PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DİSEQH MOTOR kurulum acemiye yardım pls

sakarxa
17-03-2007, 19:57
Only the registered members can see the link
arkadaşlar bende gm 9400 v cı receiver 90 lık çanak parabol var birde botech marka diseqh hh1.2 motor aldım bulunduğum şehir sakarya merkez adapazarı bu sıfır noktası ve yandaki derece nasıl olcak kafam basmadı acemilik ten işte sıfır noktasındayken sakaryada bulabileceğim bir sinyal ve yandaki ayrlar nasıl olmalı yanlız şunu belirtmeliyimki yardımcı olacak arkadaşların anlatırken tam bir acemi olduğumu bilmesi ve ona göre açıklayarak tane tane yani yardımcı olursanız sevinirim motor aldığım 2 ay oldu kenerda bekliyor taktırmak istedim fakat 60-80 ytl gibi bir ücret talep ediyorlar şimdiden kolay gelsin teşekkürler sakarxa@mynet.com :( :praying:

master71
17-03-2007, 20:03
90,lık bazı uydularda sorun yapabilir arkadaşım dayzek motor için
en az 120lik olması gerek motorun derecesi 45 getirmen gerek
çanağın yönünü ve motoru tam düz bir şekilde w16 uydusuna sabitlersen
hepsini sorunsuz alırsın kolay gelsin

senol
18-03-2007, 01:20
arkadaşım ben 90 lık ofset kullanıyorum çok güzel bence
bizim millet sonradan uyducu arkadaşlar için söylüyorum eline matkabı alan uyducu oluyor isterler tabi 80 de 100 de isterler sen en iyisi astra 2 arapsat gibi sıfır noktasını çanak ayagını tam dik olarak kur faindirin varsa sinyalleri kontrol et çok daha kolay olur kolay gelsin birde 90 lık kaliteli bir ofset çanak al bende türksat- hispasat hepsi full

ysagdic
18-03-2007, 01:30
ArkadaŞim Öncelİkle Motor Ay Arlarken Dereceyİ Arti 10 İken Hotbird Uydusunu Bul Sonra Eksİ 10 Da Trksati Bul 90 Lik Çanak Yeter Bende 90lik Çanakla 25 Uydu Var Kolay Gelsİn Yer Denİzlİ Merkez

headend
18-03-2007, 13:45
senol arkadaş herkesin verdigi emege saygı duyman gerekir.ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama çangı arapsata getir oraya çevir buraya çevirle olmuyor bu işler .her montajcıyıda aynı kefeye koyamassın..morlu çanak kurmak sabit çanak ayarına benzemez..manavdan domates almıyorsun seçip'!!!!!!!!!! biraz emege saygılı olalım lütfen..

sakarxa
19-03-2007, 21:47
ya arkadaşlar burada tartışmak yerine birbirimize yardımcı olsak daha güzel olmazmı evet motorlu çanak kurmak zor ama 70-80ytl de bayağı fazla bence yardımcı olabilecek arkadaşlar evet birşeyler yazmışsınız ama ben sakaryadayım sizin bulunduğunuz yerle benim bulunduğum yerin dereceleri farklı dedim ya ben bu konuda çoook acemiyim normal anten kurdum ama forumlara bakınca kafam allak bullak olduderece verirken sakarya baz alınarak yapılırsa çok sevinirim tekrar ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum herkese kolay gelsin yardımlarınızı bekliyorum

sakarxa
19-03-2007, 21:49
ya arkadaşlar burada tartışmak yerine birbirimize yardımcı olsak daha güzel olmazmı evet motorlu çanak kurmak zor ama 70-80ytl de bayağı fazla bence yardımcı olabilecek arkadaşlar evet birşeyler yazmışsınız ama ben sakaryadayım sizin bulunduğunuz yerle benim bulunduğum yerin dereceleri farklı dedim ya ben bu konuda çoook acemiyim normal anten kurdum ama forumlara bakınca kafam allak bullak olduderece verirken sakarya baz alınarak yapılırsa çok sevinirim tekrar ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum herkese kolay gelsin yardımlarınızı bekliyorum