PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006 sıralama formatı belli oldu

Abiju
12-01-2006, 00:17
Gelecek yılki yarış hafta sonlarında yapılacak sıralama formatının içeriği belli oldu. Böylece yeni formatın Cumartesi günlerinin izlenme paylarını artırması planlanıyor.

Derleyen: Fatih Yurdatapan
NTV-MSNBC
Güncelleme: 11:56 27 Ekim 2005 PerşembeİSTANBUL - Cumartesi günü yapılacak 1 saatlik sıralama seansı 3 ayrı bölüm halinde gerçekleştirilecek. 1.bölümdeki 15 dakikalık sürede, 20 otomobil tur atacak ve en yavaş beş otomobil gridin en arkasına yerleşecek. Bu beş otomobil bir sonraki bölümde yer almayacak.

2.bölüm, 5 dakika aranın ardından başlayacak ve geriye kalan 15 pilota 15 dakikalık zaman tanınacak. 2. bölümde de en yavaş 5 otomobil elenecek ve böylece gridin son 10 sırası belirlenmiş olacak.

3.bölümde ise (verilen 5 dakikalık aradan sonra) 20 dakikalık son bölümde başlayacak. Kalan 10 otomobil pol pozisyonu için mücadele edecek ve grid pozisyonları belirlenmiş olacak.

Yapılacak 3 bölümde de tur sınırlaması olmayacak ve pilotlar istedikleri an zaman turu atabilecekler.
3 ayrı bölümde elde edilen zamanların birbiri ile ilişkisi olmayacak.
İlk iki bölümde herhangi bir benzin sınırlaması olmayacak. Ancak son bölümde araçlar yarışa başlayacakları benzinle tur atmak zorunda kalacaklar. Otomobiller 3.bölüme başlamadan önce tartılacak ve 20 dakikalık bölümde harcanan benzin, bölümün sonunda tamamlanacak.
Ayrıca pilotlar haftasonu boyunca 7 set kuru hava lastiğine sahip olacak ve yarış içinde lastik değiştirebilecek. Aynı zamanda sıralamada kullanılan lastikle yarışta kullanılan lastiğin özellikleri aynı olmak zorunda.

Nakkus
12-01-2006, 00:22
alıştık artık her sene kural değişmesine bu kurallarada alışırız

Abiju
12-01-2006, 00:26
Orjinal bir düşünce.. Yarış içinde yarış.. Ama bu biraz sıralama mantığına ters gibi... bence ilk formatları en iyisiydi... 12 tur hakkı.. istediği zaman kullanabilmesi. bu sayede beklemeler , son dakika sprintleri.. hele birde hava değişken olursa bazen yarıştan bile heyecanlı oluyordu.. neden bu formatı terk ettileranlamış değilim .....

Saygılar..

Nakkus
12-01-2006, 00:35
Bencede ilk format iyiydi
ama olsun nasıl olsa beyenmesseler sezon ortasında değiştiriyorlar :greedy:
bu arada senden ve benden başka f1 seven yok galiba:greedy:

Abiju
12-01-2006, 00:45
Bencede ilk format iyiydi
ama olsun nasıl olsa beyenmesseler sezon ortasında değiştiriyorlar :greedy:
bu arada senden ve benden başka f1 seven yok galiba:greedy:

Hakikatten öyle... Ama ben alışkınım.. Türk gençlerine kültürel açıdan 2 gömlek büyük bir spor.. Ben pek yadırgamıyorum... :sunglasses2:

Bana gelen ilginç iki olay var anlatayımda gül biraz :)

Arkadaşla netten mclarenin MP4 ve renonun yeni modelini inceliyorduk.. Arkadan biri geldi... "yaaa neye bakıyorsunuz herşeyi aynı bu arabaların..." dedi.. O gittikten sonra hiç yorum bile yapmadan güldük valla :)

Bir tanede... Hockenaim ım hani hızlı zamanları vardı pist değişmeden önce manyak bi ferrar mclaren kapışması var.. Biz soluksuz isliyoruz... Arkadaş geldi yanımıza (bu farklı bi arkadaş) bi 5 dakka kadar izledi.. "allah allaaa yau ne anlıyosunuz bunlardan habire dönüp duruyolar pistte... Ne garip zevkleriniz var anlamadım valla.. Otsunuz olm siz ot" dedi gitti... ben hiç istifimi bozmadan "gördünmü arrows ön kanat açısını değiştirdi dedim." diğer arkadaşa... Adam aptallaşıp gitti...

O yüzden normal bunlar normal :yes:

Nakkus
12-01-2006, 00:52
heeehe doğru valla
hele beni bayan olarak okadar yadırgıyorlarki anlatamam :greedy:
ist yarışa gittiğimi duyanlar bana uzaylı gibi baktılar :greedy:
en kötüsüde çevremde birkaç erkek dışında f1 sohbeti yapamıyorsun :(
beni motorsporlarını sevdiren hayran yapan eşimdir

Abiju
12-01-2006, 00:59
heeehe doğru valla
hele beni bayan olarak okadar yadırgıyorlarki anlatamam :greedy:
ist yarışa gittiğimi duyanlar bana uzaylı gibi baktılar :greedy:
en kötüsüde çevremde birkaç erkek dışında f1 sohbeti yapamıyorsun :(
beni motorsporlarını sevdiren hayran yapan eşimdir

wallahi ne yalan diyim.. şaşırdım... Ama bir okadarda hoşuma gitti.. Bayan olmandan dolayı tebrik edecektim seni... Asılıyo demenden korktum valla :):):)

Nakkus
12-01-2006, 01:03
Tebrik edebilirsin
aslıyor demem :greedy: :greedy:

Abiju
12-01-2006, 01:24
Ozaman Koca bir tebrik senin için..

:clap2::clap2::clap2::clap2::clap2:

Nakkus
12-01-2006, 01:39
Bende çok teşekkür ederim :smilesf: