PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Porsche Cayenne, Şubat'ta Türkiye'de

COEMAR
27-01-2007, 16:42
Yeni Porsche Cayenne, Şubat ayında Batı Avrupa pazarıyla birlikte Türkiye'de de satışa sunulacak. Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link

Doğuş Otomotiv'den yapılan açıklamada, Porsche AG'nin yenilenen lüks SUV'u Cayenne için yetkili satıcı tanıtım toplantısını Meksika'da düzenleyen Alman spor otomobil ve arazi aracı üreticisinin, araçları dünyanın en büyük seri üretim nakliye uçağıyla yeni kıtaya yolladığı bildirildi.
Açıklamaya göre, 29 Ocak'ta başlayacak organizasyon için 121 adet yeni nesil Porsche Cayenne, dünyanın en büyük seri üretim nakliye uçağı Antonov AH 124-100 ile Meksika'ya yollandı.
Şubat ayı sonunda Batı Avrupa pazarlarıyla birlikte Türkiye'de de satışa sunulacak olan yeni nesil Porsche Cayenne'ler, 35 adetlik partiler halinde Meksika'ya gönderildi. Yeni nesil Porsche Cayenne'leri, 69 metrelik boyu ve 73 metrelik kanat genişliğine sahip olmasıyla dünyanın en büyük seri üretim nakliye uçağı unvanına sahip Antonov AH 124-100 taşıdı. Porsche AG Üst Yöneticisi Wendelin Wiedeking, yılda 40 bin adetlik satış hedefiyle üretmeye başladıkları yeni Cayenne ile başta Rusya ve Çin'deki pazar paylarını, önümüzdeki yıllarda iki hatta üç kat artırmayı hedeflediklerini açıkladı.