PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Okullara Youtube Yasağı

kralleo
04-03-2007, 01:45
Only the registered members can see the link

Devlet okullarındaki internete bağlı bilgisayarlardan dünyanın en popüler video paylaşım sitesi YouTube'a giriş yasaklandı. Nedeni, öğrencilerin uygunsuz videolarının yayınlanması.

Avusturalya'daki 1.600 devlet okuluna YouTube yasağı geldi (Only the registered members can see the link). Kararı duyuran Victoria's Education Services başkanı Jacinta Allan, öğrencilerin kendi arkadaşlarını rencide edecek videoları çekerek bu siteye gönderdiğini ve bu durumdan dolayı mağdur olan öğrencilerin olduğunu gerekçe gösterdi. Bunun dışında, denetlenmesi çok zor olan diğer zararlı içerikler de ikinci nedeni oluşturuyor.

güzel bir uygulama:45: :45:

:warn: İÇERİSİNDE KESİNLİKLE SERİAL ***** VB ŞEYLER BULUNDURMAMAKTADIR.

BÜTÜN TEŞEKKÜRLER TARANTİNOYA :present: :present:

banshee8831
04-03-2007, 01:51
hmm aslında bizdede olsun dicem ama sanırım üstüme çullanırsınız :D en iyisi kalsın...

e®tan
04-03-2007, 01:52
O kadar da iyi birşey değil bence böyle yasaklar:(
Bu devletin okullarda yaşanan olaylara karşı birşey yapamadığını gösterir

kralleo
04-03-2007, 02:05
hmm aslında bizdede olsun dicem ama sanırım üstüme çullanırsınız :D en iyisi kalsın...

aslında yasakların karşısındayımdır ancak insanların özgürlüklerini ve özel hayatlarını zedelemeye başladığı zaman desteklerim yasakları.örneğin okullarda cep telefonu kullanımının yasaklanmasını destekliyorum.nedenine gelince hem kız öğrencilerin gizlice uygunsuz videolarının çekilmesinden dolayı hemde öğretmenlere yapılan bazı uygulamaların çekilip yayınlanmasından dolayı.bu youtube olayındada destekliyorum çünkü konudada belirtildiği gibi cinsel içerikli sitelere öğrencilerin girmesinden dolayı.yav bende sözde yasaklara karşıyım yani amma yasakçı çıktım ben yav:8[1]:

umuter
04-03-2007, 14:41
OKULDA CEP TELEFONUNUN ne işi var ben onu bi türlü anlamış değilim zaten bizde okuduk zamanında ve o zamanlar cep telefonu bile yoktu herhengi bi yerimizde bi eksiklik duymuyorduk gereksiz bi şey çünkü okulda cep telefonu orası eğitim yeri işi soytarılığa çevirenler olursa okumak isteyenlerinde hakkını yerler burada en büyük görev ailelere düşüyor vermiyeceksin okula giderken çocuğa telefon ya da kameralı telefon vermiyeceksin en azından tedbir tedbirdir bence

Dream_Word
04-03-2007, 17:01
her halde bir tek google kaldı rapid te yasaklı listesinde ama güzel bir uygulama