PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : basbakan bunu soyler se sayin

klaxNET
22-03-2007, 00:44
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Ocak 2000 yılında Avusturalya'nın SBS radyosunda yaptığı konuşma olay yarattı.

DTP'lilerin "Sayın Öcalan" sözünden dolayı ceza aldığı bir dönemde ortaya çıkan bu kayıt, Erdoğan'ı zor durumda bıraktı.

Erdoğan, SBS radyosunun Türkçe yayınına konuk olduğu programda 2 kez "Sayın Öcalan hitabını kullanıyor. İlk hitap, konuşmanın 12'inci dakikasında, ikincisi ise 21'inci dakikada yer alıyor.

Başbakan Erdoğan'ın şehitler için kullandığı "kelle" ifadesi ise konuşma kaydının 21'inci dakikasında bulunuyor.

Program "Neden geldim İstanbul'a" türküsü ile başlıyor. Daha sonra Erdoğan ile yapılan söyleşi yer alıyor. Erdoğan konuşmasında teröristbaşı Apo'ya Sayın dedikten sonra şehit düşen askerlerimiz için de kelle diyor.

Erdoğan'ın, orjinali 25 dakika olan SBS'deki konuşmasının ilgili bölümleri EtikHaber olarak düzenlenerek sizlere sunulmaktadır. Aşağıdaki kaydın 2,08 ve 6,27'inci dakikalarında Erdoğan'ın ağzından "Sayın Öcalan" ifadesi çıkmaktadır. Ayrıca Erdoğan, 6,28'de şehitlerimiz için "kelleler" ifadesini kullanmaktadır Only the registered members can see the link
Türk milleti aldatildi!
Türk milleti kandirildi!
Bas sorumlusu ise elbette MEDYA!! ve bu olusumun icindeki kansizlar!
Rte´nin sayin ifadesi kullanmasi beni hic ilgilendirmiyor apo iti icin! Nede olsa IQ´lari ayni! Gelismemis vede asla gelisemeyecek kisilikleride ayni. Birbirlerini böyle görmeleri tabiiki yadirganmamali! Ama Türk milletini basbakan yapmis oldugu biri sehitlerimden KELLE diye bahsetmesi KANIMA DOKUNDU!! Ancak bir vatan haini sehit olmus mehmetcik icin böyle bir asagilik yorum kullanabilir!

SECENLER KIME OY VERDIGINI GÖRSÜNLER!!

Baslarini aksamlari yastiga rahatca koyarak uyusunlar! ........
uyan turk
NE MUTLU TURK UM DİYENE

banshee8831
22-03-2007, 02:47
ya oy veren verir vermeyen vermez bunun tartışması burda yapılmazki bende zaten karşıyım yine akp nin başa gelmesine ve başbakanın cumhurbaşkanı adayı olmasına.neyse dediğin şeye katılıyorum arkadaşım neler demiş öle ya syn fln.onu geçtik şehitlere nie kelle demiş anlayamadım :@

Hakan Gül
22-03-2007, 08:30
Yaptığı tamamen şehitlere saygısızlıktır..Apo kimdir ki sayın hitabını kullanıyorsun ?? Şehitlere kelle demekte ne oluyor ?? Bu soruların cevabını vermekten nasıl kaçacak bakalım..