PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : abilerim kardeşlerim bugün karne aldık...

modokol
26-01-2007, 12:59
karne alanları kutlayın yaw...:crashs:

CABBARİ
26-01-2007, 13:01
daha karne alacak çocugumuz yok yaw:))
ama başarılı olanları kutlarım ALLAH selamet versin..

anthony99
26-01-2007, 13:03

kutlamadan önce şu karne alan arkadaşların karnelerini bir görsekte ona göre ya kutlarız yada onları sanayiye çırak veririz. öyle değilmi cabbari üstat.:puah:

e®tan
26-01-2007, 13:05
kutlamadan önce şu karne alan arkadaşların karnelerini bir görsekte ona göre ya kutlarız yada onları sanayiye çırak veririz. öyle değilmi cabbari üstat.:puah:
Ewet katılıyorum şu karneyi bir görsek:)

modokol
26-01-2007, 13:07
arkadaşlar 3 asker var ama 2. dönem düzeltirim yaa.

Nakkus
26-01-2007, 13:18

3 askerimi kutlayalım modokol :) 2. dönem düzelt ozaman kutlama yaparız :wave:

e®tan
26-01-2007, 13:19
Olsun yaw bu ülkeye askerde lazım:8[1]:

anthony99
26-01-2007, 13:22
Olsun yaw bu ülkeye askerde lazım:8[1]:

evet ülkeye asker sanayiyede çırak lazım ama. neyse seni kutlarız modokol askerlerinle birlikte doğru sanayiye sait ustanın yanına hadi bakalım seni bekliyor.:puah:

e®tan
26-01-2007, 13:26
modokol işte buldun hani:45:

anthony99
26-01-2007, 13:31
başka askerli gençler aranıyor yokmu karne alan başka yav.

alperyılmaz
26-01-2007, 13:31
bir fıkra vardı şimdi tam aklıma gelmiyor ama bu işe uygun bir fıkra

cocuk karne almış okuldan gelir ve karneyi babasına verir babası karneyi görünce sen ne bicim cocuksun böyle karne mi olur ben senin gibiyken zehir gibi okurdum falan der ve cocuk da bombayı patlatır baba o senin karnelerinden biri benim ki bu der ve kendi karnesini uzatır babasına hehehe

anthony99
26-01-2007, 13:34

cocuk karne almış okuldan gelir ve karneyi babasına verir babası karneyi görünce sen ne bicim cocuksun böyle karne mi olur ben senin gibiyken zehir gibi okurdum falan der ve cocuk da bombayı patlatır baba o senin karnelerinden biri benim ki bu der ve kendi karnesini uzatır babasına hehehe

ulen ortak ne adamsın zamanında yaptığın olayları şimdi fıkra diye aksettiriyorsun helal olsun sana.:puah: ha bu arada sanada çırak lazımsa bugün karne dağıtılıyor askerli bir kaç genç yetenek ayarlatırız olmazmı.:8[1]:

alperyılmaz
26-01-2007, 13:37
ortakya şu senin karnelerden birini de görsek mi cocuklara fırca atıyorrsun da sen nerede cıraklık yapmıştın gecen anlatıryordun da ben unuttum şimdi:49: :49: :8[1]: :8[1]:

anthony99
26-01-2007, 13:39
ortakya şu senin karnelerden birini de görsek mi cocuklara fırca atıyorrsun da sen nerede cıraklık yapmıştın gecen anlatıryordun da ben unuttum şimdi:49: :49: :8[1]: :8[1]:

ya şimdi nerden çıkardın ortak karneyi hem ben hiç karne almadımki hep babam gider alırdı.:00000004: ha bu arada bende sait ustanın yanında çıraklık yaptım. :8[1]:

alperyılmaz
26-01-2007, 13:56
şu benim cıraklık yaptıgım dükkanın arka sokagındaki dükkan değilmiydi o:49:

anthony99
26-01-2007, 13:58
şu benim cıraklık yaptıgım dükkanın arka sokagındaki dükkan değilmiydi o:49:

nolcadı ortak. bakıyorum sende kendini ele verdin. ama varya gençlerin hepsi kaçtı herhalde baksana kimsede ses yok.:puah:

draculu45
26-01-2007, 14:03
evet arkadaslar hayata bu günkü kadar mutlu olmamıştım oglum anadolu lisesinde okuyor dil bölümünde ve okulu tarafından onur belgesi ile ödüllendirildi allahım bu mutlulugu her babaya nasip etsin ayrıca okul etkenliklerindede okuluna iki yıldır bes altın madalyada kazandırdı herkese saygılar

anthony99
26-01-2007, 14:08
evet arkadaslar hayata bu günkü kadar mutlu olmamıştım oglum anadolu lisesinde okuyor dil bölümünde ve okulu tarafından onur belgesi ile ödüllendirildi allahım bu mutlulugu her babaya nasip etsin ayrıca okul etkenliklerindede okuluna iki yıldır bes altın madalyada kazandırdı herkese saygılar

öncelikle saygılarımı sunarım ve oğlunuzun başarılarınıda kutlarım. umarım her şey oğlunuzun istediği gibi olur. bu mutluluğunuzu bizimle paylaştığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.:clap2:

muzo
26-01-2007, 14:27

karneyi görmedikkiiii :puah: :puah:

karne alan bütün öğrenci kardeşlerimizin karneleri iyidir inşallah yine önceki seneler'de olduğu gibi kötü haberleri duymayız

tako 2000
26-01-2007, 14:28
"Okul karnesi yaşam karnesi değildir"

Neslihan CUYAR - İSTANBUL

OKULLARDA yarı yıl tatilinin başlayacağı günlerde öğrenci ve velileri uyaran psikolog Suna Tanaltay, "Bozuk karne gelebilir. Okul karnesi asla yaşam karnesi değildir" dedi. Zayıf karne getiren bir çocuğun, aile korkusu yüzünden intihara kadar sürüklendiğini belirten Suna Tanaltay, anne babaların çocuklarını koşulsuz sevmeleri gerektiğini söyledi.
İntiharın salgın bir hastalık olduğuna dikkat çeken Tanaltay bu konuda medyanın üzerine çok görev düştüğünü söyledi. Anne babanın çocuklarını koşulsuz sevmesi gerektiğini vurgulayan Tanaltay; "Aile çocuğuna `Seni karnen ve güzel notların için değil, seni sen olduğun için seviyor ve değer veriyorum. Sen kötü karne getirsen de bizim bir tanemizsin' şeklinde güven verirse, intihar gibi kötü sonuçlarla karşılaşılmaz. Bir karne uğruna çocuğun ruh sağlığı, sağlığı hatta yaşamı paramparça edilemez" dedi.
Tanaltay öğrencinin başarılı olması için karnenin şart olduğunu da sözlerine ekleyerek, "Karne, bir başarı ya da başarısızlık düzeyinin saptanmasıdır. Keşke olmasa diyorum ama çok kültürlü iyi eğitilmiş ailelerin öğrenmeyi notla denetlemeyen çocukları olmak gerek" diye konuştu.

HEDİYE VERİN

Eğitimde ödülün cezadan daha iyi sonuçlar verdiğine dikkat çeken Tanaltay, "`Aferin' çok güzel bir ödüldür ama hemen onun yanısıra, önemli bir başarıdan sonra istediği bir şeyi armağan etmek de çok yararlıdır. Bu somut armağanlara alıştırmamalı diyenler var. Ama bir oyuncak, bir giysi çocuğu daha başarılı yapar. İmkan yoksa çocuk zaten istemez, istememeye de alışıktır" dedi.
Suna Tanaltay, öğrencilik yıllarında hiçbir zaman karne için çalışmadığını ve bir günün işini ertesi güne bırakmadığını söyledi.

ANNE BABAYA ÖĞÜTLER

Anne baba arasındaki kavga ve huzursuzlukların öğrencinin başarısını etkileyeceğini belirten Tanaltay, çalışma düzeni uygun olmayan, gürültülü ortamlarda ders yapmak zorunda kalan çocukların karnelerini çiçek çıkarmış hastaya benzetti.
Tanaltay, çocuklarının çalışkan, başarılı ve kendilerine güveni olmasını isteyen aileleri de uyardı;
* Çocuklarınızın yanlışlıkları ve rahatsızlıkları olabilir. Bunun için eleştirmeyin. O zaten kendi durumuna üzülür, sıkılır, içi daralır.
* Öğrencilere müfettiş gibi `Notların nasıl?', `Kırığın var mı?' gibi sorular sormayın. Unutmayın ki; bazı şeyler paylaşılır, bazı şeyler insanın kendisine kalır.
* Çocuğun zayıf olduğu derslere yardımcı olun, gerekiyorsa birlikte çalışın. Çocuğa kendiniz yardımcı olamıyorsanız ders almaya veya kursa göndermeye uğraşın.
* Annelerin ders yardımları çok verimli olmuyor. Çünkü hemen sinirleniyorlar, bağırıp çağırıyorlar. Oysa anne sevgisi koşulsuz sevgidir. Anne hem kızan, hem eleştiren, hem de yardım eden insan olursa ders başarılı olmuyor.
-Evin koşulları çocuğun çalışması için uygun değilse, koşullar düzeltilmeli.
-Kardeşler kesinlikle birbirleriyle mukayese edilmemeli, başarıları karşılaştırmamalı. Bu durum çocuğu başarıya götürmez, aksine zayıf getirmeye iter. Her insan özgür bir bireydir, öyle değerlendirilmek ister.

not alıntıdır şahsi görüşüm güzel bir açıklama
bursa uludag üniversitesi ekonometri bölümü 3. sınıfda okuyan oglum vede trabzon beşikdüzü anadolu ögretmen lisesinde okuyan kızım dahil tüm çocuklarımızın egitimlerinde başarılar diliyorum:clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2:

alperyılmaz
26-01-2007, 14:53
Only the registered members can see the link

alperyılmaz
26-01-2007, 14:55
cok güzel sarkı söylerdi bir yanık sesi vardı şimdiki popstarcılar halt etmişler yanın da

daha bir kac kişinin karnesi daha var elimde onlarada sıra gelince veririm buradan....

muzo
26-01-2007, 14:56

sen kardeş en iyisi bu akşam eve uğramaaaa:28: :28:

alperyılmaz
26-01-2007, 14:57
senin karnede var muzo elimde ona göre cok gülme bakk ....:)

tako 2000
26-01-2007, 15:02

2 dönem gelmedigi vede geç geldigi günler baz alınmış büyük ihtimalle bunada şükür:nono: :nono: :nono: :nono:
ama yinede karnesine bakarsak ya iyi bir müzisyen yada sporcu olması gerekiyormuş ayrıca kişisel sosyal becerilerinede bakarsak en güzel konumda oldugunu görüyoruz mühim olan zaten kanımca budur:45: :45: :45: :45: :46: :46: :clap2: :clap2: :clap2:

alperyılmaz
26-01-2007, 15:05
tebrik ederim cok güzel kare analızı yaptınız evet cok dürüst kişilikli ve güvenilir bir kişidir kendisi :28:

TARANTİNO
26-01-2007, 15:06

cocuk karne almış okuldan gelir ve karneyi babasına verir babası karneyi görünce sen ne bicim cocuksun böyle karne mi olur ben senin gibiyken zehir gibi okurdum falan der ve cocuk da bombayı patlatır baba o senin karnelerinden biri benim ki bu der ve kendi karnesini uzatır babasına heheheYaw süper...nerden aklına geldi şimdi bu...:puah: :puah:

Hakan Gül
26-01-2007, 15:21
Bende aldım hayırlısıyla bi karne :)

Nakkus
26-01-2007, 15:22
Bende aldım hayırlısıyla bi karne :)

karne nasıl ablacım :) sende asker yoktur :)

Hakan Gül
26-01-2007, 15:31
karne nasıl ablacım :) sende asker yoktur :)
Bende Allah'a şükür asker yok teşekkür belgesi aldım ablacım :) İkinci önem takdir olacak inşallah

Nakkus
26-01-2007, 15:32
Bende Allah'a şükür asker yok teşekkür belgesi aldım ablacım :) İkinci önem takdir olacak inşallah

hadi hayırlısı :) tebrikler ablası :wave:

modokol
26-01-2007, 18:00

askerlerimle beraber bu söylediklerineze katılıyorum:8[1]: :8[1]:

anthony99
27-01-2007, 09:50

ulen ortak naptın sen yav. şimdi babam görse burda bu karneyi ben ne derim yav. neyseki müzikle bedenden kurtarmışız paçayı. onlarda kötü olsa babam hiç eve almazdı sanırım.:puah:

Hakan Gül
27-01-2007, 09:52
ulen ortak naptın sen yav. şimdi babam görse burda bu karneyi ben ne derim yav. neyseki müzikle bedenden kurtarmışız paçayı. onlarda kötü olsa babam hiç eve almazdı sanırım.:puah:
anthony usta yabancı dilden 0 çekmişin valla olmaz ki :)

anthony99
27-01-2007, 11:21
anthony usta yabancı dilden 0 çekmişin valla olmaz ki :)

üstat malum türkiyedeyiz türkçeden başka dilmi kullanırım ben.:puah: hem ben o dersden muafdım.:00000004:

alperyılmaz
27-01-2007, 12:15
biri benim mesajı editleyip koymuş kim vermiş bunu yahu böyle bnirşeyi kim medyaya yansıtmış acaba?:49: :49: :8[1]:

anthony99
27-01-2007, 18:50
biri benim mesajı editleyip koymuş kim vermiş bunu yahu böyle bnirşeyi kim medyaya yansıtmış acaba?:49: :49: :8[1]:

ben biliyorum ama neyse.:28: