PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fransanın simgesi neden horozdur

kucer06
17-03-2007, 16:06
"Geçen gün bi rFransız müşterimle sözde "Ermeni Soykırımı" yasası ile ilgili konuşurken ona sunu söyledim : "Anlamadığım bir şey var : Biz kimsenin işine karışmazkenözellikleAvrupa ülkelerinde Türkiye hakkında kendi kendilerine kararlar almak gibi bir alışkanlık var. Üstelik siz Fransızlar Cezayir'de yaşadıklarınızı unutuyorsunuz, nasıl olup da bir numaralı demokrasi savunucusu olduğunuzu iddia ediyorsunuz anlamıyorum. Bunun üzerine müşterim sordu : " Fransa'nın sembollü neden horozdur biliyor musun?" "Neden? " dedim : Cevabı aynen şöyleydi hiçbir kelimeyideğiştirmiyorum : "Kendi ayakları bokun içindeyken şarkı söyleyen tek hayvan horozdur da ondan." Sanırım durumu hiçbiri bundan daha iyi özetleyemezdi..."

(Alıntı

CABBARİ
17-03-2007, 16:47
ilginç bir yaklaşım denizlililer duymasın:)

TARANTİNO
17-03-2007, 16:50
O kişi sanırım kafasına göre kendince o şekil cevap vermiş...neden horoz sembolünü seçtiklerini biraz araştırıp bulmak mümkün...

Benim de anlamadığım...Neden bu Fransızlar...o kadar dünya çapında duyarsızlıklarıyla ün yapmışken bile...bu ermeni konusunda bu kadar duyarlılık gösteriyorlar...???

Tamerk
21-03-2007, 13:16
O kişi sanırım kafasına göre kendince o şekil cevap vermiş...neden horoz sembolünü seçtiklerini biraz araştırıp bulmak mümkün...

Benim de anlamadığım...Neden bu Fransızlar...o kadar dünya çapında duyarsızlıklarıyla ün yapmışken bile...bu ermeni konusunda bu kadar duyarlılık gösteriyorlar...???

Cunku fransanin zenginlerinin ve sanatkar,politikacilarin cogu ermenidir yani senin anlicagin hukumeti onlar ellerinde tutuyor bu ayni sekilde turkiyedeki holding zenginlerinin bizdeki politikacilari istedikleri gibi oynatiyorlar:sunglasses2:

emmi
22-03-2007, 23:46
Fransızların yaptıklarına Ermeni kaşığıyla, Türk b.ku yemek denir. Şu an aklıma başka bir tanım gelmiyor.
Saygılar.