PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Babadan oğluna mektup

COEMAR
31-01-2007, 04:18
Sevgili oğlum!
Mektubu çok yavaş yazıyom, çünküm biliyom ki çabuk ohuyaman...Benden sual edersen Allah’ıma bin şükür iyiyim, yeni bi iş buldum.Emrimde yüze yakın adam var, hepside sessiz sedasız kendi hallerinde.Ne iş bulduğumu sorarsan, söyleyecem patlama!Mezarlık bekçisi oldum.Bacın Emine bir bebek doğuracak; daha erkek mi, kız mı,belli değil.O yüzden dayı mı oldun, teyze mi oldun söyleyemeyecem…
Himmet emmin de dükkan açtı; o da otuza aldığını yirmibeşe verir; sürümden kazanıyormuş, öyle dedi…
Karamemetlerin Hıdır’ı bizim köye muhtar seçtik, akıllı adamdır…Geçen gün hepimize zelzeleye karşı aşı yaptırdı.Hıdır akıllıdır hem de dürüst.Geçenlerde bir taksi şoförü köye varmış, muhtarı arayı, meğer yolda bir tavuk ezmiş sahibini sorarmış…Muhtar Hıdır tavuğa bakmış,bu bizden değildir, bizim köyde yassı tavuk yoktur, demiş…
Senin küçüğün Mehmet çok akıllı bir evlat oldu çıktı.Geçen gün tepeye varmış, elinde bir ip sallayıp durur…Anan, evladım ne edersin orada demiş.O da hava durumuna bakarım demiş.Çektim onu akşam karşıma, anlat bakalım şu hava durumu işini dedim.Anlattı, meğer ip sallanınca havanın rüzgarlı olduğunu, ip ıslanınca da yağmur yağdığını anlarmış…Çok akıllı çocuk vesselam Sen o yaşta böyle akıllı değildin!
Yaa işte böyle evladım…Memleketten sana bol bol haber.Yeni haber olursa yine yazarım…

Baban
Not:Mektuba para koyacaktım, ama geç aklıma geldi, zarfı kapatmışım!!!

kralleo
31-01-2007, 04:27
süper bu:puah: :puah: :8[1]:

07SARAY
31-01-2007, 10:39

notu zarfın içinemi yazmış.:puah: :puah:

COEMAR
31-01-2007, 10:41

notu zarfın içinemi yazmış.:puah: :puah:
o konuda bilgim yok ama herhalde üstüne yazmıştır..:)

alperyılmaz
31-01-2007, 11:46
bence bu uyanık adam mektubun altına not yazmıştır hehee

umut23
31-01-2007, 11:55
vala super olmus sabah sabah gulduk tskler