PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüzyılın Gafları Süper Gaflar...

ruzgarm
23-03-2007, 14:36
Yüzyılın gafları

Hani yıllardır rast geldiğimiz ya da duyduğumuz spor yazar ve yorumcularımızın ettiği kelamlar var. Tarihe geçen... Yıllar geçse de üstünden unutulmayan... İşte onlardan bir bölümü:

"Ağzınla kuş tutsan... Ne kuşu! Ejderha tutsan bunlara yaranamazsınız..." (Ahmet Çakar)

"İyi püskürtmüş!.." (Şansal Büyüka, hakeme tüküren oyuncu için)

"İkinci gol de Boer'un ayağının şeyinden oldu, üçüncü gol gene Boer'un şeyinden oldu..." (Turgay Şeren)

"Letonya'nın defansı kalas gibi, kessen iki oturma takımı bir masa yaparsın..." (Erman Toroğlu)

Muhabir kadın: (2 dakika röportaj yaptıktan sonra) Peki Rıza, ama kısa bir aramız var, ben seni bırakmıyorum...
Rıza Çalımbay: Bırakma

"Zago'nun kel kafasından kayan top hız kazanıyor..." (Show Radyo spikeri Gençlerbirliği-Beşiktaş maçını anlatıyor)

"Gooool!!! Durum 2-1 hatta 3-1..." (Juventus-Udinese maçında TV8 spikeri, Juventus'un 3. golünü aktarıyor)

2001'de oynanan Galatasaray-Vllaznia Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçı. Maç Kanal D'den yayınlanıyor ve İlker Yasin şakıyor: "Ah Arif, orda döndün mü vuracaksın taaak", "Ümit Karan, boyu 1.81 olmasına rağmen taymingi iyi, iyi vuruşuyor toplarla..."

"Yediğimiz golü önceden çalışmıştık!.." (Zamanın Samsunspor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca, Galatasaray maçı sonrasında)

"Şu anda bas bas bağıran bir Sabri var, çok fena basmışlar, inşallah önemli bir şeyi yoktur..." (Fatih Terim Olympiakos maçı sonrasında)

"Tenceren dibin kara, seninki senden kara..." (Tanju Çolak)

"Futbolda uğur yoktur. Akıllıysan, güçlüysen, kuvvetliysen, en önemlisi zekiysen bir adım öne çıkarsın. Uğur mu? Var. Show TV'de Maraton programında. Olan bir şeyi ileri geri oynatırsın..." (Erman Toroğlu, gazete yazısında)

Satılık kondisyon!
Muhabirler: Elazığspor'un kondisyonu yok
Elazığspor Başkanı Baki Aydın: Alırız!

"Baba, ama Noel Baba gibi her lafa giriyorsun!.." (Ziya Şengül, Ahmet Çakar'a)

"Evet Sayın seyirciler elin zencisi, elin Arap'ı hat-trick yapıyor, bizim Hakan'ımız, bizim Oktay'ımız uyuyor!" (Belçika-Türkiye maçında Oliviera hat-trick yapıyor, İlker Yasin sinirleniyor)

İsmet Badem: Sizin gibi güzel bayanları salonlarda görmekten çok mutlu oluyorum. Basketbola bu ilgi nereden?
Kız: Ben Efes kızlarından biriyim zaten.
İB: Aaa öyle mi? Çıplak değilsin ya tanıyamadım.
Murat Murathanoğlu: Ya İsmet bi de sana bu iş için para veriyorlar değil mi?

"Bakın mesele laf sokmaksa benden iyi kimse iyi laf sokamaz. Başlayayım mı laf sokmaya?" (Ahmet Çakar, programın başından beri kendisine laf sokan Ziya Şengül'e)

Ahmet Çakar: Bugüne kadar Fatih Terim'in yönetimi sırasında 20'ye yakın yabancı alınmış...
Güntekin Onay: Tam sayısı 22...
Ahmet Çakar: Global konuşuyorum ben.

Erman Toroğlu: Şimdi hocam yan hakem napıyo, Tommiks falan mı okuyor?
Şansal Büyüka: Aman hocam ya, ben de okuyorum!

"Ahmed Hassan saklıyor topu, saklambaç oynuyor, toplu saklambaç!.." (Sabri Ugan)

Erman Toroğlu: Türkiye'de 3 büyük takım var: 1)Beşiktas, 2)Galatasaray, 3)Beşiktas... Anladın mı Şansal?
Şansal Büyüka: Tamam hocam da pozisyona bi göz atsaydık hiç olmazsa...

"Hasan Şaş söyle eliyle 'Allah belanı versin hocam' gibilerinden bir hareket yaptı..." (Süper FM'de Galatasaray-Fenerbahçe maçı spikeri)

"Hiçbir Beşiktaşlı yönetici maymun değildir, Beşiktaş Başkanı da hayvan terbiyecisi değildir, Beşiktaş Yönetim Kurulu da hayvanat bahçesi değildir!.." (Ahmet Çakar, istifa eden Beşiktaşlı yöneticinin "Yönetim kurulunda maymun gibiydik!" sözünü değerlendiriyor)

"Karpuz yata yata büyür, futbolcu oynaya oynaya oynar..." (Erman Toroğlu)
Nerden baksan 10 gün sürer...

"Dünden bugüne bir günde gelinmez..." (Hıncal Uluç'un Beşiktaş'ın değişen oyun tekniği ile ilgili muhteşem yorumu)

"İlhan'ın henüz iki 45 dakika, yani bir 90 dakika çıkaracak gücü yok..." (Ahmet Çakar)

"Ronaldo ile İbrahim Toraman bu takımın emniyet sibobu..." (Kazım Kanat)

"Gollerimizi Hagi ile Arif attı sayın seyirciler. Bu tablo bana büyük Türk bestecisi Hacı Arif Bey'i hatırlatıyor nedense..." (Ümit Aktan, Grasshoppers-Galatasaray maçında)

"Amokachi mal varlığını içine soktu." (Ümit Aktan, Kocaeli-Beşiktaş maçında Amokachi altın zincirini formasının içine sokunca...)

"Bu... Bu... Bu gol katliamı, başka bir şey değil..." (Rangers-Fenerbahçe maçında Fener'in kaçırdığı bir pozisyondan sonra Ziya Şengül)

"Bu golü Schmeichel değil, dünyanın bütün Michaelleri gelse kurtaramazdı..." (Ümit Aktan)

"Liverpool kalemize akın akın geliyor. Yüreğimiz ağzımıza gelmekten, ağzımızda yer kalmadı sevgili seyirciler!.." (Ertem Şener, Liverpool-GS maçını anlatıyor)

"Hagi yine yokluyor kaleyi. 'Ümit, Hasan ve Jardel'den sonra Casillas'a bir ampul de ben takacağım' diyor. İspanya'da da varız Real Madrid! Madrid'de de varız, orada da takarız". (2000-2001 Şampiyonlar Ligi Real Madrid-Galatasaray çeyrek final maçı. Maç 2-0'dan 3-2'ye dönüyor, Ümit Aktan radyodan bildiriyor.)

"Mustafa hoca hangi kanalda karşıma çıkmak istiyorsa, BBC, Rai Uno, Rai Tre..." (Ahmet Çakar)

Bitti mi sandınız? Hiç biter mi? Yer kalmadı, devamı haftaya...

Sonra kıvırma ama!

Bizi engellemek isteyenler var. Ama biz yine de şampiyon olacağız. Bugünün tarihini bir yere not edin.

(Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören)

Şili'nin başkenti neresi?

Haluk Çubukçu: Cevap hakkımı kullanacağım.
Gökhan Telkenar: Evet, buyrun Sayın Çubukçu.
Haluk Çubukçu: Sorularınızı bekliyorum.

(Lig de Lig, Kanal 1)

Aferin sana!

Artık Atatürk'e daha fazla ilgi duyacağım.

(Gökçek Vederson)

Vah ki ne vah!

Dünkü takımın en iyi oyuncusu Baki; yani siz düşünün Beşiktaş'ın halini.

(Vedat Okyar - Vatan)

Kolu da kopmuş...

Bir baktım ayağı yerden kesilmiş Cüneyt Çakır'ın. Sallanıyor böyle 2 tane ayak.

(Faik Gürses - Futbolmania, CNNTürk)

Gurur yapın, aramayın!

Biz Federasyon'un kapısını bilmeyiz. Bazı telefon numaraları biliyoruz; ama nedense biz arayınca cevap vermiyorlar.

(Vestel Manisaspor Başkanı Haluk Çubukçu)

Tabi tabi!

Hakeme sadece "Bu kadar olayla maç mı tatil edilir" dedim.

(Vestel Manisaspor'un sabık kaleci antrenörü Metin Bayındır)

O da olur, üzülme!

Öncelikle söyleyeyim, serde Fenerbahçelilik olduğu için başkanımsın, başımın tacısın. Seni ne kadar çok sevip saydığımı da çok iyi biliyorsun. Dolayısıyla, senin de beni sevdiğini biliyorum. Sevmesine seversin de özellikle son iki yıldır senin yanında ya da yakınında olmanın "profesyonel anlamda" kolay olmadığını da biliyorum. Görevim gereği bir haber almak ya da röportaj yapmayı arzu ettiğim halde şu ana kadar birlikte vesikalık dahi olsun bir fotoğrafımıza sahip değilim.

(Hulki İlgün - Fanatik)

Senin gibi mi?

Gerets, cins bir hoca.

(Sinan Engin - 3. Devre, Kanal D)

Hoşbulmuş Abi!

Hoş geldin Ümit

(Turgay Şeren - Akşam)

n.anelka24
23-03-2007, 15:00
tesekkuler paylasım ıcın

anthony99
24-03-2007, 09:53
teşekkürler.

ruzgarm
27-03-2007, 16:51
Yüz Yılın Gafları-2

Spor yazar ve yorumcularımızın söylediği ilginç, komik, unutulmayan sözleri devam ediyor. İşte size ikinci bölüm:

"Tugay, vurursa gol olur, vuruyoooor, aut..." (Bülent Karpat)

"Ben ona dırdırın kralını yaparım, ama lisanına hakim değilim." (Ahmet Çakar, Lucescu'ya çatarken)

"Değişik bir yerden gireyim sana..." (Erman Toroğlu, Şansal Büyüka'ya)

"Walsh ikinci yarı çok etkisiz, kendisini oyunda hiç göremiyorum..." (Can Bartu, Beşiktaş maçını yorumluyor; ancak Walsh devre arasında oyundan çıkmıştır)

"Bir Fransız bir Alman'dan, bir Türk ve bir İngiliz takımlarının maçında özür diliyor." (Ümit Aktan, Manchester United-Galatasaray maçında Cantona Stumpf'a yaptığı faulden sonra özür dilerken)

"Dokunuşu, vuruşu, şut orta karışımı vuruş şutu..." (Şansal Büyüka)

"Bu akşam değerli konuklarımızın yanında çok daha değerli iki konuğumuz var..." (İlker Yasin)

"Süper Lig'de ilk altı takımda altı takım var..." (Rıdvan Dilmen)

"O üçlüğü yemeseydik Amerika'yı yenerdik di mi Batur Abi?" (Murat Kosova)

"Özellikle yukarıdan yağmur yağınca..." (Lig TV muhabiri, FB-BJK maçından önce yağmurun yukarıdan yağdığını belirterek bizi aydınlatıyor)

"Uğur çek ordan benim şeyimi!!" (Şansal Büyüka, ekrandaki küçük görüntüsünden bahsediyor...)

Skor değil spor yazarı!
Adnan Aybaba: Delgado müthiş bir gol attı.
Serhat Ulueren: Golü gördün mü ki?
AA: Serhat, sen güzel goldü, uzaktan vurdu dedin ya.
SU: Ya yalan söylediysem.
AA: Sen yalan söylemezsin Serhat
Gökmen Özdenak: Yazını yazdın mı sen Adnan?
AA: Yazdım. Ben skor yazarı değilim. (Telegol)

"Efendim.. Eeeee... Hakan'ın şeyi yok..." (Hıncal Uluç)
"Bizi izleyenler kitlesel insanlar..." (Ziya Şengül)
"Oğuz'u bırak nadasa, bir yıl gözükmesin..." (Ahmet Çakar)
"Fatih Terim arkasını boş bırakmasın, doldururlar..." (Ömer Çavuşoğlu)
"Bu pozisyon, pozisyon icabı bir pozisyon..." (Erman Toroğlu)
"Sayın Şengül, lütfen cetrefilli cetrefilli konuşmayın..." (Ahmet Çakar)
Ziya Şengül ve Ahmet Çakar Telegol programında feci kapışır; Çakar, Ziya Şengül'e bir daha 'abi' demeyeceğini iddia eder, bir hafta sonra: Abi, sözünü balla kesiyorum..." (Ahmet Çakar)
Güntekin Onay: Hocam, peki burada faul var mı?
Ahmet Çakar: Tabii, bu sabaha kadar kırmızı kart!!!

Adnan Aybaba: Maçın içinde yapılması gereken değişiklikleri hissedip bunu alacaksın. Bu meziyet bende var. Ne gülüyorsun?
Serhat Ulueren: Gülmüyorum.
AA: Pratik zeka yani! Anlatabildim mi?
SU: Tebrik ederim.
AA: Zico'da, Gerets'de, Tigana'da bendeki şu pratik zeka yok. (Telegol)

"Girerse basket olacak..." (Murat Kosova)

Gaza gelen spiker!
"Faul, faul!! Yok ya, faul değilmiş, sanırım ben gaza gelmişim..." (Murat Kosova)
"Bugün baktım gazetelere kimse yazmamış, ben de yazmamışım..." (Haşmet Babaoğlu)
"96'lı yıllar ne güzeldi..." (Vedat Okyar)
Kazım Kanat: Görüşlerine katılıyorum.
Ahmet Çakar: Saçmalıyor muyum? Görüşlerime katılıyor musun?
KK: Saçmalıyorsun... (Santra)

"En sevdiğim futbolcu şu panço denilen oğlan, pançu mu o..." (Ömer Çavuşoğlu)
"İbrahim'i boşaltmaya çalışıyoruz..." (Murat Kosova)
"Eee, tabi sevgi olayı Ercan..." (İtalyan hakem Collina oyundan çıkan Hagi'nin elini sıkınca Tanju'nun Ercan Taner'e ettiği laf)
"Hocam sıcak giriyor..." (Şansal Büyüka, yeni yaptırdığı dişlerinden ağzını kapayamayan Erman Toroğlu'na)
"You... Without ball, shut up!!!" (Fatih Terim rakip futbolculardan birine sesleniyor)
"Milli takımımıza resmen büyüsüz bir değnek değmiş durumda..." (Murat Kosova)
Abidin Aydoğdu, Danimarka-Fransa maçını anlatırken, Zidane koşarken topa basar ve düşer: "Evet Zidane'dan fantastik hareketler..."
Ömer Üründül: Vay vay vay vay vay...
Spiker Yalçın Çetin: Hem de ne vay! (BJK-Gençlerbirliği maçında bir pozisyondan sonra)

"Beşiktaş bu akşam bir golu üç puanla aldı!" (Ercan Taner, "Beşiktaş üç puanı bir golle aldı" demek istiyor)
Yanlış karar veren hakemi seyirciler protesto eder: "Bu dünyadaki en yalnız insanlar hakemlerdir sevgili seyirciler, bu dünyanın her yerinde böyledir." (Ümit Aktan)
"Ve Michael Jordan bugün futbolu bıraktı!!!" (SkyTürk spor haberleri sunucusu)

FIFA kapansın!
Ziya Şengül: Benim yorumuma göre, goldü o.
Adnan Aybaba: Kitapta kural var, kitaba göre faul.
ZŞ: Ben o kitaba da inanmıyorum.
AA: Olur mu abi? O zaman Ziya Abi'nin kuralı olur.
ZŞ: Ben bu kuralı kabul etmiyorum. Kimmiş bu aksiyon alanını belirleyen?
AA: FIFA belirliyor.
ZŞ: FIFA'yı da tanımıyorum. Ben bu kurala karşıyım, böyle bir kuralı kabul etmiyorum.
Serhat Ulueren: Ben de ofsayta karşıyım o zaman!.. (Telegol)

"Bu saç modeliyle annemin elmalı pastasını andırıyor..." (Murat Kosova, NBA'de siyahi bir basketçiyi bir şeylere benzetmeye çalışıyor)
8-0'lık İngiltere maçında 5. ya da 6. golden sonra Abidin Aydoğdu: "Evet sayın seyirciler İngilizlerin bir atağını daha gol yiyerek savuşturduk...", "Vay anasını sayın seyirciler, bir gol daha yedik..."
8. golden sonra: "Evet sayın seyirciler, maç bitti hâlâ gol yiyoruz. Olacak iş değil..."

Vallahi, daha bitmedi...

Diyosun!

Ümraniye'de patron benim, ben ne dersem o olur.

(Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot)

Tanımıyor musun?

Ne yaptığını bilmez bir garip adam. Song'a küsüyor. Ya sen kimsin de Song'a, Galatasaray'ın futbolcusuna küsüyorsun?

(Aziz Üstel - Futbolmania, CNNTürk)

Tabii tabii 2!

Engin Verel futbol okulunda 46 tane talebem var. Onlardan daha iyi biliyoruz biz bu işi.

(Engin Verel - 3. Devre, Kanal D)

Toroğlu'nun aklı!

Silah çekmişsen herkese ateş edeceksin. Yoksa çekmeyeceksin.

(Erman Toroğlu - Maraton, Lig TV)

İzledik Abi!

Dünkü maçı çok dikkatli izlediniz mi?

(Turgay Şeren - Akşam)

Hay hay!

Alex'e gelince "şayet sakat değilse" transferi yenileyin, ama sezon sonunda yanına sakın Brezilyalı transferi yapmayın, çünkü Dünya Kupası'nda ve son
Portekiz-Brezilya maçında gördük. Artık Brezilya'nın tribüne hoş gelen ve hazırlık paslarıyla ağır aksak oynanan şov havasında futbolu Avrupa'da geçmiyor.
Agresif, sert ve prese dayalı oyun düzeni beğeniliyor. Bu nedenle bundan sonra yapılacak transferlerde örneğin Çekler, Polonya ya da Afrikalı oyuncuları araştırmanızı öneriyorum.

(Hulki İlgün - Fanatik)

Aferin sana!

Biz Zico'ya yaptık kadroyu, Samandıra'ya gönderdim ben. Rica etti, Zico'ya gönderdim.

(Sinan Engin - 3. Devre, Kanal D)

Kim ne imiş?

Ahmet Çakar: İkimizden biri psikopat, ben sana söyliyeyim. Hiç debelenme!
Gürcan Bilgiç: Kimin ne olduğu belli hocam.

(Santra - ATV)

Belli, Türkçe gitmiş!

Beyler üçünüze birden teessüf ederim. Beni, çok birden, sinirlerimi kaldırdınız.

(Ahmet Çakar - Santra, ATV)

Özlü söz 66!

Nazar değmedi nazar çarptı.

(Ali Sami Alkış - Star)

MİLLİYET