnson ile bir yazışmasında) "Dünya her sabah yeniden kurulur ve Türkiyede bu dünyadaki yerini alır." Ülkemiz için her Allahın günü durmaksızın çalışmak gerek. Yılmak yok, durmak yok, yorulmak yok.
Hepinizi seviyorum.

mskinik
25-01-2007, 21:06
girilmesi yönünde oy kullandım ancak düşüncem farklı girmek yerine havadan savunma harekatı en uygunu. girmek korkunç bir lojistik destek gerektirir çünki. hava harekatıyle ülkeme kuzey ıraktan tehdit var onu bertraf ediyorum denilebilir. ancak güçlü bir ülkenin desteği gerekebilir. eğer avrupa ve amerika biz dişimizi göstermezisek kürdistanı resmen ilan ettirecekler. dahada geç kalınmadan bence tam zamanı.herkese saygılarımı sunuyorum.

ekrem956
25-01-2007, 21:10
selam en iyi taktik ecevit gibi barış getiricem diyeceksin giricen işini bitiriceksin.sağlıcakla.

fakara
25-01-2007, 21:35
lütfen dikkat! kerkük kesinlikle alınmalı ermenikürtler bölücülerden ayıklanmalı

Hakan Gül
25-01-2007, 21:51
Şehit olan hiç kimse boşuna şehit olmamıştır arkadaşlar.Vatan uğruna şehit olmak herkese nasip olmaz.Türkiye için gerekiyorsa bende şehit olmaya razıyım ve eminimki forumdaki tüm arkadaşlarım ve kendini Türk hisseden herkesde razı.Şehit verilmesin dersek bu ülkenin geleceği olmaz.
Saygılarımla

metameta
25-01-2007, 22:13
yakında ederler merak etme

TARANTİNO
25-01-2007, 22:14
tek bir adım yetmez çift adım at :45: :00000002:Çifti ne oluyor bu adımların...:49:

lececafe
25-01-2007, 22:40
biz oraya girersek ameriklılar çekilir adamların anlaşmaları var petrolü aldılar naylon hükümetle anlaşmalar imzalandı biz girersek bize kalan sadece yıkım olur ayrıca tc de yaşayan hiç bir vatandaş girme konusunda teretdüt dahi etmez ama illa herkeze duyurmaya gerek yok amerika nasıl meshepleri çatıştırmayı başardıysa bizde hele bi kenarlarddan yoklayalım
bize tuzakkuruyorlar bak geçenlerde hemen bi kürt karakolu basılı verdi ne yaptılarsa biz şuan birşey yapmadan önce bütün sınırlarımızı doldurmamızlazım
bir savaş tc yi kenetler ben eminim ama girersek şu an felaket olur

gamber
25-01-2007, 23:34
arkadaşlar zaten ordayız. bu neyin anketi.iyice araştırısanız 350 PeK Ka Kalı da EX olmuştur. selam sizlere

erdinç özkan
26-01-2007, 01:04
bence girmeli.Çünkü kandil dağında teröristler bulunduğu sürece şehit vermek kaçınılmazdır.zararın nersinden dönülürse kardır.orda vereceğimiz şehitler sayesinde vatan rahat edecektir.eğer girmezsek vereceğimiz şehitler belki de boşuna şehit olmuş olur

rexsi
26-01-2007, 03:28
izin çıkarsa ABD'den gireriz...
yoksa giremeyiz :boese157:

e®tan
26-01-2007, 03:38
yoksa giremeyiz :boese157:
Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurduğu Bu şanlı devlet yani Türkiye Cumhuriyet'i Kimseden izin almaz.
Türk ordusu 514.850 askeri ile kimseye muhtaç değildir ve Türkiye Cumhuriyet'i başbakanı ve cumhurbaşkanı dışında kimseden emir ve izin almaz.
Bunları sakın unutmayınız.

anthony99
26-01-2007, 09:48
girmeliyiz bence ve bu konuyu en kısa sürede de halletmemiz lazım.

zeleta
26-01-2007, 12:16
bırakında bu iş için para alanlar düşünsün. düşünmüyor değilim ama bence bu işin uzmanları her yönüyle düşünüp ona göre değerlendirme yapıyorlardır. sevgiler, saygılar...

rexsi
26-01-2007, 15:24
Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurduğu Bu şanlı devlet yani Türkiye Cumhuriyet'i Kimseden izin almaz.
Türk ordusu 514.850 askeri ile kimseye muhtaç değildir ve Türkiye Cumhuriyet'i başbakanı ve cumhurbaşkanı dışında kimseden emir ve izin almaz.

evet arkadaşım haklısın
herşey ortada zaten
saygılar

serefguler
26-01-2007, 18:55

yav millet olarak cok cabuk unutuyoruz bir kac yil once bush ile 30 dakikalik bir gorusme icin bile israile kadar gidip oranin basbakanindan bushla gorusebilmek icin izin alanlari daha unutmadik arkadasim
ne mutlu turkum diyene turkiye turklerindir

CABBARİ
26-01-2007, 19:14
üke her daim karanlık güçlere teslim edilecekmiş gibi dursada bu büyük ulusu kimse çökertemez..
şunuda unutmamak gerekirki bizim kuzey ırak projemiz çok ama çok riskli bunun mesuliyetini kim labilecekse buursunderim..
sealmetle..

rexsi
26-01-2007, 21:06
yav millet olarak cok cabuk unutuyoruz bir kac yil once bush ile 30 dakikalik bir gorusme icin bile israile kadar gidip oranin basbakanindan bushla gorusebilmek icin izin alanlari daha unutmadik arkadasim
ne mutlu turkum diyene turkiye turklerindir

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

hocam saygılar

LİDER 1
27-01-2007, 16:15
Türkiye için hayırlı ne ise o olsun

sersin
28-01-2007, 10:25
bence de girmeliyiz girmemizde lazım oraları temizlemek lazım orada olanlara seyirci kalırsak başımıza daha büyük sorunlar çıkabilir. ülkemiz için herşeyin hayırlısı olur inşallah. allah askerlerimizin yanında olur inşallah.

sami altunöz
28-01-2007, 11:00
Bence girilmesi gerekiyorsa girilmeli !bu günün işini yarına bırakmıyalım !..
saygılar

ekrem
28-01-2007, 12:15
Türkiye Irağa girmemeli sebebini soran arkadaşlara cevabım Türkiyenin başında zaten yaerli problemler var bugün nerden başımız ağrıyorki birde Irak çıkarsa Türkiye çok müşkül durumda kalır selamlar arkadaşlar iyi pazarlar........

ekotv
28-01-2007, 12:27
Sebebİne Gelİnce TÜrkİyenİn Başına Gelebİlecek Enbüyük Belanın Kuzey Iraktan Geleceğİne İnanıyorum.

baisar
28-01-2007, 12:52
Turkiye Iraqa girmeyi bile dusunmemeli.cunku AB`yi sonra unutmasi gerekicek !!!

tirsun
28-01-2007, 14:05
arkadaslar,
girilsin,vursun,bitsin deniyor.
yillar once turkiye, kuzey irak a kac kere girdi ve ne elde etti.:49:
pkk nin sonu geldi mi? o zaman barzani ile talabani turkiyeye yardim ediyorlardi.
simdi onlar bile turkiye ye karsi savasiriz diyorlar. hele ABD nin cuvallari askerlerin basina cektigini unutmayin. benim gozumde girilirse cok sehitler verilir
ve pkk daha da guclenir. ve bunu unutmayin ABD giremezsin diyorsa turkiye
giremez cunku turkiyenin politikasi ABD ye baglidir.

saygilarimla

varolbirol
28-01-2007, 14:30
vatanımız için hayırlıise girmeliyiz.

gazanferdoser
28-01-2007, 15:36
Girmesini istemiyorum amerika işin içinden çıkamıyor yada çıkmak istemiyor
Türkiyeyi bu sıcak temasın içine çekerek ortadoğuyu kan gölüne çevirerek
müslümanları birbirlerine kırdırmak istiyor.

atmaca28
28-01-2007, 15:48
geç bile kaldık. zararın nersinden dönülerse kardır.herkes başına buyruk bişeyleri değiştirmeye çalışıyor.bu zamana kadar nice şehitler verdik.yine de veririz ama bölücülük yapanlara fırsat verilmezzzz.
teşekkürler kolay gelsin.

reco
28-01-2007, 18:46
yoksa giremeyiz

demir59
28-01-2007, 22:16
yüzyıllarca yönettiğimiz coğrafyayı kekkükte olsa yönetiriz! girilse iyi olur türk demek mert efe demek tekirdağlı

Ebra65
29-01-2007, 00:29
Girilsin.....

dijitürk
29-01-2007, 11:17
haıy kendi işine bakmali

celik55
29-01-2007, 13:06
yılanlar çoğaldılar ısırmadan zehirli dişlerini sökmek lazım adadakini unutmadan.

mustafam
29-01-2007, 14:04
girmeli çünkü biz müslüman toplumu olarak desteklememiz gerekiyor

izcidogan
29-01-2007, 15:35
kuzey ırak sınırına girmeli ve hatta iran ile birlik olmalı AB sevdasın dan vaz geçmelidir. işte o zaman ab yi ne görürüz

antenci64
29-01-2007, 15:40
bence girmeli çünkü müslüman kardeşlerimize destek olmalıyız

iskurt65
29-01-2007, 19:34
Selam çoktan girmeliydik.bu olayların buraya geleceği daha başından belliydi.:00000002:

dalbudak
30-01-2007, 10:23
oylebı karar alabılecek yureklı ıktıdar varmı
ana yasaya değısıklık yaparak, kuzey ıraka gırılmez maddesı eklerler okadar
sonrada anayasaya aykırıdır derler:

s selman
30-01-2007, 11:20
arkadaşlar kuzey ırak artık fiilen amerikanın amerika bize sınır
eğer amerikanın karşısında türküye duracaksa ekonamisi yeterse
girsin ama unutmayın ordakiler bizlerin hem soy hem din kardeşimiz

bu işe düşünmeden tartmadan giren
ıraka pirince giderken evdeki bulgurdan olur

az-ts
30-01-2007, 13:05
bence bu gibi politik konularin acilmamasi boyle boardalarda yani cok iyi bir konu olmiya bilir baslik altinda yani bunu ilerliyen zaman gosterir

ve sunu iyi bilin DEVLETIMIZ NE YAPARSA IYI YAPAR

CABBARİ
30-01-2007, 14:43
bence bu gibi politik konularin acilmamasi boyle boardalarda yani cok iyi bir konu olmiya bilir baslik altinda yani bunu ilerliyen zaman gosterir

ve sunu iyi bilin DEVLETIMIZ NE YAPARSA IYI YAPAR

biz bu konuyu açarak politik yaklaşmadıgımızdan eminiz bu politik değil her türkün yarası olan bir konudur..
selametle...

serefguler
30-01-2007, 15:05
arkadaşlar kuzey ırak artık fiilen amerikanın amerika bize sınır
eğer amerikanın karşısında türküye duracaksa ekonamisi yeterse
girsin ama unutmayın ordakiler bizlerin hem soy hem din kardeşimiz

bu işe düşünmeden tartmadan giren
ıraka pirince giderken evdeki bulgurdan olur

arkadasim madem oradakiler hem soy hem din kardesimiz peki neden hala askerlerimizi ve polislerimizi sehit ediyorlar olmaz olsun boyle soy ve din kardesligi
ne mutlu turkum diyene atam izindeyiz

e®tan
30-01-2007, 15:15
arkadasim madem oradakiler hem soy hem din kardesimiz peki neden hala askerlerimizi ve polislerimizi sehit ediyorlar olmaz olsun boyle soy ve din kardesligi
ne mutlu turkum diyene atam izindeyiz
:45: :45: Size katılmamak mümkün değil:45:
Osmanlının yıklıcağını anladıklarında osmanlıyı ilk satanlardan biri de araplardı.
Din kardeşliği diye bişey olamaz.Olsaydı osmanlı yıkılmazdı.Bütün müslüman ülkeler destek olurdu.

MusaKa92
30-01-2007, 21:31
Girmemeli bence...

siestagunay
30-01-2007, 22:44
gir gitsinn
yaa
böyle aval aval bakmaktan,,müdahele etmek daha iyidirr arkadaşlarr..

s selman
31-01-2007, 00:09
arkadaşlar ucuz vatan perveliği her zaman topluma zarar getiri
bakın güney kıbrıs hemen kıbrısın cevresinde petrol aramaya teşebbüs ediyor
unutmayın kurt dumanlı havayı sever
bu işler eskisi gibi kaba gücle olmuyor ekonamiyle parayla oluyor
vatanını seven sokağına tükürmez

Admin
31-01-2007, 16:13
ANKET SONUCLARINA GÖRE ANKETİMİZ BU SEKİLDE OLUŞTU

Sizce Türkiye Kuzey Irağa Girmelimi?
Girmeli 74.73%